Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

kleopatris
27. jan 2010

dobre ranko 🙂

emily super 😵 aj ja potichulinky gratulujem a prajem stastnu cestu a krasny vylet 😉

ivi to je fajn, ze uz to preslo a snad sa ti to ani nezopakuje uz 🙂 a presne tak mysli pozitivne, to je najdolezitejsie teraz

kati vitaj naspät 😉

lubi ja som mala vcera fakt uz strach, ten krpec nic, aj som ho stuchala, aj rozpravala a on cisty ignorant 😠 som teraz nevedela, co sa deje, ci uz zbera sily na porod a cusi, lebo aj brucho mna divne boli alebo co sa deje 😅 ale asi mal len lenivy den, lebo dneska zase skace jak obvykle 😵
a jak si sa teda rozhodla? pre cisarak asi, ze? fakt by asi nemalo cenu sa trapit, ked si taka drobna a este aj tie ostatne okolnosti...a priatel co? nechava to asi plne na tebe, ze?
a s tym rodnym listom, ja neviem moj toaletak zobrali v pohode 😀 len manzelov nechceli, lebo v DE vraj uz neplatia tie vydane pred akymsi rokom

kleopatris
27. jan 2010

boze meleri to je hrozne ☹ to je mi fakt luto ☹ ale snad to banka bude riesit a nebude chciet tie peniaze po vas 😠 to je jak naschval, jak sa hovori na pos.aneho aj hajzel spadne 😠

kleopatris
27. jan 2010

schnucki tak si vybav plnu moc na vsetky taketo blbinky, ja som tak mamu poverila a ona ma moju plnu moc, mozno by to stacilo, ci nie 😖

schnucki
27. jan 2010

ahojik kleo,

ja jsem si tu vytiskla par ukazek plne moci a dam to dohromady ... ja se zhrozila ze to budu muset nekde u pravnika potvrdit nebo tak ... jinak pritelovi udaje muzu jednodusse napsat mame na papirek, nemusim nic prekladat ... tak snad to pujde rychle 😝

lubinka9
27. jan 2010

kleo, tak drahy ma tiez k tomu co povedat ale to definit. je na mne. Ale on tiez nechce riskovat a dufa, ze to tak zostane, a teda povodny plan.
no uvidime, snad moj toaletak odobria.
kleo a uz mavas poslicky? ja beriem stale Mg ved u mna je to jedno, co ty? A kontrola ta este caka ci si uz bola?

meleri, to je desne. Jak na vas dosli? svine svinske. A takemu co by ani neprisiel na nejaky debet to neurobia. No dufam, ze to dobre dopadne nakoniec.

schnucki, ja som pred DE tiez riesila plnu moc. Musi to overit notar. K pravnikovi netreba ale overuje to notar, pred nim musite podpisovat.

kleopatris
27. jan 2010

kontrola az vecer a ja furt neviem ci to co mam su poslicky alebo nie...ale asi hej a magnezko som uz vysadila minuly tyzden, sa mi nechce cakat do marca 😀 ale inak necitim sa, ze by som mala ist za chvilu rodit 😅
inak ani kolostrum nemam, nikde nic 😝 tak dufam, ze sa to mlieko nacas objavi aby to moje pazrave chudatko neumrelo hladom 😀

lubinka9
27. jan 2010

heh kleo, nie si sama, ani ja nic co sa tyka kolostra. Ale ono sa rozbehne hned po porode, treba len casto prikladat. A normalne mlieko cakaj tak 2-4 dni po porode. Zatial babatkam staci to Vormilch, tusim tak volaju to kolostrum, ma najviac vyzivovych hodnot.
A mne Hebamme hovorila, ze na prvych par dni uplne staci mimi to kolostrum a vraj aj tak ma plne brusko plodovej vody a hlad neciti.

