Manžel mi pracuje v zahraničí. Ste na tom podobne?

eli77
23. sep 2007

Ahojte...hľadám maminy s podobným osudom. Môj muž pracuje ako vodič z povolania...je Tirák...takže je viac času v kamione ako snami. Prosím poradte ako to zvládate..hlavne psychicky. Pre mňa je to veľmi ťažké, máme tri deti a som skoro stále sama snimi, nemá mi kto pomôcť...a takto cez víkendy mi začína z toho už šibať...☹ Mamičky ak ste v podobnej situácii, prosím napíšte a podeľte sa s vašimi skúsenosťami, ako zvládate bežny chod domacnosti, výchovu detí, samotu po večeroch...

bonaquaba
13. máj 2012

@epelino no tak to teda na kratko ti chodi domov, mne tak raz za mesiac pride na tyzden alebo dva domov, takze nakoniec je celkom dost doma a aj pomoze s detmi, ale jednoducho uz takto nechcem zit, chcem aby sme boli rodina, ktora zije pohromade

tomika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bonaquaba
13. máj 2012

@tomika moj chodi domov raz za dva mesiace na 1 tyzden, ale teraz je to lepsie uz chodi raz za mesiac na tyzden alebo dva ako mu vyjde volno, my teda uz takto fungujeme od zaciatku my sme vlastne este spolu ani riadne nezili, ale ja to uz takto nexem, tak volam mm uz domov, lebo takto sa ani zit neda, este chce potiahnut rok a potom uz xe ist natrvalo domov,t ak sa tesim, lebo mna z tohto asi slahne,
no tak to hej budes rano s malym utekat do skolky, kym ti starsia postrazi male, a ona sa ti aj poobede postara o male, ti ho pojde kocikovat, tak si budes moct porobit co ti bude treba, je to urcite vyhoda u teba, ze mas starsiu dceru - aspon ti pomoze a ta puberta no neviem ako to funguje, ale asi clovek ma z toho nervy ako teraz ked su deti male a stale sa biju a hadaju
A mm ti kedy zacal pracovat mimo domu

tomika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bonaquaba
13. máj 2012

@tomika teraz setrite na aut a potom na dom 😀 , hovorim z vlastnej skusenosti, lebo clovek ma vlastne auto apotom si povie a este toto treba a to stale toto treba a toto asi nikdy nezmizne
my inac na cele leto chodime za mm, tak aspon vtedy si uziju deti otca a ja mm, tak sa uz teraz tesime na prazdniny, ked konecne aspon tu chvilu budeme spolu, a kedy mas termin, ako zvladas toto tehu

tomika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bonaquaba
13. máj 2012

@tomika no ja by som zase najradsej boola v zahranici pri mm, ale neda sa to kvoli tomu,ze detom teraz zacne uz skola, ale doteraz som tam mohla byt, len sme nemali podmienky na byvanie, sice by sa nieco naslo, ale to by islo pl vyplaty iba na byvanie a este platenie sklok pre deti, tak sme radsej doma, lebo tu to je ako sa hovori za babku s porovnanim co je tam,
a pockaj ty by si teda isla za mm do zharanicia na par rokov, lebo ja som si to tiez tak planovaala, ale kvoli tomu,ze som robila tak sa nikam neslo, ale jedna kamoska bola s mm v zahranici asi 7 rokov a nelutuje vzdala sa kariery a jednoducho sa rozhodla, ze rodina bude pokope a mali len jedno dieta tak tam mala codila do skolky a skoly a teraz su uz doma, ale ona perfektne speakouje po anglicky, co tiez nie je na zahodenie,
no a ookolo domu je stale co robit, roboty ako na kostole 😀

tomika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bonaquaba
15. máj 2012

