Partner si (ne)myslí, že máme počkať II. Pridajte sa

weja
10. okt 2008

Takze nasa (staro)nova tema je tu, mozme pokracovat... 🙂

blovitc, smejko, num, miriamka, tatianka, poleva... (dufam, ze som nikoho nevynechala)... a samozrejme aj ostatne snazilky, tehulky a maminy... tesim sa na vase prispevky... 🙂

miriamka
23. nov 2009

baby,a ked sme u svokrovcov...ako si rozumeju vasi rodicia a svokrovci?Stretavaju sa bezne aj mimo vas?Aky maju vztah?

nastasia
23. nov 2009

Vidis blov, dobry tip si mi dala, nabuduce jej tiez poviem, ze by to bolo nefer voci mojej mame 😉 vcera som sa na nic nezmohla som bola v soku, ze co to riesia. pripadala som si ako v 9. mesiaci 😀 no, ale nabuduce ked to vytiahnu tak poviem, ze chlapec bude vladimir-to je jej byvaly muz, ktoreho neznasa 😀
mata, ti tvoji svokrovci su tiez cisla teda, ale co uz narobime.

matullienka
23. nov 2009

Blov: ja som na tom dost podobne jednoducho nedokazem niektore veci nepocut a vzdy vybuchnem a potom som drza nevesta ale co uz?
Nastasia: a tie mena by som po nich nedala uz len z trucu aj keby sa mi neviem ako pacili (co sa mi teda ani nepacia) tak ich nedam uz len preto aby som ich nasrala 😠

blovitc120
23. nov 2009

Nastasia, ty si číslo 🙂. Vladimír 😀. Ale dobrý plán 😀 😀.
Miri, u nás nie je čo hovoriť o vzťahu. Bohužiaľ to tak musím napísať. My máme obaja len maminy a bývajú od seba cez 100 km, takže vzťah-nevzťah. Svokra je dôchodkyňa, ktorá celé dni sedí na priedomí a fajčí, alebo pozerá TV alebo si rada vypije. Moja mamina je s nárokom na dôchodok, ale má živnosť a maká, lebo spláca leazing na auto. Nefajčí, nepije, takže spoločné hobby nemajú. Svokra bola u mojej mamy raz, na svadbu. Moja mama u nej ani raz. Svokra keď si vydrúľa, vyvoláva celej rodine zahŕňajúc moju mamu a chce telefonovať aj hodinu štýlom "porozprávam ti historky o všetkých ľuďoch v okolí, nevadí, že ich nepoznáš, ale poviem ti, kto zomrel, bol na návšteve, čo kúpil a pod.". Moja mama takú potrebu nemá. A navyše ani čas a chuť to počúvať, lebo je vždy pripitá. Zo slušnosti vydrží, ale to je všetko. Moja mama má budúci rok 60, vyzerá na 50. Svokra mala 60 minulý rok, vyzerá na 70. Oblečené má vždy tepláky a vyťahané tričko, vlasy šedivé. Moja mama v kostýme a vlasy vždy upravené, zafarbené s melírom. Proste sú to dve rozdielne osoby, keby ste chceli, dám na fb fotku na chvíľu, aby ste vedeli, o čom píšem. Môj drahý je zo svojej mamy trochu nešťastný, ale má ju rád, je to jeho mama, tak ju všetci akceptujeme takú aká je, ale o vzťahu reči byť nemôže. Mišku by som jej isto nenechala minimálne dovtedy, kým si bude vedieť sama pripraviť jedlo, takže minimálne do 6 rokov 😔 😔 😔.
A vaše ako Miri?

