• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vyplácanie rodič. p. po zmene zamestnania. Mám nárok?

14. apríla 2009 
Poberám rodičovský príspevok (podľa starého zákona) a pracujem - pravdepodobne budem meniť zamestnanie -bude mi patriť rodičovský príspevok alebo nie (podľa nového zákona)? Máte niektorá takúto skúsenosť?
12. apr 2009 o 18:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ak si raz podla stareho zakona, nezmeni sa to na novy len preto, ze zmenis pracu. Takze - ak Ti vznikol narok na rodicovsky najneskor 31.12.2008, patri Ti v plnej vyske az do skoncenia naroku nan, bez ohladu na to, kde pracujes (ak samozrejme dieta nedas do statnych jasli, resp. skolky)
13. apr 2009 o 18:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ďakujem,
čiže bez ohľadu na to, že prechod zo zamestnania do zamestnania nebude plynulý, že budem trebárs aj 3 mesiace doma a až potom nastúpim - RP mi patrí? Ale budem musieť každú zmenu nahlásiť na UPSVaRe, že?
14. apr 2009 o 07:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
3 mesiace budes pokojne na RD a potom nastupis. Zalezi na dni vzniku naroku na rodicovsky :wink:
14. apr 2009 o 07:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
súhlasím s alexandrou, že záleží len na tom, odkedy ti bol priznaný RP a aby dieťa nechodilo do št.škôlky.
Ak budeš končiť so "zárobkovou činnostou" (končíš PP a faktické vykonávanie práce), tak to radšej nahlás a tiež zase nový začiatok práce v novom zamestaní + kto sa počas práce stará o dieťa.
14. apr 2009 o 10:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Ja som si myslela, že ak sa začal pracovný pomer pred 31.12.2008 - tak berie RD bez ohľadu na to kde je umiestnené dieťa (nie škôlka, samozrejme) a ak na stúpi do práce po 31.12.2008, tak sa už posudzuje kde je dieťa a podľa toho mení výška RD.
Ale ak je to v termíne priznania RD, tak pohoda.
14. apr 2009 o 11:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok