Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

norwayka
9. jan 2012

@zuzanka7117 Najvacsia diera je Prievidza....ci ako je to?
http://povazska-bystrica.otvorene.sk/humor/najv...

Zlata dobra Prievidza...hehehe. Bola som nedavno na dovolenke 🙂

norwayka
9. jan 2012

@humba Ojojoj, to ty si v tom Øvre Årdal? Opps, pozrela som si tvoj fotoblok a mas tam meno na ultralyd fotke a tak som ta vygooglila 🙂 Tak asi najblizsi Lindex mas nieco cez 100km v Leire 🙂 Ale nikdy nevies, mozno tam niekto bude mat cestu.

Inak vsetky zadarmo balicky najdes tu:
http://mammanett.no/baby/gratis
Apotek 1, Vitusapotek a Barnas Hus- tam sa zaregistrujes a poslu ti mailom potvrdenie, to vytlacis a zanesies
Bam- pride ti to postou po zaregistrovani
MAM- na ich FB stranke kliknes na fyll i formulæret a vypises (je to po svedksy, ale to zvladnes, je to len meno, adresa)
Weleda- po zaregistrovani ti poslu verdikupong - kupon a ten zanesies do niektore z helsekostbutikk (tie obchodiky na zdravu vyzivu)
Rimi- po zaregistrovani ti pride postou kupon a ten zanesies do Rimi a oni ti daju balik, pride ti este jeden 6-12 mesiacov a to urobis to iste
Libero- ja som si ho brala v Lindexe, prislo mi to postou, ze si mam ist vybrat. Ale teraz je tam len napisane, ze to pride postou, tak som si nie ista, ci pride len 'list' alebo cely balik.
Ale aj ked si ho nemozes vybrat, stale mozes byt clenkou klubu a budu ti chodit maily zhruba raz do mesiaca a tak hladaj SVAR OG FÅ POENG. Nie vsetky tie maily to maju, ale vacsina. A tam zodpovies par otazok, aj ked nerozumies, moze ti to byt jedno, len nieco vzdy odkliknes a za to dostavas body. Takto to ide, kym babatko nebude mat 2 roky. Pred dovrsenim 2 rokov si za tie body potom mozes kupit veci v Liberoklube a to ti pride postou.

humba
10. jan 2012

@norwayka dakujem pekne, daco som uz mala vyplnene a zvysok som doplnila podla instrukcii. S tou weledou to bude tiez take vselijake, musim mrknut kde to tu mame najblizsie 🙂 ale v tom mieste kde budem rodit su urcite tieto obochody tak tam muzika vyslem 😉

norwayka
10. jan 2012

Nemas za co, mojka. Rado sa stalo. Pozri si Lindex.no Tam mozes najst, vsetky mesta, kde Lindex je, aj s adresou a otvaracimi dobami. Ak by tam muzik siel, nech ten balik hned otvori a pozrie, ci tam nie je nahodou kupon na body. Uz si nepamatam, ale v niektorom z tych balikov je kupon na body a neviem, ci to je tento z Lindex alebo Kaphal. Tak aby vybral aj to jednym tahom. V Barnas Hus mas ten smetiak na plienky+jedno balenie tych sackov, inak to stoji vyse 200NOK, takze aj to sa oplati. A tusim, ked to beries, tak mas specialnu cenu na trojbalenie tych sackov (asi o 100NOK lacnejsie). Takze az to budes pouzivat, tak nech kupi aj to hned. Dufam, ze to vsetko zvladne 🙂

humba
10. jan 2012

@norwayka moment barnas hus, uz mam v tom troska chaos, na tom kupone moze byt poukaz na ten smetiak?

norwayka
10. jan 2012

Barnas Hus, tam si sa zaregistrovala a prisiel ti mail. Ten vytlacis a to zanesies (zober si pre istotu doklad, ak by to nahodou pytali, ale v zivote odo mna nikto nic nechcel). Normalne najdes ten smetiak a s nim aj s mailom pojdes ku kase. A oni to tam uz poriesia. Daj pozor na maile niekde naspodu mas datum, do kedy to musis vybrat (je to asi mesiac od zaregistrovania, tak to urob len vtedy, ked uz vies, ze tam pojdete). Ale pozor, pisu, ze nie vsetky Barnas Hus maju tieto smetiaky. Ale nemas, co stratit.

