Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

humba
31. máj 2013

@norwayka dakujem uz sa o tom bavila s muzom ze v utorok poviem ze ockovat nedam. Budem sa tomu podrobnejsie venovat a uvidim co sa dozviem. a ty si nedala ani tie hexa vakciny?

zuzanka7117
2. jún 2013

@humba ahoj...aj ja som sa rozhodla ze MMR a ani nic ine uz ockovat nedam.....vdaka @janano som si to tiez prestudovala a som rozhodnuta. Skoda ze som to nespravila uz skor, ale radsej neskor ako nikdy....

humba
2. jún 2013

@zuzanka7117 no pri druhych detoch uz budeme mudrejsie...ale tie predosle ockovania boli ok aspon dufam ze sa nic neprejavi neskor.

humba
5. jún 2013

Ahojte tak sme vcera boli na 15 mesacnej kontrole miery su 80,6 cm a 10550 g. MMR vakcinu som nedala, pozerala na mna jak puk a zacala mi hovorit vo 4 krajinach ju uz zakazali *ak som dobre rozumela* ale ze v norsku ju maju vsetci. Tak som jej povedala ze o 3 mesiace sa uvidime a dovtedy sa uvidi.Zatial ma teda kazdy presviedca aby som dala lebo v skolke sa na deti lepia choroby a bla bla.....Moja mama mi povedala ze tieto choroby co su v MMR vakcine som mala ako dieta a liecba netrvala dlhsie ako tyzden, vtedy nas asi koli tomu neockovali.Ktovie mozno som tu u nas zacala novy trend neockovania 😒

lenka3007
5. jún 2013

@humba moj maly ma vsetky ockovania doteraz, ale tiez uz rozmyslam, ze ma mat v 11. roku MMR a to mu nedam... my sme mali kopec problemov s ockovanim TBC, keby ja to vtedy vedela, tak sa na to kaslem uz davno..

lija15
5. jún 2013

kocky som zufala jedna dobra a ochotna suseda na nas pooslala melding barnevern a dojdu buducu stredu na navstevu 😔 😔 😔 😔 😔 😔 poradte co mam robit ja mam strach 😔 😔 😔 😔 😔

lenka3007
5. jún 2013

@lija15 a kvoli comu? 😒

norwayka
5. jún 2013

@lija15 co sa deje, mojka? Ak chces, tak ip, alebo daj cislo, zavolam ti....

lija15
5. jún 2013

@lenka3007 No lebo decka su velmi ukricane a uplakane

lenka3007
5. jún 2013

@lija15 oj a to mas taku hnusnu susedu? co ona nemala nikdy deti? ja co mam susdku ta ma tri deti je na ne sama a tiez kricia, revu a neviem co, ved su to deti ☹

norwayka
5. jún 2013

@humba my nemame ziadne ockovanie. Deti u lekara este neboli. Z skolky bol Sidney doma trikrat, najdlhsie tyzden. Mal az paralen, ked mal 8 az 15m na zuby. Odvtedy nic. dani nemal ani ten. Babatko taktiez nic. Nepozname alergie, ekzemy, choroby.

norwayka
5. jún 2013

@lija15 to neboli u nas. A este maju ele nohy plne modrin... Neboj nic. Ale povedala by som jej, ze nech sa paci, ale pride na cely den a nech sleduje. Neboj, vsetko dobre dopadne. Mate cisto, mate jedlo, male deti kricia a su uplakane. Jeduju sa, biju sa, biju teba a podobne. Najme takyto vek a estedve, kazde si vynucuje pozornost. To kto vas nalasil? Nebojkaj sa, az by si potrebovala nejak pomoct, tak daj vediet...

humba
5. jún 2013

@lija15 to co je za susedu???? nic neboj bude to ok. Tu zase u nas jednych slovakov poslali veterinara ze tyraju psa ako psycho....

lija15
5. jún 2013

@norwayka ako no co dnes mi volali y barnevernu ohladom toho ze ochotna suseda poslala spravu ze sa u nas krici a deti casto placu
co kricia dost casto oni ked sa o nieco biju,alebo obcas zakricim na ne ja ked im slusne slovo nepomaha a oni placu aj ked im nieco zakazem alebo ked sa nevedia dohodnut a hlavne lijus ma tazkosti aj s kakanim aj pri tom dost place a obcas sa aj v noci budi s hysterickym placom,a to vtedy riesim aspon umytim tvare studenou vodou aby sa prebrala zo sna a samozrejme to sprevadza tiez krik a plac

norwayka
5. jún 2013

@lija15 tak to takto presne musis povedat aj tym z barnevern. Nemas co skryvat... Ale potesi taka teta suseda. By som sa jej potom isla podakovat. Ale treba to tak brat, ze to v dobrej viere robi. A teda to nie je nejaka zakeracka...

norwayka
5. jún 2013

@lija15 ale verim tomu, ze keby nas nasi susedia nepoznali, tak tiez podla krikov zo zahrady by mohli volat barnevern kazdu odinu. Akoze ja uz niekedy fakt neviem, ze co. Lebo clovek sa im fakt niekedy nezavdaci a vzdy skoro vsetko konci krikom a placom, teda nie ze my by sme nejak velmi kricali, ale oni. A raz jeden, raz druhi, potom obaja, potom ja, ufff, fakt niekedy blazinec. Co ja by som za to dala, keby sa niekedy len tak posadili pred telku a pekne si pozreli rozpravku. To u nas neexistuje.

norwayka
5. jún 2013

@lija15 este jedna vec. Je toto suseda, co aj vidi, co robite? Ci len niekto, kto vas pocuje?

lija15
5. jún 2013

no kocky to je nejaka rodina majitela bytu a byva nad nami keby aspon keby sa dosla najprv porozpravat a popytat co sa deje a nie hend to takto radikalne riesit,no neviem deti urcite nema a je to taka okolo 40

lija15
5. jún 2013

@norwayka len pocuje

lenka3007
5. jún 2013

@lija15 och moja, nic neboj, ked im to normalne vysvetlis, alebo mozno aj sami uvidia ked u vas budu, ze su to len vadenice medzi detmi.. Ved kazdy kto ma deti vie, ze nedokazu tisko sediet a ani pocuvnut na prve slovo..

lucka184
6. jún 2013

@norwayka a ockova nie proti ciernemu kaslu? este sa chcem aj opytat bol asi s detmi aj niekde na dovolenke? teraz v porodnici som om len povedala, ze ockovat nechcem a nebol ziaden problem ;)

lucka184
6. jún 2013

ozaj a pupik nam odpadol dnes v noci, ked muz prebaloval, tak som to prezila ;) a odlahlo mi ...

janano
6. jún 2013

@lija15 neboj sa, bude dobre...hlavne nestresuj, ked budu u vas, nedaj najavo, ze mas strach. Ked je u vas vsetko v poriadku, nemas dovod mat strach...tak to aj obi budu brat. Drzim palce.
A neskusala si dat malej maltextrakt na to kakanie? Alebo ju nauc na kysle mlieko, kazdy den maly poharik...uvidis, bude ti kakat ako z katalogu 🙂

janano
6. jún 2013

@lucka184 gratulko k malemu, si sa nam tu ani nepochvalila...aky bol porod, vsetko ok? Tu sa v porodnici neockuje, prvykrat az v 3 mesiacoch hexa + prevenar. My slovenky sme tu zaviedli neockovaciu maniu 😉

norwayka
6. jún 2013

@lucka184 proti nicomu. Moj postoj: nikdy nic nikoho proti nicomu. Museli by ma nasilim donutit. A chodime bezne a sk, so sidnyim sme boli, ked mal 15m letecky na Kanarskych. U doktora sme neboli, len naposledy pred cestou na Sk som ho zobrala na pohotovost, lebo uz tyzden bol nascipany a chcela som, nech ho pozru. Ako sme prisli, tak sme odisli, doktor povedal, ze dobre liecim ako liecim, crp v pohode a na druhy den bol uz v poriadku. Moje deti nepoznaju ani paralen. Zdrave su az moc. Sople, kasel, velmi zriedka hnacka, to ano. Najvacsie problemy, co my sme mali boli zuby. Alegie, ekzem nevieme co je.

