Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

verohit
autor
14. okt 2008

tak a sme tu... 🙂

zuzkaprofant
14. okt 2008

dik verohit poozmysla lebo mam na to velku chut ved popripade to potom vygrcam ked sa to nebude zaludku pacit 😀 😀

zuzkaprofant
14. okt 2008

no ved prave tie salatiky mne idu teraz tak na chut ze az a mc donald , pred tehu som to ani velmi nejedla a teraz o vlasskom salatiku sa mi az sniva ale asi si to urobim doma a hotovo 😀

verohit
autor
14. okt 2008

tja, to su tie uzasne tehu hormony a chutky 😀 😝
u Donalda a spol som sa ja pucila 😀

zuzkaprofant
14. okt 2008

zatial to obchadzam, ale slinky mi idu pri telke sama reklama na jedlo to je brutal nieco 😀 😀

zuzanasaw
14. okt 2008

Taaaaaaaaaaaaaaaaaaak a som tu!

A tak sa len "pochvalim", ze nas strarsi prcek mal dnes v skolke "velku navstevu" - ozajstneho velkeho cirkusoveho slona!!! Nechali sme aj fotak, nech jej ucitelky cosi pofotia, ale zbytocne by som foto prihadzovala, ked na ziadnej Emka nie je ☹ Lebo sa slona "bojila" 😉 A tak sa drzala v uzadi 😖

verohit
autor
14. okt 2008

no marnost sediva, ze slona 😝 😝 skoda, ze sa drzala v uzadi, tak nabuduce musite vy za slonom (ZOO) sa pofotit 😅

ja sa musim pre dnesok ospravedlnit, poctivo a usilovne som tu dve noci makala na ukor zdraveho spanku a tak mam co dohanat... 😎
dobru... 🙂

zuzanasaw
14. okt 2008

Hej, Veri, asi pojdeme do toho ZOO v piatok 😀 😀 😀

Moja zlata, ale aspon si nieco plodne vytvorila 😉

rpinguin
15. okt 2008

ahojky moje drahe,
tak ja som vcera citala a citala na tej stare, ze Verca pise nieco o novej teme, ale najst som ju nemohla. Myslela som si, ze musi byt najskor ta stara uzatvorena. No akosi nie som zbehla na MK. Zuzi, esteze si tam dala ten link 😉
Som rada, ze sme sa tu nasli a tentokrat bez HADOK a urazok.
Takze Eli, Dani, Petka, Lubka, Martinka, Lenka2 a ine nove kocky, ktore nasa stara diskusia "vyhnala" podte spät. Take nieco uz nemozeme dopustit, aby sa zopakovalo.

Zuzi, to taky slon pride do skolky? Alebo chceli okrem potesenia deti aj reklamu robit? Ved to je velky naklad take nieco transportovat.

Ahoj Zuzkaprofant, my sa este nepozname, ze? Vidim, ze zacinas tehu ako dve nase novulky. Aj mena mate pekne vybrate.

bodka7
15. okt 2008

ahojte

@zuzkaprofant
vitam ta!
ja mam taku jednu otravnu susedu, co bola rok predomnou tehu. zakazdym doliezala, nadavala, ako ju ostatni poucovali, ze jej to liezlo na nervy a sama mi chcela davat mudre rady.
nemozes jest zmrzlinu, ziadne vajicka, salamy uz vobec nie, ach jaj a ryby, salaty, plesnive syry? oooo a zasa mas take vysoke podpätky 😠
ja som do seba hadzala, co mi prislo pod ruku, alebo co mi neutieklo z taniera 😝 a este stale sme obaja tu 😀

@veri
aj sa takyto kvazi "pozitivny stres", nejako odzrkadluje na vahe? ci sa nemam az tak moc tesit? 🙂

@zuzisaw
sa emke ani necudujem, to by som mala aj ja plne gate 😀 ale napad je to dobry. ked nebude posluchat, pohrozis slonom 😀

my sme vcera prezili geb.vorbereitung s partnermi. potom som sa rozhadovala, ci ho dorazim, alebo nie, co tam ten robil. pravdepodobne sa dostal do tej fazy ne- 😖 co mam aj ja pritiahnut slona? 😠

zdezli
15. okt 2008

Ahoj holky,

tak jsem vas tu nasla 😉 Snadne to nebylo - zuzanasaw: dekuji za link 😎

Vsem dekuji za privitani - jsem rada, ze jsem tuto diskuzi nasla, vypada to, ze je tu docela zivo... 😝

