Sťahovanie do Prievidze

pribinacka
1. máj 2020

Ahojte, mame synceka, 1,5r takze som na RD a muz nas kvoli praci smeruje aj s prestahovanim do Prievidze. Momentalne byvame v Ba, ja som tam cez 10 rokov, ale priselec, nie original🙂Prestahovanie beriem ako komplet zmenu zivota, kde by som musela tiez neskor hladat pracu, nove kamosky a kde mam teraz za ulohu pozerat byty.

Viete mi prosim niekto napisat, ktorym lokalitam, uliciam sa vyhnut a ktore su super pre rodinu mladu s detmi? Blizko skolky, skoly, obchody, lekar, vybavenost ako taka.

Dakujem 🙂

ovaaa
1. máj 2020

Pre mna najvyhodnejsie sidlisko Zapotocky....vsetko dostupne aj pesou formou, t.j aut. stanica, Korzo, centrum...blizko rieka Nitra...

dankovicova
1. máj 2020

@pribinacka kamoška mi býva na Zapotôčkoch a ona si tam pochvaľuje, že relatívne všade to majú kúsok, že môžu pešo chodiť 🙂

galapaga1
1. máj 2020

Ak staci podnajom - su v oblube celkom najomne byty v okolitych obciach - napr.Opatovce nad Nitrou, Lazany - relativne blizko do mesta, ale viac kludu....treba volat priamo na obecny urad - zvyknu byt na byty poradovniky, ale niekedy motyka vystreli ;)

blondtana
1. máj 2020

Ľudia, ktorí si vyskúšali Zapotôčky, si ich nevedia vynachváliť, bývanie tu je ale také vyhľadávané, že je skoro nemožné tu nájsť byt, kamoška čakala 2 roky, kým kúpili. Je tu najlepšia diskotéka v meste, najväčšia Jednota, dostupné nákupné centrá, či stanica 15min. pešo, blízko rieka Nitra, kde sa dá ísť prejsť, zabehať, alebo posadiť do reštiky s ihriskom pre deti 😉

marysa21
1. máj 2020

Ja odporúčam sídlisko Kopanice 2 škôlky , lesopark ,základná škola ,lekáreň +lekár (2 dospelý+deti supermarket Jednota+malá Jednota ,fresh potraviny , pizzérie ,veterinár tichšie prostredie veľa mladých ľudí a mamičiek odporúčam tzv. Sever.

koruhva
1. máj 2020

Sídlisko Necpaly alebo Zapotôčky 🙂

michaelamichelle
1. máj 2020

@pribinacka Zapotôčky určite nie. Teda ak nehľadáš množstvo neprispôsobilých občanov.

elenajezova
1. máj 2020

Ja bývam na Zápotôčkoch na Dobšinského ulici a nikdy by som nemenila. Všetko dookola je blízko. 2 školy, 2 škôlky, obchodné centrum Korzo, veľké obchody Tesco, Kaufland. Doktori na Uniklinike, obchody ihriská, pošta, interiérové ihriská tiež dve. Pošta, rieka Nitra s možnosťami prechádzok... Rozhodne Zápotôčky.

momoqui
1. máj 2020

@pribinacka stahovanie z Ba do Pd bude asi dost sok 🙂 ja osobne by som byvanie pozerala v bojniciach

elenajezova
1. máj 2020

Ale sú dve časti Zapotôčiek. Prvá časť, kde bývam ja. Tá je od rodinných domov po dvojprudovky pri Jednote. A potom je druhá časť Zápotôčiek, tá je trosku preľudnenejšia. Tam tie činžiaky stavali už nahustejšie.... Tu u nás je asi väčší kľud... Ja pochádzam z Prievidze z Dlhej ulice, ale Zápotôčky by som už nemenila...

c_est_la_vie
1. máj 2020

@pribinacka skus si to rozmysliet a pozriet sa na dlhsie do PD- kludne tam chodte na dovolenku. Poviem ti uprimne, ja by som tam nebyvala. Muz je odtial a chcel sa tam vratit ale ja som si dupla.

