Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

schnucki
8. jún 2010

to jo barbor 😀

ivus myslim ze ty obavy jsou normalni 🙂 ... to me doktor povidal taky ze mame delat casteji prestavky, ja ani dlouho v tom aute sedet nedokazu ... ja mam jen obavy kdyby se nahodou u nasich neco zvrtlo, zaprvi tam budu bez manzelika a za druhe mam sveho doktora tady 😝 ... ale nebudem malovat certa na zed, vsechno bude v pohode, a vratime se v balicku zase nazpatek 😀

ivus manzelik by mel az do narozeni male jezdit svoji nocny, takze ted chrupci, v pul 12 ho pujdu vzbudit a pojedem ... chtela jsem aby si tu autosedacku prohledl taky, moc tomu nerozumim a snad vi lip na co koukat ... a hlavne ji zkusit v aute .... taky se nesmim zapomenout zeptat jak je stara ... uvidime 🙂

ivanajelinek
8. jún 2010

Prresne tak. Nestane sa nic, sme zdrave, babetka tiez takze ziadne obavy, nie? Len hlasia dost velke horucavy, na to sa moc netesim 😝

barbora87
8. jún 2010

No vidis to ja si to tiez doma uzivam🙂aj ked som hrozne zlenivela ale nevadi🙂
jaj no jasne to je dobry napad ze si zobere dovcu az v septembri...moj manzelik ma urcenu dovcu od firmy a alurat v zime ma3tyzdne cez cele sviatky a tak...tak je to super...
A ako dlho vam trva cesta?

schnucki
8. jún 2010

jasnacka, cestu zmaknem a ty vedra nejak prezijem 😝 ... ja si budu muset poridit nejakej kloboucek, jak mam cerne vlasy tak me ted rychle rozboli hlava 😝

muj dostane taky dovcu, 4 tydny, ma na to narok kdyz se mala narodi, takze jeho sef drzi zari volny pro neho, nikdo si tam nesmi vzit dovcu 😀

ivanajelinek
8. jún 2010

No cesta trva tak 10 hodin...No to som aj ja uz pocula, ze by mal mat mm nejaky narok na dovolenku, ked sa maly narodi.Musim to este vyzistit ako to presne je.

barbora87
8. jún 2010

Joj ivi tak to sa potrapis v aute:(ale budem na vas mysliet a budes nas informovat!no urcite ma narok ked sa maly narodi neviem ale kolko dni to je v nemecku...a ivi ako sa bude vlastne volat malinky?

schnucki
8. jún 2010

ivus ma narok na 4 tydny a nepocita se to mezi dovolenou, je to dany statem, takze i kdyz zustane ty 4 tydny s vama doma, na dovolene mu neubude 🙂
10h to je mazec, me staci tech nasich 6h a mam vzdycky dost ... ale to zvladnete 😉 ... kazdopadne pak dej vedet jak jste dojeli 🙂

ivanajelinek
8. jún 2010

No normalne bola u nas taka dohoda ze ked to bude dievcatko tak vyberiem meno ja a ked chlapec tak manzel.. A manzel chce ze Lucas- Luis. Mne sa paci napr. Daniel alebo Dominik alebo Alex(Sasa) alebo David. Tak neviem.
A vy ste uz rozmyslali nad menami? Ono jasne ze sa kazdemu nepacia rovnake mena.To by bola katastrofa...

ivanajelinek
8. jún 2010

No uvidim ze ci budem mat dat ako vediet.My doma nemame internet, ale od nejakej kamosky dam urcite vediet.To fakt, ze 4 tyzdne? To je dobre..

barbora87
8. jún 2010

Jee vsetky mena co ste vybrali su pekne...no my mame pre dievcatko vybrate...ale pre chlapca sa nevieme nejako rozhodnut...nejako mi tie chlapcenske mena nic nehovoria...ale do 15.jula chcem byt pre nejake rozhodnuta aby som u gynekologa nebola sokovana ze nemam meno pre chlapca...ale neviem
no

schnucki
8. jún 2010

ivus manzelik mi povidal ze az 4 tydny 😀
nase mala bude Jennifer, zkracene Jenni 😀

jinak ja mela s chlapeckym jmenem taky problemy, nejak jsem furt nevedela .... Dominik je hezke jmeno 😵

barbora87
8. jún 2010

No fakt neviem preco mam problem s tymi chlapcenskymi menami...poviem si ze tam to jepekne a tamto ale nejako mi ani jedno nesedi na 100%...

meleri
8. jún 2010

barboro,

to jsme na to stejně! teda na holčičku jsme vybrali hned ale na kluka jsme se hádali až do porodu...malý se narodil a furt neměl jméno, pak přišla ženská s papírama, tak se rozhodlo.... 😅 Jestli budu mít druhé dítě taky kluka, tak nevím! hlavně ať vyberete !

Schnucki,

Jennifer, to je moc krásné jméno! gratuluju k výběru...

já chtěla na kluka Samuel nebo Adrian....🙂

barbora87
8. jún 2010

Hhi som rada ze nejsom sama🙂 no je to fakt tazke rozhodnutie...uvazujeme nad raoul,max alebo denis...no neviem...

No inak dnes mi je zase nejako divne:(

oranzada
8. jún 2010

Je tu niekto aj zo Skotska? Ja som prave vcera vysadila antikoncepciu a ide sa skusat 😕 😅 😀

schnucki
8. jún 2010

ahojik holky,

tak jsme zpatky, pani tam vubec nebyla tak me to pekne nastvalo, nevim jestli na to zapomela nebo co, ale nedat vedet mi prijde docela nefer ... tak na to asi prdime a koupime nejakou, aspon se nebudu muset bat ze nebude podle novejch norem ...

meleri dekuju, jmeno vybral manzilek 😀 ... to az do porodu? 😀 no u nas by to dopadlo asi taky tak, manzel ze Alex, ale me se to jmeno nejak nelibi, tak me s tim furt skadlil ...

ahoj oranzada, jsme tu z ruznejch koutu, ale skotsko jsme tu myslim snad ani nemeli .... kazdopadne tu zustat klidne muzes, radi poradime a budem pevne drzet palecky at se zadari co nejdriv 😉

schnucki
8. jún 2010

jinak kde mame vubec katku???

emily, finfrle, jeste jste spolu? jak se mate vubec??

ivanajelinek
8. jún 2010

No Emily s Finfrle urcite vykupuju obchody 😀 😀 😀
No tak to je pekne nefer, ked ta pani neprisla. Ja toez rozmysla nad maxi Cosi, akurat pizeram.My chceme kupit maxi Cosi Cabrio Fix a k tomu ten adapter maxi cosi family-fix.Potom po roku kupis len väcsiu sedacku a nemusis uz ziadny adapter.ono je to jeden adapter na dve autosedacky...Ale dokopy to vyjde okolo 260 eur.To je docela dost.
NoooKatka sa tu pekne dlho neukazala.

ivanajelinek
8. jún 2010

ja dnes sa tu poflakujem po nasom byte.Trosku sem tam upracem, potom sa natiahnem, potom nieco zajem. teraz pojdem asi varit, mm si dnes porucil ze ryzovy nakyp...Tak som zvedava, ci sa mi to podari.

barbora87
8. jún 2010

Schnucki to vazne?tak to by som sa na to vyprdla aspon ti mohla zavolat...lepsie ked si kupite...

No tiez si myslim ze emily s finfrle vykupuju obchody hihi

ahoj oranzada vitaj u nas🙂 skotsko este nemame a budeme radi ked sa pridas🙂 tak sup na snazilkovanie!

No katka tu dlho nebola mozno tolko snazilkuju!dufam ze im to klapne

oranzada
8. jún 2010

dakujem za privitanie 😉
precitala som si zopar starsich prispevkov v tejto teme a vidim, ze to mozno nebude take jednoduche ako si to ja predstavujem 😨 Vsade okolo mna sa rodia male deti, tak sme aj my uz zatuzili, ale zatial mam z toho zmiesane pocity, aj sa bojim a pritom sa strasne tesim. Som strasne zvedava aky to je pocit mat v sebe malilinkave babatko 😵

schnucki
8. jún 2010

me to nastvalo i z toho duvodu, ze pritel normalne vstava v 1h nebo az ve dve odpo a takhle jsem ho zbytecne budila uz v pul 12 ...

