Partner si (ne)myslí, že máme počkať II. Pridajte sa

weja
10. okt 2008

Takze nasa (staro)nova tema je tu, mozme pokracovat... 🙂

blovitc, smejko, num, miriamka, tatianka, poleva... (dufam, ze som nikoho nevynechala)... a samozrejme aj ostatne snazilky, tehulky a maminy... tesim sa na vase prispevky... 🙂

weja
autor
13. aug 2009

aj ja mám nastavené zasielanie LM z tých veľkých cestovných portálov - na septembrové dátumy a hlavne, že mi to posiela výber už od júna 😅
no do 28.9. to hádam len stihneme... 🙂 a nebojíte sa, že vtedy už môže byť v Európe zima? 😕 ale Turecko by mohlo byť ok... 🙂 tiež je u nás v hre Turecko, Tunis a Egypt, tak uvidíme... 🙂

blovitc120
13. aug 2009

Určite nie, nemyslím, že by už bola v Európe zima, do Chorvatska by som už v septembri isto nešla, ale v posledných rokoch je to tam divné aj počas leta, no Grécko a Turecko je podľa mňa v pohode. Ja chcem práve tých 30 stupňov, nie 38. A priemerná teplota je písaná v Grécku na september 29C-30C, čo predpokladám je priemer za celý mesiac a vychádza mi, že od začiatku budú tie teploty skôr vyššie ako na konci mesiaca. V Turecku je to až 31 stupňov priemer. Afriku nechcem isto, to nám aj známa v CK neodporučila s Miškou. A keď pozerám cenníky, začiatkom septembra je ešte stále tá vysoká taxa, nie tie E-čkové ceny. A pozriem pred odchodom týždennú predpoveď na www.pocasie.sk

nastasia
13. aug 2009

ahojte baby,
tak konecne som sa dovalila domov. take divne pocasie je u nas, ze prsi, ale je strasne dusno tak som rovno isla do sprchy. potvrdila som vas na FB aj fotky pokukala teeeda kocky ste. a pri fotkach z pariza ma chytila nostalgia, dufam, ze tam este pojdem.
a u dr. nic moc teraz mam zas cystu, mala by prasknut a dal mi aulin a polygynax takze zas sa budem dopovat liekmi 😒 a zajtra mam ist na krv ci nie je v tele zapal. toto leto asi nikam nepojdem, no co uz hlavne aby sa to uz cele konecne doliecilo.
blov, neviem ci ste uz boli v turecku, my ano a nebolo to tam zle, ale o cistote sa velmi neda hovorit. s greckom som bola spokojnejsia. ale mozno som bola len na blbom mieste v turecku, ale bolo to cez rakusku cestovku tak som ocakavala nieco lepsie.

miriamka
14. aug 2009

Ahojte,
Nastastia...drzim palce aby Ti cysta zmyzla tak ako mne ked som bola tehu,a potom uz si ostala tehulka!!!
Blov,Weji...dovolenku tisko zavidim.Hned by som isla ked som zistila ze mam este tak vela dni dovolenky,len manzel uz nema skoro nic (setri si na Vianoce)takze uz z toho nic nebude.
Vcera som mala v praci pohovor...mam take zmiesane pocity,ci je spravne sa snazit o druhe ked tu maju so mnou nejake tie plany,takze mam hlavu plnu myslienok... 😒
Inac konecne piatok...tento tyzden bol fakt narocny

weja
autor
14. aug 2009

dobré piatkové ránko 😵
s malým bábom by som asi Afriku ani ja neriskla... 😝 tú "faraónovu chorobu", či ako sa to volá, som si odskúšala na vlastnej koži a je to des... 😝 pritom ani netuším, odkiaľ som to mohla dostať, lebo samozrejmosť bola aj umývanie zubov s minerálkou... s MM sme jedli a pili to isté a ja som to dostala, on nie... divné... 😒
Nastasia, tebe sú tiež "dopriate" všetky gynekologické pliagy... 😖 Polygynax som brala aj ja minulý mesiac, po dobratí ok, ale ako skončila mrcha, zasa mám pocit, že je to naspäť 😠 ☹ vykašlem sa na také lieky... 😠 a tebe to má akože čo s tou cystou spraviť? 😕

weja
autor
14. aug 2009

Miri, no také rozhodovanie je nezávideniahodné... 😒 a čo na to hovorí tvoj mangel? asi si to budete musieť poriadne zvážiť, veľa zaváži, či je to ozaj dobrá ponuka, ktorá sa neodmieta, alebo len chvíľková záležitosť... 😒

miriamka
14. aug 2009

My ideme inac teraz na poradnu...a chcem sa spytat na ockovanie proti zltacke,chcem maleho zaockovat (aj ked viem ze proti niektorej bol ockovani v porodnici)ale nech je komplet a potom porozmyslame aj my nad Tuniskom alebo nejakou exotikou.
Weji...to nie je ziadna super ponuka,len som pocula ake tu maju so mnou do buducna plany a tak clovek nevie,ci sa sustredit teraz na pracu,alebo co.Manzel povie,ze jasne ze mimi,kto vie kedy pride,ze snazit sa mozeme a uvidime.