Kludne mi napis spravu, nechcem to tu vypisovat.

galapaga1
1. máj 2020

@momoqui bola som v rovnakej situacii pred par rokmi. Zas taky dramaticky rozdiel to nie je. Zvyknem hovorit,ze v PD mame vsetko co v BA okrem parlamentu a Ikei :D

veronikapl
1. máj 2020

pribinacka Zapotôčky určite nie , pokiaľ máte auto a nedajbože by ste už po piatej hodine podvečer chceli zaparkovať máte problém ...ja som z tej časti odišla kvôli tomuto inak na starom sídlisku je tiež všetko ako potravinové obchody, blízko aj Korzo aj centrum mesta a tak ..ale aj na sídlisku Sever je to v pohode, až na to parkovanie zasa ...

pribinacka
autor
1. máj 2020

Ahojte dievcata, jemine kolke ste sa ozvali, dakujem, velmi si to vazim 🙂 Ked v dnesnej dobe niektoré poradi, vo volnom case, to je vav. V Ba mi to pride, ze cim vacsia vzdialenost tym nikto nikdy nema cas, vsetci robia do siestej a nema cas, ani rodina pomaly :/ Co ja viem, v Ba sa aj tak motkame iba v dvoch, mozno troch mestskych castiach, praca do vecera a vikendy klasika, utek z Ba na chalupu alebo k rodicom na domy :D Nie sme ani typy do centier nakupnych vyzivat sa tam 3hodiny..teda raz ma muz prehnal kvoli topankam ze jedno centrum, druhe 20km odtial..tretie..damy, to ste mali vidiet ten krik, skoro rozvod, nikdy viac :P Chcem jednoducho povedat, ze mne by krkolomne Ba nechýbala, fakt. Ale premiestnit do Prievidze zivot cely to si sice trufam hrdinsky, ale so stiahnutou ritkou🙂) Do hlavy si hlavne meliem obrazky ako si tam dokazem najst pracu, maly bude chodit do super skolky a budeme sa snad aj s nejakymi susedmi poznat, fuu, noo uvidime. No aby som uplne neodbocila, tie Zapotocky sa sklonuju v inzetatoch, to je teda tam okolie Dobsinskeho, I.Krasku? Kedze to beriem vazne mam foto z mapiek🙂 Prosim, ta cast je ze Pily, Prednadrazie na obrazku a nad Pilami je aka cast? Akoby to z tej strany kde su vlavo Bojnice. Tie casti su ok podla vas? A ten Sever dobre chapem, ze je jednoducho hore na severe, ulice severne do toho patria? A neberte ma prosim za hlupu, ale MHD chodi v akych intervaloch? V mensich mestach ako ba tych 40tis obyvatelov som sa stretla s 40-45min intervaloch, to som potom zistila, ze prejdem mesto aj pesi v pohode 🙂 Parkovanie je kapitola K, Prievidza ma prosim nejaky system parkovaci, ze prenajmeme miesto od mesta predpokladam? A je v Prievidzi ale ze uplne tabu lokalita, ulice? Ako vo Vrakuni Pentagon?

pribinacka
autor
1. máj 2020

@galapaga1 Dakujem, zaujimave moznosti, ideme skor na kupu, ale aj tak vdacna informacia 🙂

pribinacka
autor
1. máj 2020

@michaelamichelle Dakujem 🙂 To zrovna veru nehladame, ale presvedčila som sa ked som byvala v 8. podnajmoch v Ba, ze velmi zalezi fakt aj na ulici, bloku v nejakej casti, otoceni trasy hlavnej kadial sa chodi smer centrum a miestami bola lokalita v poho a z opacnej strany veru nic moc

pribinacka
autor
1. máj 2020

@c_est_la_vie Dakujem 🙂 Veru chystam sa tam co najskor, pochodit zistene, najdene, potvrdit ocakavane..Kvoli praci a dochadzaniu je lepsie sa prestahovat v nasom pripade. Syncek ma sancu nastupit do skolky, netrhat ho z kolektivu. V zivote mam po istych udalostiach co som videla, zazila uz pohlad iny, hlavne chcem zit v klude s rodinou, byt tam kde su oni, nerozdelit sa, ja som prisposobiva jašterica, ked bude treba beriem metlu a letim zase dalej 🙂

pribinacka
autor
1. máj 2020

@galapaga1 :D Áno a IKEA je za 10e uz vsade :D este aj to mi chlap ofrflal, ked dlho cakal na svedske gulky a predieral sa davom, ale vonia to tam ťipťop nabytkovo mmm

pribinacka
autor
1. máj 2020

@veronikapl Dakujem 🙂 Takze parkovanie je otras? Ja som sice ozaj slnecna povaha, ale nieco krehke sa mi v hlave nalomi vzdy ked vidim niekoho stat na nasom mieste..oznacenom, krize biele a aj tak, to viem byt zlaa..Pri bytoch som si ale nevsimla, že by sa predavali s parkovacím miestom, maloktore :/ To asi naozaj ist mozno aj popozerat ako to kde reálne vyzera s parkovaním

marysa21
1. máj 2020

Dobrý večer MHD jazdí 30 minútových intervaloch niekedy 15 min. taxi stojí 2e po celej Pd všade ste autom do 10 min. a lokalita tipu Pentagon tu nieje a ženy tipu prostitútky na ulici na výpadovkách nenájdete sme malé mediálne známe mestečko .

