Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

schnucki
23. sep 2009

nad tim jsem uz prave premyslela, zkusit neco najit u nas a tady toho uz nechat, on neni nemocny, jeho sestra mela s pocuravanim problem a lekar to pak dostal do poradku, no a rodice si proste rekli, ze kdyz ona pliny jeste ma, tak naco by se pokouseli zkusit kluka bez plin, bylo to pro ne asi pohodlnejsi ..... jenze on jak si na to zvykl tak se to ted tezko odbourava .... k psychologovi chodi, ale to neni psychikou, to je proste lenost rodicu ..... necham si to jeste projit hlavou a asi zkusim neco najit u nas, ono ten stres snazeni o mimco nepomaha 😅

asi jo, asi bude v muzeu .....

violoncielka
23. sep 2009

Ahojte zahranicne 🙂 , ako sa mate a co nove?

Sem tam si vas precitam, ale momentalne sa motkam v inej temicke, nehnevate sa vsak? Vidim, ze to tu prudi. Schnucki co mate nove? ako dopadli vysetrenia? Ja idem v 30.10. na laparoskopicku operaciu a potom mam 6 mesiacov pauzu v snazilkovani...takze ja sa teraz nemusim ani stresovat a mat dalsie kroky v plane...
Ahooooj Mirusch.....takze stale si v muzeu? To je super..aj ja sa musim poobzerat po nejakych novych joboch, kedze mi zrusili jeden orchester kde som chodila hravat a celkovo kriza sposobila, ze je hrozne malo koncertov....takze musim nejako zatat zuby a preckat toto neprajne obdobie.
Blondy ako na juhu? Tu mame este stale krasne letne pocasie, k moru sa nam uz nechce chodit, ale chodime na tury do blizkych dolomitov. A na ake cvicenia to ty chodis?
Majte sa krasne aj vsetky ostatne

blondynka400
23. sep 2009

janulka, moc pěkné čárky 😉

kleo, no ono hodně záleží jestli jedeš na sve o Říma, nebo a jih a nebo přímo do Neapole 😀.
Jojo, nechám ho tady, musí pracovat 😀. Ale máe to naplánované tak, že bude semnou i v čechách, takový kompromis. Kdyby se malá narodila v termínu, bude v čechách, ale tohle se dá těžko plánovat. Navíc já ho přímo k porodu ani nechci, takže mi to fakt neva... Navíc kdykoliv si může koupit letenku a okamžitě přiletět...

violoncielka, to je dobře že jsi se ozvala, ať laparka dopadne dobře 😉 . Tady je taky ještě hezky, o dost přijatelněji než v létě. K moři by to občas ještě šlo, ale už jsme taky nějaký ten den nebyla, nějak není kdy...
Já chodím do posilky, na pilates a pak učím tanec 😉

schnucki
23. sep 2009

jeeee, ahoj violoncielka 😵 to jsem rada ze te zas po dlouhe dobe vydim 😀 .... nas ceka nekdy v puli rijna kontrolni spermiogram a to se uvidi jestli je ivf jisty, nebo nekde mala nadeje 🙂 .... kazdopadne nas pak asi ceka s mylim rozhovor co a jak ....
takze u vas ted pauza?? a ta laparoskopie je proc? jestli se muzu zeptat??

blondynka400
23. sep 2009

schnucki, tak to už máte za chvilku co? A co ta svatba? Jak to s ní vypadá 😎

kleopatris
23. sep 2009

no ja som tiez rozmyslala ci manzela u toho ci nie, ale nakoniec asi hej...aj ked vcera skoro zozelenel, ked videl ten kybel na odpadky z porodu, co bol pod kreslom 😀

schnucki ja som bola na jednej stranke v nemecku regristrovana jak babysitterin a mala som celkom ohlasy. musim sa kuknut ci ju este najdem, mozno by ti pomohla, ak tam teda este nie si 🙂

lenkove
23. sep 2009

ahojte babule
vecer si vas precitam, idem sa len s vami potesit, ze nemcina na ktoru chodime je super a prave hladam kto to bol Juliu Maggi, co mam za Domacu ulohu 😀
vecer napisem,
pekny den vam vsetkym 😵 😵