my se mrkneme az pojedeme objednat ten kocarek co tam maji, za kolik a uvidime co si nakonec vyberem 🙂

jojo, urcite to tam vykoupej 😀

ja se taky pokousim neco udelat, ted peru, pujdu lehce vyluxovat, utrit prach, pak si dam zmrzku a jeste se pokusim vyzehlit .... to teplo mi dava lehce zabrat, lempam jak velbloud 😝

schnucki
8. jún 2010

oranzada pocit je to k nezaplaceni ... ale nemysli hned negativne, par z nas se to povedlo hned na zacatku, par jsme si tu prosli spoustou veci ... ono treba kdyby to ze zacatku neslo, nebo jsi mela rozhazenou ms tak neni od veci si merit teplotu, ale uvidis jak to bude 🙂
a jak dlouho si brala HA??

barbora87
8. jún 2010

Oranzada neboj tie pocity su normal...ja od kedy viem ze som tehu tak mi hrabe lebo len rozmyslam...no ale ked som u dr a robi mi utz tak je to madhera...ja este nic necitimale babule co citia ti povedia svpje zazitky ked citis mimi v brusku...
Popis nam nieco o sebe...

No ja som sa obliekla a idem s kamoskou von lebo raz tu chcipnem hihi som lenivaaaa

ivanajelinek
8. jún 2010

schnucki vy mate teplo? Tu je cely den tak pod mrakom. vyzera ze zaprsi, ale este nic...To nemecko je male, ze 😀 😀 😀
A ako sa ma Mirusch? este stale tak vela pracuje?
Barbora no sup sup na prechadzku...

schnucki
8. jún 2010

ivus tady je kolem 26°, par mracku, ale z toho urcite nezaprsi 😝 ... jak jsme byli pro tu sedacku tak jsme zajeli rychle jeste nakoupit a jak jsme dorazili domu, byla jsem uplne vyrizena 😝 .... az me to uplne zarazi ....

mirusch ma tenhle tyden jeste fofr, ale pristi uz by to melo byt u ni klidnejsi ... pojedu ji pak vyjist 😀

prochazky jsou dobra vec, my se snazime jak jen to jde chodit na prochazky, ale v tomhle pocasi je lepsi navecer ...

oranzada
8. jún 2010

HA som brala od 16-tich a teraz mam 24 a prvy krat som ju od vtedy vysadila, fiha ani som si neuvedomila jak ten cas leti :D
Sme s priatelom spolu 4.5 roka a z toho uz skoro 4 roky v Skotsku a az behom poslednych mesiacov si tu zacinam zvykat, inak mi to tu stale pride dost cudzie,to asi preto, ze je tu malo ,,nasich" som tu jedina slovenka v sirokom okoli a inak je tu tak do 10 cechov, ale v mojom veku nikto. Vsetko by tu bolo omnoho lepsie keby tu je krajsie pocasie, v mojich predstavach som totiz s detmi stale na detskom ihrisku v satickach alebo v krataskach a to tu asi nehrozi :(

barbora87
8. jún 2010

Tak babule misia prechadza prerusena...isli sme s kamoskou do mc donald a tam som odpadavala tak mi rychlo kupila pitie a nieco ma jedlo...nepomohlo vonku som mala zase stav ze mi je zle tak ma odprevadila domov teraz ma prehnalo tak neviem co so mnou je ale je mi hrozne:(

schnucki
8. jún 2010

oranzada tak to mas jak ja, taky jsem brala HA skoro 7 let, neni od veci rict doktorovi ze ji prestavas brat a ze se snazite ... ja mela tenkrat asi rok rozhazenou ms, dal mi vitamin E a kyselinu listovou a srovnalo se to 🙂
jinak tu kyselinu listovou si kup, ma se brat pri snazeni a ja ji beru i ted 🙂 ....

barbor no prosimte, co to vyvadis? .... bylo ti zle od zaludku nebo tak mdlo? mas tlak v poradku? ... je mozne ze je to tim teplem ...
natahni se a snad to brzo prejde 🙂

barbora87
8. jún 2010

Schnucki neviem co sa deje:(no skorej tak mdlo ale chvilami aj od zaludku...tak mi este nikdy nebolo:(no teraz som si lahla na gauc hafani tu na mna davaju pozor...manzelik pride dnes neskor tak hadam
mi bude lepsie...