marysa21
1. máj 2020

parkovacie miesta sa neprenajímajú hop alebo trop ale sú aj ulice ,kde aj bez problémov zaparkujete večer.

lolitaelita
1. máj 2020

@pribinacka staré sidlisko alebo Zapotocky (najväčšie sídlisko a veľa malých detí) ale najlepšia lokalita je prvá polka sídliska vzadu je málo zelene, su tu 3 škôlky a 2 zakl.skoly a všade je blízko

pribinacka
autor
1. máj 2020

@marysa21 Ďakujem, velmi pomocne informacie 🙂 Na zeny prostitútky sa nemozem pozerat inak ako s lutostou, ano, zavisle, slabe, mozu za to samy..ale aj tak, ako sa hovori, kto nechodil v ich topankach nech nesudi, každopádne som rada, ze vo vasom mestecku to neni..Inak v Ba neslavny Slovnaft kvoli zapachu, nieco podobne v okoli Prievidze od podnikov nejde, viete napisat?

pribinacka
autor
1. máj 2020

@lolitaelita Dakujem 🙂 Ktora je to prosim prva polka sidliska Zapotôčky ktore ulice napr? Pozriem to na mapke..alebo teda ulice kde su asi 3 skolky relatívne blízko seba..asi to tak pozriem 🙂

marysa21
1. máj 2020

Zápach z fabrík nemáme jediný komín ,čo dymí je elektráreň v Zemianských Kostolanoch aj to minimálne .

robin30
1. máj 2020

To zazijes pekny sok z ba do PD a hlavne ta cesta tam to je cisty luxus na podvozok auta keby ma zlatom vyvazil nedostal by ma tam nik

lilke
1. máj 2020

Ja som z PD, teraz v BA. Ide aj o Vaše spoločné predstavy, požiadavky na bývanie. Napr. pre mňa jediné nesympatické sídlisko v PD sú práve Zápotôčky, zahustená paneláková výstavba, pripomína mi Petržalku, sú aj na rovine. Ale logisticky (OC, Kaufland,Tesco, stanica) OK. I keď pešo všade zájdeš. Rovinaté je aj staré sídlisko, je zelené, je tam veľký park smerom na Bojnice, dostupnosť k veľkým obchodom rovnaká ako zo Zápotôčok. Kopanice (Sever) sú kopcovité, ale zas hneď lesopark. PD má školy rovnomerne rozmiestnené, asi iba z Dlhej ulice je ďalej na najbližšiu ZŠ.

galapaga1
1. máj 2020

@pribinacka mam skusenosti aj s kupou bytu v PD cca rok a pol, az dva roky spat...ak chces, napis mi sukromnu spravu, mozme viac "pokecat"... a mame aj Pentagon - ako som pisala vyssie, okrem Ikei a parlamentu vsetko :D "Nas" Pentagon je na Ciglianskej ceste a este v jednej blizkej lokalite, ale to ta asi nezaujima (resp. v inzeratoch s ponukou byvania nenatrafis na tuto vychyrenu lokalitu), to len dokaz, ze tu mame naozaj vsetko :D A k tomu uponahlanemu zivotu - tiez tu k tomu spejeme a mame co robit, aby sme tomu odolavali ;)

galapaga1
1. máj 2020

@lilke Zapotocky si pre mna vystihla. V BA som byvala v Petrzalke a ta mi bola sympatickejsia - viac ihrisk a hlavne cistejsie. Ale mozno to bolo konkretnou lokalitou - ja som byvala blizko Incheby a blizko tych rodinnych domov, kde to nebolo az take "huste" a teda celkom je to porovnatelne s tou castou Zapotociek ako pise @elenajezova ...

momoqui
1. máj 2020

@galapaga1 zalezi od toho kde v ba si byvala, mne teda v pd toho chyba omnoho viacej