Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

terezicka
16. mar 2011

Ahojte, zajtra ideme do Bystrice na menší výletík, tak sa teším, som zvedavá ako to Katka zvládne, ale dúfam že dobre...O chvíľu k nám príde moja sestra, tak aj to sa teším lebo postráži trochu dievčatá a ja si môžem aspoň poriadiť 😝

zabka
16. mar 2011

Ahojky 😉
My sme boli v pondelok na poradni a mame uz 1,6kg, ale moc to s nami nevypada dobre asi nevydrzime do maja, stale nieco, mame hranicne mnozstvo plodovej vody aj hranicne hodnoty prietokov, tak o 2 tyzdne uvidime co dalej... 😒 . Mam nakazany kludovy rezim...Snazim sa to dodrziavat ale moc to nejde pri tom nasom malom zihadle... 😉 A vy ako? Terez nech sa vam vydari zajtrajsi vyletik.. 😉

terezicka
16. mar 2011

@zabka joj len sa držte nech to ešte aspoň 4 týždne vydržíte, ale čím dlhšie tým lepšie samozrejme...ale ahlvne nech je malý zdravučký

mirka20
17. mar 2011

ahojte 🙂
tak my sme uz chori okrem ocka vsetci 😖 matusko uz tiez kasle a sopli, teplotu ma, ale nastastie nie az taku vysoku (do 37,5). ja uz tiez soplim a aj kaslem, mam sexi chraplavy hlas (teda vtedy, ked hlas vobec mam). dnes si nastastie manzel zobral dovcu, lebo vcera som bola k.o. a dnes som na tom este horsie. tak som zvedava,co bude zajtra, ked budem opat na deti sama 😒
@zabka drzim paste, nech vydrzite co najdlhsie. nemohol by ti niekto pomoct s malou. ja ked som mala problem pri matuskovi, ze bol nizko a hrozil predcasny porod, tak som sa zbalila aj s rebekou a sli sme k mojim rodicom, lebo moja maminka bola na pn, tak mi s malou pomahala.
@terezicka no, neviem, ako je v bystrici, ale u nas od vecera leje,tak snad vam vyslo lepsie pocasie na vylet

terezicka
17. mar 2011

@mirka20 to ma mrzí že ste chorí, tak ench sa rýchlo všetci vyliečite...a lialo aj v bb, hrozné počasie a ani sme nič nekúpili...nič sa nám nepozdávalo, jedny nohavice celkom pekné ale za 45 euro... 😝

terezicka
18. mar 2011

Ahojte, ja neviem ako naučiť našu Lucku spávať vo svojej izbe...Každú jednu noc skončí u nás a potom sa ja s Marekom nevyspíme, lebo ona raz sa vykotí ku mne, potom k nemu, tak ráno sme total rozbití kvôli nej 😅 Keď v noci kojím Katku tá ju vôbec nezobudí, nevyruší ju ani trochu...Ale ak odídeme skôr z postele my s Marekom, tak za chvíľku je aj ona hore...Neviem čo s ňou robiť, Marek ju už veľakrát odniesol ale za chvíľku bola zas pri nás a takto je to dookola každú noc 🙄
Katka mi dneska stihla poriadne obkakať deku, zápätí ju ocikala a aby nebol málo, tak ešte aj ogrckala. No našťastie všetko na jednu deku, takže aspň to spravila dobre 😅

adulina
autor
19. mar 2011

@terezicka asi s tym nic nenarobite, ked chce byt s Vami, jedine co mozem poradit, tak jej tam nastahujte postel aby ste sa netlacili, chudatku je smutno samej, vy ste traja v jednej izbe, tak ona chce byt tam tiez, nemozes sa na nu hnevat 🙂

terezicka
20. mar 2011

Peknú nedeľu prajeme, boli sme vonku na prechádzke, lebokonečne po dvoch dňoch dažďu zasvietilo aspoň trochu slniečko...Včera naša Lucka zas bodovala, ráno jej vravím choď do kuchyne ocko ti natrie chlebík. A ona na to, že nech jej ja idem natrieť a ocko nachová Katku 😅 Tá to išla povedať Marekovi a on jej vraví že nemá prsia, ale šikovná Lucka mu hneď odvetila, že keď je holý tak prsia má tak môže nachovať Katku 😅
Katka si furt pchá prsty doúst, cumeľ ani za svet len tie prsty a tak ich silno cucá že to chvíľami až uši trhá tie zvuky...Hlavne keď chce spať tak sa ukľudňuje tým cucaním prstov, len potom sa zvykne riadne pogrckať...
V utorok ideme k našim, budeme tam do konca týždňa tak sa teším, mamina má dovolenku, ja sa síce musím učiť na štátnice ale aspoň nebudeme furt len tu trčať...

terezicka
21. mar 2011

@adulina nemáme kde jej tam nasťahovať, nie je tam už viac miesta...no buď to nejako vydržíme alebo neviem čo. to vieš, ona je vo svojej izbe už od leta a nebol problém ale keď sa narodila Katka tam začala chodiť zas k nám...
@mirka20 už ste zdraví, je vám lepšie? počuj, chcela som sa spýtať či by som mohla jesť zemiakový šalát, halvne kvôli majonéze sa pýtam, samotné suroviny Katka nič nerobia, to zvláda, aj sudovú kapustu sme zvládli úplne v pohode tak som rada 🙂 len neviem čo tá majonéza...

mirka20
21. mar 2011

@terezicka zdravi nie ste, dnes sme boli vsetci u doktora - rebeka dalsie antibiotika, matusko dostal tiez jedny, lebo to vyzera na zapal priedusiek, ja som tiez dostala antibiotika. najhorsie je na tom matusko, dnes cely den len spinka a mrnka, strasne sa divat na take male stvorenie, ktore sa takto trapi a tazky je pre neho aj len maly pohyb 😢 ja som bola na umretie v sobotu a vcera, dnes o kusok lepsie. rebeka uz celkom v pohode, len ma hnusny kasel a nadchu.
za lucku neporadim. asi to treba len preckat, vzdy ju zobrat a zaviest do detskej, lahnut si k nej a chvilu tam byt. aj nasa rebeka teraz za nami viac chodi, ale vacsinou ju odprevadim do detskej a idem na wc, ze nech pocka, ze za nou pridem a kym pridem, uz spi a idem ja do svojej postele.
salat si myslim, ze mozes, ja by som problem v majoneze nevidela 😉
katke prajeme vsetko dobre k vymesaciu 😵

adulina
autor
24. mar 2011

@terezicka no ked nie je miesta, tak treba to trochu vydrzat, aj Alex mal pokus, ale som mu povedala ze teraz Tamarka velmi place ale ked bude lepsie spavat, ze moze tam ist, a spi vo svojej posteli, ale to bude asi aj tym, ze mi mame kazdy oddelenu spalnu 😀 uz zopar rokov, takze tiez asi keby sme tam boli vsetcia v jednej izbe asi by sa tam viac tlacil.
no uvidis, len ju neodhanaj aby este viac neziarlila.

Tamarka si tiez tak brutalne cuca prsti, ze az mi prasti v usiach, cela mokra je potom a slintá ako bernardín 🙂

zatial pa lebo sa o chvilu po pol hodine zobudí 😅

kila
25. mar 2011

Ahojte! Aj ja som potrebovala zmenu prostredia a trošku si vyvetrať hlavu, tak som zase tu s deťmi u našich...
Tomi už začína sedieť sám, už sa neviem dočkať kedy sa "osamostatní" a začne štvornožkovať, lebo takto ho stále musí niekto zabávať a dávať mu hračky. Najväčší problém je s ním teraz s tým že stále niečo chce, ale to ešte nedokáže a potom sa hnevá. Spokojný je len vtedy keď je nablízku Réka, lenže Tomi spí už len 2 x a keď Réka spí tak on je práve hore, takže ja nemám pokoj ani na sekundu...
Réka ešte stále nie je v poriadku, po soplíkoch už 4. týždeň kašle, už neviem čo s ňou, lekárka jej dala len sirup. 5. apríla idem s obidvomi deťmi na poradňu, tak už to budeme musieť nejako vyriešiť a zistiť že čo to je. Teraz jej dávam Imunoglukán sirup, hádam pomôže. Vybavili sme pre ňu druhú škôlku, ale dúfam ešte že sa stane zázrak a ešte ju prijmú do tej ktorú sme pre ňu vybrali ako prvú. Tá druhá sa mi vôbec nepáčila keď sme sa tam boli pozrieť (je to tá najväčšia škôlka v KN, videli ste už 130 škôlkárov na dvore? strašné!), ale čo mám robiť mám ju nechať doma?!?! 😖

