6,5 mesačná dcéra je horšia. Je to kvôli zúbkom?

mischell0110
30. dec 2014

Moja 6,5 mesacna dcera je cim dalej tym horsia a horsia.On narodenia,je predcasne je umrncane dieta,ktore sa len pestuje.Chrbticu mam uz v cudu a nervy ani nehovorim.Cez den nespava od malicka,som rada ked spi doobeda 15min. a poobede 2x po 10 min. aj to len niekedy.Vyzaduje si stale pozornost,nezahra sa sama,ked niesom pri nej mrnci o dusu.Nasa domacnsot je katastrofa,co nic neurobim pri nej,ale uz to neriesim a priatel to chape,kedze vidi,ze akeho certa doma mame.No trapi to,ze konecne jej presiel ako tak reflux,asi tyzden bolo dobre,aj papala pekne,prikrmy jej chutia,ale len zelenina,ovocie a caj za toho oneho nebude,napina ju a dusi sa potom.Ale prestala v noci spavat,je kazde 2h hore-hore ako hore-ona vlastne oci ma zavrete,ale place,mrvi sa,skusam jej davat papat,ale potiahne len trosku a potom je zas na hodinku dve ticho,no zo spanku place,vyhadzuje dudel asi 100x za noc jej ho dam a ona ho 100x vyhodi a huci.Cez den s nou neni rady tiez,nechce spat,pritom si ocka zmoli,az ich ma cervene,uklada sa spat,na rukach uz byt nechce huka jak sialena,dam ju do kocika a vozim,no po 30min.vozenia zaspi,ale na 5-10min.max a zas je hore.papat nechce,vypluva mi flasu,uz som aj dudle menila,kasicky prestala tak papat ako predtym,ze len tak sa zaprasilo.Ja neviem,ci su to zuby,lebo DR.tvrdi,ze kdeze,to este nie.Ale slinta strasne,vsetko pcha do pusy,zuje si rucicky stale,aj mne prst taha do pusy a zuje.POtieram jej dasna gelom,ale mam pocit ,ze jej nic nezabera,nijako sa jej nepaci,nespi,nepapa a ja uz neviem co s nou.a DR.na to vsetko len,to su deti.niekedy je taka,ze 15min.je az bordova,co reve a neviem co s nou a potom o 5min.je jak vymenena a 10min.sa smeje,hra a potom zas.Uz som zrela na prasky fakt,lebo som zufala,neviem co s nou.od 4,5mesiaca slince a myslim stale,ze su to zuby,ale toto je cim dalej tym horsie.Mate niektora podobnu skusenost?A co podla vas to je,su to zuby,alebo jej nieco moze byt,alebo je len take jedovite dieta 1 zo 100?

orchidea71
30. dec 2014

to iste sommala a ja spanok cez den vôbec ale zase v noci spaval a mne detska lekárka poradila ked bol nekludný cez den pol čipky do zadku uklidnil sa a spinkal aj 3 hod

pribinak
30. dec 2014

Asi najvacsi problem je v tom, ze tvoje babo citi aka si ty nervozna a je nervozna tiez a ty si potom nervozna z nej a ide to takto dokolecka
Moj krpec tiez velmi malo spaval a vela krical, chodili sme 3x tyzdenne plavat, tam som ho nesetrila a riadne sme sa tam vysantili, potom dal aj hodinu a pol, plavali sme od 3 mes
Vrelo odporucam

mischell0110
autor
30. dec 2014

@orchidea71 skusala som,ale nepomahalo ani to

mischell0110
autor
30. dec 2014

@pribinak no rada by som,len ked ja nemam kedy ani ju nachystat a nie este seba,co huci stale.ved ani na prechadzky nechodim ako by som chcela,co to vzdam,lebo kym sa ja obleciem,a ju zacnem,je taka dopotena co huci,ze nemam uz nervy na to

katchicaa
30. dec 2014

@orchidea71 prosímťa aký je to čípok?

katka1981
30. dec 2014

@mischell0110, poznam, ja som do dvoch rokov nebola schopna pri nej navarit. Uplne som osprostela, akoby som sa nanovo ucila varit, nespavali sme, teraz ma 5,5 a prespi obcas ale u nas moze celiakia za zly spanok, uz sa to zlepsuje. Ale ako minminko to bol reflux, kolika, zuby, nocne mory, uzkost....... teraz je takychto deticiek velmi vela, akurat vcera manzel stretol znameho, pan ma dve dcery a tej starsej sa narodilo dievcatko a dedko nechape, ze obe dcery boli bezproblemove a ta vnucka ma 8 mesiacov a je len urevana a ze dcera je nacisto znicena. Mam pocit, ze dnes je vacsina deticiek takychto. Neboj o par rokov bude lepsie, len vydrzat.

