Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

terezicka
12. apr 2011

@mirka20 určite sa nechystám začať ju prikrmovať hneď na druhý deň ako bude ať 4 mesiace...sami sme sa ešte nerozhodli, uvidíme aj či bude katke stačiť moje mliečko, ale dúfam že hej...no začala sa mi budiť 2x v noci, čo predtým úplne v pohode od večera vydržala spať aj do 4-5, teraz je už po polnoci hore. tak neviem či si menej vytiahne alebo má väčšiu potrebu papať. a už sa mi ani prsia tak nenalievajú ani cez deň - síce to už dlhšiu dobu nie, ale ani v noci, predtým som ich mala ako skala a teraz sú síce trochu plnšie ako cez deň, no nie oveľa...
a rebeka začne isto čoskro opäť poslúchať, asi to chce len čas...
vo štvrtok mám štátnice tak myslite prosím na mňa, nech to všetko dobre dopadne, aj katka nech to vydrží so mnou v škole...ďakujem

zabka
12. apr 2011

Ahojte kocky, tak my sa hlasime, vcera sme mali poradnu, mame 2,2 kg zevraj malo, ale ja mam pocit ze je to dost, ved ledva fucim... 😅 ... Inak vsetko ostatne oki.. Ozaj zobrali nas aj do skolky od septembra tak sme radi, lebo vela deti aj nezobrali...
Terez v štrvrtok budeme na teba mysliet a drzat palceky ... 😉
Mirka Matuskovi prajeme dodatocne vsetko len to naj naj k prvemu rociku.... 😵 😵

mirka20
13. apr 2011

@terezicka to sa ti len upravila tvorba mlieka. a to vstavanie si myslim ,ze nie je o tom , ze mas menej mlieka (poznam z vlastnej skusenosti - aj rebeka aj matusko sa castejsie budievali v noci a to som im davala vecer aj kasu, aj mlieckom sa dotlacili)). je to skor tym, ze chce byt lucka castejsie na prsniku, upokoji sa, ze si pri nej a je to. teda u nas to tak je. matusko sa budi aj teraz, ked mu vecer dam mlieko z flasky a este tesne pred spanim ho kojim. aj tak sa budi 2-3-4 razy denne.
na statniciach drzim silno paste, nech si vyberies super otazky a mas to coskoro za sebou. daj potom vediet, ako si dopadla 😉

terezicka
15. apr 2011

Ahojte, tak s radosťou oznamujem, že včera som ukončila 5 ročné štúdium na VŠ a úspešne je zo mňa Mgr. Terezička 😀 Mala som šťastie na super otázky, lebo inak neviem neviem, komisia vôbec nepomáhala a aké scény robili s diplomovkami, no hrôza... Katka tam bola ako maskot celý deň, včetci ju obkukovali, ona sa chvíľami na všetkých škerila a chvíľami plakala keďže ich nepoznala... začala veľmi vnímať, u švagrinej v stredu večer len revala a revala, nie a nie zaspať... Lucka bola u našich, bola dobručká 🙂

babulka123
15. apr 2011

@terezicka GRATULUJEEEM

terezicka
15. apr 2011

@babulka123 dakujem 🙂

pipika
15. apr 2011

terez, aj my gratulujeme, si sikulka 🙂

zabka
15. apr 2011

@terezicka Aj my sa pripajame gratulujeme, sikula si... 😉 ... Mna to caka v auguste 😅

terezicka
16. apr 2011

@pipika ďakujem 🙂
@zabka ďakujem krásne, isto to zvládneš aj ty, malý bude taký veľký ako je Katka teraz 🙂

terezicka
18. apr 2011

Ahojte, taký krásny deň je dneska, som poprala aspoň dačo, boli sme vonku s babami...Ale Lucka by bola vonku aj celý deň, no len čo dáme Katku d kočíka tak katastrofa, bude len revať, môže mať aj neviem koľko hračiek tam navešaných, vôbec sa jej nepáči. A do šporotvého ju nechcem ešte veľmi prekladať, hoci sa dá nastaviť veľa polôh v ňom, ale nejako sa mi zdá ešte malá na to...Tak s ňou tak maximálne na hodinku ideme vonku a sme radi ak toľko vydrží. Ale včera sme boli dlhšie, boli sme v parku v meste, Lucka sa vyhrala do sýta a Katku sme vláčili na rukách samozrejme. Mali sme aj nosič, no v tom vydržala chvíľu a potom len na rukách...
No dobre, idem ja poriadiť čo som si zameškala 😅

mirka20
18. apr 2011

@terezicka neviem, ako velmi sa vam da sklopit sportak, ale nas matusko aj rebeka boli v sportovom od nejakych 2-3mesiacov. ale nas sa da dat uplne do rovna. ale oni mali radsej, ked bol trochu vyvyseny, ze aj kusok videli von, to sa im pacilo 🙂
my sme opat chori 😖 rebeka bola 4 dni v skolke a zas nieco nachytala 😠 a matusko samozrejme od nej. rebeka sopli, kasle, uz aj teplotuje, matusko ma za sebou virozu v podobe horucok, teraz zas pre zmenu sopli. ja som zvedava, kedy ten kolotoc skonci 😔

terezicka
18. apr 2011

@mirka20 ja som to ešte neskúšala len marek a vravel že sa dá spraviť veľa polôh, kamaárka ho má tiež a že neni to na ňom len 3 alebo 5, ale koľko chceme...možno to vyskúšame, aj tak rozmýšľame že v máji na stretko zobereme šport. časť aj menej miesta zaberie...
inak som sa chcela spýtať či matúško už chodí 🙂 a toho 30-teho ako? či ešte je skoro sa pýtať? a mrzí ma že ste furt takto chorí, prajem aby to čím skôr prečšlo...už hádam teraz aj hej keď sa pekne oteplí

terezicka
25. apr 2011

Ahojte, tak ja si momenátlne užívam sladké ničnerobenie a ticho hlavne 😀 Katka spí a Lucka išla s dedom, lebo nás prišiel pekne navoňavkovať a keď odchádzali aj s bratom tak LUcka že ona ide ku nim, ona ide do Haliče, tak je teraz tam. Marek pôjde večer pre ňu keď pôjde z roboty...A teraz máme doma veselo, sú tu švagrovci s deťmi. Majú malú dcérku 2-mesačnú, ale tá je taká buchta, váži rovnako ako Katka a možno aj o pár gramov viac 😅 A to vraveli na našu Katku že je buchtička, že má také líčka tučnučké a aj faldíky, ale nevideli Danielku...Ale zas vidno že Katka je staršia, lebo aj tie jej prejavy a reflexy a gestikulácia je už taká inakšia.
A Lucka je hrozná papuľa, dnes sa vypýtala že ide dolu ku bratrancom sa hrať a nejako rýchlo sa vrátila, čo mi aj bolo podozrivé ale neriešila som to. A teraz vravel svokor so švagrinou, že Jakub - bratranec sa jej spytoval že akú polievku som varila a Lucka mu najskôr povedala neviem a potom na tretíkrát mu odpovedala že nespytuj sa ma to už. A on sa jej to spýtal ešte raz, tak mu povedala že ja idem hore, ja tu nebudem, idem domov...A takto si vymýšľa kadejaké hlášky, nám už tak často povie, nepočúvam ťa, nerozprávam sa s tebou, nevidíme ťa...Minule bila balónom o stenu tak som sa jej pýtala čo to malo znamenať a ona mi povedala že "mala som nervy ale už nemám"... No a nervy moje ak to takto pôjde ďalej tak neviem čo budem robiť 😅

mirka20
25. apr 2011

@terezicka za ten vikend ti este neviem povedat, lebo teraz na sviatky mali konecne prist svagrovci, ale mala im ochorela a ani my nie sme opat zdravi, tak sa to nekonalo, tak moze sa stat, ze pojdeme tam. ale dam ti este vediet v priebehu tyzdna. staci?
my sme opat chorlavi, uz to chytilo aj mna aj janka 😒 rebeke kasel neprechadza, skusam novy sirup, ale ak nezabere, budeme to musiet riesit opat doktorkou 😖 aj matusko je este trochu soplavy a kasle, ale uz je lepsie, snad sa uz coskoro uplne z toho dostane.
my sme sa dnes vytesili z kupacov, teda rebeka stale hovorila, ked odisli kupaci, ze kedy pridu dalsi 😀 moja, si to normalne uzivala 😵

terezicka
25. apr 2011

@mirka20 jasné stačí, aj v piatok keď mi dáš vedieť bude stačiť 🙂 lucke na kšeľ zaberá siruú trifed ale je na predpis a fenistil kvapky, ale tiež sú na predpis. a neskúšala si jej spraviť taký domáci liek že očistíš cibuľu s medom nech pustí šťavu a potom jej dáívať tú šťavu po lyžičkách?

mirka20
26. apr 2011

@terezicka ten "cibulovy sirup" jedla cely minuly tyzden. trochu to pomohlo, ale nie uplne. teraz som jej nasadila solvolan, tak uvidime. tak za ten vikend ti dam urcite vediet.

terezicka
26. apr 2011

Toto sme my, dala som nové foto na FB
http://www.facebook.com/media/set/fbx/?set=a.16...

adulina
autor
26. apr 2011

cafte
my sme tiez po prvych 4 dnoch v skolke sa liecili tri tyzdne, konecne sme ako tak Ok, tak ide Ajko konecne na buduci tyzden opat skusit skolku, som zvedava kolko vydrzi, ale horsie bolo ze ochorela aj Tamka, tak bolo super 😒

@terezicka som pozerala fokty, pekní ste, a Katka ake vlasiska, to kde predavajú 😀 naša buchta nema nic na hlave,
inač mala 6030g,

ale inač sa mame fajn a tak
drzte sa a teraz idem spat konecne 🙂

terezicka
27. apr 2011

@adulina to vieš dobrého výrobcu na vlasy som si vybrala 😀 ale skôr to má po mne lebo kedy po marekovi tak by nemala žiadne 😅 a asi majú podobnú váhu naše kočky, katka mala pred 4 týždňami 5800g tak myslím že už je tiež nad 6kg... kedy sa chystáš začať s príkrmami?

adulina
autor
27. apr 2011

@terezicka no ja sa chystam az po ukonceni siesteho mesiaca, ked tak pribera, nebudem nic riesit, aj ty by si to mala az tak spravit, nedat na doktorku, ked tak pribera tak jej staci tvoje mliecko.

terezicka
28. apr 2011

Dievčatá tak dnes sa Žabke narodil synček Dominik, 3150g a 49 cm, obaja sú v poriadku 😵

@adulina zatiaľ sme sa aj my rozhodli neprikrmovať, ideme aj tak o dva týždne preč a to by som musela riešiť kupovanými príkrmami a to sa mi veru nechce, takže do ukončeného 5-teho mesiaca to zatiaľ nechávame tak. Aj keď u nás doma do mňa už jemnými náznakmi tlačia že už je veľká a nám sa už dávali neviem čo... A podobné keci, sme sa aj so švagrinou smiali že ledva sme ako bábätká poriadne otvorili oči už nás kŕmili praženicou a podobnými vecami 😅 😀
Ale u nás v Lučenci čo mám kamarátky a chodíme k rôznym doktorkám tak všetky odporúčajú už po 4 mesiaci začať s príkrmami... 😅

adulina
autor
28. apr 2011

zabka - z celeho srdca gratulujeme a prajeme vela vela mliecka a zdravia a nech ste v poriadku a tesime sa 🙂

@terezicka nenechaj sa ovplyvnit, to je najhorsie, riad sa radsej vlastnymi pocitmi - vsade sa hlasa, ze materske mlieko je najlepsie a vylucne dojcenie do ukonceneho 6 mesiaca, ale ty sa musis rozhodnut 😉
aj ja som sa pri Alinovi nechala kadecim ovplyvnit a teraz to dost lutujem a u Tamky to nespravim 🙂

pipika
29. apr 2011

Zabke gratulujeme z celeho srdca! Tesime sa 🙂

babulka123
29. apr 2011

jeeej aj my s ninkou sa pripajame.. vsekto len to naj prajeme..

