Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

schnucki
22. okt 2010

ahojik holky,
tak mi jsme zas bojovali s prdikama dve hodiny jako vcera, uz jsem z toho vyrizena, ... pripadam si neschopna a i my bylo do place .... zkousela jsem vsechno a nic ji nezabira, jedine co ji uklidni je zvedani nozicek, ale prdla si az po dvou hodinach ... ted mi usla tak snad uz bude dobre ....
nevim proc se ji to stava takhle navecer, vzdycky kdyz vykoupeme a nakrmime ... nestava se to teda kazdy den, ale tak 2-3x do tydne ... no co, bojujeme , bude lip ....

@emily327 nase mala ma nekdy i nekolikrat za den skytavku, ja ji zkusim dat napit a kdyz nechce musim cekat az ji prejde ... ale vetsinou pomuze ze se trosku napije ....
moc moc finfrle pozdravuj a ze na ni moc myslime ...

@lubinka9 stale ten exem zlobi? ... preju vam moc moc aby bylo konecne lepe ....

kleopatris
22. okt 2010

@schnucki skus pouzit Espumisan, nam Sab Simplex absolutne nepomahal a Espumisan pomohol skoro hned. A este pomaha "Fliegengriff"
http://www.google.de/images?hl=de&q=fliegergrif...
@emily327 babatka niekedy stikaju aj ked je im zima, mozno ju strasie a ona zacne stikat, skus ju okrem napitia do tepla dat, ja teda neviem preco ti Dr.rascu zakazala, ale u mna nic nefungovalo lepsie na rozbehnutie mliecka ako rascova polievka a tvaroh (po tom som dostala dokonca zapal), ale ked tej malickej nerobi dobre tak nejedz, ale rascu by som urcite skusila...maly mi po tom aj krasne prdikoval
@finfrle drzim pasticky nech to ide rychlo a nech ste obe zdravucke 😵

kleopatris
22. okt 2010

@emily327 este mna napadlo, ked ti je tak zle, ci ti pri porode, aj ked to blbo znie, ci ti nieco nezabudli vytiahnut 😔 skoc radsej k Dr.kym nie je neskoro ....

schnucki
22. okt 2010

@kleopatris dekuju, mrknu na to a zitra to koupim ... to jsou taky kapicky? ... ja jsem pak skocila do lekarny pro Lefax kapicky, ale taky nejak nepomahaj ...

@emily kleo ma pravdu, jak jsi psala ze mas bolesti ... radeji skoc k dr ....

kleopatris
22. okt 2010

@schnucki no su to kapicky a nemecke, tak by ich mali mat a davaju sa len vecer 25 kvapiek 😉 dufam, ze pomozu 😵

barbora87
22. okt 2010

Ahojte babule
Len na rychlo pisem dnes bol narocny den...od rana az do teraz...teraz som si lahla...
Vidim ze mate starosti tak hadam bude lepsie

@emily327 pozdrav finfrle a prajeme vela sily...hlavne aby boli ok...

schnucki
23. okt 2010

dobre ranko,

v noci jsme spali krasne, sice predtim boje ale noc byla v poho .... dneska nas ceka nakup a rozhovor s tchyni, tak na me myslete ... nevim jak to vezme az ji reknu ze se chova jak kdyby byla mala jeji a ze si to nepreju ...
jinak zitra prijedou nasi, uz se na ne mooooc tesim ....

@emily327 jak to vypada s finfrle?

@barbora87 a jak se jinak citis?

ivanajelinek
23. okt 2010

@schnucki Ahojky 😉 Nas maly tiez dobre spal...Kojila som o 20.30 a potom az o 3.00. Normalne prespal od 22.00 do tej 3.00...A potom az o 7.00...Budem na teba mysliet, nech to dobre dopadne...(ten rozhovor).
No ja tiez stale tu nakukam, ci nieco nove s finfrle...

emily327
23. okt 2010

Ahojte, zatial ziadne info od finfrle. Ja som mala hroznu noc. Neskutocne ma bolala hlava- migrena ako vysita ☹ Do toho ma velmi ale velmi bolia bradavky. Kojim stale s klobucikom ale aj tak hrozne bolia. Aj si ich natieram specialnym kremom na bradavky od aventu ale nepomaha to ☹ Aj mlieckom po skonceni kojenia som si nechavala uschnut na nich ale nic ☹ Mam ich dost popraskane.