natalym
30. dec 2014

Asi ma tu ukameňujete, ale moja dcéra bola tiež takáto. Boli to zuby. Neverila som tomu a mama mi radila potrieť ďasienka slivovicou. Nechcela som dieťaťu podávať alkohol, bola som proti tomu a bojovala som. Raz keď sa to už nedalo vydržať, tak som potrela, baby a fakt to fungovalo. Dieťa vysmiate, odvtedy kľud. Fakt.

zarica
30. dec 2014

@mischell0110 ahoj, skúšala si ju dať do nosiča alebo šatky? Nám to veľmi pomohlo, urobila som veľa vecí doma takto... Inak sa musíš trošku ukludnit, nech ti ju priateľ postrazi aspoň na hodku a choď von s kamoskami, cvičiť alebo hocičo, nech troška vypnes.... My sme syna museli prvé 4 mesiace stále na rukách nosit a od 7mesiace v noci buntosi, aj každú pol hodku, takže pevné nervy a vydržať... určite to nerobí naschvál, hlavne žiadne vyplakavacie metódy, nech nie je v strese ;)

eryykah
30. dec 2014

Mam to iste. Babatko za to nemoze, nevie dat inak najavo svoju nepohodu. A to mrncanie v noci su isto zubky.

tajka1986
30. dec 2014

@mischell0110 az takto zle to u nas nebolo ale tiez sme si uzili svoje hlavne v noci pri zuboch. Urcite jej zubky uz v tomto veku mozu ist,nechapem preco dr.razne zamietla ze nie. My sme mali prvy zubok zaciatkom 5mesiaca. Skus jej jasienka potierat medzi jedlami alebo na vecer my sme mali Dentinox a boli sme spokojny hned sa ukludnila,ale viem ze su na to aj homeopatika ked nechces s lidokainom. Drzim palce

denislava
30. dec 2014

Aj obe moje deti mali prvé zubky na začiatku 5 mesiaca. Teraz keď je malý večer nepokojný, dám mu homeopatiká Coryzallia a máme kľud. Fakt na nepokoj pri raste zubov pomáhajú, môžem odporučiť. 🙂

mischell0110
autor
30. dec 2014

@denislava a ako casto si to davala?len ked ja neviem,ci to isto ma zo zubkov,len priznaky su take si myslim

babulka82
30. dec 2014

@mischell0110 asi ta nepotešim ale toto asi zubky niesu ,proste si vyžaduje pozornost 😕 aj naš toto robil presne do pismenka ako to popisuješ.Nepomohlo nič ,ako tak sa časom nejak ukludnil až po roku a aspanok sa upravil ked som prestala kojit.Dudlik nemame vobec.Musiš vydržat ,verim ti ale je to najhoršie obdobie,nevieš ju zabavit ničim ,ked začne bežkat tak sa ukludni trošku. Druhe mamičky si to uživaju a pekne v klude kočikuju a ja som len trpla a čakala kedy začne ten rev a toto bolo stale. Teraz ma 20 mesiacov a tiež ma svoje dni ale je to ovela ovela lepšie,da sa zabavit ,zahra sa ,takže radim len vydržat asi nič ine nepomože.

nikusssik
30. dec 2014

podobne ako @babulka82 odporúčam nečakať najbližšie mesiace zázraky 🙂 moja bola tiež predčasne narodená, doslova srditý typ, to mi už v nemocnici povedali...vždy o nej vedeli 🙂 a veru sme sa čosi natrápili, bruško, plač, málo spania...spávala dva krát po hodinke, potom som ju naučila spať dlhšie..tak, že som ju jednoducho hneď po zobudení ešte uspala a tak postupne sa naučila spaať aj dve hodinky...ako sa začala hýbať, veci sa menili, ale prišli zuby a horor...ak budete mať s každým zubom také noci ako my, tak sa ešte na spánok nechystaj 🙂 v dobrom 🙂 ale vieš čo? každy deň ďakujem, že je zdravá a to, že sa nevyspím je najmenej...teda, teraz už prespí celú noc, odkedy sme prestali v noci piť mliečko....ale občas prádu fázy nepokojného spánku, no nieje to také ako kedysi...máme 21 mesiacov 🙂 tak veľa trpezlivosti,viem ,čo to je mať náročné dieťa...doteraz je tvrdohlavá a keď nieje po jej, tak nervačí, ale už sa vyhrá, zaujímajú ju knihy, pohyb, stále sme von...je to lepšie 🙂 chce to čas...