kleopatris
27. jan 2010

no len ci aj to nase pahltne stikutajuce mimco nebude hladne 😀
ach jo, ja uz tak zavidim blondy, ze uz ma malinku doma 😵 ja by som uz tiez brala maleho doma, ale bez porodu najlepsie 😀

lubinka9
27. jan 2010

no to by som brala aj ja 😀

inak moj maly v poslednej dobe tiez stikuta, niekolkokrat denne. Ja som si to najprv neuvedomovala lebo vy ste to popisovali, ze je to take intenzivne a natriasa sa pri tom cele brucho.. Ale ten moj stikuta tak v klude, vobec ho nejak nemyka silno, je to skor ako by mi silnejsie pravidelne bilo srdce v bruchu. Taky zvlastny pocit. Ale nic ine to nemoze byt. Ale uz ked to trva dlhsie tak sa maly viac rozpohybuje

meleri
27. jan 2010

čaute
tak mi volal manžel že šel na ty četníky, musí ten papír od nich potom dát bance a prý za 2 týdny snad bysme ty peníze měli mít zpátky..jsem z toho fakt hotová..a to jsme ted pořád šetřili abysme to vydrželi, a najednou toto..

kleopatris
27. jan 2010

boze meleri dva tyzdne? super, ze vam ich vratia, ale sak za dva tyzdne mozte aj od hladu zomriet ☹

macicka84
27. jan 2010

Ahoj holky, jsem tu nova, planujeme s manzelem miminko, respektive na nem zaciname pracovat 😀 ... Je to pul roku co jsem se za nim prestehovala do Nemecka. Vzdycky jsem se tesila jak si budu tehu uzivat, a jak budu s mimcem chodit za kamaradkama, k nasim atd atd, znate to a ted mam strach, ze s nim budu uplne sama, manza v praci a nebudu moct s nikym live popovidat atd. Nejste nekdo z okoli Mnichova, pokud ne asi mi bude muset vystacit tato diskuze 😒 . Zatim pa 😲

schnucki
27. jan 2010

meleri a neni tam nejaka jina moznost?? ... ale aspon ze vam je vrati ....

ahoj macicka, ja jsem s mirusch od frankfurtu nad mainem .... kazdopadne pokud se ti u nas bude libit, budem rady kdyz tu s nama zustanes 😉 .... jsme ti k dispozici ....
ono to neni jako doma, ale nehazej flintu do zita, ...

jsem tu vytuhla na gauci, hruuza se mnou ....

lubinka9
27. jan 2010

meleri, tak hlavne aby to vratili.

schnucki, nie si sama, ja som sa prave prebrala z komy 😀 Ale stihla som sa presunut z gauca do postele 😀 Len niekto zvonil zdola od brany a zobudil ma. Este by som dala.. 😝 Ale potom by som zasa vecer nezaspala.

macicka ahoj, ja som tiez v DE ale hore na severe, Niedersachsen. A kludne zotrvaj, je nas tu v DE zopar.

schnucki
27. jan 2010

je tak to me tesi ze tu nejsem sama co odpo spi 😀 ... jinak me zbudil taky zvonek, soused prinesl klice 😀

normalne mam chut na bramburky, mame tu cesky, takovy ty jihocesky, jsou silnejsi nez normalni .... myslite ze muzu??

lubinka9
27. jan 2010

no ja neviem schnucki, sama sol a prazene v oleji. Ale ked mas hroznu chut daj si zopar kuskov a hned ich daj prec od seba 😝 😀

ja peciem makovy kolac s dzemom a grankom 😝 😝

kleopatris
27. jan 2010

jeeej aj ja som sa zrovna strepala z postele 😀 a kebyze nemam termin u tej Dr.tak spim asi az do vecera 😝

ahoj macicka, kde presne byvas? my sme byvali v mnichove a niekedy buduci rok na jar by sme sa tam radi vratit 😵 teda ak vsetko pojde podla planu 😅

schnucki to ja som chipsovy maniak 😅 ja viem, ze by sa nemali, ale ked sa na mna tak usmievaju no nedaj si 😀 ja som ich teda papala, ale len take co neobsahuju glutaman a ostatne chemikalie, len pekne kilecko soli a dve kilecka oleja 😀

blondynka400
27. jan 2010

Ahoj holky,
tedy vy jste kecalky 😀
Přečetla jsem si to jen tak letmo...
Každopádně, emily, to je fakt super, hned po vysazení HA, velká gratulace a ať čárka pěkně sílí 😵

