Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

terezicka
21. nov 2011

@kila a prečo ty už tretie neplánuješ? tak my ešte jedno určite chceme, ale ja mám plán že až za 4 roky ked pôjde Lucka do školy. Vieš o 2 roky pôjde Katka do škôlky, ja pôjdem na 2 roky do roboty a akurát to vyjde podľa mojich predstáv. Akurát Marek sa s tým neviem zmieriť že musí toľko čakať, ale ja sa teraz fakt necítim na dalšie dieťa...Tak dúfam že sa nestane niečo a vyjde to podľa mojich predstáv

@mirka20 budeme sa tešiť a čakať kedy sa nám ozvete 🙂

kila
22. nov 2011

@mirka20 @terezicka Ja by som tiež chcela tretie, keby som počúvala moje srdce, ale rozum mi hovorí nie. Milovala som obdobie tehotenstva a aj to keď boli deti bábätká. Lenže tiež z finančných dôvodov už určite nebudeme mať tretie. Takto majú deti každý svoju izbu a vidím že môj manžel už tiež má dosť toho že zarába sám na troch a darmo šetríme, stále nám zostane na konci mesiaca menej a menej. A pred deťmi to bolo inak. Mám pocit že by som bola sebecká keby som chcela tretie. Nemôžem urobiť ani to že pôjdem na 2 roky pracovať a možno potom, lebo po 35ke už tiež nechcem. Ale dúfam že vám to raz vyjde tak ako ste to naplánovali! 😵

kila
22. nov 2011

Naša Réka už je v poriadku, už ani nekašle, hoci som bola pripravená že bude chorá dlhšie, asi som našla pre ňu vhodný sirup. Tomáško ale stále soplí a začal znovu aj kašlať. Minulý týždeň mu bolo už lepšie a teraz sa to zase veľmi zhoršilo. Ten vírus ho chytil poriadne, nevie sa z toho dostať. Dúfam že do Vianoc už budú v poriadku a nechytia zase niečo, bolo by to super... 😅

kila
22. nov 2011

@terezicka už si objednala kalendáre?

terezicka
25. nov 2011

@kila už mám aj doma tie kalendáre hádam mesiac, objednávlaa som ich cez happy foto tak bola najlepšia cena...

terezicka
25. nov 2011

@kila a všetko najlepšie k meninám ti prajeme 😵

kila
25. nov 2011

@terezicka ďakujem pekne!

adulina
autor
25. nov 2011

@kila vsetko najlepsie

mirka20
25. nov 2011

@kila vsetko najlepsie prajeme 🙂
my sme stale chori. uz ma z toho ide sibnut. ja chcem zas obdobie bez sirupov a kvapiek, bez kasla, nadchy 😖

terezicka
27. nov 2011

@mirka20 u nás to už prechádza pomaly ale isto, sem tam vybehne babám soplík ale inak som rada že je to už za nami...tak nech to rýchlo prejde aj u vás aby sme sa ešte stihli stretnúť do konca roka

kila
28. nov 2011

Ďakujem! 🙂

terezicka
8. dec 2011

@adulina tak aj tu prajeme Tamarke všetko najlepšie a najkrajšie 🙂 A koľko máte zúbkov? Chodíte už?
Nás to čaká o dva týždne, nervy moje ako to rýchlo prešlo...

adulina
autor
8. dec 2011

@terezicka dakujeme, mame dva zubky, a chodime len za ruky, lebo ona sa strasne niekam ponahla stale a to chodenie je velmi pomale 😀 po stvornozky sa presuva rychlejsie, hlavne ked zabudnem zavret schody, alebo niekto ide jest 😀
velmi to preslo, hlavne teraz po lete, uplne neskutocne rychlo az som zase smutna 😕