matullienka
23. nov 2009

No moja svokra sa vie sem tam nasckovat k mojej mame a mama sa jej potom nemoze chudera tri hodiny zbavit a to onii maju cela rodina taky problem ze ken niekam pridu tak sa potom nevedia odtial vyhrabat aj k nam ked pridu tak musia byt u nas pol dna inak by sa im ani navsteva asi neratala a mne z toho vlasy dupkom stavaju kedze väcsinu casu len ticho sedia a kukaju do blba alebo svokra zacne rozpravat kto im v domove dôchodcov zomrel kto je aky chory ona ma pritom 47 rokov podotykam ale reci vedie ako taka 80 rocna. Moja mama ich tiez nemusi a ani ku nim nechodi ale svokra moja je kapitola sama o sebe 😠

jablonka
23. nov 2009

kwatka - pripajam sa ku gratulaciam 🙂 ...a weja sa nam kde cely den stratila? 😕
jaaj, dobre ste ma pobavili svokrami /svorkami/ 😀 ...no ta moja to je tiez des 🙄 ...ale aspon sa nam nejako nepletie do zivota, radi sa moc nemame, ale po tych rokoch sa aspon akceptujeme 😅 ...no co uz ked som jej synacika jedineho "ukradla" 😀
blov - ver tomu, ze jej Misku nedas ani ked bude mat 6 rokov 😉 ...a aj Miska uz bude mat tolko rozumu ze sa k nej sama nebude brat

matullienka
23. nov 2009

Blov: ja by som takej svokre nedala dieta ani keby malo 15 rokov 😠

blovitc120
23. nov 2009

Veď hej, asi nedám baby, ale mne je to tak ľúto, chcela by som, aby dieťa trávilo čas aj s babkami, no ale takto neviem-neviem. Inak ja na svokru nemám nejaké extra požiadavky, povahovo by mi nevadila, len to, že si vypije, je u nej stále nafajčené, bordel, o nič nedbá... Ozaj baby, zamýšľali ste sa niekedy, ako by ste brali svokru, keby nebola vaša svokra, ale len "pani od susedov"? Možno by sa zdala celkom fajn, ktovie, či to nie je len tým, že sú naše svokry, hoci na mojej mi fakt vadí len to, čo som napísala a to mi teda vadí na každom, hold smola... . Ja mám pár susied, ktoré by som teda za svokru nikdy nechcela, ale zopár aj takých, ktoré by boli fajn svokry 🙂. Aj ich nevesty sú spokojné

nastasia
23. nov 2009

Blov, keby bola len od susedov tak si myslim asi, ze je celkom mila. zial, nie je to len susedka. mne co na tej mojej najviac vadi, ze je strasne lakoma. a potom kopa iných veci, ale nejdem to tu vypisovat. niekedy mi je to velmi luto ked moje kamaratky hovoria aku maju super svokru a ze dobre vychadzaju. a tiez ma mrzi, ze ked sa rozviedla zakazala detom stretavat sa s otcom. takze vlastne moje deti budu mat len jedneho dedka-mojho otca hoci niekde zije aj ten druhy. ale aspon nepije a nefajci 🙂 a myslim si, ze ona tiez so mnou nie je nejako extra spokojna takze je to vzajomne.

blovitc120
23. nov 2009

Nastasia, ja si myslím, že moja je so mnou celkom spokojná a ona sa zase snaží byť milá a vlastne by aj bola, nebyť toho, čo som spomenula a toho, že ani cent pri nej dlho nevydrží, všetko pustí dole krkom a vydymí 😒.
Ja sa teraz už asi pol hodiny zabávam na Miške. Číta mi nahlas knihu, kričí tak, ako by sa hádala s tými obrázkami, reční, pusa sa jej nezastaví a vysvetľuje, čo kde je, samozrejme väčšinu zle. Ona si pamätá, čo je v knižke, ale je pre ňu úplne nepodstatné, či to povie na správnom mieste, tak syčí na koňa, erdží na mačku, breše na sliepku a popri tom vysvetľuje odušu, no nerozumiem jej pol slova, ale je strašne smiešna 😀.

weja
autor
23. nov 2009

ahojte 🙂
no celý víkend skoro ani noha a teraz vás nestíham dočítať... 🙂 dnes sme zase behali po katastri a overovali podpisy, dávame ešte do poriadku pozemky za rodičovským domom, niekedy sa môžu zísť, takže zase rozbehaný celý deň 😝 a úradnícka byrokracia v plnom rozkvete, ani sa nejdem rozpisovať... 😠 😠