terezicka
25. mar 2011

Ahojte, tak my sme sa dnes vrátili od našich, bolo nám super, len som mala chvíľami pocit akoby som bola slobodná a mamina rozhodovala za mňa, lebo ma furt len posielala sa učiť - no komu sa chce presedieť nad knihami väčšinu dňa a zvlášť keď bolo vonku tak krásne tieto dni??? 😅 Ale inak som si oddýchla, prišla na iné myšlienky...Aj Lucka bola rada že sa okolo nej točí viac ľudí.
A v nedeľu ideme k našim zas ale len na 1 deň, mamina má narodky - akurát pečiem v rúre punčový koláčik, mňam 😎
Dnes som si kúpiala aj nohavice na štátnice, sestra mi požičala top, takže ešte topánky a môže sa ísť dúfam úspešne zoštátnicovať... Už mám z toho aj obavy, stresy zatiaľ ešte nie. Len dúfam že sa to potom neodrazí na mliečku, lebo to by som bola nerada 😕
A inak nové asi ani nič nemáme...

terezicka
25. mar 2011

@adulina odháňať ju určite nebudem, na to nemám srdce a veď je moja tak isto ako aj Katuš 🙂 A v noci sa mi ju ani nechce pravdu povediac veľmi odhnáňať, som rada že hneď stíchne a spí...Ale je rpešibaná, lebo keď ju napr. večer pošleme pre niečo do kuchyne a je tam tma, tak sa rozreve kvôli tme. Ale v noci jej vôbec nevadí prejsť po tme k nám do spálne 😅 😝
@kila tak dúfam že sa vám ešte podarí dostať Réku do tej škôlky kde chcete...ja dúfam že do nejakého mesiaca budem mať pozotívne správy o tom, že Lucku berú tiež do škôlky

kila
26. mar 2011

@terezicka, taký pocit slobodnej maminy teraz mám aj ja 😀 lebo som s deťmi u našich s deťmi bez manžela, a ešte sme sa naposledy trošku aj pohádali, ale zajtra už ideme domov. V tej škôlke ešte máme maličký nádej, vraj v júny k nim príde hygiena zas na kontrolu a možno dovtedy niečo vymyslia a zoženú nejaké štvorcové metre navyše. 😅 Lucka už má nový veľký posteľ že sa k vám v noci nasťahuje? Aj my sme už kúpili Réke veľký posteľ, ale zatiaľ stále spí v postieľke, tú Tomi zdedí až keď sa postaví, aby nám nevypadol z kolísky.

terezicka
26. mar 2011

@kila Lucka má od leta normálnu posteľ u seba v izbe...no uvidíme, zrejme to chce všetko len čas...
ja som teraz u našich dosť pozorovala moju sestru ako sa správa k svojmu synovi a bola som chvíľami dosť znehuctené...ja tiež som dokonalá, mne tiež prasknú nervy a dakedy veru poriadne že Lucka aj dostane po zadku...ale napr. som ju nikdy nebila za to, že sa pocikala keď nemala plienku, aj sa pokakala - no a čo? stane sa...a sestra nervy a to malému dala plinku preč len pred týždňom, ale ja si myslím že nie je pripravený ešte na to, vždy si očúral celé tepláky, aj sa pokakal tak ho dobila po zadku - holom...také nervy má na neho, on ju vôbec neposlúcha, ale ostatných hej...tak som si tak mala možnosť vravieť že čo ja nechcem robiť so svojimi deťmi, čomu sa chcem vyhýbať...
Inak Lucka sa v priebehu 2 týždňov 2x tak riadne pokakala, chúďako nestihla dobehnúť na wc-ko strašnú hnačku mala, všetko dosraté...ani neviem z čoho ju tak mohlo prehnať...