Ted tedy neco o me: Jak jsem jiz psala, jsem cerstve vdana, teprve od srpna, v Nemecku tedy bydlim teprve dva mesice - dnes na den presne. Manzel je mistni, puvodem ze sev. Nemecka, nyni tedy u Norimberka. . . Praci tu zatim nemam, doted jsme vyrizovali vsechny posvatebni formality a vse spjate s mym pobytem tady, navic stehovani a prebudovavani bytu, na hledani prace proste nebyl cas. 😅 No a ted jsem tady, protoze mozna ... no, nevim, jeste jsem nenasla odvahu si udelat test 😔 😅 😵

rpinguin
15. okt 2008

zdezli, prajem, aby ti testik vysiel tak ako si prajes 😉 V Nemecku sa zabyvas, no a do CZ to nemas zasa az tak daleko.
Inac, aj ja som cerstvo vydata, tiez od augusta 😉

zdezli
15. okt 2008

rpinguin: dekuju! 😉 A zaroven opozdene gratuluji ke svatbe 😀 Je to tu sice pro me vsechno nove, ale pomalu si zvykam, manzel mi pomaha...a mas pravdu, domu to mam slabe 4 hodinky autem, takze kdyby bylo nejhur, tak to mam kousek 😉

bodka7
15. okt 2008

@zuzisaw
inak fakt diky za link, lebo ja som hladala a hladala a hladala a tak 😀

@reni
tak to sa tu niekto ma, cerstvo vydaty 😀 len si ten rok pekne uzi, lebo potom budes oslovovana ako ja "meine alte" 😀

@zdezli
ahoj, ako sa volas vlastne menom?
tak gratulujem a zelam vsetko najlepsie dodatocne 😵
4 hodinky, to mas fakt na dohodenie kamenom.

zdezli
15. okt 2008

bodka7:

ah...predstavit jsem se pozapomnela 😅 Jmenuju se Zdena ... fantasticke jmeno pro zivot v zahranici 😀

hanulee
15. okt 2008

Ahojte, tak jsem vas uz taky nasla 🙂 Vitam Zuzku a Zdenku! 😉 Zdeni, musi to byt zajimave, kdyz cizinci vyslovuji tve jmeno 😀 My mame takove prijimeni, nikdo ho neni schopny vyslovit 😖 ale vsichni si nas aspon pamatuji 😀

Holky, ja mam ted porad strasnou chut na sladke, je to normalni? V tehotenstvi jsem jedla uplne normalne a ted co kojim, tak bych jedla sladke porad 😒 Snad to nemuze malemu nejak uskodit...

mausi
15. okt 2008

Hanul, tak to si podejme ruce. Ja poradam denne tolik sladkyho, ze za chvili prijdem na mizinu. Kazdy druhy den kupuju sklenici medu, ty keksiky z Plusu (Biscoteria Choc and Milk) uz jsem diskutovala se Zuzkou Bles, a ted mam novy objev, Caramel YES od Nestle. 😀 😀 Co ja si doma musim vyslechnout od manzela.... 😀 Ale asi to to telo potrebuje, ja se pri kojeni nechci nijak omezovat. 😉 Myslim, ze tvemu Dominikovi to uskodit nemuze.

Jinak: chystam se prodat svuj Baby Björn a poridit si takovou sikovnou vychytavku, o ktery bohuzel nevim, jak se jmenue. Az ji budu mit, dam fotku do alba. Chtela bych se zeptat, jestli krome Baby Björn mate nekdo jiny alternativy noseni a jak jste s nima spokojeny. 😉 Ja nosim hrozne rada a cim dal vic, tak me to tema zacina zajmat. 🙂

zuzanasaw
15. okt 2008

Vitahte "pristahovalky" 😅 Ja som tu tiez ani nie 1,5 roka, z otho som cosi pobudla kvoli porodu na Sk...