blondynka400
23. sep 2009

kleo, no na první dobu porodní ano, ale pak mi přijde, že chlap nemusí vidět všechno. Porod jsem viděla na vlastní oči jednou a nic hezkého na pohled to fakt není. A naštěstí on o to ani nestojí 😀
Navíc já jsem na některé věci radši sama...
Ale každá to máme jinak 😉

schnucki
23. sep 2009

blondy svatba nevim, cekam az pritel s tim prijde, vi ze ja bych se mohla klidne vdavat uz zitra, ale davam mu cas 😀 i kdyz kolikrat se neudrzim a ripnu si 😀

kleo tak pokud tu stranku najdes, pisni mi, budu moc rada 🙂

jinak ja ho pri porodu chci, v tom mam jasno, a i on chce byt u toho .... tak jsem na nej zvedava 😀

lenkove tak kurzy, ty jsou fajn .... a jak ti to jde???

blondynka400
23. sep 2009

schnucki, hele kdo si počká ten se dočká 😀 . Já jsem čekala taky relativně dlouho a dočkala jsem se. I když můj středobod vesmíru to tedy nikdy nebyl 😝 😀 . Ale mít mimi bez svatby to ani náhodou 😀

violoncielka
23. sep 2009

Schnucki na hysteroskopickom vysetreni mi nasla nahromadene tkanivo prave v mieste kde sa zachytava embryjko..takze mi to idu odstranit . Som rada ze mi to objavili a dufam, ze sa tymto vlastne vsetko vyriesi.
Vam drzim palce na vysetreni 😵 .
Blondy to mas super ze ucis tancovanie, mne manzel slubil, ze raz sa zapiseme do tanecnej skoly, ale nepovedal kedy- a aj sa na tom smeje 🙂 .A ty chodis tehulka do posilky? Ake cviky prosim ta robis?. Ja som bola u jednej bylinkarky a ta mi neodporucala behat (co je moj oblubeny sport) takze teraz roamyslam ze zacnem chodit do posilky a najdem si nejake cviky ktore neotriasaju maternicu. 😉

blondynka400
23. sep 2009

viloncielka, no běhání je fakt špatné, to v žádném případě. Preferuju hlavně kardiozonu, hlavně eliptical, kolo, stepper a občas rychlou chůzi na bežeckém pásu do kopce. A pak to doplňuju posilovacím cvičením, ale s minimální zátěží a vynechávám vše na břicho a v podstatě teď i na ruce, protože přitom se břicho také napíná a malé se to evidentně nelíbí... Jinak já na cvičení nevidím nic špatného, spíše naopak, tělo se prokrví, okysličí a mně i mimču je lépe, navíc nebudu vypadat jak rozkydla brambora, protože to bych asi nepřežila 😀. Od doktora to mám povolené, říkala že to spíše vítá, že je pak snažší porod a tak 😉. A když mi nic není, nic mě nebolí, nevidí jediný důvod proč bych nemohla, že těhu není nemoc 😉

Tak když manžel slíbil, tak by měl splnit, ne? 😀

violoncielka
23. sep 2009

Presne tak blondy, tak sa pojdem pozriet do fitka. Uz som si bola u dr. aj pre certifikat. Bez toho ma do fitka nepustia. A mozno zajdem sem tam na plavaren. Ty mas nejake kamosky s ktorymi chodis, alebo sa vies donutit aj sama?

schnucki
23. sep 2009

ja vim blondy. ja taky cekaaam 😀 ale sem tam jsem uz takova netrpeliva 😝
ono jestli budeme muset do ivf tak tu svatbu asi uspisime 😀

jinak ja chtela taky vzdycky tancovat, asi k tobe budu blondy jezdit na kurzy 😀 ja miluju tancovani 😵

viol tak to je moc dobre ze ti to nasli, jako neni dobre ze to mas, ale dobre ze se o tom vi a budou to dostavat ven, budu moc drzet palecky aby vse probehlo v poho, budu na tebe myslet a doufat ze to byl ten problem, docela to sedi ze to kvuli tomu neslo .... a brzo nas tu budes navstevovat jako tehu 😵

musim letet, ozvu se zas asi az zitra .... hezky den vsem 😎

mirusch
23. sep 2009

Ahojte! Mi zmizlo, co som napisala 😠 Tak este raz.
Kleo, tesim sa, ze mas novu sexi Dr. Tak uz teraz bude dufajme vsetko ok. A tie nemocnice su aj v DE take, clovek dostane, po com mu v nemocnici srdce pisti 😅 Aj na vecku su nohavicky, vlozky, clovek si moze kludne brat. Je to fasa. Aj navstevy kedy chcu a ako dlho chcu...

Blondy a co sa stane, ked nahodou zena ma komplikacie a rodi v 7. mesiaci? To ju musia zobrat kamkolvek, ked je daleko od svojej nemocnice, nie?

Schnucki, svokra je ok, lepsie ako pred nasim odchodom, tak uvidime. Kedy mi dorucis Bravo? Nedame nejake stretko? Inak, mas este moju knihu a asi aj karty, vies o tom? A pises si tie listocky, ked si taka domotana? 😀

Janulka, riadne dialnice 😵 Tak nech ti to u Dr. dopadne dobre.

mirusch
23. sep 2009

Ok, som na dalsej strane.... Kleo, ano, Mirusch dnes bola v muzeu 😵 Tento mesiac toho bude viac, aj v nedelu idem, v pondelok mame mesacne stretko v jednom inom muzeu, potom zase v nedelu a aj na Halloween budem vecer strasit deti 😀 Na to sa tesim.

Schnucki, pockaj, nechapem....ten chlapec ma 8 rokov...do kedy nosil plienky? To, ze sa teraz pocikava, to nebude len lenivost rodicov, to fakt smeruje na psychicky problem, ktory sa da riesit, nepohovoris si s tymi rodicmi? Inak, myslim si, ze keby si si dala inzerat do miestnych novin, isto mate, tak by sa niekto nasiel. Zaroven ich kazdy tyzden sleduj, v nasich su stale inzeraty, ze hladaju Tagesmutter...

Violoncielka, ahoj! No, neviem, neviem, ci ti odpustime, ze sa flakas v inej teme 😀 Si u "nasich" v starej teme? Joj, tak velke palce na laparoskopiu. Budu ti tam rovno riesit tu maternicu?
Inak, aj ja chodim do fitneska - kvoli chrbtici, no a ja sa donutit viem, ked si pripomeniem tu sumu, co kazdy mesiac musim platit 😀 Tak aby som nevyhadzovala peniaze, tak chodim....

schnucki
23. sep 2009

mirusch ver mi, neni to psychikou ..... oni ho proste nechali s plinama, protoze jeho segra mela taky dlouho pliny, jenze u ni to problem doktorsky byl .... jeho nechali vysetrit protoze se zacal posravat, normalne pres den, a nic nenasli ... on i casto rikal ze si plinu jeste chce nechat, je to pohodlny, no a nechali to zajit daleko, asi pred par tydny ho teprve nechavaj spat bez a jelikoz otec casto rika (jedno o co jde) ze on na to stejne nema, zacal malej okamzite protestovat ze bez plin nechce, ze to stejne nezvladne ..... no proste komedie 😝 .... a ja do toho kecat az tak nemuzu ..... je mi tech deti nekdy lito .....

a co jinak, jak jste se dneska meli???

jooo, mirusch tu knizku mam a taky ty karty 😅 mohli by jsme se pristi tyden nejak sejit .... papirky si pisu 😀

mirusch
23. sep 2009

Schnucki, to mi chces povedat, ze 8 rocny chlapec este nosil plienky? A su ti ludia normalni? 😨 😠 Asi tazko. Cize je to psychicky problem. Sposobeny rodicmi. Mali by sa obratit na psychologa, ver mi.

