Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

barbora87
14. sep 2010

@ivanajelinek no to budem mat este srandu 🙂)) no na blizku jedine svagrova ked bude mat volno...no nemocnicu mam tak 25min autom cez vieden len hlavne nechcem zabudnut tasku doma alebo aby som neisla na cierno v elektricke 🙂)) ale mm povedal ze ked to na mna pride mam mu zavolat a on dofrci aj na firemnom aute ale to by som asi aj v aute porodila lebo to je take male nakladne auto 🙂))
No lebo mam vysoke skrine tak beham vzdy po rebriku 🙂)) ja stale hovorim ze sa nebudem divit ked porodim o mesiac skorej 🙂))

finfrle
14. sep 2010

Ted jsem dojela 😝 jsem vypleskla a boli me v krizi ono to pajdani moc na pater neni dobre ale uz sedim.
Tak za pul hod pomuzu mm s varenim a uz se ani nehnu...

yarden
14. sep 2010

Halo, tu sa uz rodi? Schnucki.. No ako? Uz mas kontrakcie?

@ivanajelinek Ty si riadna sikulka. Ja sa chystam na upratovanie zajtra. Ale uvidim, co rano. Ja som bola vzdy pedant a teraz je mi to jedno, ked nie je vsetko tip top.

@barbora87 Opatrne na rebriku...
A kde ste ostatne? Relaxujete?

finfrle
14. sep 2010

jste to holky rozjeli 🙂
Schnucki jsem o tobe v aute mluvila s mm a smali jsme se,ze to taky nepoznam dokud nepolezou vlasky 😅 😀
Hlavne at to vse slape jak ma!Posilav pohlazeni a doufam,ze mala si uz da rict a nemube sve rodice napinat.Trochu si pochod po baracku a dodelej posledni veci nez to prijde 😉 alespon te to rozptyli od bolesti.Hele zeby ta streda vysla 😕 😅 ikdyz muzes byt rychlik a stihnes to do pulnoci... 😀

Byla jsem na takovem nakupu abych navarila a zamrazila jeje 140eu v ...ale mam plno masa a krabici ovoce a zeleniny.Se na nas koukali a u pokladny se ptali pro koho je to ovoce a zelenina 😀 byla akce na jablka(ty vydrzi dlouho)6za 89centu a krasne velke a u nas se sni 2 kade rano,a tak to bylo i s kukurici a rajskyma a pod proste dobra akce a hlavne to na nejakou dobu vydrzi.Budu varit Segedyn,Svickovou jak rikam na horsi casy,taky mam platky hoveziho,ktere udelam na zampionech s ryzi,mlete hovezi asi na karbosky ci sekanou jeste nevim.Rozhodne to nebudu delat vsechno dneska 😅 Prece jenom musim pomalu.
Takze ted kazdy den udelam neco.Dnes vecer u tv mame v planu s mm cistit tupu korenove zeleniny a zamrazim i na tu svickovou budu potrebovat,takze dve mouchy jednou ranou.

finfrle
14. sep 2010

@barbora87 jsi uzasna tramvaji 😀 to bych asi nedala 😅

finfrle
14. sep 2010

@yarden Ahoj no jak se mas jaka dovca,cetla jsem predtim jen v rychlosti.Bych se nejradeji nalozila do vany a nic uz nedelala ale prece jenom tydny leti,tak at je doma vse jak ma.
Kufr pro sebe a malou asi nezbalim nikdy 😅 kdyz se mi taaak nechce jojo

mirusch
14. sep 2010

Tak som nevydrzala a volala som Schnucki, ta je vyvalena na gauci a caka 😀 Ze zatial teda nic moc tie kontrakcie. To asi ja z nej skor porodim, uf 😝 😖
Idem pracovat.

ivanajelinek
14. sep 2010

@mirusch dakujeme...
@finfrle no uz som sa zlakla, ze to chces vsetko dneska navarit 😀 😀 😀

yarden
14. sep 2010

@finfrle JA som OK. A co ty? noha uz je lepsie na tom? Ja teraz relaxujem, pocuvam klavirne koncerty a rozmyslam co so sebou. Vyjedam karob (nutela bez cokolady) a odhodlavam sa na nieco, kde mi hori termin...
Ja som vcera robila karbenatky pre mm. Chcela som si urobit aj rajsku, ale nenasla som v mrazaku uz knedlik a nemali sme doma drozdie, aby som urobila cerstve. Tak zajtra skocime na nakup a budu opat zasoby...

