Partner si (ne)myslí, že máme počkať II. Pridajte sa

weja
10. okt 2008

Takze nasa (staro)nova tema je tu, mozme pokracovat... 🙂

blovitc, smejko, num, miriamka, tatianka, poleva... (dufam, ze som nikoho nevynechala)... a samozrejme aj ostatne snazilky, tehulky a maminy... tesim sa na vase prispevky... 🙂

maurizia
2. mar 2010

nasta no fakt sa nenudis 🙂 a co sa kostola tyka, podla mna to zavisi od toho, kto vas sobasi, dispenz udeluje biskup..mm tiez nie je pokrsteny a ani nahodou nechcel a ja som ho ani nahodou nenutila. alternativne by ste sa brali na urade, cize civilne.. takze si myslim, ze ked to takto nejak spisete do papierov, ze radsej chcete sobas v kostole, tak s tou vynimkou by nemal byt problem 😉 ja som kvoli mm a jeho rodine vybrala sobaz bez omse, takze to cele trvalo asi 20 minut a myslim, ze aj ti, co nemaju radi kostol, boli spokojni.

maurizia
2. mar 2010

jazykove okienko: sobas samozrejme. 😝

miriamka
2. mar 2010

Ahojte...
inac za tu mrchu,my mame v praci 4 kolegyne uz od septembra co o tom vieme mrchu narovnako,fakt len 1-2 dni hore/dole.By bola sranda ak by sme ostali vsetky naraz tehu,sefka bude mat problem 😀
Inac ta nova verzia MK bude asi celkom zaujimava co som pozerala 😉

blovitc120
2. mar 2010

Miri, my sme v robote mrchovali tiez viac-menej naraz, tak nieco na tom mozno bude. Hoci snazilky sme neboli, resp. iba ja a iba mesiac 😀. Druha nemala partnera, tretia 2 deti a viac nechcela, stvrta spavala so zenatym, tak by to bol pruser 😅 a sefka bola zaryta stara dievka, ktora by babo zabudla v porodnici alebo v prvej poradni u doktora... Ale mali sme skoro naraz. U vas by to sefstvo asi tazko rozdychalo, ak ste vsetky mlade a snz..
Maurizia, ze jazykove okienko, to bolo mile 🙂

maurizia
2. mar 2010

blov 🙂 v detstve som mala na gramatiku mamu a teraz mam na to svokra..normalne si musim dat pozor, ci hovorim spisovne, inak ma opravi 😀

inak wejka dakujem, ze si ma navnadila s tym netestovanim, ja by som uz bola dala dalsi test a to cakam cervenu az vo stvrtok 😅 ...tak a teraz rozmyslam, ci je "navnadit" spisovne 😀 😝

blovitc120
2. mar 2010

Maurizia, ja som na to mala tatka, on si potrpel, aby sme hovorili spisovne, cepoval ma za pradlo (je to bielizen), sacok (vrecko) a kopu inych, pravopisnu chybu by som si tiez odskakala, tak mi to chyba... 😒. Navnadit asi bude OK, nie je to odvodene od slova vnady? Aj na ryby je navnada, alebo nie?

maurizia
2. mar 2010

blov 🙂 no my sme mali na strednej zastupkynu riaditela, ktora ucila predtym na vojenskej skole..u nas ucila slovencinu a cez prestavky kontrolovala,ci nemaju dievcata makeup alebo nalakovane nechty..
ked uz sme pri skole, vsimli ste si novy zakon, podla ktoreho sa na vsetkych skolach (zs, ss, vs) musi kazdy pondelok ziakom pustat hymna?
http://www.sme.sk/c/5267246/detom-budu-hrat-v-s...
😝 😕 🙄 😀 no ja nemam slov.....

weja
autor
3. mar 2010

ahojte 🙂
že aké témy sa tu rozoberajú - najskôr hovná, teraz gramatika.... 😀

Nastasia, super svadobné novinky 😵 juuj, si mi pripomenula tie naše prípravy, bol to celkom adrenalín, to máš pravdu, ale taký príjemný 🙂 som si minule robila srandu z MM, lebo videla som vo výklade nádherné svadobné šaty, že už len kvôli nim by som si to ešte raz zopakovala... 😀

Maurizia, no štvrtok je už zajtra, to by ti už teoreticky test mohol ukázať //, ale ak vydržíš do zajtra, tak vydrž... 🙂 som rada, že mám na teba taký dobrý vplyv 😀 aj mne to predčasné testovanie potom prosím vás vytlčte z hlavy, dobre? 😀 sa vám potom pripomeniem cca o 3 týždne 😀

melipa
3. mar 2010

ahojte 🙂
nastasia, vidim ze svadobne pripravy v plnom prude 😵 ...ja by som si asi klasicku svadbu nechcela zopakovat, ale chcela by som aby sme raz s MM mali druhu svadbu niekde v exotike na plazi...a dost lutujem ze sme sa tak nevzali hned, ale pred osmimi rokmi to nebolo take bezne...mozno si raz takyto sen splnime, len my a Dianka 😵...ak dovtedy nebude v puberte alebo dospela a nebude jej to pripadat vrcholne trapne 😀
weji - ja som si uz tiez povedala ze nikdy nebudem testovat skor ako nejakych 40 DC...a mienim to vo vlastnom zaujme dodrzat, aby som zasa nezazivala to co naposledy 😔
inak dnes je v BA nadherne pocasie, uzasne svieti slniecko 😵

matullienka
3. mar 2010

ahojte: tak s tým testovaním som sklamaná každý mesiac keď to nevíjde len keď ja mám v tomto strašne slabú vôľu a málokedy sa mi podarí vydržať až do mrchy ale tento mesiac som si dala záväzok že vydržím tak dúfam že to dokážem ale každý deň už odrátavam.

mel: tak ta exotika by sa aj mne páčila ale ja by som si kludne zopakovala aj klasickú hlavne kvôli tým krásnym šatám.

inak aj u nás je dnes krásne svieti slniečko len v noci trochu nasnežilo u nás doma asi cca 5 cm. A v meste bola ráno riadna poľadovica na ktorú som doplatila čo sa mi nestalo celú zimu tak sa mi stalo dnes že som spadla ako hnilá hruška 😖

blovitc120
3. mar 2010

Maurizia, ja som to videla včera v správach a som absolútne šokovaná, znechutená, ja neznášam taký nacionalizmus, to nie je vlastenectvo. Fakt keby v tom parlamente radšej rozmýšľali o normálnych veciach, ale takéto p...y 😝 😝.
Baby, ja som testovala len raz v živote, vydržala som 3 dni kým mi meškala mrcha a boli koľajnice. Ale je pravda, že inokedy som nemala prečo, lebo sme sa nesnažili. Ale mám taký pocit, že keď sa budeme snažiť teraz, bude to dlhý maratón a tiež miniem pekne veľa testov 😔 😔

weja
autor
3. mar 2010

ja som vždy chcela klasickú svadbu - s rodinou a kamarátmi, MM takisto, takže sme si to aj splnili... svadba v exotike ma zatiaľ až tak neláka, ale čo nie je, môže byť 😀 btw. ak vás to zaujíma, tak na ostrove Maurícius je to možné, to ponúkajú aj CK 😀

Maťka ja mám tiež slabú vôľu, čo sa týka testovania, ja vždy testnem cca deň pred mrchou, ale už som v tomto taký magor, že aj keď vyjde negatívny, tak si hovorím, že možno je to blbý test alebo ešte priskoro 😀 to už je normálne na diagnózu 😅 🙄 😝

Blov, a prečo máš ten pocit??? 😕 veď ovu mávaš pravidelne, nie? najlepšie je asi naozaj nad tým moc nerozmýšľať, ja som ten prvý krát otehotnela na prvý šup, a to sme mali sex len 2x v ten mesiac (MM bol na služobke).... a teraz čím viac to riešim, tým dlhšie to trvá ☹ 😖

maurizia
3. mar 2010

wejka no ja som prave telefonovala s kamaratkou a tiez mi hovorila, ze ona ked sa snazili, testovala v prvy den meskania mrchy a test bol negativny, tak sa isla veselo s kamosmi "vyburit" a ze o 2 tyzdne na to bol test pozitivny. takze fakt to nema zmysel.

mel ja si myslim, ze pre dvojicu je super zazitok romanticka svadba na plazi, no ale kvoli rodine a kamaratom sa robi klasika..u nas to tak bolo a sme radi..rodina pohromade, mame kopec fotiek a spomienky..

