Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

emily327
24. jún 2010

dobry vecer spisovatelky 😀 Tak je super,ze sa tu mame stale o com bavit 🙂
V praci to ubehlo ako voda. Som nejaka otapena. Aj som si dala za maly pohar coly ale nejako nepomohla. Asi to bude aj tym dusnom co je vonku.

Finfrle, tvoj sef je debil a sebecky ako kazdy podnikatel Ir. Vykasli sa na neho, nestoji ti za to aby si sa rozculovala. Urcite ho najviac serie to,ze tam uz nikoho takeho ako ty, co mu bude robit za 3ch nenajde. To je vsade tak.....
Na mna je poslednou dobou sefka velmi ale velmi mila. Co som aj rada, nepotrebujem sa sledovat

Ivana tu v IRL tiez nemaju zavinovacky ale urcite ju budem doma pouzivat, uz som vravela mamine,ze nech kupi. lebo chcela nieco malej, tak toto nemame 😀

Kleo, maly je zlatucky 🙂 Ten cas neskutocne leti,ze? A na detoch je to viditelne najviac 🙂

Babulky prepacte,ze vam neodpisem kazdej zvlast, ale nejaka som na nervy z toho stahovania a celkovo z vybavovania vsetkeho co treba. A nepisem o tom, co bude doma na Sk, uz vidim ake tam budem mat nervy ked im budem vysvetlovat ako to v IRL funguje ( uplne primitivne) a doma na mna budu pozerat ako na debila,ze co za voloviny im tam rozpravam. Dufam,ze z tych nervov neporodim skor ako bude treba ☹ Este som zistila,ze moja gynekologicka je tehotna a kazdu chvilku rodi a ze si musim hladat noveho gynekologa a porodnika.... no parada a do toho si nemozem vybavit izbu a ani o mne v nemocnici nebudu vediet az do samotneho porodu lebo budem rodit na europsku karticku poistenca EHIC a to je len na pohotovost platna karticka, takze az ked to na mna pride alebo mi odide plodova voda, mozem ist do nemocnice.... no super pocit, ci ma tam vobec vezmu a kde ma daju lebo ani nadstandard si neviem vybavit skor ako az ked budem rodit a nemozem mat ani zazmluvneneho ziadneho porodnika oficialne no parada.. porazi ma, najlepsie by bolo porodit doma 😀 Nepridete mi tie co to uz mate za sebou pomoct???? 😀

meleri
25. jún 2010

čaute holky

tak já jsem už vzhůru nemocnější ještě než včera, takže je to jasné víkend přetrpím a v pondělí jdu k doktorce, prostě už na to nemám sílu,zrovna jsem se skoro z jedné nemoci vyhrabala a už mě na novo štípe v nose a bolí v krku....prostě je to nekonečné..do toho huba plná oparů, no mažu mažu jak to jde....
nejvíc mě to děsí kvůli malému samozřejmě, on už byl včera taky skoro zdravý jen občas trošku zakašlal, jestli to zase chytne tak to pojede na novo..

Ivčo
ptala ses jestli je fajn zavinovačka, francouzi to taky nemají, pořídili jsme dvě v česku, ty rychlozavinovací a je to super, po čase z toho mimčo vyroste, ale přijde mi to lepší než ty pytle, protože se v tom miminko líp nosí a je to rychlejší na obsluhu, taky jak to vypereš hned je to suché kdežto ty pytle schnou déle..pokud pořídíš takové ty sametové..

meleri
25. jún 2010

Emily
škoda že jsi tak daleko klidně bych přišla....🙂
jací jsou vůbec Iři k cizincům? jsou nepříjemní nebo se snaží být sympatičtí? tady jsou lidi vesměs slušní, občas se najde nějaký cvok ale většina lidi jsou fajn..

schnucki
25. jún 2010

dobre ranko,
tak uz jsem taky na nohou, ale klidne bych usla i v sedu ... nejak jsem nemohla zaspat, a az kolem druhe rano jsem se dopotacela do postele, no a to zacal nejakej debil na ulici troubit na tu vec co troubej ted pri fotbale, takze i pres zavrene okno jsem to slysela .... tak jsem zalehla na gauc a cumela na telku, nevim jak dlouho jsem spala, ale moc ne ....
jdu do sprchy, snad me probere ....

emily jezis to takove pitahovacky? a ty nebudes pojistena na slovensku kdyz se tam vracite? ... to je teda pekne blbe, i s tou doktorkou, takhle narychlo hledat nekoho jineho a doufat ze bude ok .... zkus se poptat ....

meleri a nemuzes skocit k doktorovi uz ted? to je fakt naprd ty nemoci ... preju brzke uzdraveni ....

yarden
25. jún 2010

Dobre ranko dievcata,
Emily, neviem sice co je ten europsky preukaz, ale ja chodim v BA do GPN nemocnica s porodnicou - www.gpn.sk. Maju vsetko napisane na internete a su dobri. Rodili tam aj moje kamosky. Sice si vsetko platis, ale dostanes za to adekvatnu sluzbu naspat. Vyskusaj. Mozno budu akceptovat aj tento preukaz.

Aj vy ste boli na zaciatku tehu take unavene? Vcera som bola u mm v praci a keby som mohla, tak zaspim na stolicke. Rano sa neviem zobudit a vecer zaspavam akor ako sa dotknem hlavou vankusa...

Meleri, skoro sa uzdrav.

barbora87
25. jún 2010

Ahojte babule strasim od pol8 a som k.o.

Meleri skoro sa uzdrav!a setri sa!

Schnucki no tak to si nemala prijemnu noc...tak chod hajat...

Yarden no ja som uplne na zaciatku nebola unavena ale byvalo mi kazdy den od rana do vecera zle a ked tie nevolnosti ustupili tak som zacala byt hrozne unavena musim spavat aj cez den

Emily moja drz sa!caka ta este vela stresu a verim ze vsetko s manzelikom zvladnete!!!myslime na teba

ivanajelinek
25. jún 2010

Dobre ranko. Tak ja som sa az teraz vyhrabala z postele. Sice som hore uz od 8-mej ale este som citala v posteli knihu.Teraz by som mala ist kuknut do mesta, poobede ideme k znamym, ich mala ma 1 rocik tak musim ist nieco kupit.Ale ja neviem co. Poradte!!!
Yarden no ja som bola na zaciatku tiez hrozne unavena. teiz som mohla aj postojacky spat.teraz to uz neni az tak hrozne.
Schnucki kedy ides za Mirusch?
No Barbor, takze ste nakupili, co?

barbora87
25. jún 2010

Ahoj ivi
no pre rocne dieta hmm ja som kupila vzdy nejaku vhodnu hracku...

Hej nakupili sme aj ked som teda chcela len tie leginy ale nevadi ved nezober tehu rifle za15€...a fakt vyzeraju super

ja som sa teraz odstahovala zo spalne do obyvacky aby som bola s hafanmi a v utorok som si kupila tehotensky kalendar tak si citam

ivanajelinek
25. jún 2010

No skusim nejaku hracku alebo knizku, lebo ta mala ma Down-syndrom, a este sa nehra so vsetkymi hrackami.Ale povedali ze ked to bude vydavat zvuky a robit krach tak je to jedno, ze to sa jej paci.

ivanajelinek
25. jún 2010

A este pri mojej nerozhodnosti budem vyberat urcite do vecera 😀 A samej sa mi akosi nechce. Ved sa zacinam aj nudit. Neviem co upratat, a aj tak sa mi nic nechce 😨

blondynka400
25. jún 2010

Ahoj holky,
tak včera zas další blbá noc. ☹
Prvně se probudila asi po hodině a pak snad vždycky po půl hodince. Vypadá to, že jí asi trápí zoubky,ze spaní i plakala, to mi nikdy nedělala, protože spinkat fakt chtěla, ale prostě něco jí budilo a fakt jsme nepřišla na to co... Od rána má pořád něco v puse, dává si tam hlavně kousátka a hrozně u toho slintá, tak uvidíme, každopádně ještě jedna takováhle noc a bude ze mne asi brzy zombie, jsem spala tak sotva hodinku 😝

ivanajelinek
25. jún 2010

Ahoj Blondy....No ked si stale dava do ust tie kusatka tak si tiez myslim ze to budu zubky...Mozno ze sa jej podari cez den trosku zaspat tak si pospi aj ty potom, ci?

blondynka400
25. jún 2010

@meleri asi tak no....
Hele ta bezplenkovka fakt funguje, znám případy, které to takhle praktikovali, pak i prý nemusíš mimmi rozubalvoat tak často, protože už to na tom dítěti poznáš, prý dělá nějaký posunek nebo co. Myslím že věc dobrá, ale tak pro maminku co pořád sedí doma a má trpělivost, to já nemám ani jedno 😀

blondynka400
25. jún 2010

@ivanajelinek no už spinká, jenže já přes den moc spát neumím, hlavně než usnu, tak mi to trvá tak hodinu a to se skoro pak vzbudí takže v konečném důseldku je to pak ještě horší než kdyř´ž nespím vůbec, jem pak jak praštěná palicí. hold musím doufat, že na dnešek to bude lepší 😀 . Nechala bych jí i manželovy abych se vyspala, udělaal by to pro mne, ale bohužel jaksi něco mu chybí 😀

barbora87
25. jún 2010

Tak ivi keby sme byvali na blizku tak sme mohli nieco podnikat...
Jaj no ked ma down syndrom tak je to asi tazsie nieco vybrat ale tiez si myslim ze ked nieco robi krach tak sa to vsetkym detom paci...ja som dnes k.o.

ivanajelinek
25. jún 2010

Chcem sa este spytat.ja som dostala od kamosky kolisku. Myslite ze mam dokupit k tomu aj to ochranne hniezdo-to co sa dava tak po bokoch aby sa malinke nebuchlo?

blondynka400
25. jún 2010

ivana, já si myslím že u té kolébky je to zbytečné, ono to vloženě malé mim se moc nehýbe 😉 . Pak to postýlky ale už určitě 😉

barbora87
25. jún 2010

Ivi tiez si myslim ze do kolisky nepotrebujes bo mimi tam dlho nevydrzi ale do postielky urcite pozri na nete www.eduscho.at teda myslim u vas de a mali by mat to iste co tu a na bud tyzden je babywelt!super veci!

ivanajelinek
25. jún 2010

No ja tiez tak rozmyslam.Tak to nebudem kupovat.Inak poviem vam, ze ja som dnes akasi otapena. Sa tu motam po dome, nic sa mi nechce, len by som lezala...No neviem 😒

barbora87
25. jún 2010

Ivi ja tiez len lezim neviem co dnes je...ale zaspat nemozem

ivanajelinek
25. jún 2010

Mne sa tiez spat nechce, len som akasi leniva 😀

meleri
25. jún 2010

ivčo

my to měli bylo to dohromady i s nebesy, ale už si ani nepamatuju jestli se hýbal nebo ne.

blondy,
jo, já bych na tu metodu neměla prosě síly, zvlášt asi v šestinedělí to musí být záhul ho pořád vysvlíkat, ale zas asi když člověk vytrvá tak pak sklízí úspěch....
at se dneska vyspíš!

lubinka9
25. jún 2010

cauky,
blondy mam dotaz, davas malej zeleninku len 1x denne plnu davku alebo viac x denne (pred/po kojeni). Niekde totiz uvadzaju 1x denne, napr. na obed plnu davku zeleniny, na flaske od zeleniny zasa pisu 4-6 lyziciek pred kazdym kojenim a davku postupne podla potreby zvysovat. tak som z toho jelen 😕

inak sa mi snivalo, ze som malemu davala mrkvicku prvy x a ze to vsetko pekne popapal. Tak dufam, ze to tak bude v skutocnosti. Normalne sa uz tesim. Dufam, ze to nebude boj.. 😕

kleo, maly je bohovsky 😵 Nas vcera tiez pil prvy x sam rucickami ale z kojeneckej flasky. Asi som mu to nejak nakrivo drzala tak to vzal do svojich ruk 😀 A nemal tam ani take tie uchytky na lepsie drzanie.
Sme dost casto vonku a kedze este nesedi a sme zatial v hlbokom kociku tak to lyzickou nejde. Ale doma ju uz ide zhltnut jak mu zachutila vodicka.

inak pampersky baby dry mame aj my a som velmi spokojna. A to ani nenatierame ritku nejak casto. Kedze casto kakame tak mu ritulu radsej vyspliecham vo vani a tak sa ani nema kedy zaparit. Ja som spokojna s Weledou, davam na noc a ked ideme von na dlhsie.
kleo, SK pampersky su parfumovane? 😕 , no fasa..

ozaj, spominala som, ze od oktobra sme spat na SK? Tak nam to tu predcasne ukoncili, normalne sme mali byt do 3/2011. Najviac mi bude chybat moj gynekolog 😅 😢 😀

lubinka9
25. jún 2010

a este kleo, blondy, aj tie vase dietky spia jak paragrafy? Ten nas v poslednom case zaspava a spi v neuveritelnych polohach. Az mam strach, ze ho to boli jak je vykruteny. Ma taku handrovu babiku a tu si tisne k tvaricke a tak zaspi. No zlaty je.

a uz sme sa aj s cmulanim palcov polepsili 😵

kleopatris
25. jún 2010

lubi vazne? tak neviem ci sa mam tesit s tebou alebo byt smutna s tebou 😖 ale asi si aj rada, ze 😵 budete s rodinou pokope a my s maxikom vas prideme otravovat 😀 len aby ste mali dovtedy pas 😉

no na slovensku je tento druh parfumovany a maly ma z nich cervenu ritku....dovtedy som ten problem nepoznala, no dala som sa zlakat akciou 😝 a ja som sa cudovala jak mohli mat segrine male alergiu na pampersky...teraz uz chapem

inak ja budem davat raz denne prikrm a dam zapit mlieckom, tiez sa uz tesim, ale aj troska "bojim" 😅

kleopatris
25. jún 2010

nas sa zacal tiez sialene vykrucat, hlavu jaksi vytoci do zadu, telo na druhu stranu, no nechapem. asi je to dalsi krok vo vyvoji 😀

a super s tym palcekom 😉

lubinka9
25. jún 2010

takto spinkame zrovna teraz 🙂

lubinka9
25. jún 2010

ahoj kleo, jj uz sa aj tesim. Iked zo zaciatky asi dostanem riadnu facku kym si zvyknem jak to chodi na SK ale co uz..
Ono je to vzdy tazke ked si clovek zvykne na lepsie 😒
no doklady su uz mozno na poste. Dnes prisla postarka s obsielkou ale nemala som v drobnych 6€ a ono zasa nemala vydat z 50€. Tak uvidime ci pise Berlin alebo kto.
Inak ideme tak ci tak v juli na SK, ked nepridu dovtedy doklady, tak si ich pojdeme vyzdvihnut do BB osobne. Uz nechceme dalej cakat.

lubinka9
25. jún 2010

kocky, mozem davat malemu filtrovanu vodu z vodovodu? Nemci sice maju kvalitnu, my i tak filtrujeme, mame tu Britu, neviem ci poznate. A kupovat sa mi nejaku nechce, vlastne tu na blizku som ani nenatrafila na taku co mozu aj malicke deti. a prevarat hmm.. to asi tiez nieje ideal.

schnucki
25. jún 2010

ahojik holky,
tak jsem konecne tu ....

ivus jela jsem v pul 9, byli jsme nakupovat a super jsem nakoupila ... v tom H&M meli fakt slevy, mam saty za 10euro a tricko za 5euro, hodim vam pak fotecky .... jo a koupila jsem digitalni teplomer a penezenku kterou hledam asi uz tri tydny ... ja tu mirusch nemit 😀

blondy sousedky mala tohle delala kdyz ji rostli zuby, takze to vypada ze asi lezou 😀

ivus ja to budu kupovat jen do postylky, do kolebky bych to nekupovala ....