http://mammanett.no/gratis/bleiebotte

norwayka
10. jan 2012

@humba Uff, som ta asi trosku domylila. POvedzme to takto: Uz si povyberala vsetky tieto baliky. Lenze v niektorych mas este kuponiky na lacnejsie alebo zadarmo fotky (ale to je len v niektorych mestach, takze ja som nevyuzila), mas tam napr. kupon na body do niektoreho obchodu, mas tam casopisy, mas tam napr. kupony na 50% zlavu na nieco a tak. Chapes?

humba
10. jan 2012

@norwayka ano ano chapem uz, v podtate som to tak nejako myslela, len som sa asi nejako nejasne vyjadrila 🙂 ja som totizto nejako nepochopil ze to je ten smetiak na tom obrazku :o)))))))

norwayka
10. jan 2012

Hehehe, vidis, vidis. Dobre to rozbehli tie baliky, tesime sa z toho. Aj tak na tom zarobia super, ja tam aj tak vzdy oplieskam kopec penazi 🙂 A som prekvapena, lebo zacina v tych balikoch aj dost toho byt a dobre veci pre vsetkych. Ale hocico zadarmo potesi, ci nie?

humba
10. jan 2012

@norwayka teraz som mrkla ten smetiak mam najblizssi asi az v bergene 🙂 no postou to asi neposlu....ale ked nepytaju doklad tak by som dakoho nasla ze by mi to vybral lebo datum tam nabehlo 3 tyzdne...

norwayka
10. jan 2012

To postou neposlu. To som ti aj chcela povedat, bud nech ti to niekto vyberie, alebo to treba darovat. Aj ja ti to mozem vybrat, len co potom...A ked tam pojde nejaky chlap, tak to vobec nebudu nic pytat a ked este cudzinec, prosim ta...

humba
10. jan 2012

@norwayka a ty si odkial? ja uz daco vymyslim aj v tom Bergene 🙂

humba
10. jan 2012

@norwayka a nakoniec som zisitila ze to daju aj v obchode bare barn a ten mam nedaleko, takze si tam zavolam a zbehnem pre to 🙂 🙂 🙂

norwayka
10. jan 2012

no vidis, ja som o tom druhom obchode nepocula, preto som ti to nepisala. Tak super, tesim sa aj za teba. Ja- Lillesand, juh Norska

janano
10. jan 2012

Baby, piekli ste tu niektora nieco s tunajsim lekvarom? Lebo ja som dnes upiekla kysnute buchty, ale ten lekvar mi dost z toho vytiekol. Neviem, ja som tu nenasla nic take huste ako nas slivkovy... 😖

humba
10. jan 2012

@janano no podobne, tu su super tie jahodove a cucoriedkove dzemy ale do kysnutych buchiet eee, ja som osobne neobjavila ziadny variant podobny nasmu slivkovemu lekvaru ☹

janano
10. jan 2012

@humba a ti poviem, to som ich tak poctivo lepila, lebo viem ake su, ale nepomohlo 😒

norwayka
10. jan 2012

@janano Ja neviem skoro vobec varit a piect jeden kolacik. Ale viem zase ine veci. Ty si v Osle, takze by som hned sa isla pozriet do tych obchodikov pre cudzincov. Tam najskor najdes nieco take podobne nasemu. A inak plati, cim drahsi lekvar, tym vacsinou vacsia zlozka ovocia a tym hustejsi. Ale ziadny nie je ako nas dzem. Takze hladaj v tych obchodoch a potom este ak by maly anglicky dzem niekde v normalnom obchode, nie lekvar.