blov, balkoncuroid and co potrebuju vykazat nejaku cinnost, tak mame novy vlastenecky zakon 😝

matu, no vcera v spravach davali, ze sa ma zase ochladit v najblizsich dnoch 😒

miriamka
3. mar 2010

Ahojte,
ako sa mate?
Inac s tym testovanim,ved ja som to uz pisala..ale ja ak test,tak jedine ze by mi mrska meskala...skorej sa mi to zdaju zbytocne vyhodene peniazky 😉
Inac sme sa tento mesiac tusim 1x trafili uplne do plodnych dni http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

blovitc120
3. mar 2010

Maurizia, že balkoncuroid 😀 😀. Ale výstižné, vážne, zdieľam tvoj názor... 🙂
U nás je pekná zima, ráno bol aj sneh, teraz je okolo nuly, fučí, blato, slnko zašlo, poobede sa mi veru ani von nechce ísť, ale pôjdeme.
Weji, ovu nemávam pravidelne, resp. musím sa už donútiť merať BT celý mesiac, len s Miškou je to trochu problematické, ona keď počuje pípať teplomer, hneď ho chce a to mi nepríde veľmi vhodné ehm... 😅. Navyše treba merať, kým ešte nevstanem z postele a ona sa budí ako hodinky o pol 6 na mlieko a musí byť hneď, neviem si predstaviť, že by som ju nechala ujúkať v postieľke a ja merala 😅. Ja som vždy pri ovu ledva chodila a teraz ju cítim tak každý druhý-tretí mesiac, cyklus nie veľmi pravidelný, z mojich 27 dní sa zmenil na 28-40 dňový, takže tak 😒. Ale mám záväzok, že od zajtra BT meriam celý mesiac, len ešte musím vymyslieť, ako. Budík som už skúšala, ale ona sa mi naň zobudí, tak to mám to isté, ako keď sa zobudím ja na ňu.

maurizia
3. mar 2010

blov kazde rano o pol siestej davas mlieko? to este dojcis alebo ho musis robit? no ja by som zomrela 😀 ja som strasne rada ,ze aspon rano mala potiahne do tej pol osmej, vecer chodi spat o 22..ale radsej takto

blovitc120
3. mar 2010

Maurizia, nie, nedojcim od 11 mesiacov, dam jej UM, prebalim ju a spi dalej do 8-pol 9 😉. Ona moze byt rano uz aj hladno-smadna, lebo vecer uz vela neje a vypije max 150 ml, spat chodi o 20 hod. Viem, ze ja niekedy rano idem umriet od hladu, ak to ma po mne... Ked sa nezobudi na mlieko, chce vstavat pred 7, tak radsej nech sa napije a poriadne vyspi. Inak by mi nevydrzala do obedneho spanku a 2x spat jej je uz vela... Mne to nevadi, aspon idem curat, len prebalim, mlieko si drzi sama, akurat tu BT nemam ako merat 😀.

blovitc120
3. mar 2010

A mlieko zarabat nechodim, v posteli mam flasu s UM vo vnutri, pri posteli termosku s presnym mnozstvom teplej vody, do kuchyne by ma nikto nedostal 🙂

miriamka
3. mar 2010

Inac nas maly chodi spavat tiez okolo 19.30 - 20tej...a potom ak neberiem v tyzdni ked ho budim 6.30 standardne sa budi cez vikend okolo tej 7.30 co je v pohode.Ja radsej v tyzdni preferujem ked je doma uz o 20tej klud 😉

blovitc120
3. mar 2010

Ja preferujem klud o 20:00 aj v tyzdni aj cez vikend 🙂. Asi by ma rachlo, keby bola do 10 p.m. hore. Inak u Misky vobec neplati, ze cim neskor ide spat, tym dlhsie spi. Keby som ju dala aj o polnoci, spala by rovnako. Odskusane. U nas plati davat spat v rovnaku hodinu, aj keby poobede dlhsie spala, minuly tyzden to mala posunute, spala p.m. az do 16:30, ale aj tak som ju o 20 dala a v pohode zaspala, asi do 20:15 si pustala hraci mesiac a recnila a potom spala. Ale u kazdeho asi plati nieco ine, mna na toto upozornila suseda - sestricka z porodnice, ked som jej raz v lete hovorila, ze Miska mi spala do stvrt na 6 vecer, ze neviem, kedy ju dam spat a ona mi povedala, aby som skusila v rovnaky cas ako inokedy, ze deti maju proste vnutorne hodiny. A fungovalo 😉

