Manžel na týždňovkách. Ako to zvládate?

dinduska
21. feb 2009

ahojte kocky mate niektora muza,ktory chodi na tyzdnovky?moj muz chodi uz 3 roky a ja som si este stale nezvykla.niekedy ma uplne chytaju depky,ze tu nieje ☹ ako to zvladate?

stanca22
23. feb 2012

@kosska3003
@womenne
Baby, aj s Vami si rada pokeciam 😉

stanca22
23. feb 2012

@dinduska
@kosska3003
@womenne
Ozaj bábenky a keď Váš muž je na týždňovkách, viete Vy, aj koľko minie za jeden deň na jedlá, pitie a cigarety? Teda koľko minie aj dokopy na týždňovku? Keď môj muž dochádza večer domkov, stačí mu 10 eur, koľko rázy mi dačo prinesie aj výdavok nejaký ale ako začne chodiť na týždňovky, strácam pojem koľko mu mám na ňu dávať ... Naposledy som mu na mesiac na týždňovky do kopy vyradila 200 eur a kričal mi, že mu to nestačí, tak potom neviem už, som bezmocná, aby sme aj dačo ušetrili, aj aby sa nejako dobre najedol ... a v Ba je všetko drahšie ako inde ... najlepšie by bolo, keby prestal fajčil ale to sa mu nedááá, skúšal, bolo to strašné s ním ... už sme aj že kúpime tabák, dutinky, bude si šúlať a bude to aj lacnejšie, vychádzalo nás to lacnejšie o 50 eur síce ale ako náhle nám jediný raz splesnivel tabák, muž že už nikdy a znova je na škatulkách, tak baby, ak viete poraďte, koľko eur mu mám dávať?

mirka00
23. feb 2012

@womenne toto je dobrá téma.a úplne ta chápem ako ti bolo,lebo som to prežila!nechcem na to ani pomysliet ako si malý musel pri mne vytrpiet ☹ čo som mala depky.po porode zostal týžden doma ale potom musel odíst.robí 10dnovky.no koniec.ja svoje prvé dieta,nevedela som ešte čo a ako.bála som sa byt sama,strašne som sa bála o neho,nemohla som spat čo som malého stále kontrolovala.jest mi nechutilo...bolo to hrozné.a teraz?už máme ako taký režim,som sa proste musela vzchopit!jasné,že nám chýba tatino ale proste sa inak nedá.najhoršie sú večery,vtedy mi býva najviac smutno.ten den utečie ako voda a nejako to nevnímam.voláme si pod chvílkou.ale zase milujem tie dni ked je s nami doma!! 😉 je proste úžasný ako sa nám to snaží vynahradiť. 🙂

womenne
23. feb 2012

@mirka00
@stanca22 kočky my sme už prestahovaný, ešte v ten rok čo som tu písala. A nemenila by som, je to skvele 😵 Ale často spomínam na tie obdobia, ked som bola na všetko sama.

stanca22
23. feb 2012

@womenne Kde ste sa presťahovali, ako, do čoho? Rozpíš troška 😉

mirka00
23. feb 2012

@stanca22 moj máva diety a ešte aj cestovné mu preplácajú tak nevynesie žiadne peniaze.ešte donesie,ked ušetrí🙂nefajčí naštastie🙂
@womenne ja som si nevšimla dátum.ale závidím.ja som sa tiež prestahovala koli drahému do cz ale nelutujem🙂

anusik2
23. feb 2012

ahojte baby,
moj manzel je manager, takze vkuse niekde lieta. cely čas počas tehotenstva som sama, aj teraz ked som rizikova a v 34 tt s dvojičkami. bohuzial doba je taka , ze za pracou sa musi cestovat. nastastie nemam problem aky pisete. nedelim mu peniaze, vsetko mu hradi firma / ranajky, obedy, večere / takze nic neminie naviac. nevyhoda- nikdy nie je doma. som zvedava ked budem rodit, či vobec stihne prist domky .. ☹

stanca22
23. feb 2012

@mirka00 Ani ja som si nevšimla dátum, tak ma zaujala táto téma, že sa i mňa týka, že som ho úplne že prehliadla 😀 😀 😀 No keďže môj muž má popri práci aj na starosti rozvážanie chlapov z domova do práce a na späť, má istú vážnejšiu zodpovednosť ešte aj na vyše, tak mu platia za naftu, aby neplatil zo svojho a ešte mu platia aj za to karovanie plus k výplate odrobenej ako kedy, koľko dní si odšoféruje, raz 100 eur, raz 50 eur. Menej ako 50 eur mu ešte nikdy nedali, stravu si musia samy zadovážiť, či platiť a keď sú na týždňovkách, tak ešte im aj platia ubytko ale že strašné ... Niekto prepláca jedlo a niekto cestu 😉

stanca22
23. feb 2012

@anusik2 No želám Ti, aby to stihol 😉 No blahoželám k dvojičkám, prišli ste k nim lahkou cestou, či tŕnistou? No my tretí rok snažilkujeme, ja miením, pán Boh mení ... Mám sestru, čo má tiež takého muža a stretnú sa každý večer len v postieľke, takže viem o čom píšeš, aj to je dosť zaberák na psychyku ...