janano
10. jan 2012

@norwayka no praveze som mala ten lekvar s viacej ovocim a menej cukru, ale je dost vodnaty. On je krasne husty, ked ho novy otvoris, ale ked uz chvilku stoji, tak sa zacina na vrchu zbierat voda. To, ze ziadny nie je ako nas, to ja viem. Ja som sa len pytala, ci niekto ma skusenost s nejakym, co netecie...predsa len, nemam vyskusane uplne vsetky 😉

norwayka
11. jan 2012

@janano Ja neviem, ale tu do tych berlinerboller davaju malinovy. Mozno snad by ten az tak netiekol, ale neviem. Potom su este tie gele lekvare, ale asi to by tiez tieklo. Ale skus tie obchody pre cudzincov, niekedy tam maju kopec dobrych veci. Mozno najdes aj bryndzu 🙂

janano
11. jan 2012

@norwayka no uz daco vymyslim s tym lekvarom. My nenakupujeme v tychto obchodoch, nemame dobre skusenosti. Oni, pokial mozu, tak ta oklamu. Neviem, ci si niekedy videla ich blok, ale je tam same mat, mat... a ked kupujes toho viac, tak sa v tom jednoducho nevyznas. Tam nemas ani gramaz, len ceny. A co sa tyka bryndze ci napr. fety, to absolutne nehrozi, oni NIC nevyhodia, predavaju aj po zaruke. Ja viem, ze tam dostat vela veci, co inde nie, ale clovek musi dobre rozmyslat, co tam kupi...

norwayka
11. jan 2012

OK, tak taketo skusenosti s nimi nemam. U nas akoze v pohode. Ale ja som si tam nakupovala len korenie, tak neviem. Ja mam odskusane pomaly 'vsetky' dzemy, ale teda u nas fici len Nora a Hjemmelaget. I ked teraz ma aj Coop nove s vela ovocim a tie su tiez dobre. Skusala som ti to najst aj na nete, ale nic som nenasla. Ak ma pozves na tie buchty niekedy, tak ti donesiem slovensky, lebo mam, hihihi.

janano
11. jan 2012

@norwayka mne nejdu tak od ruky, no ale pokial by si sa na ne nedivala, len jedla tak je ok

humba
11. jan 2012

Tak baby ked sme si uz zacali kapustu nakladat same, robit parenu knedlu a kopec inych veci zacneme asi varit aj len slivkovy lekvar, neni to tazke aa slivky tu dozreju v lete. Ja som si povedala ze tento rok urobim ribezlovy pretoze obcas do kolacov sa kyslejsi proste ziada a tu su len sladke. A ta zelirovacia zmes do dzemu sa tu da v pohode kupit.

norwayka
11. jan 2012

Viete co, baby? Tak ja vas pozyvam na leto ku mne, hehehe. Sice tie ribezle sme tento rok uz dali prec, lebo sme prerabali, ale mam plny mrazak 🙂 A slivky mi dozrievaju koncom augusta a su strasne dobre 🙂 Inak chcela som sa opytat? Uz akoze zijete tu, alebo ste len docasu a planujete ist spat na SK? A odkial ste z SK?

norwayka
11. jan 2012

@zuzanka7117 A odkial si z PD? Akoze fotky som pozerala, ale nie si mi znama, ale ja uz nic neviem 🙂 Kam si chodila do skoly? Inak sme vekovo tak podobne, tak by sme sa aj mohli niekde minut... 😝

janano
11. jan 2012

@norwayka slivky sme jedli aj my tu v Osle a nemohli sme sa ich dojest, take boli dobre, mnam.
Hej, my tu zijeme a ak Pan Boh da, tak tu aj dozijeme 🙂 A ty?

humba
11. jan 2012

@norwayka ze ako slivkovu party urobime? Ja som zo zahoria a tu som asi 4a pol roka a zatial sa teda na Sk nechystam ze by po volbach 10.marca? 😀 😀 😀

norwayka
11. jan 2012

OK, tak aby sme sa predstavili. Preco tu vlastne tolko ja vypisujem. Manzel sa mi smeje a hovori, ze je to moje hobby. Ono ja uz zabudam po slovensky a v slovencine som bola vzdy 1. Takze ja uz som Norka alebo ako ma na SK volaju Snorka 🙂 Uz taham 11 rok, i ked do Norska som chodila uz 2 roky predtym. Manzel je Nor- cisty, i ked ma svedskeho otca, tak sa mu smejem, hehehe. Je lepsie byt slovenska Norka ako mat otca Sveda 😀 Mam dvoch malych chlapcov Sidney bude mat 26 mesiacov a Dani bude mat 8m. Tak tak, tesi ma 🙂

janano
11. jan 2012

@norwayka tak to uz pekne dlho ste tu, my tu coskoro budeme 8 rokov. A cely cas zijete v Lillesande? Inac Sidney, to nie je typicke norske meno...