Ako zvládate, keď máte manželov v zahraničí?

11. aug 2021

Ahojte. Tie zeny ktore mate manzelov v zahranici ako to zvladate ? Ako casto chodia domov ? Oplati sa vam to z hladiska financii ?

timetotime
11. aug 2021

zvyknes si, je to len o nastaveni 🙂 financne sa to oplati ako u koho, no u vacsine ano

annamalaga
11. aug 2021

Z hľadiska financií sa to trocha oplatí. Už len , keď budeš chcieť brat hypotéku , tak musíš mať vacsi príjem. Zase na druhej strane niekedy manželia nevidia vyrastať svoje deti. Keď ma niekto ešte tak. napr. že odrobí 6 týždňov a potom je dva týždne doma , tak to je ešte ako tak, ale keď príde len na krátko , tak nie. U nás však takto fungujú viaceré rodiny. Aj v rodine. Mnohé z týchto rodín si môžu potom dovoliť ísť s deťmi ku moru a tak. Zase otcovia niesu s nimi často, ale keď prídu zase sa im venujú na plno. To len pozorovanie z môjho okolia. U nás robí v zahraničí chlapov dosť. No buď si nato zvyknes alebo nie.

kristina1001
11. aug 2021

Keď som sa s priateľom spoznala robil v zahraničí asi dva roky potom začala robiť na Slovensku tak som si super zvikla ale nakoniec sa vrátil do zahraničia strašne som sa bála aké to bude keď otehotniem keď porodim a podobne keď som porodila prvé dva mesiace bol somnou doma a potom išiel znova preč v zahraničí je 3 týždne doma týždeň niekedy dva prvý mesiac bol tazky ale keď mám pravdu povedať tak teraz keď ma mala 10 mesiacov tak som už tak zviknuta robiť všetko sama že keď príde domou tak mi pri všetko len zavádzia 😂 nemyslím to zle vždy sa teším keď príde len proste som si spravila svoj rituál ako zvládnuť malú domácnosť a všetko okolo sama a zrazu sa chlap vráti a chce pomôcť a vlastne nemá sčim lebo všetko robím automaticky a finančné no nám sa to oplatí na Slovensku by toľko nezarobil ale samozrejme ako u koho milióny nezarába takže nie pre každého to je dosť a vyhovujúce

evora
11. aug 2021

Nezvládala som to ani ja ani on...tak sme to po roku sekli. Uskromnili sme sa, teraz ma fajn zárobok aj na Slovensku, dá sa, keď sa chce. Ak by zostal dlhodobo preč, zrejme by sme spolu neboli. Obdivujem všetky páry, ktoré takto dokážu fungovať.

vierocka888
11. aug 2021

Môj robi v Nemecku uz asi 5 rokov. Mame 3r syna a týždňovu dcérku. Chodi tak na mesiac preč a týždeň doma. Ale posledný rok aj daco, odkedy je korona, bol preč aj 3 mesiace vkuse.... dá sa zvyknúť na všetko. Finančne by sme to neutiahli, keby bol na SK. Dá sa to zvládnuť, len nám je ľúto, ze neni s detmi. To je najhoršie. Ale keď príde, je to ten najmilujucejsi otec a manžel. Sme si vzácni, sme radi, že sme spolu. A ako píše žienka vyššie, občas uz mi "zavadzia", lebo som naučena na nás režim bez neho a on mi ho narúša😅🤣

michaela_murinova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vondolina
12. aug 2021

má to svoje pre a aj proti ako všetko, môj drahý bol tiež istý čas vonku, zvládali sme to tak, že sme si povedali, že je to dočasu, že proste to nebude na furt a to nám podarilo zmáknuť to, podarilo sa nám aspoň peniažky odložiť a posunúť sa ďalej 🙂

mattkapd
12. aug 2021

Môj muž robil v zahraničí keď sme ešte nemali deti.. Schytal blbé turnusy 7 týždňov tam a 2 týždne doma.. Finančne to bolo ale omnoho lepšie.. Keby ale zostal robiť vonku isto by sme spolu neboli niekomu to môže vyhovovať ale mne to veľmi prekážalo

didi2102
12. aug 2021

Ja mám 3r a 17m deti muž chodi preč už 10rokov, cca 60-70percent v roku je mimo, ostatný čas robí z domu, je programátor a lieta po svete,alebo robí projekty z domu čo je málo,má hrooozne málo času na mňa a teraz pri deťoch ani nehovorím , áno oplatí sa to lebo bývame na východe , možno v ba v dobrej firme by zarobil rovnako základný plat,plus samozrejme diéty vo dostáva urobia dosť veľa, ale či sa to momentálne oplatí u nás ? Už začínam pochybovať,som ako slobodná matka s dvoma malými deťmi,tie celé dni kde je táto,syn sa pýta kedy príde,kde je ... Teraz je po mesiaci doma na 3dni z toho zajtra bude v pracovni sedieť 9hod a máme na seba len víkend , znovu pôjde na mesiac preč , hrozné má ubíja že roky plynú a niesme spolu