A dovca bola rychla, same vybavvacky. opat nas to caka v oktobri/rjnu, ked mam dalsiu konrolu u dr v SR.

finfrle
14. sep 2010

@mirusch 😀 to je pekne ja jsem z ni taky natrni 😀 pak budu z Ivanky a Emilky a pak ja no me picne 😅

@ivanajelinek na to vareni nemam teda energie,ani tolik nadobi..... 😀
pomalinku zlehka.

@yarden tomu rikam pohoda 😉 noha ujde no muze byt hur a i lepe ale jde to.
Je tu strasna zima a i v baraku.Zatim netopime ale mozna vecer v krbu🙂

schnucki
14. sep 2010

ahojik holky,

tak jak uz mirusch hlasila, jsem vyvalena na gauci ... bolesti se zvetsujou, ale jeste nejdou tak rychle za sebou, takze zatim pohoda ... mam nehorazne chute, tak mi manza zajel pro maso a ja ted bastim polivku, mala se tam nejak krouti ....

@barbora87 tak ty jsi borec 😀 az to prijde zavolej manzela, ne ze se potahnes s taskou nejakym busem 😀

@finfrle segedin bych si dala taky, mnaaaaaaam ... asi prijedu 😀

@yarden uz jdem pomalu na to 😀 tobe ty tt taky utikaj, to je hruza jak to leti ....

finfrle
14. sep 2010

@schnucki Ty me nicis 😀 ty ani nebudes snad vedet,ze rodis 😀 uzasne!!!Uz jsem psala Emilce aby byla v obraze 🙂tamtamy funguji 😉 😅 kdyz chces segedyn bude hotovy zitra.A to mas hlad nebo jen chute?Mozna telo se pripravuje a potrebuje silu na porod 😕

schnucki
14. sep 2010

@finfrle tak zitra se stavim na segedin 😀
ja bych furt neco jedla, ted jsem do sebe nacpala dve misky polevky, premyslim o tom nakrajet si okurku, mam chut na sladke ... no chute az hruuuza, to jsem nemela za cele tehu 😀 ... jsou to chute ale i hlad, ....

a jak u tebe, co dela noha??

mirusch
14. sep 2010

@schnucki Zbieras sily, zbieras? 😀 Ty fakt clovece rodis a nevies o tom 😕 😀 😝 Zrazu malu vyprdnes do vecka, to budes kukat 😝

Ja som dnes dostala myslienku urobit zapecene cestoviny s paradajkovou stavou a pretlakom, spolu s brokolicou, mrkvou, k tomu som nasla uz na pasiky nakrajanu sunku ci co to je, no a zasypane syrom. Celkom fajne.

barbora87
14. sep 2010

Ahojte babule
Tak z rebrika som sa neztrepala este som ajmaleho veci velkost 56a62dala do komod a mam dve plne komody veci 56a62
Potom prisiel mm a isli sme do toho jedneho sekaca tam ma to nastvalo lebo beru len znackove veci hugo boss a take...ziadne h&m alebo tally weijl...
Tak mm bol nastvany a ja zklamana

@schnucki tak coooo???myslim na teba!!!!!a ked budes odchadzat do porodnice informuj!!!

finfrle
14. sep 2010

@schnucki Ahoj tak chute jo no koukam,polevka,okurka a sladke 😀
Noha je bolestiva ale jde to,spise ta barva by mohla uz ustoupit.Jak se citis,ted to bude nejcastejsi otazka a budeme te s ni deptat 😀 😅

@mirusch ty jsi taky takova kucharinka 😉
Ja se cinila udelala jsem nam na jidlo ryzi s hovezim na zampionech(coz ja nemusim ale snedla jsem kvuli male) a i segedyn je uvareny a uz se chladi a zitra jen zamrazit 🙂
Ted uz jsem pekne unavena a sedim a nohy nahore.Budeme koukat na tv a ja asi jeste ocistim na gauci zeleninu 🙂
Rano zase dalsi office a zjistovani a zarizovani...to probereme jindy.
Manzel si dnes po dlouhe dobe koupil vino a uz ho i vypil.Sedel u me v kuchyni a povidali jsme si.Je sladounky uz dlouho nemel ani pivo nic...no slunicko 😵

finfrle
14. sep 2010

@barbora87 z toho si nic nedelej,ze veci v sekaci nevzali...jsou to jen veci 🙂
Jak se ma maly?Mala mi cele odpoledne litala az az no neuveritelna 😵 Manzel sedel u stolu ja varila a pak jsme si sedli a povidali o jmenech 🙂 tak uz to vypadalo nadejne a najednou mame 6pro chlapce(kdyby nahodou) a 4 pro devce 😅

schnucki
14. sep 2010

hlasim ze jsme stale doma, cejtim se strasne unavena, tak se ozvu zitra ....