Ten link - ja som to tiez hladala a hladala a nasla a tak som to tam na staru diskusiu hodila pre ostatne 😉

@leni,
vahrazat sa slonom, nie je to zly napad 😀
Pozdravujeme manzela a to jeho ne-. Vidim, ze trucovitost kvitne v kazdom veku. Ci to dalsia puberta? 🙂

@hani,
myslim, ze u kojacich maminiek je to normalka. Ja keby som sa sama seba nehambila, zozeriem 750g nutelu za dva dni!!! Malemu to neuskodi, max. by sa od cokolady ohadzal, ale aj z toho vyrastie 😉 Kludne si daj, aj tak si chudulinka ako pierko, to ja si to musim 2x rozmysliet 😖

zuzanasaw
15. okt 2008

Vendi, ty sa pri tych svojich 50 kg ani obmedzovat nemusis. Ja som uz ale "priznavam", ze som zacala po veceroch cvicit 😠 , pretoze sa mi zda, ze z tych vsetkych sladkosti, co denne pozeriem, mam este vacsie brucho, ako ked som dosla do DE po porode 😖 😖 😖

alcav
15. okt 2008

Ahoj holky!

Nejdriv dekuji Zuzce za odkaz! Bez nej bych vas asi nenasla.
Nechci se moc vyjadrovat k tomu, co se tu odehralo. Cetla jsem to vsechno a tak trochu si udelala usudek o nekterych holkach... 😔 😔 😔

Ja jsem ted slamena vdova, protoze manzel i Radimkem mi odjeli na par dnu do Cech. Radova Tagesmutti ma dovcu, takze si ji musel vzit i muj muz a aby nesedeli doma, tak jeli pomoct tchanovi se zahradou. Tchan je po bypasse a prace na zahrade jaksi stoji. Tak si manzel aspon trosku protahne svaly od toho sezeni u PC v praci.
Trosku jsem mela strach, jak zvladnou spolu dva tu cestu, ale prijemne me prekvapili. Radimek pry za pul hodky od vyjeti usnula spal s malinkatou prestavkou az do cile. Musim vam rrict, ze mi fakt bylo a je porad smutno, ze tu nejsou, tak aspon vymyslim a delam praci, ktera tu jaksi cekala a stala. Ted uz mam umyta okna a vyprane zaclony. Zitra me ceka umyt sklo ze skrinky v obyvaku a pak uz jen tradicni patecni uklid a kluci budou zpatky doma.

Holky, zkoukl jsem vam fotecky a deticky jsou nadherny!!!
Verunko, Miminka je takova mala sibalka a tech vlasku! Nemela ona byt spis nejake vodni znameni?

alcav
15. okt 2008

jej, se mi to nejak odeslalo... 😅
Jsem jeste chtela pochvalit oba dva krasne Dominiky a taky Rebeccku. Takze chvalim, chvalim, chvalim, 😵 😵 😵

A nove diskuzi preji hoooodne zdaru!!!!

paula
15. okt 2008

ahoj holky!
Veru, ta diskuze se asi zobrazuje jen na slovenskych strankach, proto ji ceske holky nemuzou najit. Melo by se napsat adminum, aby se ukazovala i na modrykonik.cz.
Zdravim nove holky!
Hani, ja jsem taky jedla hodne sladkeho, kdyz jsem kojila, hlavne ze zacatku. Nema Dominicek rustovy sprut? A jak mu vlastne rikate - zdrobnele, hezky?
Alcav, to je Radimek sikovny, jak zvladl cestu. Me by bylo taky smutno, to je pak doma takovy klid a ticho, ale neco cloveku chybi vid.

alcav
15. okt 2008

Jojo, Pavli. Je tu takove ticho a klid. Uz jsem skoro zapomnela, ze takoeho neco vubec je 😀

Holky, take se musite dvakrat prihlasovat, kdyz prechazite z ceskeho konika na slovenskeho a opacne?
Fakt by nebylo sptne, kdyby tato diskuze byla normalne dostupna z ceske verze konika. Pavli, napises administratorum?

Ty jo, ja ted taky nejak ujizdim na sladkem. A to uz nekojim(teda vcera jsem prestala). Ale v patek zahajuju s kamaradkou plavaci sezonu, prootze se na to svoje pozadi uz nemuzu ani kouknout 😔

neni to taky treba tim, ze si jako delame zasoby na zimu. Jako treba medvedi? 😀 😀 😀

dania
15. okt 2008

Ahoj devcata!

