Silná túžba po bábätku. Ste na tom rovnako?

adikab
16. aug 2008

Zakladam tuto temu ..kedze ja sama som uz zufala az hroza. S manzelom sa dva roky neuspesne snazime a stale nic. Skusala som uz vela kadejakych rad a zatial bezvysledne. Manzel si uz asi o mne pomalycky zacina mysliet, ze som chora ..no, ved ono to na psychiku aj ide. Kazdy den prechadzam mestom..po ceste stretnem (uz ich pocitam) primerne 5-6 tehotnych a najmenej 20 mamiciek s kociarmi. Velmi im zavidim a strasne sa za to hanbim ..len, ta tuzba po babätku je taka silna, ze ju uz nedokazem ovladat. Ste na tom rovnako alebo boli ste? ..dufam, ze tak bezradna nie som len ja 😖

lauritka
16. aug 2008

ahoooj.... adi nie si sama ;) my skusame uz 5 rockov... teraz prave dalsia kolegyna otehotnela, vyslo jej to na prvykrat... a vobec vsade okolo vidim tehotne..ako naschval 😠 my sme uz boli aj na umelom oplodneni, dvakrat sa chytili, ale potom sme dvakrat o to prisli.. proste na nervy..nie a nie...
ale stale sa snazim ostat optimistka a verti, ze raz to vyjde 😉 a pritom mna uz aj vek tlaci..
ale stale to nie je take hrozne, poznam vela ludi, co sa snazia aj desat rokov... takze hlavu hore adi..
nikdy nie je tak zle, aby nemohlo byt este horsie 😀

evamik
16. aug 2008

Adik, a byli jste na nějakém vyšetření? Nebo jdete do CARu?

inka04
16. aug 2008

hlavne chyba nemusi byt len v tebe...skuste absolvovat obaja nejake vysetrenia....takze necit sa len ty vinna...na vsetko ste dvaja 🙂

adikab
autor
16. aug 2008

No, sme zdravi, takze zatial je to ponechane len na prirodu a osud. Ale osud je takyyyyyyyy neprajnyyy. Najhorsie je teraz aj to, ze po svadbe som sa s manzelom prestahovala do pre mna uplne cudzieho mesto a nikoho tu nepoznam. Nemam sa s kym porozpravat ..nemam kamaratku, ktorej by som sa zverila s pocitmi pri kavicke ..vsak rozumiete. Treba ..urcite to treba dostat zo seba von. Mojho draheho tym uz nechcem zatazovat ..je to chlap a predsa sa nerozumie tomu tak ako mi zeny..my sa dokazeme lepsie pochopit. Takze asi preto sa citim tak zufala ..citim sa akoby som bola uzavreta v jednom malom priestore bez vzduchu. Fakt ale najhorsie je to, ze minuly mesiac mi to prvykrat meskalo az 13 dni.. tak som si urobila 8 ttestov a vsetky negativne. A ja som uz zacinala verit, ze konecne! Takze sa asi mi nic ine nezostava ako si "stopovat" plodne dni (kupila som si ten mikroskopik v lekarni na ovulku) a cakat ..a cakat ..a cakat

lauritka
16. aug 2008

adika a mavas pravidelne cykly?? bol tvoj drahy na spermiograme ??? dobra pocka je aj meranie bzalnej teploty a sledovanie hlienu..
o tej neprajnosti osudu tu vela babuliek vie svoje..ver mi... su to ovela horise osudy.

csilla76
16. aug 2008

adika mi cakame na mimco 7 rokov...a nevzdavame to...mame za sebou 2 neuspesne ivf a chystame sa na tretie teraz na jesen a dufam ze uz tentoraz uspesne...bojujeme dalej..snad nam to vsetkym raz vyjde musime verit... 😉
laurit caf moja ako mas? 🙂

lauritka
16. aug 2008

ahoj csilla.. mam sa fajn;) chystam sa na laparku... potom mozno v zime druhe IVF.. zatial este chceme skusit toto. a okrem toho mam maly myom v maternici, tak aj to chcem aby vybrali.
tak veru, stale verim, ze sa dockame ;) viera je ten najsilnejsi pomocnik.

csilla76
16. aug 2008

tak lauritka drzim palce aby si uz bola po lsk a aj ohladom toho myomu aby ti ho pekne odstranili 😉 inac ty si uz bola na lsk alebo nie?a kam pojdes do ktorej nemocky? 😉

lauritka
16. aug 2008

csilla este som nebola... idem do Sace.. ale budem to mat po znamosti ;) takze sa vcelku aj tesim..hlavne nech ma rychlo uspi.. neznasam to tocenie hlavy predtym.. 😠

csilla76
16. aug 2008

tak potom ok ked po znamosti,aspon ta to trosku ukludni 😉 vraj Saca je dobra nemocka a perfektny pristup..známa tam rodila nedavno zostala tehu hned po 1.ivf a nevedela si vynachvalit doktorov a pristup...
ja som uz bola 2x na lsk a 3x na klasickej brusnej op- no vtedy som bola velmi chora....ale nejdem to tu pisat a odradzat ta...budem na teba mysliet nech si rychlo zatym a potom sa cim skor zotavis a mozete postupovat dalej v snazilkovani 🙂

lauritka
16. aug 2008

csilla jasne.. ved co ta nezabije, to ta posilni a tuto moznost sme este nevyskusali. 😀 no moja znama je tam na ocnom lekarka, a jej manzlel tam pracoval ako lekar predtym, takze poznaju lekarov 😉 mozno aj ja tam pojdem v buducnosti rodit .... dufam, ze nie az v dochodku 😝

adikab
autor
16. aug 2008

No, s mojimi cyklami je to vselijake. Jeden rok pravidelne ako svajciarske hodinky a tento rok az do jula tiez pravidelne. Ako som napisala, teraz mi to prvykrat meskalo 13dni a nic.. dostala som mrchu hnusnu. Manzelov spermiogram v poriadku ..takze nechapem. Minuly tyzden som si nakupila toooolko vitaminov, ze az. Kyselinu listovu, Calibrum baby plan, Elasti-Q a na radu lekarnicky som si kupila Kvapky femi na cinnost vajecnikov.Zevraj vela zien, co si ich kupili konecne otehotneli ..asi na tom nieco bude ..lebo uz po prvej davke (dala som si pocas mrchy) ..IHNED ma presli MS bolesti a to som trpela vzdy strasnymi krcimi. A ani som nemala take silne krvacanie. Teraz mam treti den MS a vyzera to, ze mi uz konci.

adikab
autor
16. aug 2008

inak ..nechala som si vypocitat aj tie fertilne vrcholy ..podla mojho datumu narodenia a casu ..takze sme sa vcera snazili na "cervenu" ..inak, ja som tomu tiez neverila, ale vcera som mala krcok otvoreny a ten lady tester mi ukazal, ze som plodna ..nerozumiem ale ako je mozne byt plodna pocas mrchy... 😒

csilla76
16. aug 2008

adika no vidis mozno dalsi cyklus uz menzes nepride a budes tehu 🙂 velmi ti to prajem 🙂 inac odkial si? 🙂
mas pravdu laurit a dufam ze coskoro tam budes rodit ...zelám ti to z celeho srdiecka..ved ste si toho uz preskakali az az..zasluzite si to a aj vsetky ostatne babenky tu na koniku 🙂

adikab
autor
16. aug 2008

csilla, bodaj by si mala pravdu ..bodaj by mi mrcha uz neprisla. neviem,preco si to tak beriem. je vela zien co sa snazia aj 10rokov a ja z toho robim horor po 2 rokoch neuspechu. ale trochu je to aj tym, ze kamaratky z mojho uz byvaleho bydliska maju uz deticky alebo cakaju...hrozne im zavidim, ale ako som uz hore napisala, zato sa aj hanbim ..ale ved co ..zavist je ludska 🙂 . Momentalne som prestahovana do Ruzomberku, pred tyzdnom sme dokoncili zariadovanie nasho hniezdocka.

poletucha
16. aug 2008

adikab- delozni cipek se behem menstruace otvira a nechci te strasit,ale ten lady tester neni moc spolehlivy, me a spouste dalsich tady na konikovi to ukazovalo plodny dny nekolikrat v mesici 😒

lauritka
16. aug 2008

dakujem csilla, ved aj ty.. ale aspon sa tu trapime vsetky spolocne a to nam dodava silu bojovat dalej 😵

adik tem femigrad bol dobra volba, urcite ta to da do poriadku.. tym vypoctom velmi neverim, mozno vyjdu vtedy ak sa ti trafia do plodnych dni... ale to je skor o nahode ako o nejakom zazraku 🙂

adikab
autor
16. aug 2008

lauritka, tie kvapky nie su Femigrad ..su to Valovic kvapky Femi. Inak pocula som, ze je dobre brat aj Aloe.. Nemate skusenosti nahodou?

mili1
16. aug 2008

Čaute, aj ja rozmýšlam nad touto otázkou, všade detičky a my nič....
Adika máš pravdu niektoré čakajú tolko rokov, takže hlavu hore ....určite to raz príde....
Všetky si to už zaslúžime......už by bolo fakt načase, no nie baby?
čavos lauri - ako sa máš? už máš všetky vyšetrenia hotové?myslím, že si podobne na tom ako ja. ☹ Ak sa dobre pamätám.

lauritka
16. aug 2008

aha... no ale su to bylinky ;) takze je to dobre tak ci tak... ja som pila aj aloe.. nepomohlo sice otehotniet, ale nemala som ziadne mykozy ani cisty a MS bola bez bolesti..

csilla76
16. aug 2008

tie pocity co pises adika velmi dobre pozna asi kazda z nas...aj u mna je to tak ze uz deticky kazdy ma aj v rodine som jedina co nema takze vies si predstavit tie pohlady a poznamky preco este nemate atd....teraz tu boli v dedine 2 tehulky,jedna uz porodila a druha teraz ma termin niekedy takze sa tu budu promenadovat s kocikmi ostosest a ja len smutne pozeram a zavidim...no co uz snad sa aj mi dockame 🙂

mili1
16. aug 2008

Csilusa neboj dočkáme sa všetky......ja podobne závidim každému, už len keď počujem kto čo má.....a hned si dám otázku ....prečo my ešte nie???? 😢

lauritka
16. aug 2008

ahoj mili... genteika bola v poriadku... teraz pojdem este po vysledky z infektologie... no a este ma caka laparka. a to uz mam potom komplet vsetko, co sa da 🙂

mimusa4
16. aug 2008

lauritka ty si už toľkým prešla, že už určite ostaneš tehu...

adikab
autor
16. aug 2008

ozaj ..moj manzel nechce zatial ani pocut o IVF alebo o adopcii ..on taaaaaaak hrozne veri, ze sa nam to podari prirodzene, ze je to az nenormalne. Mat tak jeho optimizmus ..jaaa neviem kde ho berie. Mohol by mi trosku toho optimizmu dat, aby som nebola stale taka smutna. Napr. vcera ..som dostala taky zachvat placu, ze som sa skoro zacala az zajakavat ..cela som sa triasla. Mne uz asi fakt coskoro preskoci 😲

mili1
16. aug 2008

Lauri tak super, akurát tu čítam, mne tú laparku odporučili po prvom mis.ale bolo vš. o.k.
Nie je to nič hrozné, dá sa to zvládnuť.
A šaca je fakt dobrá, bola som tam...
A chcem ťa povzbudiť po laparke máš väčšiu šancu na otehotnenie, 🙂 tak potom veľa snažilkujte.

mimusa4
16. aug 2008

mili, lauri a platí sa niečo aj za laparku?

lauritka
16. aug 2008

mimusa ;) adika... kupte si psika, alebo nejake zvieratko..to ti da optimizmus do zivota 😀

mimusa4
16. aug 2008

lauritka, ale bábetko je lepšie 😀

mili1
16. aug 2008

Lauritka ale ja verím že sa dočkáme všetky , ved už máme toho za sebou dosť 😢
Adi neboj....sú také chvíle- každá má také, ale hlavu hore, s úspevom ide všetko lepšie.....