Sťahovanie do Prievidze

pribinacka
1. máj 2020

Ahojte, mame synceka, 1,5r takze som na RD a muz nas kvoli praci smeruje aj s prestahovanim do Prievidze. Momentalne byvame v Ba, ja som tam cez 10 rokov, ale priselec, nie original🙂Prestahovanie beriem ako komplet zmenu zivota, kde by som musela tiez neskor hladat pracu, nove kamosky a kde mam teraz za ulohu pozerat byty.

Viete mi prosim niekto napisat, ktorym lokalitam, uliciam sa vyhnut a ktore su super pre rodinu mladu s detmi? Blizko skolky, skoly, obchody, lekar, vybavenost ako taka.

Dakujem 🙂

ovaaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elenajezova
2. máj 2020

Už som písala, prvá časť Zápotôčiek je od rodinných domov po dvojprúdovky, pri ktorých je Jednota. To je ulica Ľuda Ondrejova. Ulice napríklad Dobšinského, kde bývam ja. Fándlyho, Matušku, Krásku, Mišúta.... Podľa mňa ideálna lokalita. ❤️❤️❤️❤️❤️

elenajezova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
galapaga1
2. máj 2020

@momoqui tak napis aspon tri veci - mna to naozaj zaujima - mne obcas speci lekari,ale v mojom pripade nie je problem odskocit do BB,alebo aj do BA, ale tiez chapem,ze nie sme vsetci rovnaki a nezijeme v rovnakych podmienkach...

elenajezova
2. máj 2020

A máš tu dve škôlky. Jednu na ulici Mišúta, druhú na ulici Matúšku. Aj ZŠ sú tu dve. Jedna na Dobšinského ulici, druhá na ulici Šafarika.

elenajezova
2. máj 2020

Teraz nám tu pred domom krásne prerobili park. Kopec lavičiek, zelene, stromov, ihrisko. Ja by som za nič na svete nemenila..

elenajezova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elenajezova
2. máj 2020
elenajezova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
momoqui
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lyduska13
3. máj 2020

@pribinacka ahoj,som rodena prievidzanka a zila som aj v ba,avsak nakoniec sme sa vratili domov s partnerom.cely zivot som byvala v casti stare sidlisko na bojnickej ceste, je to trosku rusnejsie ale mala som vsade blizko, oproti som mala kaufland,blizko su aj skolky a nakupne stredisko peso 5 minut.na druhej strane vsetko ma aj svoje pre aj svone proti ci su to zapotocky,stare sidlisko ci sever...treba asi naozaj prist trosku pokukat ako ti tu uz radili.osobne sa mi na starom zilo dobre, aj co sa tyka dostupnosti k lekarom...ale vsade najdes aj nejakych asocialov ci neprisp.obcanov.

pribinacka
autor
4. máj 2020

Ahojte, dakujem vsetkym, kazdy postreh ma nieco do seba 🙂 Hlasim sa, ze sme v Prievidzi veru uz boli. Nakolko ale bola posadka aka bola a casu zalostne malo nestihli sme v podstate nic (ano, planujem tam samozrejme ist na dlhsie a poriadne si veci prejst🙂 Uplne prvy dojem som mala taky, ze tam mate kopu stromov, zelene, pre mna k neuvereniu, tolko stromov na kope, travnatych ploch, takze nieco pre mna uzasne. Presli sme lokalitu tu hlavnu nejaku cestu, MC Donald s, Tesco, Kaufland stredisko som postrehla, potom tie ulice I. Krasku okolo, tam vzadu su krasne domceky, lokalita za depom to sme omylom nabehli, potom som videla nejaku budovu, utulok pre soc. slabsich? Nieco s Panenkou Mariou na budove, tak asi charita nejaka..v pozadi Bojnicky zamok, ako prvy dojem pre mna jedno mensie zelene sympaticke mestecko. Jednoducho mi to prislo, ze by som sa nebala pustit syna par m odo mna nech si cupka. V Ba castokrat musime prejst vacsie vzdialenosti aby sme natrafili na zelenú plochu..hmhm, uvidime, pozriem to aj cez Google Earth :D

pribinacka
autor
4. máj 2020

@elenajezova Jej dakujem za super zhrnutie aj fotky, mate to tam pekne zelené 🙂

lintu
4. máj 2020

Skus popozerat aj stranky codnes.sk, odkazprestarostu.sk (mesto PD), pripadne nejake fb skupiny zamerane na toto mesto.... Aj z toho si vies utvorit urcity obraz o tom, kam sa idete stahovat a co trapi/riesia/zaujima domacich.
Spominala si bratislavsky slovnaft... Na hornej nitre sa zas o prostredie "staraju" bane a elektraren. Kopa zelene je urcite fajn, ale v okrajovych castiach treba pocitat so stretom s lesnou zverou.....