meleri, tedy vy máte ale smůlu.... Tak snad pojištění bude k nečemu, ale já po jisté zkušenosti už těmhle věcem něveřím. Člověk platí jako debil a pak když swe něco stane, stejně ti nic nedají.. Ale snad budeš mít větší štěstí 😉

kleo, lubi, nebojte, mlezivo se vám spustí hned po porodu, jakmile se malý přiloží (čím dřív tím líp), začne se vyplavovat oxytocin. A je celkem jedno, jestli jste ho měli už během těhu nebo ne...
Jinak mléko spíš až ten čtvrtý den (a pořád je to ještě takovéto napůl),ale je to inidivduální. Do té doby má dostatečné zásoby z bříška a část energie mu dodá i mlezivo. Je toho sice málo, ale zato výživné. První dny mimi stejně ubývá (až 10% porodní váhy) a na porodní váhu se některé dostanou klidně až za 14 dní... 😉

U mne celkem nic nového, manžel mi včera přiletěl, je z malé úplně nadšený, úžasně se zapojil. S malou je hrozně roztomilý 😅 😵. Dneska jsem je nechala i samotné, a zvládli to 😀

kleopatris
27. jan 2010

som si akurat dnes hovorila, ze uz mas manzela doma a urcite sa vytesuje z malinkatej 😵 dokedy vam robi spolocnost? a je super, ze to zvladli, nech si na seba pekne zvykaju 😵

blondynka400
27. jan 2010

kleo, řela bych, že už si na sebe zvykli 😀 . Hlavně se mi zdá, jakokdyby ho podle hlasu poznávala, přijala o úplně jinak, než "cizí" lidi...
Bude tu do příští soboty, takže docela dlouho...😵
Dneska šel slavit, tak jsem zvědavá, v jakém se vrátí stavu 😀

simonecka91
27. jan 2010

ahojte holky 🙂
tak se Vam po nejakem case ozyvam 🙂 ted mi psala schnucki no jako gratuluju a nejen tobe vsem co jsou uz tehule 😵

pa

ivanajelinek
27. jan 2010

Ahojte, tak vy ste tu toho ale popisali..Ja som akurat prisla z prace, dalo sa to vydrzat...Teraz si nieco navarime a zalahneme asi na gauc...

Meleri a to ako ze sa niekto napojil na vasu kreditku? Tomu sa hovori smola... 😠 Ale dobre je, ze vam banka tie penazr vrati spät.

Lubi, a vy ste uz ako dlho v nemecku? Ty si bola na akych uradoch si pozistovat tieto veci? A kedy ides po porode na slovensko?

Mne je dneska dobre, tak dufam ze to aj tak zostane... 😎

schnucki
27. jan 2010

ja mrknu co ty bramburky obsahujou a pak se rozhodnu ... ale celej balik urco nesnim 😀

blondy tak to je super ze je manzel u vas a ze si s malou rozumi, ... super 😵

meleri
27. jan 2010

blondýnko,

tak to je fajn že přijel! to jsou fakt nejkrásnější momenty, po tom narození, hlavní je že si to užíváte! a jak malá? jaká je? pláče nebo je tichá? Hodně ti spí? co noci? psala jsi že se dobře vyspíš tak to asi bude pohoda? a jak kojení? no vyzvídám co.. 😅

holky jo, asi si to půjdu hodit...navíc s manželem nám to zas moc neklape, nevím co se s ním děje, mám pocit že někoho asi má.... 😖 prostě je jak vyměněný..dřív přišel domů byla aspon pusa, atd...ted začal mluvit o nějaké číňance začal totiž nanovo při práci ještě studovat...dokonce mu nabídla aby u ní spal..ještě že byl upřímný a řekl mi to..řekla sem mu že mě to sere ale že když není jiné východisko a´t tam tedy spí..nakonec teda jí to řekl že ne...ale od té doby je divný...někdy mám fakt chut se vším seknout a jet domů ale to nejde..