čo sa svokry týka, tak ja som z tých šťastnejších, ktoré majú dobrú svokru aj dobré vzťahy s ňou... fakt sa nemôžem sťažovať, keď sme čokoľvek potrebovali vybaviť alebo s niečím pomôcť, nemala problém... ani sa nám nejako nesnaží zasahovať do života - aj keď občas povie svoj názor, že ako by to spravila ona na našom mieste, ale aj tak sa zariadime po svojom a ona to už nekomentuje... je to v pohode... 🙂
ja si zase tie "vrelé láskyplné vzťahy" vynahrádzam so švagrovcami 😝 😝 😝 tým by som kľudne kúpila nejaký jednosmerný lístok na mars... 😝 🙄
aj vzťah mojej mamy a svokry je v pohode, podobne ako Blov, ja aj MM máme už len mamy, ale tie naše toho majú zasa dosť spoločného - obe sa rozviedli, keď sme boli ešte pomerne malí, a aby to nejako zvládli, popri normálnej robote mali ešte aspoň jednu-dve na doma... robia ako ekonómky a aj keď je medzi nimi skoro 10-ročný vekový rozdiel, celkom si rozumejú... niežeby sa nejako intenzívne stretávali alebo kamarátili, to zas nie, ale napr. keď má niektorá nejaký sviatok, tak si chodia gratulovať a pod... 🙂
aj MM si dobre rozumie s mojou mamou, a keď sa niekedy v robote rozprávajú o svokrách, nikto mu nechce veriť, keď povie, že má dobrú svokru, na ktorú nemôže nadávať... 😀

weja
autor
23. nov 2009

Blov, no viem si predstaviť, ako sa Miška vyháda so zvieratkami z knižky 😀 klasická baba - pusa sa jej nezavrie, odkedy rozlepí oči... 😉

blovitc120
23. nov 2009

Wejka, v dobrom závidím, ja by som chcela svokru, s ktorou môžem vždy a o hocičom pokecať a s ktorou nájdem aj spoločnú tému, čo už... A pobav nás zážitkami z katastra, ja to rada počúvam, lebo viem, že nie som jediná nespokojná so štátnou byrokraciou 🙂.
Ešte som sa chcela opýtať miriamky, keď je tvoja maminka s Jakubkom celý deň, aj jej niečo dávate za to? Možno to hlúpo znie, ale kamarátka chce, aby sa im mamina starala o malú a nevedia, či jej niečo aj ponúknuť, keď im robí vlastne opatrovateľku, chcú ju tam mať od pol 7 do 5-6, čo je vlastne skoro celý deň. Či dávať príspevok na jedlo a tak? A vládze mamina? Lebo ja som mladšia a mám niekedy dosť z Mišky. Ona je ako torpédo

smejko1
23. nov 2009

blov - aj damienko zacina tak kecat............ budu si skakat d reci ked sa stretnu 😉

damienko uz prejde v pohode celu izbu....... za chvilku ho uz ani nechytim....... sikuliak........ ale najviac ma vie vytocit, ze cielene robi co nesmie a drzo mi pozera veselo do oci 😉

miriamka
23. nov 2009

No vztah svokra a moja maminka...no su to uplne odlisne osobky,a povahovo uplne odlisne takze sa vidia sa oslavach,ale inac nie.Mala som to par krat na taniery ze moja maminka je ticha,a proste nepotrebuje na kazdom rohu klebetit...ale uz to neriesim.
Moja maminka je pre mna naj kamoska,spravila by pre svoje deti a aj Jakubka aj posledne,mozem sa jej zverit a viem,ze to nikomu nepovie,ze ma podpori,utesi....a to je pre mna dolezite.

Blov...co sa tyka opatrovania.Davam maminke rodicovsky co stale poberam.Nechcela nic,ale tie korunky jej davam lebo vlastne ja malemu stravu pocas dna nenosim,ona mu kupuje aj vari.A ci vladze?Nastastie tam maly krasne spinka,takze ma vzdy aj cas si vydychnut...ale ked ma svoj den,da zabrat.Preto cez vikend sa snazime tam ani nechodit,aby si maminka oddychla.Ale zase uzasne to zvlada aj ked tam maleho nechame spinkat cez noc.

miriamka
23. nov 2009

Weji...a este som pozerala a drzim palceky,mas krasny grafik a dufam,ze budes prva ktora najde // a skorej nez pod stromcekom 😵

blovitc120
23. nov 2009

Miri, aj som si myslela, že to pri tom opatrovaní je tak férové, ako to robíš ty. Ja by som to tiež tak urobila, hoci u nás nehrozí, mamina robí, teda aspoň zatiaľ a meniť to ešte nechce. Som to aj kamoške povedala, že si nemyslím, že by im to mala robiť zadarmo, aj keď je to mamina, ale je to predsa len makačka... Moja mamina má kamarátku, ktorá má 4 vnúčatá vo veku 1-7 rokov a jej deti to berú úplne automaticky, že sa im bude o ne starať. Stále tam má minimálne jedno, ale väčšinou viac, celé dni, oni jej ich nechávajú aj celý týždeň, čiže ona robiť nemôže, lebo má živnosť, na dôchodku ešte nie je a každý mesiac si požičiava od cudzích ľudí peniaze, lebo nemá ani na nájom. To mi príde fakt choré 😒 😒.
Smejko, gratulujem. A ten pohľad do očí dôverne poznám... potvorky naše...

miriamka
23. nov 2009

Blov...nakolko maminka uz je sama,kazda korunka je jej dobra...a aj ked moj sa cudoval ze jej budem platit,pride mi nefer aby bola cely den s malym,a nedala som jej nejaku tu korunku na ovocie pre neho a tak.A koniec koncov...uprimne,upatrovat maleho je fakt obcas makacka a vlastne to co maminka pre neho robi sa ani financne neda vynahradit.Je to velka pomoc,a naozaj jej DAKUJEM

blovitc120
23. nov 2009

Presne tak miri, ako si to napísala, ja to tiež tak beriem. Hoci je to mama, keby som jej zverila do starostlivosti dieťa, nevidím dôvod, prečo by ho mala financovať, keď jej ho dám a idem do práce. Však tá strava nie je najlacnejšia, o čase ani nehovorím...

miriamka
23. nov 2009

No aj strava,aj cas...ale najma,je to prispevok na starostlivost o dieta,a tu dava malemu moja maminka takze jej prislucha a ja sa nechcem na tom prizivovat,ked ja zarabam a ona nie.

smejko1
23. nov 2009

suhlasim........ tiez by som to tak robila......... 😉

miriamka
24. nov 2009

Dobre ranko,
tak maly sa rano zobudil...po soplikoch ani stopy,takze som rada,ze sme ich takto hned na zaciatku vyliecili 😵
Sluzobka co som mala mat tento tyzden padla,takze tiez parada...aspon budem s drobcom.
Inac by nam mali dojst tento tyzden fotky co sme maleho davali fotit aj tie kalendare,takze som zvedava na ne.
Weji...ako teplotka?

matullienka
24. nov 2009

ahojte kocky tak mne cez vikend dorazila mrcha o tri dni skôr a to este taka ze mam pocit ze vykrvacam ale celkovo potom zakroku mavam strasne silno tak som pred tym nikdy nemavala. baby neviete ci je to normalne?

tatiana82
24. nov 2009

dobre ranko
skoda ze nemozem vidiet tych vasich drobcov pri citani, to musi byt zlate 🙂
mata skus sa spytat doktora ci je to ok alebo sposobene tym zakrokom

ja som tiez asi svetla vynimka, moji svokrovci su super a takisto si rozumeju s mojimi rodicmi. dokonca obe mamy si pravidelne volaju. mozno je to aj vekom - su tak narovnako. tesi ma to a kedze sa tesia na vnucata tak ak sa raz dockam pravidelne ich budem k nim posielat 😉

miriamka dokedy obycajne robis, ked nie si na sluzobke?

weji no ako to s tebou vyzera?? dufam ze teplota sa drzi 🙂

miriamka
24. nov 2009

tatianka...pravocnu dobu mam od cca 7.30 - 16tej...a ked treba,vecer az maly zaspi sa este pripojim a robim doma.

weja
autor
24. nov 2009

ahojte 🙂
mne sa tiež pozdáva Miriamkino riešenie... možno by bolo také trochu blbé sa dohadovať napr. na hodinovej sadzbe, to tak možno s nejakou cudzou au-pairkou, ale ten rodičovský príspevok je asi tak akurát....

no čo sa týka mojho grafu.... 😒 ani neviem, čo si o tom mám myslieť... vyzerá to asi takto http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/0/nu... dnes by mala dojsť mrcha, ale zatiaľ to tak nevyzerá ani náznakom... ale čo je divnejšie, včera som robila test a zdalo sa mi, akoby tam bol nejaký duch... ukázala som to aj MM, lebo môjmu zdravému rozumu už v týchto veciach nemôžem dôverovať 😅 ale videl to tam aj on... no ale dnešný test je už zasa biely ako sneh... 😕 😖 tak ja už tomu nerozumiem... 😠

Maťka, no akurát som sa chcela spýtať, ako to vyzerá s tebou... a bola si na kontrole po zákroku? na USG?

miriamka
24. nov 2009

Weji...moc moc drzim palce aby sa "duch" opat objavil na testiku 😵 😵

matullienka
24. nov 2009

Weji: bola som na USG ale co z toho ked mi povedal ze je vsetko v poriadku a v zivote som taku mrchu nemavala ako mam teraz musim sa objednat asi znova ☹ . a drzim palceky aby mrcha uz nedorazila weji graf mas ukazkovy tak drzim palce 😉

jablonka
24. nov 2009

miriamka - to je super ze Jakubkovi presli tie sopliky, ma dobru imunitu 🙂
weji - ja som este v zivote nemala taky krasny graf, dokonca ani zdaleka podobny...treba verit, nic nie je stratene, strasne moc drzim palce 🙂
vcera som bola s Di na dentalnej hygiene a u zubara, a som nevedela ze uz ma styri trvale zadne zuby ako som sa dozvedela, som myslela ze sa vymienaju vsetky 😕 , ale vraj nie - tie uplne zadne vraj ostavaju len jedny za zivot...takze sme ich dali hned zapecatit, cvakli sme vyse 60 euracov, ale neva, ved zdrave zuby su strasne dolezite...a teda teraz ako Didi uz ma dospelacke jednotky, ma ich fakt krasne, rovne, bielucke - strasne jej to zmenilo vyraz tvare - uz to nie je ta moja buclata detska tvaricka, fnuk 😔

weja
autor
24. nov 2009

ďakujem, ale akosi nemám ten pocit, že by z toho niečo mohlo byť... 😒 zaujímavé je, že pred víkendom som už cítila klasický PMS ako vždy, ale cez víkend to akosi ustúpilo a teraz necítim vôbec NIČ... 😕 niežeby som sa tomu netešila, ale aj keď som bola tehu, mala som taký zvláštny pocit v podbrušku - čosi ako nafúknuté brucho, pri PMS ani nevravím - to ma stále popicháva naľavo-napravo, bolia ma kríže... 😝 a teraz sa nedeje nič... 😅 😕 to som už strašne dávno nezažila a som z toho úplne zmätená...
na druhej strane, dnes som 14.DPO, dvakrát som už tehu bola a o tomto čase som už mala riadne // na teste... sa mi to akosi nezdá, myslím, že z toho nič nebude... 😒

Maťka, tak skús skočiť ešte raz za dr.... ale je aj možné, že niektorým ženám sa mrcha zmení po pôrode, možno je to aj tvoj prípad... 😕

Jablonka a to sa ako pečatia zuby??? 😕 ešte som o tom nepočula.... ale zdá sa, že z Dianky ti rastie riadna kočka... 😉 aj keď chápem, že ti je smutno za tým malým dievčatkom... tak dúfam, že si to čoskoro budeš môcť zopakovať pri ďalšom mimi... 😉

inak nezdá sa vám, že ako skončilo prvé kolo tehu Miriamky, Blov a Smejka, čo už bolo pred vyše rokom, odvtedy je to tu akoby zakliate... 😠 už by sa to mohlo konečne prelomiť... 😖