Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

mmmk
14. feb 2008

Tictac, nemerim, jen na jedno. Ale fakt z toho nechapu, driv to byly erratic jako kdyz vysije a ted takovy klid. Dokonce i hleny nejaky jsou 😀 Koukam jako blazen 😕

tictac
14. feb 2008

zazracne ucinky femiku 😉 😀 Jestli chces merit, tak je lepsi teplomer na 2 desetinna mista, prvni mesic jsem se radovala, jaky mam krasny graf, (porad stejne teploty), pak jsem si koupila poradny teplomer a uz tamm byly videt rozdily 😀

mmmk
14. feb 2008

Ja ty teploty ale mivala vzdycky brutalne rozhazene, rozdily i pul stupne mezi dvema dny bylo normalni 😅

tictac
14. feb 2008

mmmk - to ja obcas taky, hlavne na zacatku a na konci cyklu, ale ted uz je to lepsi....

mmmk
14. feb 2008

Tak jsem byla u te nove doktorky a predcila moje ocekavani. Spolu jsme vypracovaly plan lecby a reseni problemu - chce udelat hodne detailni hormonalni profil, pruchodnost vejcovodu (jakoby rentgen s kontrastni tekutinou ve vejcovodech), znova manzovo spermio. Poslouchala me, byla nadsena, ze merim BT, se zajmem si prohlizela grafy. Potvrdila i podle teplot tu ovulaci (tu jednu 😅 😀 ). Chvalila me i za ty caje a proti stimulace clomikem nic nema, ale chce prvni videt ten rentgen a horm. profil. 😉

ivana98
autor
14. feb 2008

dievcata, sorry, ze vas takto zanedbavam... 😒
tictac, ja tiez meriam na jedno desatinne miesto a celkom mi to vyhovuje. vlastne oprava - momentalne nemeriam, dala som si pauzu, uvidim ci sa k tomu buduci cyklus vratim 🙂

mmmka, super, konecne dobra dr 😵 najst taku je snad uz polovica uspechu k mimcu...😅 😎 a hlavne ze vas neposiela hned do car-u ako ta moja (a tvoja predosla...)

mmmk
14. feb 2008

Ivi, tento mesic merim, ale jen kvuli femiku a ne uplne kazdy den (obcas zapomenu), ale doktorka mi rekla, ze by bylo fajn, kdybych ty teploty pozdeji nemerila a uplne zapomnela po 9. DC, ze nejaky cyklus existuje. Budu chodit na folikulometrii, tak pry neni mereni potreba a nemam se na to soustredit 😉

ivana98
autor
14. feb 2008

a ty si si vytvorila novy graf? na tom linku, co si mi posielala (ff) nic nevidim... 😅
uz sa opakujem, ale je to vazne super 😵 a na folikulometriu budes chodit pravidelne ktory dc? 😅 ta moja tvrdila, ze je to zbytocne 😒 zajtra ide manza k urologovi, tak sme obaja napnuti ako struny 😀 😎

mmmk
15. feb 2008

Ivi, asi ho tam nemam zobrazeny, nejak me v posledni dobe ff zlobil, tak jsem asi smazala vsechny z homepage. Na folikulometrii budu chodit 13. a 17. DC, podle doktorky to smysll ma, podle te predchozi to byl zbytecny ultrazvuk 😉 Ale vcera mi rikala, ze mam pekne vysokou sliznici na to, ze jsem nejaky 14 DC.
Ani se nedivim, ze jste napnuti, ale tak snad bude vse ok. Musel manza pred spermio abstinovat?

tictac
15. feb 2008

mmmk - tak to jsi trefila na dobrou doktorku, zjevne vi, co dela 😉

ivana - drzim palce, aby zitra dopadlo vse dobre 😉

ivana98
autor
15. feb 2008

to zajtra je uz teraz 😀 zatial je objednany iba na pokec, takze abstinovat sme este nemuseli 😝 tipujem ze vzorku odovzda az niekedy buduci tyzden 😎

tictac
15. feb 2008

😀 😀 to jsem cela ja....precetla jsem zitra a uz se nedivala, kdy to bylo napsane.... 😀 Myslim, ze rikaji abstinovat 3-5 dnu, nebo tak nejak?

mmmk
15. feb 2008

Ja prave cetla, ze abstinovat se ma 10 dnu. A to se memu manzovi nelibi 😅 😀

tictac
15. feb 2008

10 dnu je docela dlouho, to vetsina spermii musi byt pekne prestarlych...

mmmk
15. feb 2008

Ale takhle se to pry dela v ceskych CARech. Prijde mi to taky hodne. Myslim, ze 3 dny jsou hranice, kdy se muzou dostavit psychicke problemy 😀 😀 😀

tictac
15. feb 2008

jsem netusila, kamosky manzel sel v Cechach na spg po 5 dnech, a tady se taky dela kolem 5

mmmk
15. feb 2008

Tak 5 dni se da vydrzet, to je ok 😵

ivana98
autor
15. feb 2008

10 dni ? to by asi psychicky nezvladol ani on ani ja... 😅 😀

no takze urolog ho (anatomicky) "vysetril", ale v nasom Bundeslande je vraj nejaky posahany system a spermiogram urologovia nemozu robit/objednat... heh, iba dermatologovia (?!?). a kedze nema zmysel aby sa nanovo objednaval k dermatologovi, tak nam ten spg. spravia az v marci v tom care... no neva 😝

mmmk
15. feb 2008

Ivi, co znamena "vysetril"? Jakoze jen prohmatem nebo nejak vic?

ivana98
autor
15. feb 2008

opticky a fyzickym prehmatom 😀 😀
som ho dorpedu varovala, ze ak sa mi bude stazovat, ze mu to je neprijemne, tak mu do detailu popisem co zazivam na gynek. koze pravidelne ja 😀

mmmk
15. feb 2008

Jo, manzelisko se taky tvaril jako by mu na spermiu meli delat buhvico. Tak jsem mu popsala, jak probiha zkouska pruchodnosti vejcovodu. Pak uz nic nerikal, ale ani nenadaval 😀 To musi byt fakt neprijemne udelat to do kelimku 😀

mirusch
16. feb 2008

Ahojte, zdravim vas zo SR 😵 Vidim, ze riesite aj spermiogram. Dost som sa prekvapila, moj manzelik absolvoval uz 5 spermiogramov na 3 roznych miestach, vzdy bola abstinencia 5 dni a robil to urolog alebo v CAR. To sm v zivote nepocula, ze by to mal robit dermatolog 😕 😕 A ten ma co so spermiami 😕
Iva mas pravdu, chodte rovno do CAR. Tam na to maju ale lepsie pristroje. Som sa nasmiala, ze ak sa ti bude stazovat.... 😀 Vsak aj moj bol strasne nastvany z ultrazvuku a podobne, tak som sa ho spytala, ze co mam povedat kurnik ja!!!Nechapem tych chlapov, fakt. Cim vsetkym si musi prejst zena, toboz na IVF, aj ked je pripadne problem u chlapa, aj tak si to ods... zena a oni maju problem urobit tu jednu vec...
Ale nic. Som sa nechala trosku uniest.
Prajem vam prijemny vikend, neviem, kedy sa zase dostanem k internetu, tak aj tyzden, prijemne snazilkovanie a tak... 😀 Pa.

mmmk
17. feb 2008

Holky, jak to mate s kavou? Cetla jsem, ze kofein muze branit ovulaci. Jako pravidelne pozivani neceho s kofeinem muze skodit. Jen nevim, jak velka davka uz je moc.
A pak jsem vycetla, ze ovulaci podporuje slunecni zareni a denni svetlo, proto se tehotenstvi podari spis v lete nez v zime 😉

ivana98
autor
17. feb 2008

Mmmka, ako sa robi priechodnost vajcovodov? 😕 😨
No ja mam pocit,ze v lete mavam ovu o den skor v priebehu cyklu, ale na pravdepodobnost otehu snad +/- den nezalezi...A mne sa do leta cakat proste nechce 😀 a kava... cojaviem, ak su to 2-3 salky denne, tak by podla malo byt v poho.

Mirusch, mne to bolo tiez divne ze len dermatolog a androlog 😖 vraj to nejako suvisi s tym, ze dermatolog ma na starosti pohlavne choroby, ale to to ma s plodnostou, to neviem... no co uz, aspon nemusime abstinovat, az v marci 😀

mmmk
17. feb 2008

Ivi, tu se spermio dela na urologii. Pruchodnost vejcovodu zjisti napustenim kontrastni tekutinou a pak to zrentgenuji. Doktorka do me pry nechce valit hormony, kdyby se zjistilo, ze je problem jeste jinde 😅

ivana98
autor
17. feb 2008

a tu kontrastnu tekutinu do teba dostanu ako?? 😅 kedy ti to budu robit? 🙂

mmmk
17. feb 2008

Tak jako kdyz se dela kontrast ledvin - proste to do me napumpuji. Zase si rikam, ze lepsi nez rovnou laparka, kdyby tam nebyl problem, je to zbytecne rezani 😉 Pujdu na to asi za mesic. Do Lipska. 😉

tictac
18. feb 2008

ranicko 🙂
ta kontrastni tekutina nastesti neboli, vubec neni nic citit, jenom po zakroku je to mirne neprijemne, ale pri nejhorsim to muze "'bolet'' jako pri mrse.
S tou kavou, taky nevim, tusi, ze jsem neco takoveho taky cetla, ale myslim, ze 1 - 2 salky denne nemuzou nicemu ublizit, dokonce bylo povazovano 3-4salky za bezpecne mnozstvi....tak si vyber, kdyz kazdy rika neco jineho......

mmmk
18. feb 2008

Tic, taky si myslim, ze to je stejne jako pri tech ledvinach (V detstvi jsem mela reflux v ledvinach), neprijemne mi to prislo az pri tom vypousteni 😅

Asi se budu nechavat vic osvecovat slunickem 😀 Uz se mi podarilo dostat svoji zavislot jen na 3 salky denne. Nepiju moc silne kafe, ale kdyby na me zalezelo, bylo by to tak 6 😖

verap
18. feb 2008

ahojky, jak se mate?

ja dostala v sobotu MS, tak ted zacnu opet merit novy mesic, od vcera piju kontryhel, tak doufam, ze mi to trochu srovna cyklus.