preju vam vsem hezky zbytek vecera 🙂

barbora87
14. sep 2010

@finfrle no len vies mam tolko veci ako nove a dobre veci...ale neva je tu este asi 20ked nie viac sekacov tak skusim stastie...maly mi dnes vytrcal bud hlavu alebo zadok to bola sranda 🙂)) inak je celkom kludny
Jeee tak to mate mien az az 🙂)) ja idem vo stvrtok k dr na kontrolu tak som zvedavaaaa

barbora87
14. sep 2010

@schnucki tak chod hajat vsetky tu na teba myslime a drzime palceky!!!zajtra idem na sk tak sa budem tesit ked pridem vecer a uz budu novinky!!!drz sa!!!

meleri
14. sep 2010

Schnucki
přeju ti at je to bez bolesti jako u tvojí mamči nebo jako u té mojí no a hlavně at to uteče a ty už máš v náručí svoji holčičku! přeju ti dobrou noc!

finfrle
14. sep 2010

@schnucki Poradne se vyspi kdyz to pujde!Emilka te pozdravuje!!!!

ivanajelinek
14. sep 2010

Kocky chcem sa spytat. Ja mam posledne dni dilemu...Obavam sa toho, ze po porode ked pride nejaka navsteva za mnou do nemocnice a niekto bude chciet maleho zobrat na ruky, ze ako mam reagovat na to. Lebo ja nechcem aby kazdy kto pride maleho bral na ruky.Myslite ze som normalna? Ako to butete riesit vy?

finfrle
14. sep 2010

@ivanajelinek Nejsi divna ani trochu proste ukaz maleho jen v te postylce,jak jsou male po narozeni a do naruce rekni ze zatim ne.Ja malou nikomu do naruce davat nebudu jen ja a mm.Proste i jak jsem psala ohledne navstev,mas svou odpovednost za toho tvorecka a prece jenom at na nej kazdy prska z blizka bacili a nebo zle uchopi a pod... nikdo ti nebude rikat co a jak ne...at navsteva doma ci brani do ruk.Rekni,ze je moc malicky a ze az pozdeji az budete doma,ze nechces at s nim kazdy hybe 😉 Taky je moznost do zavinovacky aby si snizila riziko spatneho uchopeni ale neni to panenka na tahani, zvedani a pokladani ale zivy tvorecek! 😉

schnucki
15. sep 2010

ahojik holky,
tak jsme jeste v celku, v noci jsem spala tak nejak napul, trapila me zaha ... mam pocit ze si mala z nas dela peknou srandu, vubec se necitim ze bych mela rodit ... ja fakt nevim ... dneska mame v pul 9 kontrolu, tak se normalne zeptam jak dlouho jeste budem cekat, uz mi z toho hrabe ... vim ze se tu ceka tyden, ale kdyz uz sla ta zatka ven 😝

@ivanajelinek ja jsem to resila taky a resim stale, nejradeji bych aby do porodnice prisli jen rodice a zbytek pak domu ... no ale vim ze treba manzelova segra se mi do porodnice pozene at rikam co chci ... taky se mi moc nechce aby malou kazdy tahal, zas nechci aby byli ale urazeni nebo co ja vim co .... ale myslim ze proste musime si stat za svym, jsou to nase deti a jak pise finfrle, my mame zodpovednost a kdyz nechces, zbytek to musi respektovat 🙂 ....

do me treba uz ted huci manzelova maminka a jeho segra jak nam budou malou hlidat, ze kdyz pojedeme na nakup hodime ji k nim a co ja vim co ... rodice uz postavili u nich postylku, no hruuuza ... ale ja jsem hned a razne rekla ze ne, ze na nakup si ji budu brat sebou, ze neni treba ji nekde odkladat a pokud ji budou chtit videt tak se ozvou .... jasne ze budem chodit na navstevy, ale ne obden ....
u nas je ten problem, ze manzelova segra ma rodice jak chuvu, bydleli pohromade dokud se nerozvedla a manzelovi rodice jeji dve deti defakto vychovali, casto je k nim davala a tak to zustalo az do ted ... no a ja mam obavy ze maminka bude mit ten pocit, ze taky potrebujem denne jeji pomoct ... manza rika ze ne, ze vi ze jsme jini a ze svoje veci si zvladnem sami, ale ja se bojim ze to zkouset bude ... takze mi nezbyva nic jineho nez uz od zacatku dat najevo ze ja jsem mama a ja si svoji malou vychovam sama s manzilkem ....

musime byt tvrde ivus 😉

schnucki
15. sep 2010

@finfrle taky emilku moc pozdravuj 🙂

barbora87
15. sep 2010

@schnucki ahoj schnucki aj ty si uz hore?mna mm pred 20minzobudil :( teraz mozem este hodku polezat a potom osprchovat a idem na slovensko na otocku...to zase bude maly vystrajat...
No nechcem ta znepokojovat ale vcera som citala ze to moze este niekolko dni trvat ked ta zatka odide :(
Ale verim ze u vas to tak nebude 🙂 a mas pravidelne bolesti?

@ivanajelinek ivi si uplne normal!!!ja sa bojim ze ho nedam ani mm do ruky 🙂))
Napr kamoska pri prvom nedala nikomu len svokra si ho stale pytala!a mna ani nenapadlo aby som ho chcela do ruk...proste je to mini stvorenie a kazdy moze okukovat ale to aj bolo...jasne ze moja mamina bude maleho chciet podrzat ale druhym nedam... 🙂)) nech si urobia svoje 🙂))
Dokonca ani na navsteve u kamosky ma to nenapadlo si ho vypytat...si do dnes pamätam ze kamoska mi ho musela vnutit 🙂)) nie ze by som nechcela ale mala som respekt...ani som nedychala aby som mu nejako neublizila 🙂 a ked sa jej mala narodila tak mala trosku depky tak som ju az po2tyzdnoch navstivila a to mi malu hned do ruky strcili 🙂))
No a u sesternice mi ju tiez hned strcili 🙂)) tak si myslim ze normalny clovek sa neodvazi ani pytat...proste ty ked budes chciet ponuknes a hotovo

schnucki
15. sep 2010

@barbora87 jojo, uz jsem vzhuru od pul 4, valela jsem se v pelechu, ale pak uz me to nebavilo ....
praveze zadne pravidelne bolesti nemam, si rikam jestli jsem vubec normalni ... momentalne nemam bolesti skoro zadne ... uz toho ale zacina byt dost, jsem unavena a to cekani me ubiji ... a jak manza ceka se mnou, vcera byl chudak cely den doma, tak me to jeste vic mrzi ....

presne jak pises, meli by mit respekt a pokud ivco budes chtit, nabidnes, pokud ne, musi respektovat tvoje rozhodnuti a jen se kochat 🙂

mirusch
15. sep 2010

Tak som chcela podat hlasenie, ze sa Schnucki neozvala a vidim, ze tu to uz frci 😀
Ja som zaspala dost neskoro a o 5.45 ma zobudil telefon, vobec neviem, kto volal, kym som dobehla, uz polozil, ale predpokladam, ze manzelova teta. Potom som uz nemohla zaspat, cize hrozna sranda. Som vyspata az jaj 😔
No ale musim sa nachystat, dnes idem do muzea aj tak.

@schnucki Prosim ta uz porod, kto ma tolko cakat 😕 😀 Ale ono je to asi lepsie, keby sa ti to spustilo samo, nie vyvolavackou. Uf. A nech ta nic nemrzi, to predsa tvoj manzel musi pochopit. Nech je rad, ze nemusel byt tehotny.
No ja dufam, ze ked ku vam potom prideme, ze sa pytat nebudem musiet a malu mi do ruky strcis 😅 😀 😀 😝 Aj ked je fakt, ze aj ja mam respekt pred tak malymi detmi.

barbora87
15. sep 2010

@schnucki od pol 4???chudatko :( ale neboj si normalna! Len uz po9mesiacoch to staci 🙂 proste uz chces aby bola tu...to cakanie je otras...no skus sa s dr porozpravat...existuje napr taky coctail to odporuca hebamme...som vcera citala od jednej hebamme knizku...
No mne je zle od zaludka :((( isla som neskoro spat a malo som spala...

No fakt ked nebudes chciet tak ho proste nedas...a kazdy to musi pochopit...na zaciatku ho chces mat len pre seba...ja som vcera vecer rozmyslala ze ako to vsetko bude asi prebiehat...koniec tehu cesta do nemocnice a potom v nemocnici...