Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

mirusch
23. jan 2009

Zuuuzka, neviem presne podla coho sa to urcuje, ale isto podla diagnozy, zdrav. stavu. Alebo aj podla toho, na co je CAR zvyknute. No a pripadne ak nefunguje dlha stimulka, tak nasledujucu skusia kratku. Aj lieky zvyknu menit, ak sa niektore neosvedcili. Ja som mala mat kratku stimulku - mala som vysoky (aj mam) FSH hormon, tak ma mesiac preliecovali tabletkami a hned na to som mala zacat pichat Gonal, vysoke davky. Ale neprislo k tomu.

asmeena
23. jan 2009

jo s tím FSH je to taky zajímavé, mně řekli, u 1.IVF, když jsem měla FSH 12,5, že je to hodně špatné, že nikdy mít děti nebudu, že se to bude jenom zhoršovat a přitom u 2.IVF jsem měla FSH 8,5 (no tak to je teda záhada).

asmeena
23. jan 2009

Holky dobrou noc, nějak mě přepadá únava. Chodím teprve týden do práce, jsem se totiž válela 2,5 měsíce doma na nemocenské, byla jsem po druhém ÍVF a když to nedopadlo, tak jsem šla hned na KET.

schnucki
23. jan 2009

jo, jsou tam plaze,myslim ze i voda je slana 😀 .... ja si ted nevybavim jak drahy to tam bylo, ale optam se a pisnu ti
fotili tam, tak se optam jestli mi muze par fotecek poslat a muzu ti je preposlat 😀

holky jdu taky chrupcet, takze preju dobrou noc vsem a krasne sniky

mirusch
23. jan 2009

Asmeena, ved aj ja uz idem a teraz uz naozaj 😅 A to vobec nepracujem...
No, FSH mam zrejme vysoke stale, aj akne sa mi z toho robi (iba antikoncepcia mi ho odstranila), nakoniec som musela ku koznej. Samo od seba sa to asi nelepsi, ale oni to vedia upravit hormnonmi. Ja som pred planovanym IVF najprv brala 3 mesiace nieco, co mi pomohlo ciastocne, potom mi to zmenila za nejake tabletky, co sa davaju zenskym po menopauze, tie mi to fajne zrazili, ale zase mi to kazali brat bez prestavky (tak ako to beru zeny po menopauze) a urobilo mi to moju prvu cystu v zivote, mala 5 cm, nakoniec musela ist laparoskopicky von 😔 Vtedy k IVF nedoslo. Potom sme sa zase zacali pripravovat na IVF, zase ma zacali dopovat hormonmi, za jeden mesiac mi ich upravili, ale mala som take brutalne bolesti prs, ze som myslela, ze neprezijem 😠 K IVF nedoslo, lebo sa zistila azoospermia. A doondzil sa mi cyklus. Proste hormony uz nechcem ani vidiet. Mala som uz Gonal za 1000,- EUR doma, ale nic z toho.
Inak, jeden cas som brala par mesiacov Femigard - cesky bylinkovy vyrobok. Po kontrolnej krvi som mala ovulku v norme (nie 17. DC ako obycajne) a aj FSH v norme. Lekarka sa cudovala, ale nepovedala som jej preco. Cize Femigard 😉

mirusch
23. jan 2009

Schnucki a co je s tvojou BT? Uz nemerias? dopln tabulku.

asmeena
23. jan 2009

Jo Femigard taky beru, a výsledkem je lepší FSH a taky se mi nedělají cysty na vaječnících. 🙂

katrin111
23. jan 2009

asmee tak na nas kasles jo?????

zuuuzana
23. jan 2009

baby tak uz vieme co znamena crcat? hi hi hi
schnucki bola som tak unavena a teraz nie a nie spat asi si idem uklochtit medovku.

baby a viete co znamena uklochtit? no teraz som to uz prezradila

zuzka11
24. jan 2009

Ahooooj - tak jsem se přemohla a nestraším tu od rána, chlappi se vypravovali na hory, patřičně třískavě, pak se mě ptali, kde asi můžou být rukavice? No typicky 😀

Jsem ráda, že se vám slovo crcat líbí - jupíííííííí - co jsem vyhrála??? 😉 😀 Jinak význam - používá se to ve smyslu, hejbni - necrcej se s tím - koukej přidat, máknout a tak 🙂

Zuuuuuza - sorry, nevím kolik těch a tam máš, snad nedostanu sprdunk jako od mamartiny 😉 tak stimulace se rozhoduje podle výsledků hormonýlních profilů, správně Miruš a pokud dojde k dalšímu pokusu tak se zkouší něco jiného aby se vědělo co tvému tělu nejlíp vyhovuje.........Kdy se chystáš?????