kila
26. mar 2011

@terezicka myslím si že tvoja sestra k tomuto pristúpila veľmi zle, nič dobré z toho nebude, takto synčeka od plienok neodučí a chúďa malé asi ani nevie čo s tým, keď to on sám neovláda. 😕 No a povedala si niečo sestre? Asi nie, lebo ešte by si dosatala aj ty... 😅

terezicka
26. mar 2011

@kila povedala som jej nech ho nenúti, lebo zrejme nie je ešte pripravený na odplienkovanie...a ked ho nechala v pocikaných teplákoch tak som poznamenala že ľahko môže prechladnúť - no bez výslekdu 🙄

zabka
29. mar 2011

Ahojky babulky, my sme vcera boli na poradni, takze teraz zas pre zmenu vsetko ok tak sa vytesujem, sice som pribrala zatial len 5kg ale hlavne ze drobec rastie ako ma.. 😉 Sice je takisto ako NIkolka zatial otoceny opacne, sranda no....Tento tyzden som bola aj u diabetky a vysledky uz mam dobre takze ani tam uz nemusim chodit 🙂 Tak hadam to uz nejako dotiahneme... 😉

terezicka
29. mar 2011

Ahojte, ako sa máte? Ja sa posledné dni len učím, nič iné nerobím a aj tak mám pocit že furt nič neviem 🙄 O dva týždne mám štátnice tak som zvedavá, ale už potrebujem skončiť, nemám čas ani doma upratovať, všetko to tu len stojí. Aspoňže sa Marek má trochu k činu a uprace voľačo. Zajtra príde sestra, bude do piatku a potom ideme my k našim, bude zabíjačka u mojej starkej...Ale aspoň zas postrážia deti, ja sa trochu možno dačo naučím...
Dievčatá sú v pohode, Katka si krásne reční,radosť počúvať 🙂 Lucka sa každý deň dačo naučí, básničky, pesničky, šikovná je veľmi v tomto... 😵

terezicka
29. mar 2011

@zabka to je super že už máš dobré výsledky a to je aj dobre že si nepribrala veľa, aspoň nebudeš mať veľa roboty zo zhadzovaním 🙂

terezicka
31. mar 2011

Ahojte tak dnes sme boli na poradni, Katka má 5800g, všetko v poriadku. Mali nás dnes aj očkovať, no nedošli im ešte vakcíny takže nám to odložili, budúci týždeň si mám zavolať že kedy...
Lucka je ešte furt hore, s ňou je to hrozné večer, čím lepšie spí deň, tým horšie je to večer, ale keď si cez deň nepospí tak hrôza potom večer...No proste ani z voza ani na voz 😅

pipika
5. apr 2011

Ahojte! 🙂
Idem sa pochvalit. Asi pred tyzdnom mi Lili rano povedala, nech jej nedam plienku ale nohavicky. Tak som jej dala. Stihla sa pocikat iba raz. Odvtedy nema plienku iba na spanie a vonku. Pytam sa jej kazdych 20 minut ci netreba cikat. Uz viem, ze ked nepovie nic, alebo prinesie nocnik tak bude cikat. Ak povie nie, tak jej netreba. Ale ak sa nespytam, tak by sa pocikala, nepovedala by, ze jej treba. Tak som velmi rada. Jaj, a odvtedy sa ani raz nepocikala. Kaka iba do plienky.
Inak mame obdobie vzdoru, je to s nou velmi tazke. Neposlucha, hadze sa o zem, klasika.
Terez, aj Lili chodi pravidelne kazdu noc uz po polnoci ku nam. Na to sa zobudi maly, tak sa tlacime styria v posteli :-/

mirka20
6. apr 2011

ahojte 🙂
@terezicka, katka krasne rastie, cochvila dobehne matuska 😀
@pipika super, vidis, chcelo to len cas. zachvilu budete uplne odplienkovany 😉
my sme mali vcera oslavu, nas drobcek je uz velky rocny chlap 😵
inak sme uz stvrty tyzden chory, stale je to do koliecka. zacala to rebeka, potom sme nasledovali ja s matuskom, manzela to tiez chytilo a teraz opat rebeka kasle 😖 uz ma z toho ide picnut. snad uz od pondelka zacneme fungovat normalne 😒

terezicka
6. apr 2011

Ahojte, u nás doma je tak ticho, Katka konečne spinká - dneska spala poriadne len doobedu 2 hodky a poobede ledva polhodinku a bola aj dáka dosť umrnčaná, čo ona nezvykne, neviem čo sa jej dialo...A Lucka išla dnes k našim, bola mamina pre ňu a bude tam do soboty - toľko som bez nej ešte nebola, keď bola u našich tak len na jednu noc ale toto bude 1x tak na dlhšie. Ale potrebovali sme to nejako poriešiť, lebo sa musím učiť na štátnice a Marek bude v robote a pri nich pri oboch by sa to nedalo. Tak dúfam že aspoň Katka bude dobručká tieto dni...A Lucke už zrejme vadí to moje učenie, lebo napr. dnes keď sa zobudila jej vravím, že nachovám Katku, oblečieme sa a pôjdeme vonku. A ona sa hneď spýtala, či pôjdem aj ja s ňou. Tak jej vrvaím že hej a ona dodala, "tak sa už nebudeš učiť však?"...No dúfam že to dobojujem do úspešného konca a zbavím sa školských povinností...
Zajtra idem volať k detskej doktorke kedy môžme prísť na očkovanie. Inak Katka má zaležanú hlavičku a veru jej to aj vidno, fakt sme ju polohovali od narodenia ale ona bola taká nespokojná a umrnčaná keď bola na tej zlej strane, ale teraz ju musíme už fakt nasilu polohovať...No nie vždy sa to dá, v kočíku sa to vôbec nedarí, to sa hneď zobudí...Inak sa už trochu načahuje za hračkami, šikuľka moja 🙂

terezicka
6. apr 2011

@pipika no som rada že nis me jediní komu sa staršie dieťa vtiera noc čo noc do postele 😀 ale zas posledné dni boli aj noci keď spala pekne sama vo svojej izbe...

@mirka20 no katuš veru pekne rastie, to naše kojenie považujem za takú malú výhru alebo resp. také zadosťučinenie za ten pôrod...
mrzí ma že ste furt chorí, nech vám to rýchlo prejde. a ozaj, toho 30-teho čo som ti písala predtým ako? či si aj pozabudla na to?

mirka20
7. apr 2011

@terezicka nezabudla, ale este ti to s istotou neviem potvrdit, lebo my to mame teraz take vseliake (kopec oslavencov). ale dam ti vediet tak za tyzden-dva, staci?
inak aj nasa rebeka behava k nam do postele, ale to ju vacsinou odvediem naspat, lebo sme uz v posteli traja - matusko vecer zaspi na prsniku, alebo s nim lezim, kym nezaspi, potom ho prelozim do postielky, ale ked sa zobudi a place a duda nepomaha, tak ho nakojim a vacsinou uz ostava s nami v posteli.

terezicka
7. apr 2011

@mirka20 jasné že stačí...to viem že máte kopec osláv, máte to riadne nahustené 🙂

terezicka
8. apr 2011

Ahojte, tak dnes sme s Katkou absolvovali očkovanie a hneď mala aj reakciu v čakárni, ale našťastie len takú miernejšiu. Ale teraz večer už bola uplakaná doma, nevedela sa uložiť spinkať a keď som ju doobliekala do pyžamka že ju nakojím, tak začala veľmi plakať, nedalo sa ju nijak utíšiť,tak som ju len nosila na rukách a ona zaspala a nezobudila sa ani keď som ju preložila do postieľky. Len som zvedavá koľko vydrží spinkať lebo jedla o 17-tej naposledy, tak uvidíme...A doktorka mi začala hovoriť že jej môžem po 4 mesiaci začať dávať zeleninku pomaly, mám z toho síce zmiešané pocity pravdu povediac, taký mám pocit že už potom nebude taká závislá odo mňa keď s tým začnem...Tak ale uvidíme 😅
Zajtra ideme už aj pre Lucku k našim, veľmi nám chýba doma doteraz keď niekde bola tak len 1noc a 1 deň, ale teraz je od stredy u našich...A dnes sa mi aj rozplakala do telefónu chúďatko, mne to prišlo strašne ľúto že nie som akurát pri nej 😔 Ale už sa teším že od zajtra tu zas bude krik 😀

mirka20
11. apr 2011

@terezicka urcite este s prikrmami pockaj. ved plne kojis, takze mas do ukonceneho siesteho mesiaca este cas. a podla mna nic prikrmami neziskas. ved takto ked je katka hladna, "vytasis" prsnik a je to. a s prikrmami je len o starost viac. a s tou zavislostou - uvidis, ze ti to bude chybat. viem to z vlastnej skusenosti 😉
my sme dnes boli prvykrat po mesiaci v skolke. rebeka to zvladla celkom v pohode, len ked prisla zo skolky, tak bola hrozna - neposluchala, vrieskala...som zvedava, kedy sa dame opat do normalu 😒