Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

terezicka
22. okt 2011

@kila a kedy má Réka tie meniny?
dnes je nejaká kosa u nás, ja som chcela ísť doobedu na nákup do mesta že zoberiem aj lucku ked bude Katka spať, lebo Marek po nočnej tiež spal. No ale Lucka mi to prekazila, dobre vie že ked idem chovať Katke pred spaním nesmie chodiť do spálne. A ona just prišla, ešte aj nahlas rozprávala, bozkávala ju, tak mladá jasné že nezaspala, tak sme obchod museli zrušiť a ísť sa prechádzať vonku v tejto kose, no a Katka spala klasika v kočíku ani nie 45 minút...tak som zvedavá kedy teraz zaľahne a či pôjdem bez Lucky lebo tá išla spať...ale sa bude hnevať na mňa potom ked ju nezoberiem 😅

kila
23. okt 2011

@terezicka Réka má meniny 10. novembra, včera som jej kúpila také mäkké papučky ktoré majú tvar macíka, určite viete na čo myslím... dostala som taký nápad, že do škôlky im upečiem jablkovú štrúdlu a kúpim aj lízatka alebo gumené cukríky... opýtam sa ešte aj pani učiteľku... A Katka čo dostane na meniny?

terezicka
24. okt 2011

@kila vieš čo, my meniny nejako neoslavujeme, takže žiadne darčeky kupovať nebudeme. skôr pôjdeme na koláčik, aj s Luckou to tak robíme. svokra zvykne kupovať aj na meniny, ale my nie.

annavi
24. okt 2011

@adulina @terezicka @zabka @kila čauteee kočeny... 😉 tak ako moje??co nove????ako ste dovolenkovali??jaaj ked pozriem vonku tak ochvílu že vianoce...ten cas tak letííí...
my sa s drahym chystame v novembri na IUI...zmenila som Dr. a pekne to na neho vysypala ze uz dalej nemienime cakat..vyckavat...tak sme to zacali uz riesit ...tak som zvedava ako dopadneme....budem sa vam priebezne hlááásit... 😀 😀 😀 😀 tak moc uz toho kona zanedbavam..sa polepsim..čestné pionierskééé 😉 😉 😉 😉 😉

kila
24. okt 2011

Oslavu ani mi nebudeme mať, ale darčeky sme deťom zvykli kupovať, keďže inak hračky nekupujeme len tak bez dôvodu, takže sa tešia že dostanú niečo, aj keď je to maličkosť. Veľa hračiek sme dostali alebo "zdedili" z rodiny. A neoslavujete ani v škôlke? My sme mali vyplniť dotazník pri nástupe do škôlky, aby učiteľky vedeli kto kedy má meniny, narodeniny a podobné veci...

kila
24. okt 2011

@annavi, teším sa že som ťa videla a držím vám palce!

annavi
24. okt 2011

@kila dakujeeeeemeee... 😀 😀 juuj uz chcem aj ja riesit taketo mamičkovské veci....ale kedy to bude?? 😔 😔

mirka20
24. okt 2011

@annavi a na mna si zabudla 😔 ale ja to tu trochu zanedbavam, takze to chapem 🙂
my si zijete tak normalne, meniny mame uz za sebou, rebeka mala meniny 2.9. a to sa do skolky neslo, takze toto nam odpadlo. ale na narodeniny sme davali lizatka. fuuu, a ako rozmyslam, tak rozmyslam, nepamatam si, co dostali obaja na meniny. ale asi nic extra, len nejaku drobnost.
no a vianoce uz tiez trochu riesim, pre matuska rozmyslam hojdacieho konika, lebo ten sa po vsetkych driape a robi hijo, hijo. teraz som videla v akcii v metre hojdacieho kona aj so zvukom, tak mozno nam nahovorim manzela alebo starkeho 🙂 a rebeke neviem. ale urcite dostanu nejaku knizku, to sme si dali dohodu s jankom, ze kazde vianoce dostanu deti minimalne jednu knihu, ked uz on nechce citat, tak nech su deti po maminke 😵