weja
autor
14. aug 2009

no ja si tiež myslím, že snažiť sa môžete, však druhá vec je, kedy to aj naozaj vyjde... 😒 a pokiaľ nejde o fakt ohromnú ponuku, z ktorej by si padla na zadok, tak by som to už vôbec neodkladala...
...a to by ste išli na nejakú exotiku aj sami bez manžela...? 😕 lebo si písala, že on už dovolenku nemá, takže preto sa už nikde nechystáte...

miriamka
14. aug 2009

Weji...ved to,snazit sa mozeme a kto vie kedy to vyjde 😒
Nie,teraz uz na dovcu nie...ale proti zltacke sa ockuje tusim 3x,takze nech je maly zaockovany a buduci rok by sme isli,mozno niekedy na jar by som sla,nez maly bude mat 2 roky,to by bol este zadarmo

nastasia
14. aug 2009

ahojte,
dik weji. aj ja dufam, ze to bude uz ok. ten polygynax mi dal lebo to mam vo vnutri rozdrazdene, nechapem z coho vsak styk sme po operacii este ani nemali. a minuly tyzden ked ma kukal bolo vsetko ok. ale podla mna sa mi ten zapal rozsiril z mocovych ciest do gynekologickych, lebo cez vikend som mala fakt brutalne bolesti v bruch aj chrbte. po tom polygynaxe by som ti radila dat si lokalne laktobacily, napriklad gynocaps su dobre alebo gynoflor, ale ten je na predpis. lebo polygynax obsahuje nystatin a to su vlastne antibiotika, ktore ti sice zabili bakteriu alebo nieco co si tam nemala mat no vykynozili aj tu dobru floru takze teraz sa ti mohli pre zmenu premnozit kvasinky alebo plesne. skus tie laktobacily plus mne v nemocnici jedna dr. poradila prirodnu radu vyrobkov na tieto problemy a fakt to zabera, je to na baze aloe vera hlavne. vola sa to multi-gyn a je tam sprchovy gel na intimnu hygienu, mast s aplikatorom, lubrikacny gel, vaginalna sprcha a tablety. skus to pozriet na www.multi-gyn.sk
ja som urcite obdobie mala strasne problemy so zapalmi a potom som zistila, ze nemam ziadne laktobacily, oni to pisu do kultivacie, ale dr. mi o tom samozrejme nepovedal, az ked som si vysledky fotila pre imunologa som si to vsimla. tak som si dala laktobacilovu kuru a zapaly zmizly. teraz ked sa doliecim s tym zacnem znovu. len sa mozrejme ti dlhsie trva kym sa flora spameta.
miri, takze tebe cysta zmizla v tehotenstve? cize to nema zly vplyv na babetko? lebo mne povedal, ze ked nepraskne tak antikoncepciu alebo dalsia laparoskopia. lenze ja uz chcem snazilkovat, nechcem to uz oddalovat.

miriamka
14. aug 2009

Nasta...zalezi aka je to cysta.Ja ked som bola na prvom ultrazvuku okrem mimi mi lekar nasiel aj 12cm cystu na vajecniku...mala som kludovy rezim...a ked som isla na ultrazvuk neskor,cysta tam uz nebola,maly ju porazil 😉

nastasia
14. aug 2009

fuha 12 cm to je dost. ja neviem aku ju mam velku, ale nastastie nie je endometrioticka, ale funkcna cysta s nejakou tekutinou...a tu cystu som mala uz pri laparke, lebo to mam napisane v sprave. podla mna keby to bolo nejake nebezpecne tak by ju boli vyoperovali, nie? 😕

weja
autor
14. aug 2009

Nastasia, vďaka 🙂 vyzerá to celkom dobre, tak sa skúsim zastaviť v lekárni a popýtať sa na to...
a tie lactobacily užívaš normálne vnútorne (lebo viem, že je to normálne doplnok stravy) alebo len lokalne? Inak ten gynoflor mám doma, to mi dr. dala, že ak by som mala zasa problémy, ale akosi som nepostrehla, že obsahujú lactobacily, poriadne som to asi nepreštudovala 😅
ja si tiež myslím, že keby bola hociktorá cysta nebezpečná, tak by to dr. ihneď riešili... ale pokiaľ nerobí šarapatu, tak ju asi len viac sledujú... 😕