@kleopatris rascou som si iba raz posypala pecene zemiaky a poviem ti,ze malinku fest bolelo brusko. Preto to nebudem riskovat. Dnes uz mam mliecka dost. Ucime sa s malou kazdym dnom co a ako a ja uz viem,ze ked dieta zaplace nie vzdy je hladne. Vcera som urobila velku chybu,ze som ju stale prilozila a ona si stale potiahla a mne sa nestihlo vytvorit do vecera mliecko. Inak s mlieckom problemy nemam, mam ho dost. Vcera som si ani neodsavala, ale musim vzdy po dokojeni odsat aby sa potom mohlo zase prso naliat. Aspon moje tak funguju a ja uz nebudem experimentovat s inymi variantami ako vcera, lebo potom to dopadne tak,ze musim pouzit dokrm a to uz nechcem.
Ale dakujem za rady 😉 Inak co sa tyka zabudnutia niecoho vo mne, to nie. To je tym zelezom, uz som to konzultovala s Dr. aj kamoska to takto mala, ked brala zelezo. Ale moj nizky tlak je proste nieco s cim si nepomozem ani ja ani lekari. Hlavne nech je malinka v poriadku ja to uz nejako prezijem. Aj tak ma do 6 nedeli nemoze ziaden lekar zo spodu pozriet, takze chodit ku gynekologovi nema vyznam. Urcite to bude dobre. cmuk vdaka 😉

Inak prisla nam vcera faktrura za odber pupocnikovej krvi, tak nakoniec sa odber podaril a je kvalitny. Lebo ja som tam mala nejaku krvnu zrazeninu. A da sa pouzit do 31kg dietata. Neviete cca do akeho veku to je? 12-13 rokov?

Ak budem mat nejake info od finfrle hned napisem. Inak ju pozdravim od vas,ze na nu myslite cmuk

finfrle
23. okt 2010

Ahoj holky ted me propustili domu ale v pondeli i pres to,ze je tusvatek musim zase do nemocnice na mereni a jestli to bude zle uz zustanu tam...jsem vdecna za kazdou hodinu co muzu byt doma.Jsem vycerpana docela dost kazdou noc trpim bolestma zad a bricha.Mam pocit,ze snad porodim hned 😅 😝 nastesti pres den je lepe.Neustale spinim ale pry normal,ze zadka a spineni odchazi postupne.Vcera jsem to nenesla moc dobre,ze si me zase nechavaji v nemocnici ale co jsem mohla delat.Vsechny sestricky byli nadsene,ze jsem zpatky ale ja byla jen uplakana.Jdu spinkat nejak nemam silu a mala tlaci.JInak malinka je pry v naprostem poradku,ze se jedna jen o me...
Dekuji vsem,ze jste na me mysleli 😉

ivanajelinek
23. okt 2010

@finfrle jej tak vitaj doma. Si teda este dobre cez vikend oddychni, mozno uz buduci tyzden budes mat malinku pri sebe.Moc na teba myslim. 😵

emily327
23. okt 2010

@finfrle drz sa moja, som s tebou 😉 uz nech to mas vsetko za sebou a nech mas malinku v naruci cmuk

finfrle
24. okt 2010

Ahoj Holky moje,pry v jinych nemocnicich se porod vyvolava ale oni chteji pry pockat do 40tt ale co nevadi.Radeji budu,kdyz mala pujde ven sama prirozene.Trochu me desi,ze spinim ale malinko.V knizkach pisou,ze to je normal i tyden kdyz odejde zadka...uvidime.Mam boleni jako pri MS ale mala stale nic a pravidelne kontrakce taky nemam jen jsem stale moc unavena a podrimuji.Spim stale a nebo jen lezime a odpocivame a mm je u nas a povidame si nebo je jako pejsek co me hlida 😵 milacek.Jeste,ze mam tak hodneho pozorneho chlapa.Zacinam se na mrnouska moc tesit a to jen diky male mysce co lezela vedle me na pokoji Dee,to mi doslo co to vlastne vsechno je 😵 brzo co hihi

ivanajelinek
24. okt 2010

@finfrle tak to je super, ze sa manzel o teba takto pekne stara...Len este pekne oddychuj...
My sme mali nespavu noc, trapilo nas zasa brusko...Tak sme s mm skoro vobec nespali.Teraz isla mamina s malym von, ze my nech si pospime. Ja som chvilu lezala, ale neda sa mi zaspat.Ale mm uz vytuhol 😝 Ja zacnem asi nieco varit, nech mame co naobed 😎 A vy sa ako mate vsetky?

finfrle
24. okt 2010

@ivanajelinek Jj je to vzorny manzel.
Je dobre,ze mami se snazi pomahat a mas trochu casu pro sebe.Mela by jsi se pokusit spat ale ono to ne vzdy jde co 😉
Jsem se prave probudila.Spim neuveritelne hodiny a hodiny.Proste leky a telo si to zada.Dam si sprchu at jsem zase jako clovek a pujdu koukat s mm na talent.Doufam,ze kdyz uz budu mit bolesti tak takove,ze mala prijde a ne jen prazdne...uvidime.
Preji pekny vecer!

Holky no vazne kde jste takove mrtvo?! Barbor,Yarden,maminy???!!!

Zitra odpoledne jedu do nemocnice na kontrolu tlaku a ctg tak se uvidi jestli tam zase nezustanu..

barbora87
24. okt 2010

Ahojte babule
Tak ja mam rusny tyzden a vikend za mnou...
Ale vysledok je ze sme dostali ponuku na byt ktoru sme vcera vecer podpisali a od zajtra zacinam balit...takze mam co robit a stale tomu neverim...caka ma veeela stresu a roboty a ten rok u maminy nebude jednoduchy ale potom nas caka dufam pekny cas...a tesim sa na svoju zahradku ked ja sa vycapim na slnko maly sa bude hrat, hafani budu behat po vonku a mm bude grilovat...no uvidime...
Hlavne aby maly vydrzal do decembra v brusku...

A co vy babule?ako sa mate?

@finfrle ahoj moja ja tu vzdy nakuknem ale bolo toho vela tento tyzden...drzim ti palceky aby bolo vsetko ok

ivanajelinek
24. okt 2010

@finfrle Tak zajtra informuj...Budem cakat...
@barbora87 Tak to je super 😉 A teraz chcete stavat vlastny domcek? Alebo preco budete byvat u maminy? A stahujete sa daleko? Davaj ale na seba pozor, neprezen to...

emily327
24. okt 2010

@barbora87 ahoj moja, to budete byvat u mamy, preto,ze predavate vase byvanie a pockate s kupou noveho? Nejako mi unikli suvislosti 😀 Hlavne, nech to stahovanie mate co najskor za sebou a do porodu, nech je vsetko nachystane ako si to predstavujes a aby si mala pokoj. To je velmi dolezite.

@ivanajelinek ahoj moja, co pouzivas na prdiky, ked maleho boli brusko? My sme doteraz skusali cvicit nozickami a masirovat brusko ale dnes sa nam to nejako nedarilo. A inak stale si maly ziada na ruky?

emily327
24. okt 2010

Ahojte, tak ja len tak v skratke. Dnesny den bol fakt narocny, som rada,ze je mm doma. Malinka cely den preplackala, boli ju brusko. Hrozne sa pucila, cvicili sme nozickami, masirovali brusko ale nic nezaberalo. Az vecer sa ako tak ukludnila. Dufam,ze si v noci aspon nieco pospi, lebo cely den ked spala po pol hodinke, tak az vela ☹ Dokonca 2 krat si tak odgrcla,ze to skor vyzeralo,ze hodila sablu ☹ Az sa zacala dusit v postielke ☹ Tak sme ju cely den mali v naruci a upokojila sa az po privinuti na moj hrudnik a stale si ziadala byt s nami. Tak aj bola. Normalne zufalstvo. Toto sme este nezazili a tak nam bolo z toho dost smutno,ze jej nevieme nijako pomoct. Vecer sme ju okupkali, nechali sme ju vo vodicke dlhsie ako zvycajne a krasne sa zapierala nozickami o koniec vanicky a velmi sa jej tam pacilo 🙂 Potom som jej olejcekom namasirovala brusko a hadam to pomohlo. Hoci so zaspavanim mala problem, ale nakoniec vyzera to zatial tak,ze zaspala. Uvidime. Zajtra dam vediet. Mm si stale hlada pracu, ale neuspesne fnuk Uz to zacina byt zufale, no ja zatial nestracam nadej. Mne je uz fajn. Len som uz 2 dni nebola na velkej. Snazim sa jest vela jogurtov a aj acidofilne mliecko ale zatial nic. Tak to je so mnou tak,ze bud ma prehana a mam hrozne krce alebo som zapecena. Dufam,ze som stravou nezapiekla aj malu. Hoci stale pri prebalovani ma v plienocke malinkate hovienko. To asi ako si prdka, tak sa jej malinko uvolni. Ale dnes nemala plnu plienocku. Aj vy si upravujete stravu? Ja uz mam strach nieco zjest. Bojim sa,ze jej sposobim bolest. Vcera som si dala a aj dnes vanilkovy puding s piskotami. Odporucala mi to kamoska,ze to v pohode mozem. Ze to je dobre a mam pocit,ze to jej sposobilo,ze sa nemoze vykakat. Asi mlieko nam nerobi dobre. No som sa ale rozpisala 😀 Tak aspon ste v obraze xixi Dobru nocku, pockam kym pracka doperie malej veci a pojdem si k nej lahnut. Poslednu noc krasne spinkala od 21:00 do 2:15 a potom od 3:30 do 7:00 takze sme sa super vyspali. Na jednu stranu som aj rada,ze ked nespinka, tak je to cez den a v noci krasne buva. Dobru noc pa pa

barbora87
24. okt 2010

@ivanajelinek
@emily327 no my sa stahujeme ku mamine lebo tie druzstevne (ci ako sa volaju) domceky budu az buducu zimu hotove...a do vtedy budeme u maminy a skusime si aj trosku nasetrit...no nebude to jednoduche ale co uz
no ja len dufam ze maly nebude chciet skorej vyliezt...preto uz zajtra ked vsetko obvolam co treba tak zacnem balit aby sme mali zbalene keby nahodfou nieco...maleho vsetky veci treba ku mamine a keby nieco tak ona to pripravi...len ja si musim zbalit tasku
no budem sa snazit setrit lebo ledva sa hybem hrozne ma boli chrbat

a co vy babule?