Miri - takové chutě teda, grrrrrrr, odpoledne sem zabrousím a probereme ty boyfriendy 😉

Ad Tropical Island - na začátku ledna to psali na seznamu - idnes, je to ráj, vstup cca 20EUR, ale je neomezený, prostě až odejdeš tak odejdeš......pronájem stanu stojí zase něco, ale asi hlavní na čem utratíš je jídlo a drinky, sice normoš německé ceny, ale nemůžeš je mít pořád..........Je tam část sportovní a číst relaxační, nějaký olympijský bazém oooobr velikosti a pak různé ty vodopády, perličky, aroma.......

mirusch
24. jan 2009

Zuuuzka, ze uklochtit 😀 A viete aky to je krepý?

Zuzka, ty nezabudas, co? 😕 Ok, tak potom poobede sem kuknem - ale skor ako o druhej to urcite nebude.
Ten Island vyzera zaujimavo, keby to bolo blizsie, tak tam frcim, ale taka dialka - to mozem ist rovno k moru 😉 V lete som sa ale vyvalila vo frankfurte na jednu strechu - mali tam Beach club, cize vsade piesok, palmy, lehatka, bar a aj taky plytky bazenik na strcenie noh do neho. Proste labuzo. A potom clovek zlezie dole a je uprostred velkomesta 🙂
A co si vyhrala? Usmev ako som aj ja, co povies?

Ok, hodim sa do sprchy a hura do ulic. Inak, ja som asi nejaka divna, ale normalne rada chodim do Bauhausu, nieco ako baumarkt v Sr. Jediny supermarkt, kam chodi aj manzel uplne dobrovolne a na dlhsie ako 5 minut 😀

zuzka11
24. jan 2009

Tak u nás neporchází ani Bauhaus 😀 Klidně až večer Miri, žádný stresy, taky se chytsám onbrait knihovnu a možná kafčo s kamarádkou......

mirusch
24. jan 2009

Tu som 😀 Ak sa tu nikto do 20 minut neukaze, tak prcham trosku pracovat do novej izby.

zuzka11
24. jan 2009

Čauki Miri, smůůůůla, co? 😀 Co Bauhaus, byli jste úspěšní???

zuzka11
24. jan 2009

Jestli se tu nikdo neukáže do 10ti minut jdu číst! Mám super rozečtenou knížku a láká........ 😉

zuuuzana
24. jan 2009

no tak mame crcat vylustene.
krepy ??? mirusch kde na to chodis hi hi hi

zuz11 to nie "a" ale "u".
ale je mi to uplne jedno ako to napises. len nie zuza. tak mi hovoril starky ked som mu vsetky sliepky vypustila. a potom som mala zle svedomie. 😉 u vas ale v cechach sa bezne hovori zuza ze? no u nas na sk alebo aspon u nas doma to bolo zakazana ma tak volat!

zuuuzana
24. jan 2009

zuz11 a kedy sa chystame na ivf . no mame o tyzden termin u lekara asi nam to najprv vsetko vysvetli, ale on nerobi ivf. je to ale nas znamy a on nas potom odprevadi do car. ja ale dufam, ze v marci by sme mohli zacat.
sice som v marci uz dva krat otehotnela, ale to neklaplo. len tentokrat verim a dufam, ze do tretice vsetko dobre. 😵

zuzka11
24. jan 2009

Tak budu moc držet palce!!!Já mám zase zady problém se Zuzanou, cítím to, jaky by mi někdo nadával, když mi tak řekne a tady v Německu zkráceniny nějak neuznávají 😒 tak všem opakuju, že jsem Zuzka......, ale jakmile stejně zahlídnou celé moje jméno napsané, tak automaticky změní na Zuzana....gr..........