blovitc120
14. aug 2009

Ahojte,
miri, ja sa tej našej dovolenky aj trošku obávam, čo bude robiť Miška, či si nepokazí spanie a tak... Ty sa môžeš tešiť teraz na jar, keď chcete ísť na jar na tú exotiku 🙂. My isto nepôjdeme do exotických krajín, tak sa tešíme na foto, ak vám to vyjde 😉. A s bábom to isto dopadne tak, ako to má byť 🙂.
Nastasia, ja si tiež myslím, že by ti cystu odstránili, keby vyzerala nebezpečne, neboj 🙂.
Weji, tú faraónovu kliatbu tiež dostali všetci moji známi v Tunise aj Egypte, tak to radšej neriskujem. Ja som počula, že tam je nejaká baktéria vo vode, na ktorú sú domáci zvyknutí, tak im to nič nerobí, len cudzincom...

miriamka
14. aug 2009

Blov...ved to aj tak beriem,pride co prist ma,a urcite by bolo mimi krajsim prekvapenim nez postup v kariere 🙂
No my sme v Tunise nemali ani raz problem so zaludkom,asi ze sme pili naozaj len mineralky z flase.

weja
autor
14. aug 2009

no veď to, že tie baktérie obsahuje bežná voda... lenže my sme si dávali sakramentský pozor, fakt aj zuby sme si čistili s minerálkou, ľad bol tiež robený z balenej vody, tak neviem... 😕
Blov, neboj nič, Miška začuje nejakú hudbu na pláži a bude tancovať až do večera 😀

blovitc120
14. aug 2009

Miri, to ste fakt jedni z mála, čo nemali problém, ja koho sa opýtam, každý mal srajdu 😅 😅. A už som spomínala, že ja som mala problémy aj v Chorvátsku a Grécku, čo sú normálne civilizované krajiny, takže tak.
Weji, ale ste sa sprchovali a umývali si ruky v normálnej vode, tam je tá možnosť, že prežili svine baktérie...

blovitc120
14. aug 2009

Baby, lucinke svieti 6tt v pase, som ju vyňuchala v téme "netradičné mená"

weja
autor
14. aug 2009

Blov, aj ja som ju už kdesi zahliadla... 🙂

miriamka
14. aug 2009

Blov...ja viem,s Lucinkou sme spolocne cakali/necakali mrchu,grafiky sme mali obe pekne ale ten jej skoncil // 😵 ...takze ma novy termin porodu skoro ten isty ako sa jej narodil Lukasko 😵

blovitc120
14. aug 2009

No teda, keby vám to tak vyšlo obom 🙂. Ale tebe to musí až budúci mesiac na májovčiatko 🙂.
Inak som vám zabudla povedať, že pár dní vieme nové písmeno - "k", takže celý de idú slová na k, mam aje kaka, lapma je kapa alebo kaka a dnes od rána ko-ko-ko-ko ko-ko-kot a podobne, tak neviem, či mám doma sliepku, alebo nadáva 😀

weja
autor
14. aug 2009

😀 😀 😀 počkaj keď pôjdete napr. k dr. a ona toto spustí v čakárni 😀

blovitc120
14. aug 2009

Práve si to po sebe čítam a zisťujem, že s dieťaťom na kolenách už písať nebudem, to je chýb 😀 😀.

nastasia
14. aug 2009

weji, ja si davam tie lokalne laktobacily. ze vraj k spravnej vaginalnej flore napomahaju aj probiotka(peroralne), ale ani jeden lekar mi nevedel vysvetlit preco a nechce sa mi to brat tak si davam len tie lokalne.
ja som si tie pripravky nechala objednat do lekarne lebo ich este nemali asi preto, ze su nove.
a este si pozri tuto studiu ak sa ti bude chciet je to od mudr. klimenta, ktory je odbornik na gynekologicky zapal:

http://www.probiofix.sk/downloads/9.pdf

este ma napadlo, ze tie hnacky ste mohli mat aj zo salatov a ovocia(malo by sa jest len to co sa da osupat), ktore boli umyte ich vodou. lebo ja ked som bola v tunise som ani raz nemala hnacku a okrem vsetkych tych zasad co sa maju dodrziavat som nejedla salaty ani ovocie. ale zasa niekto ma taky citlivy zaludok, ze moze aj neviem co robit a aj tak dostane hnacku 😒

a cysta sa snad vstebe alebo praskne sama 🙂

num7976
14. aug 2009

ahojte tak sa konecne hlasime boli sme u znamych v BA tak bolo super boli sme od nedele do stvrtku tak sme zasli aj do zoo mala bola uzasne vytesena,to som este nevidela,ako sa vedela tesit zo vsetkych tych zvieratiek,vsetky chcela chytat keby sa dalo tak ich vystiska asi!super aj sme boli na takych prelizkach pani tak velka ich tam bolo,taky velky parcik aj na nakupoch takze vsetko fajne az na cestu,mala mrncala nic sa jej nepacilo..inak dve noci po sebe vstala bez mokrej plienky tak dnes sa vycikala aj rano aj poobede ked vstala-a ozaj v noci sme robili ako sme boli v Ba tak len rano mliecko o piatej a potom do siedmej buvala tak som nechapala a aj tuto prvu noc doma som isla az o pol siestej tak parada,na obed nam dnes dokonca spala hodinu aj stvrt takze musim poklopat ale asi nam ta cesta prospela,este by sme chceli ist do sturova na par dni ak vyjde pocasie takze sa uz teraz tesim..
ani vas nestiham citat tak sa ospravedlnujem,potom precitam,tak sa mi majte krasne

lucinka1104
14. aug 2009

Ahojte prišla som vas pozrieť ako sa tumate? Dačonové?
Miška malá krásne rastie
Miri tak ako sa ti páči v práci ? Čo malý?

num dodatočne všetko naj k 1 ročiku 😉

blovitc120
15. aug 2009

Ahojte, num, vidíš, super, asi nie je až taká hladná v noci, ako sa zdá 🙂. Som rada...
Baby, Miška mi dnes večer našla v skrini (neviem, ako ju mohla otvoriť) mega balenie pasteliek - 120 ks. Asi ďalej hovoriť nemusím 😅 😅. Tak sú VŠETKY rozhádzané po izbe, pod klavírom, pod PC stolíkom a akoby jej nestačilo, väčšinou z nich tak mlátila o zem, že im odlomila špičky. Takže 120 pasteliek a asi 60 špičiek práve upratujem. Sme samé doma, ja som bola na wc (nejako ma posúrilo a na dlhšie). Ona za mnou vždy dobehne do 20 sekúnd s revom a dnes nič, výskala a smiala sa v izbe, hovorím si aká je zlatá, krásne sa hrá, tak som aj časopis trochu počítala. Keby bola ticho, tak hneď letím, ale ona rečnila a smiala sa. No už viem, čo jej bolo také smiešne 😀. Okrem toho sa mi vykakala na prostriedok izby (vždy ju večer nechávam poslednú hodinu s holým zadkom, nech sa prevetrá pred nocou a ona večer nikdy nekaká, ale dnes sa rozhodla) a ešte sa v tom vyváľala a vyčúrala sa, našťastie to vedľa, nie do toho. No proste zážitok, dnešný večer je "večer debil" 😀. Našťastie už ale od pol 8 spí, tak ja periem, umývala som podlahy - dnes kým spala som ich vydrhla ešte aj liehom - a zbieram pastelky 😀.
A vy ako víkendujete? My ideme zajtra ku kamarátom grilovať, síce nemajú deti, ale majú asi 4 mačky, som zvedavá, či sa jej budú páčiť ako psy 😀.
Luci, dík 🙂

miriamka
15. aug 2009

Ahojte a krasny vikend prajem,
manzel prave odisiel gratulovat na svadbu,potom s kamosmi skoncia v bare...takze mam vecer pre seba 😉
Luci...este raz gratulacie!!!Ja mam zalusk na majovciatko,ale ked nebude a bude ine,nic sa nedeje 😉
Blov...vidim,ze mas doma s Miskou rovnako veselo ako my s malym,tiez mame riadne zazitky 😀 ,ale nejako sa nam pokazili noci,takze opat toho vela nenaspim 😠

blovitc120
15. aug 2009

Miri, čo zase zúbky trápia?

miriamka
15. aug 2009

Blov...neviem,ale uz som bola v noci neprijemna a povedala som,ze ked to bude takto pokracovat,druhe zatial nemoze prist.Cely tyzden spi zle,v praci som unavena,v noci si vzdy hodi cca 2 hodinovu zurku...je to des. Vonku ma 9 zubkov,z toho jednu stolicku,tak neviem ci mu idu dalsie.