finfrle
24. okt 2010

Holky rychle jsem vas precetla ...snad bude u vsech klidna noc!
Barbor gratuluji ale setri se!!!!
Emi bude dobre 😉
Ivanko to vis ze napisu co a jak 😉
U nas je to vselijake ale jde to pa kocky

ivanajelinek
25. okt 2010

@emily327 No nas tie prdiky trapia tiez. Ja mam kvapky Sab Simplex, ale nezda sa mi ze pomahaju. ze vraj kvapky Espumisan su dobre na prdiky.A ja mam taku podusku malinku a v nej su ceresnove kostky a to sa dava do mikrovlnky nahrievat.Tak to nahrejem a davam malemu na brusko. Hrozne ho to ukludnuje, a aj si poprdka a niekedy sa aj hned vykaka.Tak vyskusaj to. A mna zapeka hrozne. Na wc-ku som nebola ani nepamätam. Kupila som si aj lanove lsemienka ale nepamaha. Tak sa budem musiet spytat hebamme vo stvrtok.A my tiez pozerame co papame. Ja by som si dala tak hrozne segedinsky gulas, ale bojim sa kyslej kapusty co to spravi...
@barbora87 Jaj tak uz chapem 😉 A to bude ako potom vas ten domcek? A zostavate vo Wiedni ci sa stahujete inde?
@finfrle Tak aka bola noc? Malej sa este nechce?

barbora87
25. okt 2010

@ivanajelinek no po10rokoch je kaufoption...je to mimo viedne...pre deti aj hafanov je to lepsie...uvidime ci to klapne ako ma...
a aka bola u vas noc?a do kedy bude mamina u vas?

ja som dnes4.50bola hore...vsetky starosti sa mi presunuli do sna tak sa mi o vsetkom snivalo..no hroza...
no a o 6 rano priviezla mamina bratov ku mne...budu tu do stredy lebo mamina robi a jej babysitterka odisla

finfrle
25. okt 2010

Ahojky
@ivanajelinek Noc nic moc od pate me silene boli hlava a od seste mam krece jako by velmi silna MS ale stale mi neco rika,ze to neni ono no nevimje to co 14min do ted a v devet se spustila krev z nosu ale silene.. 😝
Uvidime jak rikam ono to nekdy prijde 😅 😀 Jsem zvedava co mi reknou odpoledne v nemocnici.Hlavne at si me tam nenechaji!

ivanajelinek
25. okt 2010

@finfrle No mne to tiez zacalo kazdych 15 min...Aj ta boli chrbat? ja som mala aj bolesti v zadku, myslela som, ze mi prdel roztrha...Tak daj vediet. Nech vsetko dobre dopadne.
@barbora87 mamina v piatok odchadza. noc bola dobra. Do 4.00 spal maly pri mamine a potom mi ho doniesla na kojenie a a´spali sme do 7.30, nakojila som ho a mamina si ho zasa zobrala a ja som este spala do 10.00 😝
Jaj takze po 10 rokoch mozte ten dom odkupit, ci ako?

meleri
25. okt 2010

čaute holky,

finfrle nazdar jak se máš?
děkuji za sms pochpila jsem to tak že už jsi porodila, ale vidím že ne? tak se nezlob! 🙂 včera jsem dojeli jsem totálně vyčerpaná.něco pojím a půjdu si lehnout.

holky taky vám chodí do IP spam? jsem trochu naštvaná že mi někdo totálně cizí čučí na fotky, asi je smažu, smazala jsem i FAcebook, lezlo mi to nanervy..

jinak máte všecky moc krásné nové fotky!!

finfrle
25. okt 2010

@ivanajelinek Zada tak normalale boleni se stupnuje ale je to tech 14-15min si stale namlouvam,ze mala jen zkousi jako vzdy.

finfrle
25. okt 2010

@meleri Vitej jsi mi chybela!

meleri
25. okt 2010

ty mi taky!
ke konci už jsem neměla kredit, tak jsem nepsala, ale aspon jednou jsem tu nakoukla od bráchy..

finfrle
25. okt 2010

@meleri ja ti zkousela jednou i volat 🙂 no holky ted se jdu trochu dat dohroady kdyby nahodou...pacek