luccija
12. aug 2021

@didi2102 obdivujem Ťa
Poznám veľa rodín, ale je to väčšinou 2 t tam a 2 t vonku.Lepsie to je, keď sú deti už väčšie.Ak treba peniaze treba to vyskúšať, ale nie je nič horšie ako, keď chlap sa nechce vzdať práce a žena tu zastupuje aj muža a má 2 deti, svoju prácu...všetko na jej krku.Ja si myslím, že to vzťah poznačí a hlavne žena si nemá kedy oddýchnuť niekedy stačí len ten pocit, že príde chlap domov a nie je na všetko sama.Takto sa musí spoliehať iba na seba.Ale, keď treba peniaze či je nejaký cieľ byť, dom treba to risknúť.Ja by som tak nechcela žiť.

didi2102
12. aug 2021

@luccija nieje čo obdivovať , človek si zvykne, manžel mi chýba , som bez pomoci rodiny, áno som momentálne unavená ale tie 2-3dni si užijeme že je tu,už si hľadal prácu aj tu ale je to ťažké,momentálne je doslova prekvalifikovany a obrovskou praxou, na východ katastrofa 😄 do ba nechce ísť,špecifikáciou má takú že by musel tak či tak cestovať

kubkovamama
12. aug 2021

Moj chodil raz za tri mesiace dom.Ale bola to jedna zákazka a vedeli sme,že dlhodobo určite nie.Mne to nejak nevadilo,bola som pred ním rozvedená s deťmi,zvyknutá.A každý deň sme volali cez net.Pomohlo to finančne dosť.Teraz už by nešiel,veľmi sme na seba naviazaný,máme bábätko a momentálne je pre nás rodinný život priorita nad výhodou financií.Nedavno bol mimo na týždeň a bolo mu smutno iba tých pár dní.Obdivujem páry,ktoré takto vedia fungovať roky.

eliaska101
13. aug 2021

Kamoška má muža v zahraničí už veľa rokov. Po finančnej stránke sa majú dobre, len si teda chýbajú. On má ale tak turnusy, že dva týždne tam a dva týždne doma, viem že sú aj takí, ktorí to v tomto smere majú inak, a viac sú v zahraničí ako doma. Je to ťažké veru.

0silvia0
13. aug 2021

Moj muz robil v zahranici ked sme mali deti male, potom robil tu na sk na zivnost, ale teraz zasa robi cca 6 rokov v zahranici. Ale on chodi kazdy vikend domov, cize v piatok vecer pride a v nedelu vecer odchadza.
Vyhody: robi v stavebnictve a tu na slovensku sa doslova zodral za polovicu platu, ktory zarobi v zahranici. Okrem toho ked bola sezona, chodil domov aj o siedmej vecer, este nieco porobil okolo domu a odkvacol do postele alebo zaspal pred tv. Takze sme z neho aj tak nic nemali. A zarabal tolko, ze sme s tym ledva vykryli bezne naklady a na hluche obdobia v zime nebolo co odlozit.
Ma uz svoj vek a makat na slovensku by uz nedal, takze sa rozhodol takto. Mna to naucilo samostatnosti, odolnosti.
Nevyhody: menej spolocne zdielaneho casu

katulienkax
13. aug 2021

@didi2102 ako programator by si urcite nasiel skvelu pracu na homeoffice a bol by doma castejsie. To by ale musel chciet. Podla mna to vyzera ze pracu ma radsej ako rodinu - pracujem v tejto oblasti tak viem ako to je u chlapov, ti co maju vztah k rodine taku pracu nerobia a este v dnesnej dobe ked vela dobrych programatorov pracuje z domu.

nanka1986
13. aug 2021

Mm pracuje mimo svk 3 roky, to co mal tu za mesiac, ma tam za týždeň, čiže finančné neporovnateľne... Co sa týka turnusov, 4 tam, 2 doma, teraz bol doma 6tyzdnov,kde by si to mohol dovoliť v bežnej práci... A keď je doma, je doma 24/7, kde to keď robil tu, ráno odchádzal, vecer prichadzal... Na všetko sa dá zvyknúť, výhod je u nás viac, ako zaporov...

autor
13. aug 2021

@nanka1986 a mozem vediet kde a co robi ?

nanka1986
13. aug 2021

BE, stavbarcina

didi2102
13. aug 2021

@katulienkax manžel programu je výrobné linky,tam musí byť fyzicky a testovať s mechanikmi elektrikarmi,školI personál atď , pojem programátor je široký ,on robí toto , na všetko ostatné by sa musel v inej firme preškoliť čo firmy niesu ochotne urobit,má po 49/0,nevie napr robiť aplikácie primitívne webové stranky atd

didi2102
13. aug 2021

@katulienkax ešte dodám naposledy bol na pohovore pred pol rokom v automobilke na SR,programovať by robotov, veľmi o tu pozíciu stal,museli by sme sa odsťahovať 200km, nezobrali ho ,samozrejme musel by sa zaučiť, nevedel by to hneď