katren32
5. máj 2020

No ja môžem povedať za seba ze na Starom sídlisku bolo lepšie bolo stade všade blízko, bolo tam ticho a dcéra chodila sama von,bývali sme tam 10 rokov teraz bývame na Zapotočkoch 6 rok a je to tu tak ako na veľkom sídlisku, syn nemôže ísť sám von lebo sa bojím stade autá atd,parkovanie je tu katastrofa večer už kruzime ako jastrab po sidlisku, ale tiež je všade stadeto blízko. Ja by som nešla bývať na sever a do necpal príde mi to že je to strašne od ruky všade..

patko33
5. máj 2020

@pribinacka predávame byt na starom sídlisku keby náhodou ☺️

koruhva
5. máj 2020

@katren32 tak potom sa to na starom sídlisku dosť zmenilo...lebo tam sa má báli nechať aj vyniesť smeti pred pár rokmi...na zapotokoch a v necpaloch v pohode...chodili sme zvyčajne ku rieke alebo na bicykloch do Lazian...ide o to akú lokalitu človek chce, nám tam nikdy nič nechýbalo, do mesta sme pomaly nechodili lebo všetko čo sme potrebovali sme mali tam...

katren32
5. máj 2020

@koruhva no tak okolo kauflandu by som dieťa behať nenechala ale mi sme bývali pri aklube a tam bolo super

gradula
6. máj 2020

Ja som Prievidzanka - byvala som na Zapotockach; jedenast rokov po skole som potom bola v BA a pred rokom a pol som to tam zabalila a vratila sa naspat, ale teda do Bojnic - je tu super- male mesto s lesmi za domom a do PD naskok 😉

gradula
6. máj 2020

...a stavaju sa tu aj nove byty, tak pripadne mrknite 🙂

michaelamichelle
6. máj 2020

@gradula úplne chcem toto iste urobiť ja už vyše polroka. Po 2 rokoch v BA ma to ťahá do PD. 😏

gradula
6. máj 2020

@michaelamichelle , ja som v BA uz trpela a nevedela si predstavit tam dalej fungovat s detmi. Tu nam je lepsie 🙂

pribinacka
autor
9. máj 2020

@patko33 Dakujem, kludne poslite odkaz inzeratu do spravy 🙂

henina251
24. máj 2020

@pribinacka ahoj ak chceš nápis súkromnú správu 🙂

sabina_00
11. jún 2020

Za mňa určite staré sídlisko.
Je tu kľud, pokoj.. 10 minút pešo mám obchodné centrum, kaufland, tesco.. všetko po ruke.. s parkovaním tu viac menej nieje problém.. teda aspoň ja ho nemám.. Za domov máme menší park..
Tiež mám skoro 1,5r syna. Ak chceš môžeš mi napísať 🙂

katarina194
11. júl 2020

Ahojte prosím vás ten bylinkar čo bol v Prievidzi ešte lieci? Poprípade ešte lieci? Ďakujem za každú odpoveď.

majus142
20. feb 2021

Ahoj,mozem sa spytat,ci ste sa do Pd realne prestahovali?ako sa Vam byva?my to tiez zvazujeme,tak som zvedava na postrehy,dakujem🙂

henina251
20. feb 2021

@majus142 ja zatial byvam v PD ale budeme sa stahovat. kludne sa pytajte co by ste chceli vediet

majus142
24. feb 2021

@henina251 ahoj☺ dakujem za reakciu🙏😊ja z okolia Pd pochadzam a, po 15 rokoch v Ba sa plánujem vratit,ale priznam sa obavy hlavne z práce,ako to ty vidis,lebo kazdy ma strasi,ze je to viac nez zle,ale ja citim,ze to az take zle nebude☺ ktora cast na byvanie s 5 rocnym je podla teba naj a co skolky?mas nejaku slusenost?stajujete sa kvoli praci,ci celkovo menite?dakujem velmi😊😊😊

majus142
8. okt 2021

@pribinacka ahoj,mozem sa spytat,ci uz v pd realne aj byvate?my uz plánujeme coskoro,tak hladam povzbudenie,ci je spokojnost ,ďakujem🙂