Môžem byť súčasne na rodičovskej dovolenke, byť zamestnaná v pôvodnom zamestnaní a zároveň pracovať v novom zamestnaní?

Zodpovedané
18. apr 2023

Dobrý deň,

momentálne som na rodičovskej dovolenke, poberám rodičovský príspevok. Pracovný pomer mi stále trvá (doba neurčitá). Naskytla sa mi však nová práca. Z tej pôvodnej by som ešte nechcela dávať výpoveď z dôvodu, ak by tá nová nakoniec nevyšla.

Dá sa byť zároveň na rodičovskej dovolenke, poberať rodičovský príspevok, byť zamestnaná v pôvodnom zamestnaní a zároveň pracovať v novom zamestnaní?

Alebo musím ukončiť pracovný pomer v starej práci a začať pracovať v novom zamestnaní?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ste na RD, nič Vám nebráni začať pracovať u iného zamestnávateľa. Teda za predpokladu, že to budete stíhať, resp. že budete mať nejako vyriešené stráženie dieťaťa.

Neskôr (po skončení RD) môžete teoreticky pracovať súbežne aj u dvoch zamestnávateľov, ak to budete časovo stíhať a ak takýto súbeh 2 pracovných pomerov nie je vylúčený v konkurenčnou doložkou. Platí len za predpokladu, že títo zamestnávatelia by boli pre seba navzájom konkurenčnými firmami.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk