Snažilky, tehuľky a mamičky po 30 - tke. Pridáte sa?

melory
27. sep 2007

😅 kdo sa prida?

biba12
18. okt 2007

Atevi,

papa tie dve hodiny, aj ked s prestavkami. Lebo si potrebuje oddychnut, nadychat sa, niekedy chvilu pospi a potom chce este.

ajduska
18. okt 2007

biba, on je ešte malinký, časom sa to upraví, ja som mala pri prvej dcérke pocit, že celý deň nerobím nič iné, len kojím 😀 , papala tiež často a na prsníku bola zavesená aj hodinu vkuse...časom to prešlo a napapala sa zhruba za 15 minút...neboj, keď bude mať nejaké 3 mesiace, už budete zohratý tím a aj to papanie sa upraví... 😉
a ešte k tomu večernému plaču - všetky moje 3 deti mali tzv. "večerný plač" alebo "trojmesačnú koliku", začalo to, keď mali asi 2-3 týždne a trvalo to do konca 3. mesiaca, večer čo večer plač a stále len plač, bola som z toho zúfalá (najmä pri prvom),skúšala som všetko možné, ale nič nepomáhalo, musela som to len vydržať, kým to prešlo...a teraz, keď si na to spomeniem, tak to hádam už ani pravda nie je 😀 , vydrž, určite to prejde a s malým si nájdete čoskoro určitý systém, ktorý vám bude obom vyhovovať,držím palce a prajem pevné nervy, viem, že to je stres najmä pre teba 😉

biba12
18. okt 2007

Dakujem Ajduska,

dnes nahodou spal aj cez den, co s muzom nechapeme a vecer zaspal o 20 hodine. Som zvedava, aky bude v noci. Dakujem za rady.

melory
autor
18. okt 2007

ked papa dve hodky urcite ta ma ako cumel, to viem, lebo mne to robil hugo. nedaj sa, aj ked viem, ze je to tazke, lebo zacne plakat, ale je to len o dudlovani.

ajduska
19. okt 2007

inak, keď mal môj syn mesiac, boli sme v nemocnici kvôli zápalu priedušiek a tam keď doktorka videla, že každú chvíľu papá, tak mi kázala robiť najmenej dvojhodinové pauzy medzi kojeniami, lebože mu nestíha vytráviť a z toho ho potom aj bolí bruško, tak som ho stále musela nejak inak zabaviť,len aby som ho nekojila tak často, nosila som ho na rukách, všeličo mu ukazovala, no, tam sa to ešte dalo, lebo som nemala nič iné na práci, ale po príchode domov to bola hrôza, zvykol si na to a vyžadoval to aj naďalej, nič som nemohla robiť, lebo celé dni len plakal a vyžadoval si moju pozornosť, ale keď mal nejaké 3 mesiace, tak to prešlo, dokázal sa trošku zabaviť aj sám, začal oveľa viac vnímať, obzeral sa okolo seba, alebo ma pozoroval pri práci...

podľa môjho názoru sú najťažšie tie prvé 3 mesiace, detičky sú ešte malinké (ako také mačiatka), nedá sa s nimi toho veľa robiť (fakt len kojiť a nosiť na rukách), ale každým dňom sa to zlepšuje a po treťom mesiaci je to už fajn 😉

melory
autor
22. okt 2007

teraz pozeram, ze dost 30-nicok si ani fotku radsej neda...zeby som sa zmazala?
je to hanba? v mojom veku?

ajduska
22. okt 2007

ja by som si tú fotku aj dala, ale neviem ako 😀 😀 😀 ,

melory
autor
23. okt 2007

to je tym vekom moja 😉

ajduska
23. okt 2007

a vieš, že som si to tiež myslela???? 😀 , len som dúfala, že to nie je pravda, ale ako čítam , tak je ☹

melory
autor
23. okt 2007

hihihi 😀

melory
autor
25. okt 2007

ahojte baby aj ste uz zacali pouzivat dake speeci kremy proti vraskam??? alebo vam staci ladova voda!@

ajduska
25. okt 2007

to už musíme???????????????????? ja dokonca nepoužívam žiadne krémy, teraz na materskej sa mi ani nechce veľmi maľovať, ale občas si "namažem" tvár detským krémom Nivea baby 😀 ... a keď mám "záchvat" dokonalej starostlivosti o seba (málokedy, lebo nestíham), tak si pod oči vklepem krém z Avonu 😒

andrea.m
25. okt 2007

akurát predvčerom som vravela nášmu ježiškovy nech donesie nejaký krém proti vráskam tak som zvedavá-bude to moja premiéra-doteraz som používala len denný,nočný,čistiace mlieko,pleťovú vodu a ništ viac

danona
25. okt 2007

jaj babulky, pridávam sa k vam.. 😀 - už od 1. apríla sem patrím.. 🙄 a krem na vrasky?? - pred mesiacom som si bola kupit krem na suchu pokožku a predavačka mi rovno sama ponukla taký že na prvé vrásky 😝 v tom momente som nevedela, či sa smiať alebo plakať.. 😀 😝 no, dnes z tej rady používam denný, z nočného a očného mi dala vzorky, na to moje kremovanie - očný raz za týžden mi to zatial stačí.. 😀 inak je to Yves Rocher a zatial mi aj robí dobre.. 😉

andrea.m
25. okt 2007

ja čakám čo donesie ježiško 😀

melory
autor
26. okt 2007

asi aj ja si zajednam yves rocher...mala som raz od nich grapefruidovy a tak mi to ponatahovalo kozu, ale teraz fakt dllllho nic, az teraz som si vstupila do svedomia a kupila niveu 😵 ale ked vidim tie ceny kremov proti vraskam si hovorim ci aj pomozu? za tu cenu! a ked uz investovat tak riadne.

andrea.m
29. okt 2007

no čo 30 ročné 😕 kam ste zmizli?

ajduska
29. okt 2007

asi všetky zháňame protivráskové krémy 😀 😀 😀 ...inak, ja teraz vyzerám strašne, ani v puberte som nemala takú tvár, ale pozajtra mám dostať "krámy", tak snáď je to preto ☹

melory
autor
31. okt 2007

aaano, ajduska utesujme sa vselicim, len nie tym, ze mame 30 😵

certica
31. okt 2007

no vidim, ze rozoberate kremy alias vrasky. ja mam take nenavratne hlavne okolo oci, budem sa musiet strazit a menej rehlit 😀 aj tak sa obavam, ze uz jedine plastika to zachrani 😀

melory
autor
1. nov 2007

alebo si povedat, su moje a mam ich rada. mne este moc nenaskocili, mam dost pevnu kozu, ale kazdym dnom ocakavam 😅

melory
autor
7. nov 2007

caute baby, tak co tridsiatnicky? mna dost bolia krize, neviem ci na mna nieco lezie, alebo je to uz vekom.

jacka
7. nov 2007

Ja si myslím ,že je to vekom lebo ja som na tom tak isto.Nemožem sa poriadne ani ohnut. 🙂 😀

ajduska
7. nov 2007

vekom, moja, vekom... 😀 😀 😀 ale môžme sa utešovať, že na nás niečo lezie, ja sa napr. utešujem tým, že ma bolia preto, lebo musím dvíhať deti na ruky 😉

jacka
8. nov 2007

Presne tak si moj človek. Bol by pruser keby deti neboli na čo by sme sa vyhováraki 🙂 🙂 😀

melory
autor
8. nov 2007

bude to tym, ano, dviham z postielky niekolko krat za noc, aj cez den, aj na rukach nosim...

melory
autor
8. nov 2007

inak ten krem asi budem potrebovat - uz 😎 alebo si kupim okuliare slnecne ku kazdemu obleceniu

jacka
9. nov 2007

Dačo mu ušlo?aky krem?A slnečne ved je hnusná jesen a stále prší.Dobre na choroby. 😠

melory
autor
10. nov 2007

jacka okulky na to aby nebolo vidno vrasky 😅

jacka
10. nov 2007

Jááj.Tak to budem potrebovat.Ked sa zasmejem vyzerám ako starena 😀
A vám poviem,že tie kríže čo ma boleli tak nie starobou ale vyliezla na mna angína.No to asi nepochopím.Ale som rada,že nestarne 😀