Vyplácanie rodič. p. po zmene zamestnania. Mám nárok?

oxy
12. apr 2009

Poberám rodičovský príspevok (podľa starého zákona) a pracujem - pravdepodobne budem meniť zamestnanie -bude mi patriť rodičovský príspevok alebo nie (podľa nového zákona)? Máte niektorá takúto skúsenosť?

alexandra
13. apr 2009

Ak si raz podla stareho zakona, nezmeni sa to na novy len preto, ze zmenis pracu. Takze - ak Ti vznikol narok na rodicovsky najneskor 31.12.2008, patri Ti v plnej vyske az do skoncenia naroku nan, bez ohladu na to, kde pracujes (ak samozrejme dieta nedas do statnych jasli, resp. skolky)

oxy
autor
14. apr 2009

ďakujem,
čiže bez ohľadu na to, že prechod zo zamestnania do zamestnania nebude plynulý, že budem trebárs aj 3 mesiace doma a až potom nastúpim - RP mi patrí? Ale budem musieť každú zmenu nahlásiť na UPSVaRe, že?

alexandra
14. apr 2009

3 mesiace budes pokojne na RD a potom nastupis. Zalezi na dni vzniku naroku na rodicovsky 😉

gapa
14. apr 2009

súhlasím s alexandrou, že záleží len na tom, odkedy ti bol priznaný RP a aby dieťa nechodilo do št.škôlky.
Ak budeš končiť so "zárobkovou činnostou" (končíš PP a faktické vykonávanie práce), tak to radšej nahlás a tiež zase nový začiatok práce v novom zamestaní + kto sa počas práce stará o dieťa.

oxy
autor
14. apr 2009

Ja som si myslela, že ak sa začal pracovný pomer pred 31.12.2008 - tak berie RD bez ohľadu na to kde je umiestnené dieťa (nie škôlka, samozrejme) a ak na stúpi do práce po 31.12.2008, tak sa už posudzuje kde je dieťa a podľa toho mení výška RD.
Ale ak je to v termíne priznania RD, tak pohoda.