Jeee, tady na Slovensku plati to same jmeno a heslo, jo? To koukam 🙂

Vitej, Zdeni, hodne stesti s testikem. Jo s komolenim jmena (prijmeni) mam taky sve zkusenosti 🙂

Vendo, co Ti nesedelo na Babybjorn? Ja teda nositka vubec nezkousela, od prvnich dnu satkujeme a je to super a Nic taky strasne rad Tima nosil (tak do roku, ted uz nadava, ze je tezkej), ale ja jsem mu to musela vzdycky pomoct zavazat 🙂

Zuzko, Ty jsi mela Dominica na Slovensku? Procpak?

dania
15. okt 2008

Alco, to bych asi umrela, kdyby mi odvezli drobecka na par dni! Ja bez nej trpim uz kdyz jedu jenom do prace... Ses statecna!

alcav
15. okt 2008

Dania, kdyz ono to fakt neslo, abych jela s nima. Nastoupila jsem v dubnu do prace a nemam tolik dovolene. A na druhou stranu jsem trosicku rada, ze nam to pomuze v mem abstillen. Kolikrat jsem si rikala, ze prestanu kojit a porad se ke mne Radimek pritulil a ukazoval na mi na prsa a rikal: "mii, miii" (jako mliko 🙂 ) Ze jsem neodolala a dala mu napit. Uz si ale myslim, ze je dost velky a ze jsem mu mat. mleko doprala hodne dlouho. A navic to byl proi nej takovy nastroj u usinani a to jsme nechteli. Takze najizdime na metodu pana Febera, nebo jak se jmenoval a ucime Radu usinat samotneho v postylce. Je to ale boj.

Holky, pro dnesek se loucim, jdu si dat neco k veceri a hodit nohy na kanape a koukat na telku!
Dobrou noc vsem!

dania
15. okt 2008

Alco, to resis to same, co ja. Mne taky Timmy zatim vecer bez cucnuti neusne, stehuju ho do postylky az spiciho. Ja je snad budu muset taky nekam vyslat 🙂
Tak pekny volny vecer 🙂

verohit
autor
15. okt 2008

ahojte zenule, vsetky srdecne zdravim... pozrela som sa a na ceskom konovi by to uz malo ist tiez, dakujem ze ste to technicky, dotiahli za mna, zial technika a informatika neboli nikdy moje silne stranky....

dnes sme mali den "D" i so smutnymi spravami, vcera vecer nam zomrela starka ☹ 😢 , dnes mi ocko telefonoval, este neviem co a ako mame si vecer volat... a som uz cela zo vsetkeho trochu vedla, unavena no foxi... takze sa ozvem aj poviem podrobnejsie asi az zajtra...

zatial vsetkych zdravim !!

rpinguin
15. okt 2008

Veruska, to mi je luto, ale ak mam pravdu povedat, vedela som to od rana. Normalne som na teba myslela, ze ti napisem, ale musela som bezat na manikuru, potom zohnat darcek pre jedneho trojrocneho kamoska, tak som nesedela uz za pc. Uprimnu sustrast.
K ostatnym zenulkam neskorsie. Idem nakladat na taniere 🙂

zuzanasaw
15. okt 2008

Dania, prepac, ale nejak mi to uslo, ako sa vlastne volas, nech Ta neoslovujem nickom?

Este pred otehotnenim som sa informovala na AOK, ako je to tu s tehu prehliadkami a samotnym porodom - vsetko bolo vyriesene a OK. A ked sa podarilo zamiesit, zacalo sa to cele komplikovat. Vsetko som riesila cez svoju poistovnu v Blave, kde mi tvrdili, ze kedze DE ako aj SK je v EU, nic nebrani porodu v DE a oni vsetko samozrejme refunduju. Nem. AOK si ale vyzadovala formular, ktorym by to Sk poistovna potvrdila, chceli ale konkretny E112. Ten je ale vydavany na uplne ine ucely ako je porod a tak mi ho nedali kvoli nesplneniu kriterii. Nakoniec by sa to predsa len mozno dotiahlo do konca a ja by som rodila tu, ale z praktickych dovodov som nakoniec zvolila variantu rodit na Sk pri babkach a dedkoch, ktori mi pomohli aj s Emkou. Bala som sa, ze Niki bude mat koliky, po nociach nebude spat a neviem, co este. Nastastie nas nic take nestretlo a Niki je zlatunke babo.
Tymto sa osprevedlnujem vsetkym, ktori tuto story poznaju a museli si ju precitat znova, ale je mi jasne, ze novoprichodzie holky nebudu citat dozadu...

Veri, je mi to luto... Pocestujes na SK?

@ali,
vyloz na chvilku nohy na stol a uzivaj si, ze ak nieco niekam polozis, najdes to tam aj o pol dna. Co v nasej detskej vydrzi tak max. hodinu, aj to len ked Emku zdrzim v obyvacke 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre