Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

ivanajelinek
2. feb 2010

Lubi a mame vlastne aj narok na ten jednorazovy prispevok na slovensku aj ked odrodime tu v nemecku?

schnucki
2. feb 2010

emily ja bych se spis poradila kvuli letani s doktorem, ono muze vse probihat v poradku a nebo ne .... a mozna nebude od veci se zeptat i spolecnosti s kterou poletis, nektere totiz od urciteho mesice tehu neberou (teda to jsem slysela) ...
a co jsi mela dobreho??

emily327
2. feb 2010

schnucki, mas pravdu, skusim sa poradit potom s lekarom. Len tu su taki lekari.... Chcem poprosit moju gynekologicku na Sk, ze s nou budem vsetko konzultovat cez mail. Lebo ja zdravotnictvu v IRL nedoverujem ☹ Ale musim mysliet pozitivne a vsetko bude ok 🙂 Mali sme kuriatko s takou omackou a k tomu zemiaciky. Ale dala som si medzi ranajkami a obedom ako desiatu probioticky napoj a za tanier ovocia a mam dobre pochody v brusku fnuk ☹ Inak ak mam si sama zobrat ovocie, tak mi nechuti, ale ak mi drahy nachysta tak zjem vsetko co je na tanieri 😀 Ani sa to nezda a ja som uz v 2 mesiaci, fakt ten prvy mesiac ubehol ako voda, asi preto,ze som nevedela,ze som tehu..... A ty sa mas moja ako?? Ty uz niecim kremujes brusko??

lubinka9
2. feb 2010

ivi, na ten prispevok mas narok, pokial mas trvaly pobyt na SK alebo si v poslednych 12 mesiacoch bola zdravotne poistena na SK-v pripade, ze sa nejedna o krajinu v ramci EU. O prispevok ziadas najskor 28dni po narodeni dietata. A treba poziadat najneskor do 6 mesiacov od narodenia dietata, potom narok zanika. No a treba to zdokladovat tehotenskou knizkou, tu neviem ci bude treba preklad z Nj do Sj. A problem bude mozno v tom, ze budes musiet zdokladovat aj pravidelne navstevy u zubara pocas tehu, na to su kolonky v tehu knizke. (To je v ramci podmienok, ktore pri ziadosti o prispevok musis splnat. Myslim, ze su to 2 navstevy za cele tehu, musim overit!!) Nemci to ale nemaju a dokonca neviem ci ti Mutterpass zostava 😕 😕

ja si to tiez este vsetko potrebujem preverit

emily327
2. feb 2010

lubi, to fakt musis mat zanam v tehu knizke,ze si navstivila zubara??? hm to by ma vobec nenapadlo,ze je to podmienka aby sme ziskali prispevok. Tak dobre vediet, budem to musiet vsetko dobre nastudovat, ked pojdem domov aby som zasla aj k zubarovi. Vdaka za info 😉

schnucki
2. feb 2010

ja jsem teda v mym mutterpassu zadnou kontrolu u zubare nenasla ... jinak do meho se vednou dve tehotenstvi, takze mi zustane, i sousedka ten svuj stale ma ....

emily no je mi vselijak ... ja se do jidla posledni dobou musim nutit 😝 ... kolikrat mi je vic zle a to jsem rada kdyz je pritel doma, protoze me furt otravuje, jestli jsem jedla a co chci udelat a tak 🙂

lubinka9
2. feb 2010

jj schnucki, ved pisem, ze Nemci to v Mutterrpasse nemaju. A ja mam tiez na 2 tehu, takze mi asi zostane 😵

no jo emily patri to k podmienkam prenatalnej starostlivosti na SK. A o prispevok budes ziadat SK tak musia byt splnene SK podmienky. Ale pokial je to ozaj tak, snad bude stacit potvrdenie od zubara aj mimo tehu knizky. Hlavne nech je 😕

emily327
2. feb 2010

schnucki, ale zatial si s misou nekecala,ze nie? Lebo ani ja nie. Kdesi som citala,ze zeny ktore cakaju dievcatko,ze casto kecaju s misou 🙂 Snazim sa jest po menej a castejsie, aby som s nou kecat nemusela.

lubi, fakt vdaka za toto info. Urcite navstivim zubara ked pojdem domov cca v 16 tyzdni na vysetrenia, tak si to dam potvrdit. Inak kedy na sone ukaze ake pohlavie to bude???? ( to len tak zo zaujimavosti )

schnucki
2. feb 2010

aha lubi, tak to jsem blbe cetla 😅 ... jj zustane nam, kdyby jsme se nahodou rozhodli jeste pro jedno 😀

emily jeste ne a doufam ze to ani neprijde ... i kdyz uz mi parkrat zle bylo ze jsem az premyslela jestli poletim nebo ne .... ja se ani prejist nemuzu, hned protestuje 😝
myslim ze to zalezi na kazde z nas, znama pri holce nekecala a kdyz cekala kluka, tak skoro kazde rano 🙂

blondynka400
2. feb 2010

Tak jse vás dočetla jenom zběžně, jste na mě moc ukecaný 😝 😀 . Nějaká malou, manželá a vás dohormady nezvládám 😝 😀 . Ale musím se mu věnovat, když ho tady mám, od příštího týdne to zas bude lepší 😀

kleo, myslím, že to je dobrý přístup. Nechtomu volný průběh a uvidíš... 10cm hlavička to je tedy pořádný kousek, ale určitě to zvládneš 😉

lubi, a co ty? Už máš nějaký termín? 😕

emily, tak tohle pravidlo tedy u mě rozhodně neplatilo. Já jem si nepokecala vůbec a malinká na klučíka tedy fakt nevypadá,. Na to jí tam jaksi něco chybí 😀

emily327
2. feb 2010

tak ako vidim v praxi vsetko funguje inac 😀 tak sa nechame prekvapit xixi hlavne nech sme zdravi to je najdolezitejsie 🙂

kleopatris
2. feb 2010

no a u mna to pravidlo neplati uz stonasobne, ja cakam chlapca a mam odvracane asi za vas vsetky uz 😀 teda jedine, ze by sa mi este dievcatko narodilo, ale na to by malo moc velke vajka 😀

blondynka400
2. feb 2010

emily, a ty si přeješ víc holčičku nebo klučíka a nebo ti je to jedno?

kleo, tak že by hermafrodit? 😀

ivanajelinek
2. feb 2010

Lubi tak o tom som este tiez nepocula..Ale opytam sa kamosky, ta rodila tu, a sa mi zda ze dostala aj prispevok na slovensku...Myslim ze ako si to vyavila a tak...No my mame trvaly pobyt na slovensku, kedze sme kupili byt a tam mame aj trvaly pobyt...Neviem ci by sa to dalo, ze ked mas byt na slovensku a v nemecku trvaly pobyt...da sa to vobec??? 😕

emily327
2. feb 2010

blondy, jasne,ze je mi jedno len si citam clanky na nete a tak ma to napadlo pustit do eteru, ci je to haluz alebo pravda 😀 Ale ako pisete je to poriadna haluz 😀

Ozaj este dalsia otazocka, viem som uz otravna, aka je normalna tehu teplota? Ja mam od kedy som zistila,ze som tehu nejaku nizku... iba 36,1 ☹ Myslite,ze je to ok?

Inak pridala som dalsie foto mojho testiku z dnes rana, stale tomu nemozem uverit, tak som si to chcela este potvrdit 🙂 ale ciarka je uz uplne tmava 😝

blondynka400
2. feb 2010

emily, to je jako s tvarem břicha 😀
Teplota je v těhu většinou vyšší, zhruba o půl stupně. Dělá to hormon progesteron. Ale jestli čírká silí, nedělala bych si s tím starosti...
Kdy jdeš k doktorovy na potvrzení?

emily327
2. feb 2010

blondy, asi mas pravdu, je to individualne asi. Ja si myslim,ze sa ciarka zosilnuje, ved urob kuk do mojho albumu 😉 buduci tyzden v pondelok planujem ist k lekarovi na krv. Este otazocka na teba moja, ty si ako casto chodievala domov na vysetrenia pocas tehu?

blondynka400
2. feb 2010

emily. tak jsem koukala, čárka rozhodně zesílila a je fakt pěkná 😵
No krev, tak je docela o ničem... Chtělo by to UTZ, aby se vidělo, zda je to na správném místě....
Zhruba jednou za měsíc, podle toho jak to vyšlo. Třeba na genetické testy máš dané týdny těhu, v kterých to musíš absolvovat, aby to mělo správnou vypovídající hodnotu. Ale když to dobře naplánuješ, jednou za měsíc to stačí, největší interval jsem měla asi 5 týdnu. A jednou na začátku jsem byla v IT, protože jsme začala krvácet..

meleri
2. feb 2010

čaute holky, už nevládnu, dneska jsem byla ještě na pojištovně, kvůli kartičce, tak mi nakonec platí ještě do března tak jsem ráda...

jinak slyšely jste něco o zdražování letenek v Evropě? snad je to jenom fáma..prý to ukazovali v českých zprávách v televizi.. 😒

Emily,

já měla nějak kolem 36-37..a bylo to ok..

ivanajelinek
2. feb 2010

Blondy, smiem sa spytat, ze kolko si pribrala za cele tehotenstvo? Som pozerala tvoj album, brusko ti rastlo naozaj krasne 😎

emily327
2. feb 2010

blondy, hm no ja si nemozem dovolit tolko lietat z Irska na slovensko, lebo je to daleko a v prvom trimestri sa aj tak neodporuca lietat. A tu sa prve sono robi tusim az v 12tt. Co je uz asi dost neskoro, ak by to bolo mimomaternicove tehu. Ale ja dufam,ze vsetko je ok. Musim verit a mysliet pozitivne lebo inak sa to neda.....
Aj ja mam radost z tej ciarky 🙂

meleri, tak som rada,ze je to ok, vdaka.

emily327
2. feb 2010

ivana, aj ty chodis tak casto curat??? A ty sa mas ako? Uz si kecala s misou? Dufam,ze nie 🙂 A co papanie, v pohode? Uz si mala prve sono,ci este nie?

blondynka400
2. feb 2010

meleri, no říkali, že prý končí éra takových těch letenek za euro a podobně, jinak celkem nic a pokuď vím, tak by nějaké velké zdražování být nemělo. Třeba k nám to sotjí tak nějak pořád stjně, jen ubyli takovéty úplně levné lety, c ose tam občas dali najít...

ivana, no hele docela dost, nakonec nějakých 15kg. K dnešnímu dni mi zbylo nějakých 6kg, ale jde to pořád dolů, tak snad se to nezastaví 😝 😀 .

blondynka400
2. feb 2010

emily, proč si to nemůžeš dovolit? Kvůli financím? 😕 Časově to vyjde skoro stejně jako od nás...
Létání v I. trimestru fakt nevadí, toh se vbůec bát nemusíš... Nemůžeš brát všechno vážně, co píšou na netu. Konzultovala jsem to s několika doktory...
UTZ ve 12tt je fakt pozdě, chce to udělat někdy v 8tt, jestli je to životaschopné těhu a je tam kde má být. Pozitivní myšlení je hezká věc, ale já bych tedy takhle neriskovala, čekat do 12tt. Nejde tak ani o embryjko, ale o tebe... To se to nedá v Irsku ani zaplatit, někde na nějakou soukormé klinice nebo pod? 😕

emily327
2. feb 2010

blondy, co sa tyka lietania domov, za prve je to pre mna velmi velmi dlha cesta - cca 4,5 hod busom do Dublinu, potom cela noc cakania na let a let 2.5 hodiny, cestovanie cca 7 hodin, co je fakt dost dlho a aj peniazky. Letenky su velmi drahe a aj samotne vysetrenia stoja dost, neslo by tak ani o tie peniaze, tie sa vzdy najdu ale fakt kazdy mesiac absolvovat taku dlhu cestu domov si neviem predstavit ☹ skusim zistit ci sa da vybavit UTZ skor, mozno nejaka sukromna klinika .... zistim, opytam sa lekara alebo si vypytam od neho nech ma posle skor na UTZ. Toho systemu v IRL sa tu najviac bojim ☹

meleri
2. feb 2010

Emily,

není zač..ted se zas ptám já, proč se nemá lítat v prvním trimestru? teda jen tak náhodou, možná kdybych byla v březnu těhotná, protože v dubnu (apríl) jsem chtěla letět do česka...

Blondýnko,

aha, jako ty nízkonákladové společnosti? já lítala furt jenom s Lufthansou a ti to levné nikdy moc neměli...tak doufám že to ještě nepodraží víc..

aha a ted čtu že teda létání v prvním trimestru nevadí... 🙂 no tak snad to zvládnem, ale teda mi je někdy v letadle slušně na blití...
jo v 12 tt se už dělají testy na Downův syndrom ne? já si to už fakt nepamatuju.. 🙂

blondynka400
2. feb 2010

emily, tak ten autobus je blbý... Já to mám v It na letiště 30 minut autem a tady v Praze taky tak...
Uvidíš, zkus to nějask pořešit 😉 . A hlavně bych doporučovala v 11-13tt genetický NT sreening. Ten je hodně důležitý, zda je mimi ok.... A pak ve 20tt velký UTZ. Bez zbytku už se obejít dá... 😉

meleri, létat se může, když je vše ok. Já letěla a měla jsem to od doktorů "povolené" 😉
Jojo, přesně tak, bylo to o nízkonákladovkách... U "normálních" letů bych se zdražení nebála 😉
Nejen na downa, ale dělají se celkově genetické testy + genetický UTZ (měší se projasnění šíje + přítomnost nosní kůstky). ale v čechách je to bráno jako nadstandart a platí se to...

meleri
2. feb 2010

blondýnko,

dík za oživení, ted si to vybavuju jak to probíhalo..no zrovna při tomto ultrazvuku jsem se dozvěděla že umřelo to dvojčátko...takže nic moc...

jo já si někdy říkám, kdyby to tak za mě někdo odnosil a porodil! 🙂 ale nadruhou stranu je těhotenství úžasná věc!

no musím už končit..mějte se pěkně holky a dobrou noc.

schnucki
2. feb 2010

holky ja se pro dnesek rozloucim, boli me zas brisko, ale festove, tak se zkusim natahnout ....

jinak ja za ten NT budu platit skoro 200euro ...

emily327
2. feb 2010

meleri, ja som vela citala a aj lekari sa tak vyjadrili v tych clankoch,ze lietanie v prvom trimestri je nebezpecne z hladiska potratu. Predsa len nejaky ten tlak v tom lietadle je. Ale je zase pravda,ze vacsina tehuliek v pohode lieta, pretoze maloktora vie hned od zaciatku,ze je tehu. Ja som tiez letela do UK pred tyzdnom a som uz bola v 4 tyzdni. Ale ak by som si nerobila test, tak to neviem. Tazko povedat. Hlavne sa neodporucaju dlhe lety ( ze 8 hodin) pretoze pridlhe sedenie moze sposobit trombozu. Ten co som letela ja bol iba hodku, tak to bolo vpohode ale stale ked sa vypli svetielka co sa pasov tyka, som sla aspon na zachod sa prejst - ale aj mi trebalo 😀

blondy, viem,ze take najdolezitejsie UTZ + genetika sa robi od 16tt az do 20tt potom uz nie. A aj tak mam v plane letiet domov na toto vysetrenie. Je to fakt nekonecna cesta a ak mam riskovat,ze sa nam nieco stane, tak to by som si neodpustila, na jednu stranu isla by som domov pre zdravie babatka a na stranu druhu mu aj nam mozem ublizit ☹ je to tazke.... Uvidim ako to urobim, lebo je to vsetko diskutabilne, jeden radi tak a druhy inak, to je aj s lekarmi tak, jeden povie ako moja ( mam super, skvelu) gynekologicka, ked som sa jej pytala,ze ci treba pauzu ak vysadim HAK na snazilkovanie, tak ona mi napisala,ze nie netreba a na nete a aj kamaratky mi radili,ze je lepsie pockat a nechat telo ocistit od hormonov, tak ako si ma clovek vybrat????
Aj co sa tej genetiky tyka, kamoska co je tehu mi radi,ze ak nemame v rodine ziadne vyvojove vady alebo postihnutia,ze ani netreba,ze ani na Sk dievcata bezne na to nechodia a ine mi zase radia ako aj ty,ze treba ist. uff uvidim fakt budem vsetko aksa to bude dat konzultovat s gynekologickou a uvidim. Ale je to hrozna zodpovednost a mal by na to byt jeden nazor, ako sa ma tehu zienka rozhodnut, ked jej na to neda nikto jasnu odpoved??? 😖