terezicka
26. okt 2011

@mirka20 aj u nás baby dsotávajú knižky, ale nie od nás, od krstných rodičov, to mi švagriná povedala hned na začiatku že knižka nech je vždy...
ja som sa dnes zbavila darčekov pre dievčatá - katka dostane bábiku a knižku so zvieratkami, lucka tričko a plyšovú hello kitty. a spoločne dostanú pokladňu, také blbosti na detské upratovanie ( nejaké vedro, mop a také dačo ) a ešte chcem objednať to spievankovo a myslím že to im bohate stačí...aj tak ešte dve starké a krstní rodičia, takže zas toho bude požehnane 😝

terezicka
26. okt 2011

@annavi tak sa držte, ench vám to všetko dobre dopadne a čoskoro ti začnú pribúdať týždne 😉

annavi
28. okt 2011

@terezicka jeeej dakujem moooojaaaa.. 😵 ved uz by bolo na čase...sme splu zacinali a pozri sa kde som ja stale.... 😒 hmm..ale tak verim ze sa uz aj nam zadari...a to čoskoro.. 😉

kila
2. nov 2011

My sme boli zase chorí... od štvrtka mal Tomáško teplotu, dnes už konečne nemá, vykašliava zelený hlien, z nosa mu tečie len voda. Réka zas teplotu nemala ale má zelené soplíky. Podľa pediatričky je to vírus, zobrala aj ster a už je viac-menej nakazená celá naša rodina. Takže Réka je doma ale už by išla do škôlky, dúfam že budúci týždeň už bude ok.

terezicka
9. nov 2011

Ahojte, tak naša Katka držala 4 dňovú hladovku, okrem kojenia nebola ochotná dať nič do úst, ale fakt že nič...Ani len kôrku obhrýzať nechcela...Tak sme čakali koľko zubov jej vyjde ale zatiaľ žiadny, hoci tie dva horné má dosť opuchnuté aj jej presvitajú, tak už len aby sa rýchlo prerezali...A revala skoro vždy, noci boli úplne otras ( ale ani teraz ešte nie sú ktovieaké ), tak je zachrípnutá, čiže teraz ked aj reve tak je to taký smiešny zvuk, ja vrvaím že zavíja 😖 Ale už aspoň trochu lepšie papá, len stále odmieta pečivo - chlieb rožky a podobné...Vôbec neviem ako ju "donútiť" aby z toho aspoň trochu zjedla, len potom furt len jogurty tlačí do seba a už je mne zle z toho že nič iné nechce.
Lucka je v pohode, chodí do škôlky, spokojná je, minule sme triedili hračky, najskôr nechcela dať nič preč ale potom sme jej povedali že to dáme detičkám ktoré žiadne hračky nemajú a určite sa tým od nej potešia, tak súhlasila a každý deň sa ma teraz pýta či sme už dlai hračky tým druhým detičkám 🙂

kila
9. nov 2011

My sme už viac-menej zdraví, Réka včera mohla ísť do škôlky, hoci po tej infekcii jej zostal škaredý suchý kašeľ, ale vraj v škôlke je viac takých detí, vraj keď sa to nebude zlepšovať tak učiteľky nás na to upozornia. Ja by som bola radšej keby ešte bola doma, ale zajtra bude mať aj meniny, tak nech oslavuje. Práve pečiem jablkovú štrúdľu pre detičky a nakúpila som im aj lízatká. Navyše po mesiaci začala chodiť do škôlky zase aj jej kamoška ktorá ju minule pohrýzla a učiteľky hovorili že zase bola dosť besná a stále je naviazaná na Réku a nenechá ju robiť to čo by chcela. Tak celý deň tŕpnem že čo bude zase poobede keď po ňu prídem a čo budem zase musieť riešiť. Lebo určite to len tak nenechám.
Tomáško tiež stále kašle aj mu tečie z nosa, on sa z toho dostáva strašne pomaly, ale ster mal v poriadku.Mali by sme s ním ísť aj na očkovanie, ale neviem kedy sa z toho dostane.

terezicka
10. nov 2011

@kila Réke prajeme všetko najlepšie k meninám 🙂 aj naše baby kašlali, ale Lucku aj mlieko zahlieňuje a nevie pochopiť že by ho toľko nemala piť, ona by furt len mlieko keby sa dalo...ja som z toho už na nervy, aj v škôlke ho toľko vypije. akože ved nech ho pije, ale potom hned ako ho dopije tak sa rozkašle a poriadne...katku tuež drhne, väčšinou po dokojení...ale tej neviem vysvetliť aby nepila mlieko...práveže pri nej by som bola rada keby vypila aj iné mlieko ako len kojenie,....a odmieta mi jersť chlebík, rožky,,,aj ked je už fakt haldná a chcem jej dať pečivo tak ani za svet, vždy ho vypľuje 😖 ja som z nej už fakt na nervy, potom len tie blbé jogurty ale aj tie jej už pomaly pôjdu hore krkom....vôbec neviem čo s ňou mám robiť, som z nej zúfalá 😢

kila
11. nov 2011

@terezicka Ďakujeme! Aj Réku zahlieňuje mlieko, zvykla som jej kupovať v DM ryžové mlieko s vápnikom, neskúšala si to ešte? Keď bol chorý Tomáško, aj jemu som dávala toto mlieko. Viem si predstaviť ako sa cítiš že Katka nechce normálne papať... ty by si jej už uvarila hocičo keby si vedela že to spapá a nakoniec už to vzdáš a nemáš chuť jej pripraviť vôbec nič, veď aj tak to nezje. Aj ja som vyskúšala pri Réke všetko, skús jej dať sirup Pikovit. My sa už s jedením až tak netrápime, Réku naučili v škôlke papať, aj doma papá lepšie. Teraz niekedy vymýšľa Tomáško, ale nakoniec zvíťazí jeho hladné bruško. 😀
Teraz trápi Réku suchý kašeľ a nechce sa to zlepšovať, učiteľky v škôlke už hovorili že už to takto nebude dobre. Má to vraj ako následok prekonanej vírusovej infekcie a môže trvať aj niekoľko týždňov, doktorka nám dala len bežný sirup proti kašľu. Nemáte nápad čo jej pomôže?

terezicka
11. nov 2011

@kila ešte som to neskúšala to ryžové mlieko, ale môžem vyskúšať samozrejme. no a katke by som aj klobásu dala keby som vedela že ju zje 😅 😀 je to fakt úžas, dávali sme jej probiotiká Nutrolin B, to je na podporu trávania že jej skôr vytroví a je to aj na podporu imunity, ale ako mala minulý týždeň horôčky tak sme s tým prestali, no zrejme zas začneme...A ona je hladná, aj ráno, ale chlieb ani za svet a hned ako vytiahneme jogurt tak ho zje v pohode, aj ústa sama otvára. A nedať jej jogurt tak bude revať a bude riadne mrzutá, aj mne vraveli nech ju nechám že vyhladne a zje ale vôbec to neplatí...to potom už nezje vôbec nič 😅

terezicka
11. nov 2011

@kila a na ten suchý kašeľ fakt neviem, my mávame väčšinou hlienový...ale lucke celkom zaberajú kvapky fenistil ale tie sú na predpis...tie sú jej dobré aj na suchý aj na hlienový kašeľ

kila
12. nov 2011

@terezicka a Katka kašičky zje? Mohla by si vyskúšať jedlo zamiešať do kašičky, najprv v malom množstve, aby si zvykla na novú chuť a potom dávku jedla zvyšovať v kašičke kým kašičku úplne vynecháš. Alebo do jedla jej dať mliečko.

terezicka
12. nov 2011

@kila kašičky nezje vôbec, to ani lucka nechcela. raz sa mi strašne pozvracala z kašičky a ked mám snahu jej ju dať tak ani ústa neotvorí, ani grís nezje a ani puding...a skúšala som jej dať aj mlieko do jedla ale nepomohlo...no čo už, asi môžem byť fakt rada že je hlavne zdravá...a riadne sa už púšťa chodiť, sama sa pohne a veľmi ju to baví lebo potom chodí od jedného k druhému vkuse, už sa aj inde pozerá a kráča krásne, zo 10 krokov spraví už aj sama v pohode. a dnes tancovala s luckou kolo kolo mlynské a ked išlo bác tak hned na zem sa dala a potom že hoblík pílku tak rozhadzovala rukami vo veľkom zlatá bola 😀

kila
14. nov 2011

@terezicka tak už fakt neviem, ale ani mne sa nepodarilo vyriešiť, keď Réka nechcela jesť, tak ti ani neviem nič poradiť čo u nás zabralo, lebo nezabralo nič, vyriešil to čas. 😅 Museli byť zlaté ako tak spolu tancovali. 😵

terezicka
15. nov 2011

@kila aj ja sa spolieham jedine na čas...inak ja sa spolieham na očkovanie v 15-tom mesiaci - Lucka začala konečne cez deň spávať po tom očkovaní tak Katka možno začne jesť po ňom 😅 Ja vravím že nemusí ešte chodiť, radšej nech poriadne papá 😝 Ale inak už krásne sa púšťa, ešte jasné že via využíva štvornožkovanie ale inak je riadne šikuľka v tomto

kila
16. nov 2011

@terezicka Katka je veru veľmi šikovná keď už tak pekne skúša chodiť, ešte 2 mesiace a už bude chodiť dosť stabilne aj sama a ty to budeš mať s ňou konečne oveľa ľahšie.
Dnes ráno ma Réka tak vytočila, že o deviatej keď sme prišli domov s Tomim zo škôlky musela som si dať druhú kávu, tak ma pripravila o všetku energiu. Nechcela ísť do škôlky, stále dookola vymýšlala, nič sa jej nepáčilo, keď sa už konečne obliekla začala sa vyzliekať, že sa jej nepáčia pančušky, nechcela si učesať vlasy, nechcela vypiť mlieko, stále fňukala, plakala, nechcela si vyfúkať nos, stále chcela tú hračku ktorú mal Tomáško, nechcela si sadnúť do auta, keď tam konečne sedela vymyslela že chce nejakú hračku ktorú mala v izbe. Odvrávala mi, musela mať posledné slovo, povedala že sa na mňa bude žalovať pani učiteľke že som na ňu bola zlá a že odíde z domu a potom môžem plakať... 😀 Povedala som jej že môže si zobrať tašku, môže sa pobaliť a ísť. Ona na to že to nieeeeeee, mám sa pobaliť ja a odísť z domu ja. 😅 Super, má len 3,5 roka a už ma vyhodila z domu. Už len máličko chýbalo k tomu aby som jej nedala jednu poriadnu facku... Teraz už na tom jedným okom smejem a druhým plačem, neviem čo to do nej vošlo. Ešte šťastie že zajtra nebude škôlka, tak nebude ani cirkus. 😒

mirka20
16. nov 2011

ahojte 🙂

@terezicka ku katke a jedeniu ti poviem len jedno. daj jej cas a davaj jej to, co zje. my sme to mali s rebekou rovnake a casom sa to utriaslo, aj ked doteraz nie je ziadny zrut. a nutrolin jej davaj, aj ked je chora, su to probiotika, tie jej prave v chorobe pomozu 😉 je to inak riadna sikulka, ked uz tak krasne chodi, musime dat stretko, nech ju konecne vidim nazivo tak cupitat 😉

@kila jaj, hrozne rano, fakt o nervy su taketo veci. ale neboj, nie ste sami 😉 velmi dobre taketo veci poznam.

u nas tak vseliako, deti opat zdrave, som zvedave dokedy. rebeka priecna, velka sikovnica, take uvahy s nami vedie, ze len otvarame oci. matusko zacal byt dost uplakany, ked nie je po nom, tak cirkus preveliky, az sa sem tam cudujem, kde sa vytraca ten maly pokladik. ale asi sa v nom uz ukazuje maly "baran" , ktory je total tvrdohlavy. a velky zavislak na cumliku, uz zacinam byt z toho zufala ☹