num7976
3. mar 2010

ahojte
ja som vcera prezila stresy,boli u nas jedny na navsteve s 2 rocnou asi pred tyzdnom,no a pred vcerom volaju ze mala ma kiahne!no tak hned ze teraz co,lebo ja som este nemala,tak hlavne pre seba,ze co teraz,no ale na druhy den boli na nemocnici,tak vraj to bola alergia na med uf,tak mi odlahlo!
s tym spanim,no u nas je to tak,ze ja ju sice dam o osmej,lebo tiez chcem,aby bol klud,no bezne je tam minimalne do deviatej zuriva vykrikuje vymysla noa potom od zlosti zaspi,ale neplace len niekedy sa stane,ze hej,tak sa ju snazim utisit,ale ptoom odidem!no a obedne spanie,u nas zase plati,ze ked spi dlhsie na obed,tak nezaspi na tu cca deviatu takze sa ju snazim do tej pol tretej aj budit aby sa jej to potom rano neposunulo,lebo rano zase spi potom aj do osmej,inak vstavame na 6,45 uz dost dlho pravidelne,ale do tej pol osmej este lezime a snazim sa jej odpovedat a nezaspat 😝 noa ked vstane na osmu tak zase na obed sa jej posuva a takto,takze my to musime takto riesit s budenim a dufat,ze vecer zaspi aspon o tej deviatej aby bola ako tak vyspata..
miri tak snad budes teraz druha a rozbehnes to tu uz naplno 🙂 grafik vyzera pekne,uz len nech je hore teplotka!
no musim bezat moje dieta si zmyslelo,ze si ide robit zo mna zase prdel-hadze na zem cumle a chodime jej dvihat v tomto neviem co robit,lebo bez cumla nezaspi keby som ho neprisla zdvihnut.. 😠

blovitc120
3. mar 2010

Num, ak by to boli kiahne, myslim, ze by bolo lepsie, keby ste ich mali, kym mas len 1 dieta, lebo ak by si ich mala dostat aj ty, horsie by bolo, keby si mala na starosti dve deti. Nehovorim o tom, ze pre uplne malilinke babatka su nebezpecne a ak si ich nemala, ani v mlieku nedostane protilatky. Ale to je len moj nazor. Dieta je aj tak infekcne, len ked ma tie pluzgieriky, takze to by sa muselo vysypat hned na druhy den, ako boli u vas 🙂. V kazdom pripade moja mamina mala kiahne s nami ako 30-rocna, resp. najskor ja, potom ona a potom sestra a vraj keby nas mala opatrovat ako chora, nezvladala by to, takze nastastie sme to dostali postupne.
Ja ked Misku zobudim, je mrzuta. A hlavne spava tak 1,5 hodiny a ak by som ju zobudila dajme tomu po hodine, dalsi tyzden-dva by sa budila tak. Ach jaj, tieto nase male priserky, pekne s nami cvicia 🙂
Co skusit Silvinke dat cumlik na snurku? Ci to nefunguje? Tak by ho nezahodila, ale zase mozno by si to strhla.

weja
autor
4. mar 2010

ahojte 🙂
Num, no možno by aj bolo lepšie, keby ste si tie kiahne odbili teraz, myslím, že keď pôjde Silvinka do škôlky, bude to len otázka času, kedy to chytí... 😒 a navyše, keď vás to vlastne čaká obidve... 😅 😒 no ale keďže to bola len alergia, tak planý poplach... 🙂

dobre to máte vymyslené, že tie vaše ďeťúrence majú taký pravidelný režim... pre deti je to asi fakt dôležité..,.

inak kde sa nám stratila Smejko??? 😕 nejako dlho tu už nebola, či sa mi to zdá...? 😕

num7976
4. mar 2010

no ved to hej,ale ja sa bojim,ze ako by som to ja znasala fakt je to lepsie pri jednom dostat,no ale uvidime teda ked to neboli,pisu ze pluzgieriky sa objavia aj po tyzdni,takze este nemusela ich mat a mohli sme chytit,lebo sa siri vraj aj vzdusne,no ktovie kedy ich dostaneme,aj moja teta ich dostala tusim az v 40 -tke a v pohode,no tak snad ani ja to nebudem prezivat horsie!
blov vidis ta snurka,to neni zly napad skusim to na dnes vecer,diky to ma vobec nenapadlo!
weji to fakt smejko je nejako dlho prec snad sa nic nedeje a ozve sa cim skor
baby maju uz vase deticky znamienka?ja som nasej nasla minuly tyzden uz dve take male bodky na chrbtiku sa toho az bojim,lebo my s MM ich mame teda pozehnane.. 😖