@janano neockuju, ale niekedy su veli 'ivrig' a ked si cudzinka, tak su taki zlati, ze ti ponuknu TBC, lebo si z rizikovej skupiny 😀

norwayka
6. jún 2013

@lija15 a este na to kakanie okrem toho, co hovori janano. Pohar cistej vody rano, ked vstane predtym ako zje alebo vypije cokolvek ine, a potom grøt, grøt, grøt. Havregrøt, havrekli a podobne.

lucka184
6. jún 2013

@norwayka hej, prisli v porodnici za mnou ,ze som cudzinka a ze ockuju proti tomuto a ja som im povedala,z e som zo SR a ze mamem rovnaky ockovaci systemako oni a tbc sa u nas uz skoncilo a nic nechcem a boli zlaty...
ja len ze cierny kasel bol uz zasa vo VB a sa bojim...a tetanus jetiez vazny,no nie? ja mam ockovane deti,lebo v tom case somnad tym nerozmyslala,ale potom som robila instruktorku dojc. plavania a tocila som sa stale v tejto teme, a uz do toho vidim a ani neter som nedala ockovat a ani teraz asi nedam ...

lucka184
6. jún 2013

@janano dakujem za gratulaciu 🙂 ano zaj som zabudla maly sa narodil 30.5 , vola sa Dominik a ma 4950gr. a 57 cm, porod bol ako porod, dlhy a bolestivy ,ale potom bolo vsetko ukazkove, sedela som hned, prlna zivota a elanu a zamilovanost do noveho cloviecika 🙂

humba
6. jún 2013

@lucka184 tak to sa pripajame aj my ku gratulacii 🙂

lucka184
6. jún 2013

@lija15 som tak nad tym co si napisala, rozmyslala, ze sa nemas coho bat, vsak aj norske deti vela placu a kricia...
my tu mame zasa dva ine extremy - jeden norsky chlapec, co byva cez ulicu, tak ked je u otca tak otec je opity a maly stoji na ulici aj do polnoci,kym otec zaspi aby isiel domov... nik to neriesi
a druhy je dievca z litvy-dcerina spoluziacka, tak tu vychovava ulicu- jej mama pracuje - zevraj prace domy -ale hlavne poobede, v noci a cez vikendy.. je tu na dve dcéry sama (8rokov a 13rokov) ( aj ked neviem co to ozaj robi,ked sa s nou clovek neporozprava ani anglicky a ani norsky) a ona nechava tu malu samu-vzdy zo skoly pride ta mala k nam, hladna, a neraz sa stalo, ze vecer mi mala oznamila, ze ona bude u nas spat, lebo ze mama nie je celu noc doma..a dokonca s ami stalo,ze len raz som k nim zaviezla dceru-ked som isla pozriet do porodnice ako to tam je,a som ju poziadala, ( pretlmocila mi to mala do litovstiny) ze ci tammoze ostat mala 1 hodinu-suhlasila a po 20 min . mi volala uplakana dcera,ze ju ta pani vyhodila, a ked som dosla domov vysvetlenie-obliala malej pomozku a ked jej dosiel dajaky frajer tak vyhodila moju malu a aj jej dcery,ze maju ist von, a plakala mala preto,ze bola bosa bez ponosiek ,... a ja pri takejto matke vaham, ci to vobec ist na skolu povedat, lebo ja nie som ziadna dagmama....