terezicka
1. máj 2011

Ahojte, písala som si so Žabkou, tak že rodila cisárskym a teraz má veľké bolesti hlavy tak jej musia dávať infúzie...maličký je krásny, v poriadku a už má aj mliečka - až až 🙂 Poslala mi aj fotku malého, ak nájdem kábel od mobilu tak ju sem hodím 😅

mirka20
2. máj 2011

aj my sa pripajame ku gratulantom a zelame zabke rychle danie do kopy a potom si uz len uzivanie dvojmamickovania 🙂

@adulina krasnucke deticky 😵

my sme zas tak vseliako, co sa zdravia tyka. janko zacal riadne kaslat v piatok vecer, matusko opat sopli, aj ked zatial nie vela, tak dufam, ze to tak aj ostane, lebo ma uz z toho fakt hodi. a ja tiez kaslem, aj ked uz je to lepsie, len suchy kasel. najhorsie, ked si lahnem, ze idem ulozit matuska, vtedy ma skriabe riadne 😒

terez, k svagrovcom sme nakoniec nesli, ked tak kaslal a ani vam som sa potom neozyvala, lebo sme nechceli ani vas nakazit. ja pevne verim, ze sa uz dostaneme z tohto zacarovaneho kruhu chorob a uvidime sa 😉

terezicka
2. máj 2011

@mirka20 no dúfam že sa rýchlo zotavíte všetci nakomplet, lebo aj Lucka sa ma pýtala kedy príde rebeka a kedy pôjdeme my k nej 😅 😀 Inak ten majáles nebol ktovieaký, akurát keď bol program pre deti tak pršalo takže to sme boli ešte doma, Marek potom išiel s Luckou, ja som čakala kým sa Katka zobudí a až potom sme išli...Ale tak dúfam že sa čoskoro stretneme, radi by sme Vás už videli 😎

terezicka
3. máj 2011

Ahojte, tak u nás sme si s Marekom vymenili úlohy, ja som sa doučila a on sa začal...Asi 2 týždne po mojich štátniciach bol kľud ale teraz už začala makať on, takže do konca júna bude zas u nás perno 😅 Zajtra má robote previerky z telesnej, kondičku žiadnu tak to zas bude potom týždeň stenkať že ho všetko bolí 😀 😝
Ja idem zajtra s Katkou na kontrolu kĺbikov, a asi beriem aj Lucku lebo tá sa veľmi so mnou chystá. A pred tým mám ešte stretko s kamoškami čo sme spolu chodili cvičiť ako tehuľky, takže obidve baby budú mať rozobratý deň, sa nevyspia poriadne, to bude večer 😝
Katka posledné dva večery vystrájala, ale dúfam že to bolo len preto lebo zaspala aj po 18-tej na takých 30 minút a potom nevedela zaspať v klasickom čase po 19-tej ako ju dávame...A vymenili sme jej už kočík, teda dali ju do šport. časti a trošičku sa zlepšilo jej chcenie byť v kočíku, ale spať spí max 40minút aj to len za neustáleho kočíkovania. Preto vonku s ňou ani nechodíme keď má ísť spať, lebo viem že sa nevyspí a potom bude mrzutá celý deň...
Lucka je nejaká priečna zas, dnes jej Marek vraví nech si obuje papuče. A ona začala jačať, že nevie ( samozrejme že vie ) a len hučala, tak ju Marek trochu vybil, ona išla s revom do izby, o chvíľu ticho a keď som ju išla pozrieť tak už napoly spala a potom vydržala spať 3 hodiny 😀
Ale inak sme zdraví a máme sa fajn 😵

mirka20
5. máj 2011

baby, prosim, zahlasujte za nasho matuska. dakujem.
http://babyroka.baby-web.sk/Fotografie.aspx?c=1...
ja potrebne sa zaregistrovat, ale trva to len asi minutku, tak vas neoberieme moc o cas. DAKUJEMEEEE 😵

mirka20
5. máj 2011

@terezicka jaj, ani nehovor. uz aby sme boli vsetci konecne zdravi, lebo uz je toho az moc. po tom, ako sme mali tri roky uplny klud, co sa tyka chorob, tak teraz je to dost 😒
marekovi drzime palce 😉
ked budeme ok, tak sa urcite ozveme a stretneme sa 🙂