meleri
27. jan 2010

vůbec jak poznat že vám chlap lže? na mém muži to jde velmi špatně poznat...občas to odhadnu ale někdy ne.. ☹

kleopatris
27. jan 2010

meleri to mas naozaj tazke ☹ ja teda na mojom manzelovi spoznam okamzite, ked klame, ale to boli doteraz len take miniklamstva, ci by som spoznala na nom, ze niekoho ma netusim 😒 a nemoze to byt len stres, teraz s tymi peniazmi, choroby a tak? a este ked zacal aj studovat...a ta cinanka je teda pekne drza! 😠 sak ma doma zenu a dieta! to ja by som ani vo sne nedovolila, aby u nejakej cudzej zenskej prespal....

kleopatris
27. jan 2010

inak ja mam po kontrole a zase som si pekne poplakala ☹ maly uz ma teraz odhadom 3500 gramov a aj relativne velku hlavicku....doktorka mi skoro viacmenej odporuca cisarak a ja som z toho uplne na dne...ked si predstavim, ze este tak kilo do terminu priberie tak bude mat asi 4,5 kg...ak sa UZV myli tak pri najlepsom bude mat 4 kg...neviem co robit, bud mna celu dotrha alebo cisarak...ale ja cisarak nechcem 😢
placenta mu uz chudakovi nestiha davat toko kolko on potrebuje, mam moc nizky krvny tlak a vsetko je na prd...jedine na co sa zmaham je plakat 😢 aj ked tym nicomu nepomozem, musim to dostat von...
este by tu mozno bola moznost vyvolat porod co najskor, ale k tomu sa doktorka nejak nechcela moc vyjadrovat, tak neviem vlastne nic, len ze nosim v bruchu medveda 😖

mirusch
27. jan 2010

Aaaahojte! Ja som dnes cela vyrehotana vdaka mojej kolegyni. Ale postupne vas najprv citam...

Emily 😵 😵 Ja som to tusila, vcera ma premkol taky pocit, ze si tehu, ale ved no, bosorka. Mas IP. Super, spica!

Meleri jezisi, este aj toto! Vsak sa vsade hovori, ze problemy s kartami, my tiez kontrolujeme ucet. Tu v DE ti proste tie peniaze banka vrati. Neviem ako je to vo Francuzsku. Akonahle boli peniaze stiahnute, tak do 6 tyzdnov si ich mozes stiahnut naspat. Ale uf, by som zurila. Je to naprd. Chuda nase.
A este ta manzel sere. Ja ho fakt nechapem. Ma syna, dokonca aj meno mu on vybral, peknu mladu zienku a furt daco vymysla 😠 To je tazke spoznat, ci klame ci nie. Poznam chlapov, co podvadzaju cele manzelstvo a manzelka nic netusi. Ale to neznamena, ze podvadzaju vsetci, ale spoznat to...to je tazke. A keby si mu povedala presne to, co nam? Ze sa ti nepaci ako sa sprava a ze mas chut s tym seknut a ist domov? Ze co on na to? A tu cinanku by som asi vlastnorucne priskrtila 😝 Ja by som sa teda neodvazila spat u nejakeho chlapa, aj keby to bol len kamos. To sa proste nerobi, ved chudak manzel, co si ma potom mysliet.

Schnucki, uf, tak predsa musis tam. Nuz, urob si skusky a bez domov, neda sa nic robit. Cim skor, tym lepsie. Mne papiere vybavila mama, proste ich ukecala, tiez znama znamej... Ale potom mi uz hovorila, nech sa dostavim pred svadbou skor, aby jej uverili, ze fakt ma dceru, co sa chce vydavat 😀

Macicka, vitaj, kludne pis, pri Mnichove zatial nikto nie je, ale ved sa vykecas tu.

No Simonecka, slava, slava, uz som rozmyslala, kde sa flakas... cestovala si? Ved popis.

Blondy, no super, ze je ocko nadseny 😵 A kam si si odskocila? Uz vladzes? No ale ze sa tak blbo pytam, ty si normalne zazrak prirody...

No a este ku mne-tak sme dnes sli robit groupies - fanynky tomu clovekovi (kuk: Ekhart von Hirschhausen) a hned sme sa skamosili so securitakom, co tam navigoval auta. Tak nam hned povedal, ze pride az tesne pred zaciatkom, ale nam sa nechcelo ist prec, tak sme tam strasili hodinu a pol na tej treskucej zime a kecali s tym security. Ten z nas nemohol a vkuse sa rehotal. Kolegyna sa z neho snazila vypacit informacie a on chudak nemohol, bol viazany mlcanlivostou, ale my sme ho tak zblbli, ze uz nevedel, ako sa vola ku koncu. Kolegyna si nasila na ciapku fotku toho Ekharta, no narehnili sme sa ako kone na tych pohladoch okoloiducich, ale mnohi sa pridali do reci. Nakoniec konecne presiel okolo v aute dotycny slavny a my sme zacali mavat, doteraz sa rehnim pri spomienke na ten jeho vyplaseny pohlad. Sli sme za nim a ked vystupil, tak sme dostali podpisy s venovanim a aj sme sa odfotili, podakoval sa nam za pekne privitanie. Som skoro odpadla, aky je vysoky a fakt sympos, dokonca vacsi sympos ako v telke. No a potom som konecne bezala do tepla. Uf. Zazitok, fakt.

mirusch
27. jan 2010

Kleo, teraz som si precitala tvoj posledny prispevok. Moja, uf, teba to babatko riadne vytrapi... Nuz, je to tazko povedat, aky velky bude, az tak presne sa to povedat neda, ale je zrejme sanca, ze bude velke. Nuz, dilema. Aj ty sa bohuzial musis rozhodnut sama. Ale ako prve aj mna napadlo, ze vyvolat porod proste skor, ak chces rodit prirodzene. Nechapem, preco sa k tomu Dr. nechcela vyjadrovat, mala by ti vysvetlit pre a proti. Kurnik. Vsak to preberte s manzelom a zavolaj jej zajtra, ze jednoducho potrebujes poradit a basta.

blondynka400
27. jan 2010

Tedy holky co to tu čtu....

kleo, k té biometrii, stává se, že skutečný rozdíl je i kilčo, ale je to hodně vyjímečné... Každopádně mimi s odhadem nad 4 kila se rodí špatně, zvlášť na prvorodičku. Ale ty jsi zas vysoká, což je výhoda.. A pánev máš jakou? Každopádně to bude muset být s největším nástřihem co se dělá (lepší než se pak nekontrolovaně roztrhnout...), ale z toho strach neměj, to mám za sebou, a když to dr, umí, je to pohoda.
Ségra měla prvního klučíka 4,1, odhad byl asi 4,2, je vysoká, pánev ok a byl to problém, nemohla hlavičku vyltačit ven, prý vždycky cítila, jak kousek vyjela a pak zase zajela, trvalo to skoro 2 hodiny, ale podařilo se je to zdravý pěkný klučík 😉
K tomu vyvolání, možná by to bylo řešení a po ukončeném 38tt bych se toho nebála. Ale je tu jistý problém a to, že mimi i děloha už musí být připravené, jinak se hrzoně natrápíš, můžou ti to vyvolávat i několik dní a stejně to nemusí jít a zkončíš na CS 😖

meleri, no já to na něm poznám hned, že lže, ale jak, to se těžko popisuje, prostě ho už znám tak dobře...
To mi je líto, že to u vás zas neklape, myslela jsem že už je vše ok 😅. Jinak s tou číňankou myslím, že nic nemá, to by ti neříkal, to není styl nevěrníka, tedy alespoň ne českého 😀
Myslíš že promluvit si s ním by nepomohlo? 😕
No malinkatá je jak kdy, někdy je hodňoučký andílek a někdy ubrečená potvůrka. A na to, jak je je ještě malinká, tak má ječáček tedy pořádný. Ale celkově je spíš hodňoučká, akorát občas je protivná, když má hlad nebo nemá ráda přebalování a pak když je unavená, ale nemůže zabrat... Noci docela ujdou,spí tak 2 až 4 hodinky, pak tak hodku trvá než se nají a zas usne, takže i když přerušovaně, ale psát se dá. Ale občas se mi tedy krutě nechce vstávat 😝 😀
Kojení zatím problém taky není, tedy občas jí i na třikrát, pak u toho občas usíná a tak 😀 Mléka vypadá, že mám dost, uvidíme, v pátek se jdeme k doktorce zvážit, tak jsem zvědavá jak přibere. Každopádně spí krásně, pomočených plenek i stoliček máme přepisově, tak snad je vše ok 😅