isabella_fly
23. feb 2012

ahojte kocky, mozem sa k vam pridat do debaty? moj mm sice nechodi na tyzdnovky, ale je uz od zaciatku januara prec pracovne a este asi nejaku dobu takto pracovat bude a toto je jedina zivsia tema, ktoru som si s takou tematikou vsimla 🙂

katecameron
23. feb 2012

fuha tak ja sem zapadam muz na tyzdnovkach uz 8rokov 3male deti nenavidím tu jeho robotu lebo kym on si tam chodí oddychnut tak ja musím doma dret sama co teraz je to uz lepsie ale ked boli deti malicke tak to bolo otrasne 😠

kosska3003
23. feb 2012

@stanca22 no moj mm ide na 3 tyzdne ale on neminie nic len na cestu lebo stravu ma zadarmo vlastne aj cestu mu preplacaju aj ubytovanie takze v totmto to je super ze aj usetrime fajcit chvalabohu prestal tak mame o vydavok zas menej

stanca22
23. feb 2012

@isabella_fly Jasné, pridaj sa 😉 No a kde robí Tvoj muž a čo, keď je stále preč?

@katecameron A kde tak, čo robieva Tvoj muž, keď stále sama? Teraz pracuješ, či stále na materskej?

@kosska3003 Tak Tvoj si to dobre dal zariadiť a čo robievaš, keď Ti býva smutno?

kosska3003
23. feb 2012

@stanca22 no teraz mam malu tak mam o zabavu postarane a vecer ked spi som tu a tu sa zabavim a uz som si aj za 9 rokov ako tak zvykla a teraz cakame aj druhe tak od leta mi bude az moc veselo 😀 😀

stanca22
23. feb 2012

@kosska3003 Aha, no to Ti verím, že veselo budeš mať dosť ale aj tak Ti dosť musí chýbať muž a riadne to musíš pociťovať, keď je doma a keď nie je, no nie?

kosska3003
23. feb 2012

@stanca22 no jasne tak sa nanho tesim aj mala chyba strasne len nemozem na to stale mysliet lebo by som sa zblaznila a teraz ked je doma si hi uzivame hlavne mala prve dni sa jej musi cely den venovat

stanca22
23. feb 2012

@kosska3003 Tomu verím, deti často zabúdajú, takže dobre je, že ich necháš spolu, aj keď muž isto potrebuje konečného domáceho odpočinku, nie? Aspoň ten môj. Vylahnúť pred telku a ticho, nič nerobiť 😀

kosska3003
23. feb 2012

@stanca22 to moj sa tesi na jar ze konecne bude cosi robit on sa nerad nudi a zas malej sa venuje na plno ked je doma a ja skor sedim pred telkou a lezim on sa niako moc v robote nenarobi skor nevyspi a mala sa teraz nanho strasne tesi uz si to uvedomuje ze tato ma prist

stanca22
23. feb 2012

@kosska3003 Tak je super, maličká má koľko a čo teda robí Tvoj muž? SBS? My bývame na dome, tak musíme robiť, či sa nám páči alebo nie 😀

kosska3003
23. feb 2012

@stanca22 no mala bude mat 3 roky v maji moj mm robi na lodi na trajekte a tam musi byt pri nakaladani a vykladani davat pozor ci je den ci je noc tak niekedy sa nevyspi a cez vikend je sam na lodi tak sa aj nudi niekedy ale tak ked bude teplo zas bude mat co robit natierat lod a tak
no a my tiez byvame na dome na jar nas caka spravit dvor

stanca22
23. feb 2012

@kosska3003 Aj nás čaká dvor, vlastná voda, plot, teraz prerábame kúpeľku, menšie dokončovačky dnuka v byte, chystáme si kúpiť sliepky a zajace, aby sme čo to ušetrili, pokiaľ sa dá 😉 Vy máte aj nejakú hydinu?

