Dvojročná dcérka má kazy v mliečnych stoličkách

dominicka005
8. apr 2019

Ahojte maminky, chcela by som sa Vás opýtať, poprípade poradiť, ako ste riešili situáciu ak vaše dieťa malo pokazené dolné stoličky, má v nich kazy, bolia ju.. Celkovo jej chrup nieje nič moc, horný predný zúbok vybila, scernal jej, napokon sa chytili aj ostatné predné a z troch už nemá skoro nič.. Co by som ale rada vedela, opýtala sa, vedia dieťaťu pomôcť nejakú lekári aj keď dieťa nespolupracuje? Odmalička jej brali krv, robili gastro vyšetrenia a ona sa mi už tak boji lekárov že placeme už v čakárni hoci ani dnu nejdeme... Ďakujem za odpovede, prajem pekný deň

dominicka005
autor
10. apr 2019

No žienky, takže dnes sme. Boli u zubárky, dala jej zatiaľ len cement, aj to s takým bojom že niečo neskutočne... Uviidme ci ju to bude bolieť ďalej alebo nie.. Zubarka vravela ze môže to aj vypadnut, lebo cementy dlho nevydržia a a ze najlepšie by bolo jej to vyvrtat a dat plombu, ale to musí dieťa spolupracovať.. Nasla som na nete nejakú detskú stomatologiu v Košiciach, tak sa idem. Informovať

weronika90
12. apr 2019

@dominicka005 my do Trenčína

pieksamaki
12. apr 2019

@weronika90
V trencine poznate.detskeho zubara prosim vas?

weronika90
13. apr 2019

@pieksamaki áno, len dlho sa čaká na termín lebo veľa detičiek tam majú, teda ak treba ten oblbovak dat, lebo to musia len ráno nalačno.
Je to na Zlatovskej zubné centrum. Ako je Kara , respektíve ich stará vrátnica. Poprípade vám môžem potom poslať číslo ak budete chcieť.

azbestica
13. apr 2019

@dominicka005 no co viem tak stoličky vypadávajú dosť neskoro cca okolo 9 roku... To je ešte 7 rokov!!! A keď ju to boli už teraz...... Určite by som to nenechala len tak. Hraj sa s ňou najprv pár týždňov na zubára a potom choďte k tomu ozajstnému. Nejakému co to s deťmi vie. Strach nestrach opraviť by sa to malo. Sľub dáku hračku ako odmenu a potom aj ozaj kúp. Držím palce

shandy137
9. máj 2019

@optive mozem sa prosim spytat kde mate taku dobru dr?

dominicka005
autor
9. máj 2019

@azbestica no ja to tak ani nenechávam preto to aj riešim, mame termín u jednej detskej zubárky, ktorá je vraj najlepšia detska v Košiciach, len na termín sa veľmi dlho čaká. Medzitým nastali ďalšie problémy s ďalším zubkom, tak sme to u našej poriesili nrachylo a teraz musíme už len vyčkať dva týždeň do termínu u tej Dr v KE, ktorá sa venuje len deťom s postihnutím alebo deťom ťažko osetritelnym.. V dcerinom prípade dohivaranie, slubovavnie a následne kupovanie hraciek, tresty, odmeny uz velmi dlho nefungujú, ani rozhovory a podobne, keďže ma už panicky strach. A ma na to aj dôvod.. Čiže to jej a ani nám nepomôže, preto sme hľadali a nasli tu Dr ktorá má na takéto deti aj primerane prostriedky a nie všetko sa robí nasilu

azbestica
9. máj 2019

@dominicka005 tak vam drzim palce chudinka mala nech to vsetko pekne zvladne. Mali ste nejaku zlu skusenost so zubarom alebo preco ma taky strach?

dominicka005
autor
11. máj 2019

@azbestica áno mali, keď jej musela zubarka vytiahnuť nerv, lebo dosť nešťastne zlomila zub, a odvtedy už dvakrát sme boli pri zubároch a zas a znova len ošetrenie,, nasilu,,... O dva týždne sme objednaní do KE.. Ale už vybavujeme aj súkromné centrum pretože dva týždne mi nevydrží, kazy na stoličkách ju neskutočne bolia, nocami nespi, plače pre bolesti, jest nechce, čo plne chápem.. Len to na svk nájsť dobrého zubára pre dieťa a hkavne takého ktorý osetruje takéto detičky je veľmi ťažké...dakujeme pekne, pekne verím a. Modlím sa ze nám už konečne niekto pomôže 🙏

optive
14. máj 2019

@shandy137 my sme z Bratislavy v Eden Parku

natur
28. aug 2019

@dominicka005 Uff, mas toho dost. Nie je lepsie, zamerat sa (hlavne) na pricinu, nez sa trapit s vyberom zubara a jeho zakrokov dietatu nesympatickym? Jeden z bonusov by bol, ze dalsie kazy by uz nevznikli. Vid popis slajdu https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2761916..., hlavne cast Nikdy nie je neskoro.