@tomika jasne,ze nebudes teraz chodit za mm,ked si tehotna, ako sa hovori vsade dobre, doma naj 🙂 ,a tu predsa uz vsetko poznas, a aj keby si mala ist byvat a nim do zahranicia by to bolo tazsie, kedze mas dceru, ktora chodi do skoly, aj ked poznam vela ludi, co tu vsetko nechali zobrali deti a deti sa naucili cudzi jazyk a navstevuju tam skoly, len potom ten navrat naspat na Slovensko je asi trochu tazsi

ajka2323
12. jún 2012

ahojte ja som tiež zostala sama,mam viac a viac problemy to zvladat čo s prazdnym časom ? ☹
poradte 🙂

tomika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ajka2323
12. jún 2012

@tomika si zlata je to fajn motivacia,ale mam 5a pol mesačne babošo 🙂
a neochotnych velkačov syn 18 a dcera 16 a preto mi pukaju nervy 😠
moj muž ma držal v rovine kludu 😀 a bol moj relax ja viem,že si zvyknem,ale teraz išiel prvy x a už je preč 5 tyžden ☹
je mi luto,že prave ked ho budeš najviac potrebovat nebude pri tebe to je ešte horšie ako mam ja ☹
čo sa vôbec stažujem.
s kym bude zatial tvoje deti ?

tomika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ajka2323
12. jún 2012

moja ja mam syna 18 a dcera 16 dam si ta do priatelov a uvidiš,ale dakujem vraj ešte stale nezodpovedam veku 😀
ale do kedy ? 😀
vieš nie je nad vodičak si viac samostatna mne nerobi problem a odviest sa kam chcem,aj teraz Tobinka naložim a idem.
Bud rada,za maminu mne už žial nemože pomoct po havarii je na voziku ☹

tomika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ajka2323
13. jún 2012

@tomika ano mam svokru,ale vyše 200 km od nas 😀
takže pomoc žiadna,ale chodim k mame aspon na pokec

elenaakiko
1. júl 2012

Ahojte, aj ja sa k vám pridávam 🙂 náš ocino chodieva na 3 týždne preč a týždeň doma....teraz je prečo týždeň a už nám neuveriteľne chýba 😒 ale ešte tie dva týždne nejako vydržíme 😉

motylicek123
1. júl 2012

ahojte mate niekto skusenost pred tromi mesiacmi sa mi narodila dcerka - priatel jej otec je zapisany v rodnom liste, pracuje v taliansku, bola som na urad eprace vybavovat prispevky a bolo mi povedane, ze pridavok na dieta si musi uplatnit on v taliansku - ja som bola v tom ze pridavok bude vyplacany mne tu na slovensku, na urade mi nepovedali nic k tomu, iba ze to musi vybavit on tam - preto sa chcem spytat ci tu mal niekto z vas rovnaky problem ako my..... a ako ste postupovali, lebo tie nase super urady moc informacii neposkytunu a to mi est epovedali, ze nie su si istí ci aj rodicovsky prispevok nie je v taliansku ach jo, ale nakoniec mi ho dali tu na slovensku

bonaquaba
1. júl 2012

@motylicek123 pokial viem naroknapridavkyajrodicovsky masnaSlovensku, pokialsa tidieta nenarodilo vItaly, my dostavamepridavkyajrodicovskyna Slovensku azbytok namdoplacaju z Norska,mm tampracujea je vyssi tam,taknnamdo tej ich sumy doplacaju

bonaquaba
1. júl 2012

@elenaakiko vitaj vklube
ja som sitiez vravela, zetie trityzdne zvladnem, aledvaje este ok tri jeprilisvela namna,tosom uzvystavenna a meliem z poslednych sil,akemas velke deti,nepozeralasom sitvojprofil a ako to zvladas

elenaakiko
1. júl 2012

@bonaquaba no veď uvidím či budem aj ja o týždeň ešte vládať 😝 najstarší Kiko má 4 roky, Nikolka 3 a najmladší Matúško 8 mesiacov-takže o zábavu postarané 😀 zvládam zatiaľ v pohode, ale uvidíme ako to pôjde ďalej, hlavne teraz keď majú deti prázdniny a nechodia do škôlky 🙂