Tak si to predstavte...a povedzte mi, ze mam ostat kludna.... Mala som blby tusak, no proste bosorka, tak som sla do tej nasej novej izby. A ano, tusak bol dobry, v ramci renovacie bytu nad nami nam dosrali stenu 😠 😠 Proste sa preburali az k nam. Teda nie celkom cez, ale omietka je uplne odliacena, s nou tapeta...no nadhera. Hned sme zavolali tych ludi co tam hore robia, ale oni to neboli, ale udrzbari, co menia rury. Tak zajtra sa maju na to prist pozriet a budem ocakavat, ze to urychlene opravia. Len dufam, ze sa to neposerie viac a ze mam este niekde zvysnu tapetu. 😠 😔 Co sa da na to povedat... A ked odpracem spinu za nimi, tak domaci bude menit zaluzie a zase bordel. Sa na to vykaslem. Neviem, kedy si tu izbu zacnem uzivat.

schnucki
24. sep 2009

dobre ranko,

mirusch k psycholozce s nim chodim tak jednou tydne, ale nezacal tam chodit proto, ze musi mit v noci plinu, ale protoze se nemuze soustredit .... no ale vi o tom ze se ted pokousime ho naucit spat bez ..... normalni nejsou, nemaj na deti cas a takhle to dopada .... dneska jsem byla v noci vzhuru 2x 😝

mirusch tak to si delas srandu!!!! 😕 😠 .... tak vy konecne mate treti pokoj, nadreli jste se tam, kraaasne jsi si ho vybavila a pak prijde nejakej idiot a pokazi ti stenu??? .... a ty zaluzie si domaci taky mohl vymyslet driv ..... no ja na tvym miste bych asi lezla po strope jak bych byla vytocena 😠

ja mam dneska v planu s dedou do drogerie a pokud se malej rozhodne, ze nechce s druzinou na vylet, prijde mi asi kolem 1h domu, tak jeste uvidim jak to dneska bude 😀

jinak jsem vam mrkla na nove fotecky .... kraaaaasa ....

mirusch
24. sep 2009

Schnucki, pravdu povediac, ja by som sa na nich uz vyprdla. Ja viem, ze na jednej strane ti aj prirastli k srdcu, aj peniaze, ale mas prilis stresov, moj postreh je, ze odkedy ku nim intenzivnejsie chodis, tak si aj cela popletena 😀 , vystresovana, ved vidis, ze sa ani nevieme dohodnut na stretnutie... Prvorada je pre teba teraz skola! Skus si zacat intenzivne kukat miestne noviny - inzeraty, daj si sama inzerat a uvidis aky je ohlas. Ja si fakt myslim, ze aj v tvojom okoli su rodiny s detmi a pracujucimi rodicmi 😉

A inak, ak chodis s malym k psychologicke, ja by som jej fakt navrhla trochu sa venovat aj tomuto problemu, ved maly nemoze ani ku kamaratom na noc.... A nie je to normalne v 8. rokoch!!!! 😠

No a stena...jasne, ze mam nervy v kybli, ale povedala som si, ze kym to nie je horsie a zase nezateka, tak sa nebudem rozculovat, iba si sama uskodim. Budem od nich ziadat opravu, pripadne ospravedlnenie a tak. Ooooooommmmmmmm 😝 😀 Coskoro sa pridam k mnichom v Tibete 🙄

violoncielka
24. sep 2009

Ahojte zahranicky 😵

Mirusch to fakt je domaci taky aktivny? Ufff tak to mame stastie, lebo toho nasho za cele tri roky co mame prenajaty byt sme videli len 1 krat. Manzel mu posiela peniaze cez internet a ked nieco nie je v poriadku tak zatelefonuje, ale to bolo tiez len dva krat. Ufff 😒

Inac Schnucki aj ja rozmyslam nad inzeratom baby sitter, ale tiez sa bojim ze mi prirastu k srdcu. Ved som rok a to iba ucila 1krat do tyzdna 6rocnu Elizu a tak mi prirastla ksrdcu, ze som nevedela rozdychat, ked sa rozhodli rodicia nepokracovat .
A ked si citam tvoje riadky"pokial sa maly rozhodne" no fakt akoby som pocula jeho mamu 😉.

Inac Mirusch to je fakt, tie prachy za fitnesko asi aj mna donutia chodit a hlavne v zime, ked tu v byte bude chladni.Uz som si urobila denny plan 😀 doobeda fitnesko a poobede kniznica 😀 .
Aj ja sa pridam k mnichom 😵 , takym co na samote medituju 😉

blondynka400
24. sep 2009

violoncielka, já chodím sama. Je to lepší, protože když jdeš s někým, tak víc prokecáš než cvičíš... Navíc já jsem na pohybu natolik závislá, že bez něj nemůžu být. Třeba i dovolené chodím cvičit a vybírám so hotel kde mají fitness. Jinka jsme byla vždycky celý týden nesvá 😀

schnucki, tak až budu v čechách aby jsi to měla blíž 😀

mirusch, nemusí, když nemají místo, prostě tě pošlou tam kde mají místo a když máš štěstí tak ti dají sanitku, jinak si jeď klidně MHD 😝 . Bohužel tohle je realita pražských porodnic. A ani to že máš registraci ještě neznamená, že opravdu porodíš tam, kde sis to vybrala... 😖 . Navíc každá porodnice má určený týden, od kterého rodičky berou, když do toho nespadáš, musíš jinam 😉

Tedyy holka ty máš ale smůlu 😔

kleopatris
24. sep 2009

dobre ranko 🙂

teda blondy to je s tymi nemocnicami dost krute...co budu robit ked porodnost bude dalej stupat?

mirusch to je hrozne s tou stenou 😠 a zaplatia vam aspon tu skodu? sak aj ta tapeta nieco stala 😠

schnucki pozdravuj dedu od nas 😀

inak mne bolo vzdy blbe ist do posilky sama a hlavne som sa sama nevedela dokopat k pohybu 😒 a potom jak hovoris blondy sme viac kecali jak nieco robili 😀

blondynka400
24. sep 2009

kleo, no tak porodnost poprvé po 7 letech v ČR klesla.. Nevím, tak oni kapacit moc navyšovat nemůžou, nemají kam, tak jedině že by otevřeli něco nového. Anebo musíš kousek za Prahu, je jich pměrně dost a některé špatné nejsou. A tam registrace potřeba není 😉

A c ti na tom bylo blbýho? 😕 😀 . Jojo to je přesné, když s jde ve více lidch, prostě se více kecá než cvičí 😀

kleopatris
24. sep 2009

fakt klesla? tak tento rok asi pojde hore 😀 tolko tehotnych co som teraz na slovensku videla, som este v zivote nezazila 😲 a este aj teta tu v nemocnici nam rozpravala, ze maju brutalny narast rodiciek 🙂 hm, ale mozno je to len regionalne a v priemere aj tak klesa 🙂

ja neviem co mi bolo blbe, jsem se stydela proste 😀

blondynka400
24. sep 2009

kleo, jojo, klesla, sice ne o moc ale ano.... Mě přijde že je těhu tak nějakl pořád stejně. Spíš si toho člověk víc vším jak je v tomhle věku.... A hlavně nevím jak u vás ale u nás každá rádoby celebrita musí být těhu nebo mít dítě.... 😀
Tak hold jsi stydlín, no

schnucki
24. sep 2009

holky dekuju ze vas tu muzu otravovat fakt se vsim 😵 ze se tu clovek muze vykecat z blbosti 😀

blondy tak to je fakt podes, to jsem teda zvedava jak je to tady, ale jsem netusila ze si clovek musi rezervovat misto a ze kdyz to prijde driv tak te proste nekam poslou, busem 😕

mirusch nedej se, meli by ti to opravit nebo zaplatit skody, paka 😠

viol me k srdci prirostli uz daaaavno, myslim ze tomu se neda ubranit kdyz s deckama vychazis .... a myslim ze jako mala prace je tohle dobry, .... me jedine co trosku brzdi je, ze nemam od 5h auto a vetsinou se hleda hlidani na noc a to bez auta muzu zapomenout, tak nevim 😒 ..... ale urco se taky mrkni, treba na neco narazis .... a jak je to s tim tvym hranim???

kleo taky mi prijde ze je vsude plno tehulek 😀

jinak mirusch tesi me ze je svokre uz lip ....

blondy jakmile budete v praze, prijedu na hodiny tance 😀

mirusch
24. sep 2009

Violoncielka, nuz, ten nas domaci je aktivny len ciastocne a ked sa jemu chce 😝 . Ide o to, ze pred mesiacom umrela jeho mama, tak renovuju ten byt pre jeho syna (inak, uz budu byvat v nasom dome obaja jeho symposi synovia, viac menej som tu sama zenska 😀 😕 😅 ). No a budu tam menit okna a zaluzie a zaroven to chce aj u nas. Proste s tymto sa neda nic, tak to blbo vyslo, ze stara pani to vzdala az po nasej renovacii 😔
Manzel sa dnes rozhodol, ze tym robotnikom nedovoli opravovat nasu stenu, lebo by iba brutal bordel narobili a urcite by si nedavali pozor (ked sa im stalo, co sa stalo) a nemuseli by sme menit len jeden pas tapety, ale hned tri. Ze on to spravi, ked tam hore skoncia, ktovie, co sa este prihodi. Ale este si o tom pohovorime s domacim, neviem, ci o tom uz vie. 😠

Kleo, prosim ta, co je na tom blbe, ze ides do fitneska sama? 😕 Vsak vidim, ked su tam chlapi spolu cez vikend, iba kecaju a obsadzuju pristroje, musim ich vyhadzovat 🙄 Ja nemam problem sama ani do kina ist, dokonca radsej chodim sama, ani do restiky. No a co! Nech si vsetci trhnu nohou alebo cim chcu, ked sa im to zda cudne 😉

Blondy, no to je teda pristup. To je len v Prahe, alebo vsade? Dost na nervy. A co ked zrazu mas emergency, proste sanitka a tak, to ta predsa podla zakona musia zobrat do akejkolvek najblizsej porodnice, nie?
Inak, pocuj, niekde som citala, ze nadmerna tuzba po pohybe je vlastne choroba 😀 😝 Aj to ma nejake meno... 😕

blondynka400
24. sep 2009

schnucki, no to je jenom v Praze, všude jinde je to ok. Prostě hodně rodiček a málo míst... Ono to není o tom, že když to přijde dřív, ale když nemají místo a nebo nemáš registraci... 😝 ¨

mirusch, no ono to funguje tak, že jedna porodnice v Praze by měla mít vždycky službu a v každém případě by měla brát, ale co jsem slyšela i to pokulhává. Takže než tě někam odvezou, přes dispečink zavolají zda tě vezmou a nebo ne. Navíc tedy ono zavola si sanitku,že rodíš taky není tak jednoduché 😀 . Kamádka takhle volala že rodí, že je manžel pryč a nemá ji nikdo odvézt a že krvácí atd.. No a řekli jí ýe porody se normálně nevozí a nemají řpednost, že nejdříve za 2 hodiny a že si má vzít taxíka, tak si ho vzala a za 5 minut v porodnici porodila 😀
Ale zas na druhou stranu já ty porodnice docela chápu, když nemají volné porodní sály a volné pokoje, těžko rodičky můžou vzít. Prý je dobré doředu zavolat, zda můžeš přijet nebo ne. Navíc občas je do porodnice za Prahou rychlejší cesta než do porodnice v Praze a špatné nejsou ani náhodou. Taky už mám vybranou jednu záložní 😉

mirusch
24. sep 2009

Blondy, no to je teda sila. Mna by asi porazilo 😠 Alebo by som si preventivne volila hned porodnicu mimo... To co je za somarina, ze porody nevozia sanitkou? Som este nepocula. Hlavne ked ide do tuheho a krvaca. No ved mne by sa to stalo, tak by som sa s nimi sudila, az by boli zeleni. Aj keby som nevyhrala, aj tak 😠 Alebo moj manzel, pokial by som vykrvacala ... Uf, ale som sa rozculila. Asi som uz prilis zvyknuta na nemecke zdravotnictvo. A vobec tej tvojej kamaradke niekto nieco povedal, ze sorry alebo tak? Co keby porodila doma? Mojej kamoske napr. v SR zakazali mat manzela v prvej faze, bola uplne v noci sama na izbe a ze ved nech sa ide osprchovat... a voda studena, lebo noc. Sa cudujem, ze ti ludia u nas sa nikde nestazuju...
No, ja chapem, ze malo miesta, teraz mi ide o emergency.
Uz dost, lebo sa tu rozlejem na kolomaz 😀

Tak ti drzim palce, nech to mas podla planu a tabuliek 😝