kosska3003
23. feb 2012

@stanca22 no my ideme davat zamkovu dlazbu a aj plot robit chce uvidime ako to bude casovo vychadzat lebo v auguste mam termim a to sa bude venovat uz malej asi ved uvidime a mame 6 sliepok ale stara sa o ne svokor a dnu mame prerobene to sme prerobili pred svadbou treba len vymalovat ale to asi az ked odrastu trozku deti hlavne to druhe nech nepokresli neni su az take hrozne zas

stanca22
23. feb 2012

@kosska3003 Bývate na dome s rodičmi? Koľko poschodový máte domček? My máme jeden ale u svokrovcov máme až troj 😉 Si aj na modrej streche? Ja hej 😉 Prečo sa každá mamička s bábätko chodí na plaváreň kúpať, to mi vysvetli 😀

kosska3003
23. feb 2012

@stanca22 hej so svokrovcami byvame mame dvoj poschodovi plus pivnica svokrovci su dole a my hore mam to ako velky 3 izbovi byt mam kuchynu kupelku zachod velku chodbu a 3 izby tak ze uplne postavujuce
a plavat je to super pre babatka chodia uz od pol roka mne to aj dr odporucila moja mala bola take silnejsie babatko je to dobre na pohyb a chcela som hlavne niekam chodit a nesediet len doma a malu to strasne bavilo ona je vodny zivel
citam ze snazilkujete uz dlho tak drzim moc palce my sme druhe robili tiez vyse roka kym sa zadarilo aj lieky som musela brat aby som otehotnela

stanca22
23. feb 2012

@kosska3003 Aké lieky si brala na otehotnenie, nechápem, asik myslíš na ovulku, nie? Ja ich mám brať ale najprv si musím MS cyklus upraviť, potom ovulku až. Ohľadom tých sliepok, tato chcel kúpiť 50, potom sme ho prehovorili na menej a tak výsledok je, že asik kúpi 30ks ale aj to je podľa mňa dosť, stačili by nám trom v klude len 10 ks 😀 Idem sa šplhať teraz po dreve, lebo neviem dočiahnuť tie menšie drevá na podkladanie do pece, Vy čím kúrite? My len čisto drevom 😉 Tak nie si úplne sama, máš pri sebe svokrovcov, ja som úplne sama v dome, lebo otec chodieva robiť s mojim mužom.

kosska3003
23. feb 2012

@stanca22 no ja som mala dlhe cykly a zostil mi ze nemam ovulku ano na ovulku som brala clostylbgyt brala som ho 4 cykly lebo akosi mm bol stale v robote cez ovulku az teraz v novembri bol doma konecne tak sa zadarilo a som stastna
a sliepok my mame 6 a vajca rozdavame este to je strasne vela 30 to idete aj predavat tie vajcia

stanca22
23. feb 2012

@kosska3003 Nie, ale my dosť aj pojeme a to čo nám ostane, svokra bude veľmi rada, keď jej dáme dačo 😉 To sa môže tak dlhšie brať? A Vy čím teda kúrite? No už som späť, drevo docielené, teraz idem dať prať a uvariť slíže k polievke, tiež vysmažiť file a uvariť kašu ale najskôr dopijem kávu, môj životabudič 😀 Ty pijaváš akú kávu?

kosska3003
23. feb 2012

@stanca22 jaj my kurime aj tak aj tak rano pustine nachvilku plyn ale to len ked teraz tak mrzlo a poobede drevom a v nedelu vzdy svokro plyn pusta sa mu nechce kurit
ako my sme na tie vajca 4 dospely a svokra dava aj svagrine aj mame vezmem ako ked je sezona jar - jesen tak je 6 vajec denne a to zaz tolko ich nezjeme nemame kazdy den
ja som dnes bola na poradni navarene som mala od vcera len zemiaky trebalo a tie ma cakali oskrabane od mm tak moc nemam pijem turka ale kavu nosi mm s Belgicka ta je suprova lepsia ako tie nese slovenske ale pijem teraz len jednu denne pijavala som viac a niekedy si aj nedam teraz ked som tehu
a hej brala som 4 cykly vkuse ale potom mi uz povedal dr ze to mam brat len vtedy ked si budem ista ze bude mm doma nech to do seba nadavam zbytocne

stanca22
23. feb 2012

@kosska3003 Ja som ešte Belgickú kávu nepila 😀 No keď si tehu, maximálne byť Tebou si dávam nescu 😉 Ale Ty vieš čo Ti treba a čo Ti škodí najlepšie, to ja len tak, aby reč nestála 😉 No a keď si teraz už tehotná, pred tým Ťa to neťahalo do práce?

kosska3003
23. feb 2012

@stanca22 no je lepsia ako prvy trimester som pila raz za tyzden teraz si uz davam ked je mm doma kazdy den aj pri malej som to pijavala a nesca to mas jedno ci si das taku ci taku mas tam kofein tak isto
nie lebo vsak stale som na materskej pri malej do skolky este nechodi a som zvedava ci mi ju aj vezmu vobec od septembra mame tu plno dost