bonaquaba
1. júl 2012

@elenaakiko no tak klobuk dole pred tebou,medzi detmi mas velmimaly vekovy rozdiel, takze sateda nenudis, u mna je vsetko ok,len 4 rocna dcerastale reve uplne za nic to maprivadza do sialenstva, dnesjeu babky,takskvely kludnyden, a ako pises ten program im teraz urobit naleto bude umenie, aletento stvrtok mipride mm,tkaze somzachranena 😀

motylicek123
1. júl 2012

@bonaquaba lebo na upsvare mi povedali, ze to musia mojemu platit v taliansku a ze mne nie, preto som nevedela ze co a ako a vybavit to v italy je dost komplikovane, potom mi povedali, ze mne by to vyplacali len vtedy ak by otec dietata bol neznamy, mala sa mi narodila na slovensku a s priatelom nemame rovnaky trvaly pobyt ja mam este trvaly u rodicov a tak isto aj mala

tomika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elenaakiko
2. júl 2012

@tomika no veľmi mi nemá kto pomôcť, ešte krstná mama detí pomôže, to je asi jediná ochotná osôbka 🙂 chodievame aj k nej, takže aspoň nie sme stále doma. svokra býva 160 km od nás a moja mamina 50 km od nás 😒 takže tak...a ešte k tomu aj obe pracujú...

elinadesigns
6. júl 2012

Ahojte tak aj ja sa pridavam k vam...nas ocino pracuje 6tyzdnov vonku a 7-10dni je doma...mame styri deturence k tomu hospodarstvo ja pracujem...takze je to dost narocne. Svokrovci uz neziju...a nasi mi nepomozu...takze asi tak...:-/
este ze som silna zena...tak to zatial zvladam 😀

tomika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bonaquaba
6. júl 2012

ahojte kocky a ako zvladate vychovu aj date na zadok detom,alebo drzite nervy na uzde a snazite sa vysvetlovat a nebit,dajte vediet ako riesite krizove situacie

elinadesigns
6. júl 2012

@tomika tak je to narocne, ale zijeme na samote a mna nabyja to okolie kde zijeme 😀 ale popravde kamoska by sa zisla na prevetranie mozgu mimo domu 😀
Ja byvam pri Kolarove na samote druhy rok a velmi tu nikoho nepoznam...predtym sme byvali v Novych Zamkoch a kamosky amm hlavne odtial, ale je to vyse 30km takze sa stretavam snimi uz len velmi malo 😒 ty si odkial?
@bonaquaba tak pri vychove sa snazim hlavne dohovarat...fyzicke tresty skor nie...chvala bohu s dievkami nemam ziaden problem...Mia je uplne bezproblemove dieta a Chanelku sme si zobrali pred viac ako dvoma rokmi z domova...snou problemy boli, ale teraz ej to uz ovela lepsie...no a chalani taaaaazka puberta, ale zatial to zvladame 😀
Inak u nas najviac zabera doslednost...ked raz poviem NIE tak je to stale NIE...jednoducho sa nedame ukecat a vo vychove s manzelom sme jednotni a mame rovnaky nazor. Dievkam davam trest ked neposluchaju ze si musia posediet na stolicke v kupelke kym ich hisak neprejde...potom sa este o tom porozpravame a musia sa ospravedlnit...fakt to zabera... 😵

bonaquaba
6. júl 2012

@elinadesigns ako pises,treba byt dosledni a stat si za svojim,lebo potomdeti maju mis mas a nerespektuju rodica, unas jedvojstranna vychova, co japoviem nemusi platit a naopak,mm je v zahranici a jasi vzdy s detmi spravime system,alekedpride mmtak je vsetko uplne inac,takaj vtomto to niejedobre,ja hovorim rodina ma byt pohromade, pretoze ajtavychova jepotom jednoduchsia,ked nadeti sudvaja anielen mama, ja im zatial nijakeresty nedavam,ale niekedy nezvldnem situaciu a nazadok im dam a potom ma totakstve,ze si vravim,zeuzladat nidkz viac,lenclovek sa musi naucit zvladat aj tieto zatazkajuce situacie a
ty citas knihu a dari sa ti podla nej aj riadit,inac styri deti je teda dost