emili162
30. dec 2014

ahoj...chcem ti povedat, ze ta uplne chapem, tym istym som si presla aj ja s mojim synom...ale uz od tretieho mesiaca....zacal byt urevany, stale len mrncal, nosila som ho na rukach, aby som uz nemusela pocuvat ten plac, neurobila som vobec nic, nevarila som, neupratovala som a to nehovorim o sebe, bola som rada, ak som si stihla umyt zuby...bola som psychicky na tom velmi zle...moj syn sa srdil pri vsetkom, nevedel sa sam zahrat, na bruchu nenavidel byt, hojdacie krsielko, hrazdicku a podobne veci nenavidel...stale len ten rev...ale teraz, s odstupom casu ti poviem, ze to boli zuby...tiez by som neverila, ake dieta dokaze byt protivne kvoli zubom, ale je to tak...tiez som pochybovala, kazdy den pozerala do ust, ci uz nahodou daky nevykukne....pochodili sme aj kopu doktorov, co sa vsetci cudovali, ze je taky uplakany, ale nic, dieta zdrave...a na konci stvreho mesiaca mu vysiel prvy zub a od vtedy mu isiel jeden za druhym...no uzila som si kazdy jeden ti poviem....problemy so spankom, aj v noci, aj cez den,,,az na konci 11mesiaca sa to trochu polepsilo, a teraz, ked mu ide dalsi zub von, tak uz sa trochu zlepsilo, uz predsa vie aj chodit...ale aj tak sa nevie zahrat sam a vyzaduje si pozornost....
ja som skusala davat tu camillliu na zubky a gelik kamistad a dentinox...ten bol najlepsi.
prajem vsetko dobre, mne kazdy tiez len vravel, neboj sa, to prejde...ale kedy, to mi nik nepovedal....bola som z toho na nervy, nic ma nebavilo, netesilo a dokonca ani to moje dieta...normalne som mala z neho strach, ze ked sa zobudi, co ja preboha idem s nim robit, s takym umrncancom.

albar
30. dec 2014

To moze mat milion pricin aj povahou to moze byt, ale raz som pocula ze ked je dieta v pohode tak nie je mrzute hoci si aj ziada vela pozornosti. Podla mna sa ozaj v prvom rade skus trochu zrelaxovat, ak ti ma kto pomoct a potom skus vylucovacou metodou - zmenit plienky, ci jej nie je teplo-zima, ci nema celiakiu alebo intoleranciu na laktozu (to sa niekedy nevie a dieta sa s tym morduje, nechce jest ked sa naje je mu zle ked sa nenaje je hladne, boli brucho...), patraj unuvaj lekarov - nechcem plasit ale aj srdiecko moze nieco ukazat... Drzim paste, aby ste to dobre zvladli.

rose32
30. dec 2014

Citronik pomoze na dasienko.sem tam prstami potlacaj dasienka tak jemno ukludni sa.

babulka82
30. dec 2014

@nikusssik presne maju rozne obdobia deti takže treba sa vždy pripravit,raz zuby,potom choroba alebo vzdor atd. Stale niečo . Ale ako pišeš treba sa tešit že su zdrave a toto prejde aj ked naš je teda dost temperamnetny od narodenia.Nikdy som nemala pocit že je to "normalny " novorodenec,už v porodnici vykukal ked nieto buchol dvermi 😀 oči vypulene stale.

pribinak
30. dec 2014

@mischell0110 juuj, velka chyba, ze nechodite pravidelne von, cerstvy vzduch robi zazraky, prospeje tebe i babatku
Ona by sa naucila, ze ked ju das do kocika aj ked vrieskajucu, pochopi, ze sa ide von, na vzduch

Moj krpec sa naucil, ze kocik = von, von = cerstvy vzduch a kolisanie kocika

No a ze ziape, vsak nebude ziapat naveky. Raz jej odidu hlasivky

Moj krpec bol tiez taky urevanec, poznala nas cela ulica, najskor spoza rohu isiel rev a potom sme sa za 10 min obajvili my, teda ja a kriciace dieta ;)

tana2278
30. dec 2014

@mischell0110
Mala som podobneho syna. Moja rada: Zmier sa stym a hlavne necakaj, ze sa to v najblizsej dobe zlepsi, ono sa to najskvor este zhorsi. Drzim palce.