kila
17. nov 2011

@mirka20 no ja som z toho bola úplne vyčerpaná a tá naša malá bosorka keď som pre ňu poobede prišla do škôlky viete čo sa ma opýtala ako prvé? Či som plakala že nebola doma... Vôbec na to nezabudla, mám pocit že so mnou manipuluje. 😕 Réka je tiež baran, tvrdohlavá bola odjakžiava, nezávidím ti malého barana Mirka... 😅 Tomáško je zas lev, s ním to občas tiež nie je prechádzka ružovou záhradou. Tiež vie byť vzdorovitý, ale to je hádam aj jeho vekom, keď sa mu niečo nepáči vyvalí sa na zem - ale to by ste mali vidieť ako opatrne si ľahne, aby si neudrel hlavičku - až potom spustí krik, je to smiešne, veľmi dobre sa na ňom bavíme. 😀 Tomáško tiež veľmi má rád cumlík, stále mu ho beriem keď sa niečím zamestná, ale teraz sa mu zase tlačia zuby, veľmi aj slintá, tak zatiaľ nerobím z toho problém, utíši ho keď ho bolí zúbok, a keď ideme von eštu mu ho aj dám, aby sa nenadýchal studeného vzduchu cez ústa a aby toľko neslintal. 😅

terezicka
18. nov 2011

@kila no veru je šikovnica poriadna, Lucka sa pustila o cca mesiac pozdejšie ako Katka, ale zas to beriem tak že sa katka ťahá za Luckou 🙂 a to každodenné vytáčia dôverne poznám, mne minule spravila Lucka scénu len čo sme vyšli zo škôlky, lebo ona chcela ísť do prava a ja som povedala že pôjdeme do ľava, tak koniec, taký vresk že až...Ale tak akože mne je to jedno, ja to vydržím a nech si ľudia myslia čo chcú...

@mirka20 ved my už čakáme kedy prídete, vieš že tortička je odložené v mrazáku pre vás 😀

Katke vyšiel tretí zúbok túto noc, to sme zas viac nespali ako spali, už som bola nervná ako pes v noci a ráno ked som ju prezliekla začala škrípať zubami 😅 Tak rozmýšľam že čo to má znamenať a potom jej riadne bolo počuť zub o zub, tak fajn...Možno bude trošku kľudnejšia 😖
A chodiť sa krásne púšťa, akože včera prišla hore doobedu švagriná, Katka okolo nej chodila, ku nej aj od nej, aj sama kde chcela. Potom sme boli u našich, tiež žiaden problém, kde chcela išla. A večer sme išli dolu ku svokre a tam sa ľudia ani nepohla, ked už tak sa furt držala všetkého...A prídeme potom hore a prvá vec - sama chodiť 😅 Aj deň predtým sme boli na návšteve a tam tiež bez problémov chodila...Len dolu u svokry vôbec sa nechce sama ani pohnúť...

mirka20
18. nov 2011

@terezicka jaj, ved ja by som uz k vam aj prisla, len janko je v kuse v robote do vecera a ked je doma, tak robili s tou pecou. uvidim, ako sa to teraz uz vyvinie. urcite sa ozveme 😉

terezicka
19. nov 2011

@mirka20 ešte som ti chcela dopísať že hádam do konca roka k nám prídete 🙂 budeme určite radi, treba pokecať 😀 tak potom dajte vedieť kedy budete už voľnejší a ja napíšem ako marek robí a určite nájdeme vhodný termín, možno aj cez niektorý víkend ak nikam nepôjdete...

kila
19. nov 2011

@terezicka @mirka20 Vidím že nielen ja to mám ťažké s našou veľkou škôlkárkou... niekedy fakt neviem ako na ňu zapôsobiť, nechcem na ňu byť ani príliš prísna, ani jej všetko dovoliť a uvedomujem si že aj ja si musím zvyknúť že už aj ona môže mať na niečo vlastný názor len potom ja to musím rešpektovať. Asi v tom je môj najväčší problém...
Ozaj baby a nechystáte sa na tretie bábätko? 😀 Ja už tretie neplánujem ale vy ešte za to môžete... 😉

mirka20
21. nov 2011

@terezicka urcite dam vediet, ked budeme mat trochu casu (teda ja mam v podstate stale, len ocko sa nam musi uvolnit z roboty). no a este deti musia byt zdrave a to momentalne zas nie su 😖 rebeka kasle ako o dusu, matusko sopli.
@kila ja by som este tretie chcela, len teraz na to nemam sil a aj financne by sme to neviem, ci utiahli. takze mozno o par rokov, ak teda dovtedy nezmenim nazor a manzel zas zmeni 😀