zuuuzana
24. jan 2009

hmmm to poznam mne vlastne tu inac ani nehovoria a nie zuzana ale susane vacsinou a to ma vie nastvat, ale co narobime proste maju to asi moc zlozite so zuzkou 😉
zuzi aj vy ste boli aj na ivf ze ? ak sa nemylim ?

mirusch
24. jan 2009

Ach jo. Manzel vypol poistky, lebo montoval spinac 😠

zuuuzana
24. jan 2009

mirusch fuuu tak to ste az prilis aktivny. 😉

mirusch
24. jan 2009

No, ja som vsetkym povedala, ze Mirka a hotovo. Aj ked je fakt, ze uz sa mi stalo, ze ked niekto zahliadol cele moje meno, ze to sa vraj paci viac. Ale mne celym menom hovorila len mama, ked som ju nazlostila 😖

mirusch
24. jan 2009

Aaaale, vobec nie. Tym sa cela jeho aktivita skoncila 😔 Este mozno namontuje novu lampu do kuchyne. A ja pojdem vysprejovat plesen v novej izbe a zrejme aj docistim steny, aby tam neboli ziadne zvysky tapiet. Potom uz len vysusit strop....Boze, tolko drobnosti tam treba robit, az mi vlasy dupkom stavaju. Fugy zacelit, osmirglovat dvere, natriet, odizolovat....toz.

mirusch
24. jan 2009

A nevolaju vas Nemci "cucka"? 😀 Mojho manzela nie a nie naucit, ze "z" je "z" 😠

mirusch
24. jan 2009

Kde ste? 😕 😔

zuuuzana
24. jan 2009

hi hi hi presne tak mirusch, namiesto z - c . nie a nie ich to naucit 😉
mirusch ja mam velmi rada ked byt prerabame malujeme. milujem to je to poriadna manualna davka a "beschäftigungsterapie" 🙂 ale moj manzel ten teda ee manualna praca on mi to stale opise alebo nakresli "architekt" mysli si ze sa aj doma presadi ee. ja by som vam hned isla pomoct a najradsej spaltujem steny . az kym so mna neleje. hi hi hi

zuuuzana
24. jan 2009

baby prave mi volala dalsia kamoska je tehu niezeby som jej to nepriala, ale pride mi to ako zakliate. dlho sa im nedarilo a ja som ju stale povzbudzovala a tak som jej to priala a teraz je tehu a ja sa neviem ani tesit. och moj boze co je to so mnou 😔

mirusch
24. jan 2009

Zuuuzka, fuha, tak dobehni. Moj muzicek je sikovny, ale nechce sa mu. Kym ho dokopem k niecomu, tak sa aj zblaznim, ale potom robi. Stale vsetko odklada, vymysla si vyhovorky, preco nemozeme zdvihnut telefon a objednat odvoz odpadu. Ale ja to kaslem, proste to urobim a on je nuteny pohnut zadkom....teraz treba este odmontovat listy, na ktorych bol dreveny strop, lebo nam o par dni odvazaju drevo-odpad. Ale co ma bohovsky rozculuje - ked nieco nejde, tak je to moja vina, ked nieco super klapne (moj napad), tak to vymyslel on 😠 Dnes nadaval, ze lacny spinac (10,- EUR 😕 ), no ja som mu ho kazala kupit? Ani som nevedela, ktory kupil. Ale je to moja vina. Nadych, vydych, oooommmmm.

meleri
24. jan 2009

nazdaarek! 😀 😅 😵

mirusch
24. jan 2009

Zuuuzka, z toho si nic nerob, to poznam. Tento rok sa narodilo 6 babatiek mojim blizkym kamoskam. Jedno za druhym. Dalsia je tehu. To oznamenie - som tehu - tak to je ako noz do srdca, aj ked aj ja to kazdej prajem. Preto som poprosila ostatne, ze nech mi taketo nieco cez sms. Nech to predycham a potom sa uz mozem tesit. Lebo ked je babatko tu, tak sa fakt tesim. Aj ked, tolko babatiek znamena, ze uz na nemamicky nemaju cas a ziju si vo svojom mamickovskom svete, teda nie vsetky, ale vela z nich. Dufam, ze nepridem o priatelstva 😔