Ako dostať 25 tisíc po pôrode?

lila16
30. jan 2008

ahojte kočky kto si dnes nekúpil NOVÝ ČAS tak pozor - rada nad zlato:

ako dostať na diaťa 25 tis.
po 28 dňoch od narodenia dieťaťa podajte písomnú žiadosť o príspevok a príplatok k príspevku na Úrad práce, sociálných vecí a rodiny SR v mieste trvalého bydliska. Žiatosť musíte podať najneskôr do 6 mesiacov od jeho narodenia INAK O PENIAZE PRIDETE.

Ako požiadať o práspevok: musíte požiadať Úrad práce a soc. vecí a rodiny SR v nieste bydliska - tlačivo nájdete na nete na www.employment.gov.sk/DIS nájdete to v časti ŽIADOSTI.

1 Rodný list- vybavte si ho na matrike okrem originálu si dajte vystaviť aj druhú kópiu (stojí cca 50Sk)
2 zdravotná poisťovňa hneď po narodení si prihláste dieťa do vami vybranej poisťovne
3 Prihlásenie k pobytu to vybavíte na mestkom úrade kde bývate.

ČO potrebujete aby ste dostali peniaze:
doklad totožnosti
potvrdenie lekára, že ide o prvorodené dieťa
potvrdenie, že ste chodili na pravidelné prehliadky ku gynek.
rodný list dieťaťa
fotokópiu identifikačnej kartičky z banky (číslo účtu kam pošlú peniaze)
potvrdenie lekára, že sa dieťa už dožilo 28 dňa
potvrdenie od zamestnávateľa u ktorého ste pracovala
potvrdenie od zdr.poisťovne že matka bola poistená pred pôrodom minim.1rok

mimkaz
5. sep 2011

@amulienka ahoj, ja som rodila v 2008 a odniesla som tam len také tlačivo, ktoré ti potvrdí tvoj gynekológ a tiež tlačivo, ktoré ti potvrdí pediater, keď bude mať tvoje dieťatko 28 dní.Tie tlačivá ti dajú na UPSVaR

melus
18. okt 2011

ahojte chcemsa opytat porodila som 2.10.2010 do kolkych dni mi poslu porodne diky

andrejka1974
18. okt 2011

@lumah ani ja som s tymto neni nadsena ze sa to tyka len mamiciek prvorodiciek druhorodiciek a tretorodiciek ja som v septembri 2008 porodila dcerku bola v poradi 5 a bola po 8,5 roku vsetko som jej nove kupovala a v aprili cakam dalsie zasa nic

melus
18. okt 2011

tlacova chybicka 2.10.2011 dakujem za odpoved

ajca123
18. okt 2011

Ano mate pravdu ze je to nespravodlive ohladnetoho prispevku:(
A oni ani neakceptuju ze prve deti su skoro uz dospele????

zivika
18. okt 2011

@melus ziadost mozes poslat po tom, ako ti pediatricka potvrdi, ze sa tvoje babatko dozilo 28 dni, potom ti vyplatia prispevok cca do mesiaca...ja som rodila 26.12.2010 a peniazky dosli vo februari 2011, presny den si uz ale nepamatam...vsetko sa docitas tu http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/index.php?...

ajca123
18. okt 2011

@melus dieta sa musi dozit 28 dni a potom musis doniest potvrdenie od gynekologa ze si chodila na kontrolu a aj od detskeho lekara potvrdenie ze tvoje dieta sa dozilo 28 dni...

melus
18. okt 2011

to hovorite o priplatku kprispevku ale samotny prispevok vdaka kocky

stanka77777
Odpoveď bola odstránená
Zobraz