maurizia
4. mar 2010

num nasa ma jednu bodku na stehne🙂 no my sme tiez skusali davat spat malu skor ale nedarilo sa, stale revala, nevedela zaspat..takze na taky dobry rezim sme nabehli, az ked sme to vzdali..vsak to som asi spominala, ze na silvestra nevedela zaspat a bola hore aj na ohnostroj az do jednej..a potom rano fungovala ako zvycajne..tiez by som bola rada, keby bol o osmej klud no ale co uz. aspon potiahne do tej 7.30, i ked v noci sa sem tam budi..

inak ja som uz kiahne mala, mne by asi nevadilo, keby sme ich chytili teraz, asi je taky najlepsi vek...len asi nemame velmi od koho, uz sme aj do materskeho centra prestali chodit, lebo tam bolo v kuse kopec chorych deti. 😒

weja
autor
4. mar 2010

Num, no bolieť to asi nebolí, len vraj sakramentsky svrbí... 😝 😝

Maurizia, ty si tuším dnes mala dostať mrchu, tak sa mi zdá, že?... odolala si nakoniec tomu testu? 🙂

miriamka
4. mar 2010

Num...nas maly znamienka ma na tele 3,take minibodky jednu na zadocku,rucke a na chrbatiku.Myslim,ze to riesit nejako netraba...ja aj manzel znamienka mame,takze moze to mat dedicne...len to treba sledovat.
Maurizia...tak ako,zeby druha tehulka?
Inac troska od veci...ale krajsky sud dnes zamietol rozsudky ohladne ocina,a sme zase na zaciatku 😔

matullienka
4. mar 2010

ahojte: tak ja som kiahne tiež ešte nemala ani moja mamina sestra mala asi 3 roky zadu a som aj bola u nej aj spala že nech ich radšej dostanem teraz ako neskoro a nič. 😀 asi mám dobrú imunitu 😀
inak testovať som sa ešte netestovala ale môj graf vyzerá zatiaľ takto a zdá sa mi čudný 😒 vôbec nechápem ako mi to môže takto vychádzať
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

miriamka: mrzí ma to že to krajský zamietol musí to byť strašné prežívať stále to isté do okola a stále si to pripomínať je mi to naozaj lúto 😢

maurizia
4. mar 2010

baby no uz viem, preco som na tomto fore..ako pekne na mna myslite..weji no nevydrzala som, v momente, ako si vcera napisala, ze teoreticky by mohli byt uz ciarky, tak som tasila test 😀 ani som sa vam tu nepriznala, lebo bol negativny a potom sme mali diskusiu o netestovani..mrcha zatial nic, no ale ja nie som pravidelna, takze to asi nemusi nic znamenat..
moj maly certik tu lieta v plnej sile, dnes som si poobede dala dve hodiny spanku a prisla som k zaveru, ze ako hovoria mnohe viacnasobne mamy, mat len jedno dieta je luxus.. 😝
matu kiahne su vysoko nakazlive, teda co som pocula, tak to si asi vazne rezistentny typ..ja som na ucenie, mam tu rozcitane nejake veci okolo ustavy prvej ceskoslovenskej republiky na pisomku, no niet sa co divit, ze tolko spim 😀

weja
autor
4. mar 2010

Miri, tak to ma mrzí, že vám to takto dopadlo... ☹ spravodlivosť je ozaj slepá 😠 a teraz je aký ďalší postup?

Maťka, veď graf máš parádny, čo sa ti nezdá? teplota nemusí skákať, okrem toho každý mesiac je individuálny... už len vydrž tých pár dní a uvidíš... 😉

Maurizia 😀 možno aj ty máš jeden z tých chybných testov 😀 ani sa nedivím, že ťa skriptá uspávajú, ja mám tiež jednu zaručenú metódu na uspanie - keď pred výplatami začnem spracovávať a kontrolovať pracovné výkazy v robote... 😝 hneď mi začne zatvárať oči... 🙄