No som pozerala vy uz chodite, no sikulka je Katka 🙂

terezicka
8. dec 2011

@adulina my hovor o tom ako rýchlo to beží, ja nechápem kde je to malé bábätko...a to nehovorím o Lucke, tá už je aká veľká 😝 😅
no veru chodíme, Katka sa veľmi ťahá za Luckou, myslím že aj preto jej to tak dobre ide. ale tiež využíva aj štvornožkovanie, no už nie tak často...Najzlatšia je ked chodí stále do kruhu a to tak dlho vydrží 😀 A nám sa teraz nejako rozbehli zúbky, máme ich 5 😀 Na budúci týždeň máme ročnú poradňu, som zvedavá na váhu a aj očkovanie a toho sa dsoť obávam, lebo ona tie prvé dve zvládala tak horšie 😅

adulina
autor
9. dec 2011

@terezicka my sme vsetky ockovania zvladli super, len toto posledne mala dva dni teplotu prvy den do 38 a druhy do 38,50 ale inac v poho, my sme boli na poradni este minuly mesiac a to mala ze 7735g a 72cm, no male pivo co si budeme hovorit 🙂

terezicka
12. dec 2011

Ahojte dievčatá, tak dnes sa stal u nás menší zázrak a síce že Katka vypila mlieko z fľašky. Doteraz zásadne odmietala fľašku a aj mlieko, len kojiť sa chcela. Ale mne to už ide hore krkom celé kojenie, tak ved už má rok, tak už cez deň ju nekojím, ale sme jej chceli dať mlieko a čuduj sa svete vypila ho. Tak zajtra jej kúpim UM, tak hádam zvládne aj to...Ešte večer a v noci ju kojím, ale aj to do nejakého mesiaca by som chcela prestať, lebo ideme na ples vo februári a to by ma určite nebavilo odtiaľ odbiehať a chodiť jej dávať cici...A další zázrak sa stal ten, ale to už minulý týždeň že vie zaspať aj sama, bez cici, lebo donedávna len tak zaspávala..:Ale teraz jej stačí že nás vidí sedieť na posteli, resp. si k nej ľahneme a zaspinká časom...
Lucka je v pohode, zajtra má meniny, dostala od svokry Hello Kitty šampon a to sa jej strašne ráta. Tak veľmi je do toho zbláznená, ale už vymýšľa že chce HK lak a rúž, tričko, batoh a neviem čo všetko ešte, jááááj a ešte aj mobil 😅

kila
13. dec 2011

@terezicka všetko najlepšie Lucke! My nemáme nič nové, Réka má nádchu, nechodí do škôlky a asi ju zoberiem do škôlky už len na nový rok. Tomáško dostal posledné očkovanie, konečne už nemusíme chodiť ani na poradňu, ale ani neplakal, tak ho zaujali hračky ktoré tam lekárka mala. Ostatné mamičky sa nestačili čudovať a ja som bola na neho veľmi hrdá. 🙂 Darčeky na Vianoce už máme pokúpené, už chýba nám len sneh... 😒

terezicka
14. dec 2011

Ahojte 🙂
My ideme v piatok poobede na vianočnú burzu, robia to MŠ so ZŠ...Aj vystúpenie budú mať deti a vyrábajú kadejaké vianočné ozdoby a výrobky - svietnika, zvončeky, papierové stromčeky, medovníčky piekli. Tak to si vlastne môžme zakúpiť a podporíme tým škôlku...Tak sa teším...
Inak pochválim Lucku, dnes držala v rukách šnúrku z topánok a že "aha mami toto je U" a tak spravila so šnúrkou ako U, potom mi spravila O, V, I, A - to som jej pomohla napnúť a ešte aj V...A ešte L spravila zas úplne sama 🙂 Tak sme takí hrdí na ňu že je v tomto veľmi šikovná, veľa písmeniek vie, aj na PC vie ktoré písmenko už kde nájde a ked si číta písmenká tak pomaly už aj rozmýšľa aké slovo to vlastne je...A to všetko sama, nič z donútenia, ona má rada písmenká, rada si číta, veľa si pamätá...

kila
15. dec 2011

Ahojte! My máme za sebou zaujímavý večer. Včera sme leteli na pohotovosť s Tomáškom, lebo z ničoho nič začal tak vrieskať a plakať, nevedeli sme čo sa mu stalo, nevedeli sme ho ničím upokojiť, len vrieskal ďalej, nechcel nič piť ani jesť, nakoniec zaspal na hrudi svojho otca, ale ako sme ho chceli dať do postieľky zase začal plakať ale tak že sa to nedalo počúvať, teplotu nemal. Takto som na noc nechcela s ním zostať, zavolali sme svokru aby dávala pozor a Réku a my sme išli. Lekár ho šikovne vyšetril a vysvitlo že má zápal stredného ucha. 😖 Dostali sme antibiotiká, nemôžem s ním ísť von, na kontrolu ideme v pondelok. Lekár hovoril že bude mať aj vysokú teplotu, kým sme prišli domov, už ju aj mal ale noc bola celkom pokojná, len raz sa zobudil, musela som mu podať Nurofen lebo bol celý horúci ale odvtedy spí. A že mu mám odsávať nos... lenže mu z nosa nič netečie, no možno bude... 😕
Réka má zase tú zelenú nádchu čo mala pred mesiacom, takže to zase doniesla zo škôlky, ale v miernejšej forme, tento rok už do škôlky nepôjde a asi má Tomi bacily tiež od nej... 😒

mirka20
15. dec 2011

ahojte. tak aj u nas lazaret 😖 rebeka stale kasle, sopli, najhorsie, ked lezi v posteli. cez den v pohode, ale ako nahle si lahne, tak kasel hrozny 😖 uz neviem, co jej mam dat, aby ju to preslo. od vcera skusam solvolan, poradila mi kamoska, tak snad zaberie. matusko zapal nosohrtana, dva dni v horuckach 38-39, doktorka nasadila antibiotika, takze parada ☹ a to som si chcela tolko porobit doma, krasne vyupratovat, kym bude rebeka v skolke a matusko sa hrat 😔 no co uz.
rebeka tiez zacala s pismenkami. ma take penove puzzle s pismenkami, tak sa ucime 🙂

kila
16. dec 2011

@mirka20 Réke pri kašli pomohol sirup Sinecod, je voľnopredajný. Tiež mala hrozný suchý dráždivý kašeľ najmä po námahe a keď si lahla. Asi je teraz vo vzduchu taký vírus, u nás v škôlke viacerí tak kašlali aj keď deti už nádcha prešla. Réka dnes ide na víkend k mojim rodičom, ešte má nádchu (tentoraz našťastie nekašle) ale to zvládne aj moja mama a ja mám v pláne tiež upratovať.
Tomáškovi je už lepšie, už na ňom vôbec nevidieť že by ho niečo bolelo, včera ráno ešte mal teplotu ale dala som mu Nurofen a potom celý deň fungoval ako obyčajne, ešte aj papal, normálne začínam pochybovať že naozaj má zápal stredného ucha a že aký význam má dávať mu antibiotiká... už má z nich zadoček celý červený hoci ich berie len 1 deň a dávam mu aj probiotiká. 😖

mirka20
16. dec 2011

@kila aj nase deti mali zapal usi v marci. a tiez to malo taky rychly priebeh. najprv hrozne chori a potom akoby zalomilo a boli ok. ale antibiotika treba dobrat, aspon 7 dni.ritka bohuzial musi trochu trpiet, lebo antibiotika su brrr. nam doktorka povedala, ze kym zaberu antibiotika u matuska, tak mozme cakat den - dva, ale nastastie matusko po siedmich hodinach a jednom paralenovom cipku ako vymeneny. normalne som pozerala, ze ako sa to dokaze rychlo zvrtnut. o stvrtej len polihoval, hrozny pohlad na neho a o siedmej uz pekne jedol, dokonca tancoval pred tv 🙂
rebeka je na tom uz tiez lepsie. konecne zacala vykaslievat, aj vecer to uz bolo o kusok lepsie, uz tolko nekaslala v posteli. ale dala som jej stoptussin, tak bud zabralo to, alebo ten solvolan. ale uz je jedno, hlavne ze uz je lepsie.

terezicka
16. dec 2011

Teda baby, vám nezávidím tie choré deťuše, len im prajeme všetkým skoré uzdravenie.
My sme zdraví, dúfam že to dievčatám vydrží...Včera sme boli v tej poradni, tak máme 73-74cm a váhu necelých 9kg a to som myslela že bude mať viac, že je aj vyššia ako bola Lucka v roku, lebo podľa oblečenia mi to tak vychádza ale podľa miery nie...
Dnes ideme na tú vianočnú tržnicu, Katka je divá celé dni, úplne iná ako bola Lucka. Jejmine Lucka v roku vedela všetky domáce zvieratá, časti tela a Katka nevie vôbec nič...Aletak čo už, naučí sa to neskôr 😅 Ale je oveľa akčnejšia ako bola Lucka, tá bola kľudas, opatrná...Tejto je všetko jedno, rozbehne sa po gauči a vôbec ju netrápi že môže spadnúť...
A čo ešte? No budeme mať živý stromček na vianoce, tak sa teším, je to oveľa krajšie ako kadejaké umeliny. A dostali sme pozvanie od kamaráta na oslavu jeho 30-tky tak rozmýšľame či zobrať aj dievčatá a čo mu kúpiť 😅

terezicka
17. dec 2011

@mirka20 ked Lucku veľmi drhne suchý kašeľ, tak jej zaberú Fenistil kvapky...Dokonca aj Katka ich užívala cca pred mesiacom a fakt pomohlo, hlavne na noc

kila
19. dec 2011

Dnes sme boli na kontrole u pediatričky, vraj všetko vyzerá v poriadku, len ešte tie hnusné antibiotiká musíme dobrať, k ušnému nás ani neposlala... Dúfam že na Vianoce už bude každý fit... 😝
@mirka20 presne tak to bolo aj u nás, z hodiny na hodinu sa Tomáškovi polepšilo a vôbec už potom na ňom nebolo vidieť že ho bolí uško, tak preto som pochybovala, ale samozrejme sme aj naďalej dodržiavali pokyny lekára. Inak občas vidím, že sa chytá za pravé uško, tak radšej sa poriadne vyliečime... 😉

mirka20
19. dec 2011

@terezicka rebeke som davala fenistilove kvapky. pri prvom kasli jej to zabralo (3tyzdne dozadu), ale teraz jej vobec nezaberali. hned som jej ich nasadila a tesila sa, ze uz som mudrejsia a viem, co jej pomoze, ale bohuzial nie. ale bud zabral solvolan alebo ten stoptussin. hlavne je, ze je uz ok, zajtra ju dam do skolky. snad uz bude ok a prezijeme pekne a hlavne zdrave sviatky 🙂
@kila prajem zdrave a pokojne sviatky 🙂

kila
22. dec 2011

Dnes Tomi doberie antibiotiká, Réka je už v poriadku... 😉
Aj ja vám prajem krásne a pokojné sviatky! 😵

mirka20
22. dec 2011

@kila aj vam krasne, pokojne a hlavne zdrave sviatky 🙂

terezicka
22. dec 2011

@kila super že už ste dobrali ATB...Tak si sviatky užije hádam už v zdraví 🙂
My sme pre istotu teraz chorí, teda len Lucka zatiaľ, dúfam že sa od nej Nenakazí aj Katka...Ale akože nie veľmi chorá, ale dosť začala kašlať a drhne ju, hlavne v noci, ani fenistil nezaberá. A včera sa ma učiteľka v škôlke pýtala či sa neudrela na očko lebo ho mala už v škôlke také opuchnuté, tak reku že nie, to by ona isto povedala. Poobede jej už začalo veľmi slziť a hnisať, túto noc celú stenkala, ak som ráno volala so škôlky že nepríde. A ked vstala tak veľký plač, nevedela ani oči otvoriť, obe sa jej zlepili od škamrý a hnisu...Chúďa, neviem čo to má, dnes sme natierali framykoinom ak to ráno bude zas zlé ideme k dr...

terezicka
22. dec 2011

A samozrejme všetkým prajeme krásne a pokojné sviatky 😵