mischell0110
autor
30. dec 2014

@babulka82 joj no nepotesila si ma.chcem prestat kojit,len neviem ako sa zbavit mlieka,lebo odsavam uz 6,5 mesiaca 6x denne,lebo z prsa papat nevedela ani nevie a ked mala reflux sa ani nedalo kojit.presne,ja tiez som uz zufala,lebo ine mamy si to uzivaju,a ja chcem ist len na blbu prechadzku a nemozem,lebo len huci ako aj dnes. uz 3tyzdne sme nikde neboli a mne chyba ist von,krasne vonku snezi a my sa trapime doma...

mischell0110
autor
30. dec 2014

@emili162 presne ako pises,akoby hovoris o mne.nic ma netesi,lebo som unavena,nevyspata a zufala,lebo neviem uz co s nou,robim vsetko co sa da.mame aj gel aj take gulocky ako tabletky na ukludnenie dasien,ale nepomaha to.hrazda,hojdacka hracky nic ju nebavi,len na rukach aj to len ked ma naladu,lebo huci,tak len kocik a noci su hrozne,lebo po celom takomto dni v noci som rada,ked spim 2h aj to prerusovane,lebo kazdych 15-20min.mrnci.no na dasienkach nevidim nic opuchnute,ani zdurene,biele alebo co,tak neviem.ak su to zuby,tak nech uz sakra vyjdu von...

denislava
30. dec 2014

@mischell0110 Dávam to podľa potreby, niekedy aj 3 noci za sebou. Jedna na noc stačí. Su to také ampulky, obsah sa vytlači do úst. Skús to, za pokus nič nedáš, možno to pomôže. Nám to pomáha. Sú to iba bylinky, neublížis tým..

babulka82
30. dec 2014

@mischell0110
@emili162 aj ja som mavala take stavy že som normalne chcela ist psychologovi ,ale to bolo z toho nevyspatia celu noc a cely den zas urevane dieta no jeden kolotoč. 😖 Bolo to hrozne obdobie.A ešte ked som videla ako sa všetky mamičky naokolo chvalia ake maju dobre babatka. Uprimne som taketo dieta nikdy nevidela ale asi nie každa mamička sa stym pochvali že? 😔

emili162
30. dec 2014

@mischell0110
@babulka82 no ani nam tie geliky moc nepomahali, to ja som len natierala zo zufalstva...tiez zo zaciatku som nevedela, ze su to zuby, lebo tiez ani dasno opuchnute, ani nic biele, ale poviem ti, trva to, kym nejaky zub vynde...ja som tiez bola na prasky, ked mi daka mamicka, kamoska hovori..."zuby? ani neviem, ako vysli!!!!! no az ma poraza pri takych odpovediach...ja som si kazdy jeden odserinkala...tiez som robila mozne, aj nemozne, aby neplakal...na rukach som ho cely den po dome nosila, spievala som mu, riekanky, basnicky...ale beda, ak som ho polozila, co i len na zachod odskocit...rev, rev, rev, az kym som neprisla....boli to pre mna hrozne dni, mesiace, vlastne prvy cely rok a kto mi povie, ze to je najkrajsie obdobie, tak som schopna strielat....jasne, ked mas dieta, kde ho polozis, tam cusi a hadze usmevy, tak ano...noci boli otrasne, on sa mi zobudil napriklad o druhej v noci a tvaril sa, ze je vyspaty a ja som ho aj tri hodiny uspavala...bola som hotova, uz som nevladala a potom funguj cez den a zase ten plac....ja som bola nestatna, ze co to mam za dieta...doslova som sa ho bala...a cez den, ked spal.. v postielke este ako tak, ale von v kociku, nemohol ani pes steknut, hned bol hore a zase mrzuty, urevany...
a presne ako pise babulka82....ja ked som videla inu mamicku po meste, vysmiatu, upravenu a dokonca telefonovat, pod ciernu zem by som sa skopala, lebo mi bolo tak hrozne, ked som si predstavila, co ja mam doma.
ja si myslim a verim tomu, ze su to tie zubky, tiez som neverila, ked to mne vraveli, ze ved nemoze byt predsa taky protivny kvoli zubom, ale teraz, s odstupom casu viem, ze moze a boli to zuby....len pevne nervy....verim ti moja, je to na slucku...ja som bola tak isto na tom ako ty a neverila som, ze to dakedy skonci. je mi luto kazdej mamicky, c si takym dacim prejde.

emili162
30. dec 2014

@mischell0110 a este ti chcem povedat, ze ja som bola z toho mojho dietata taka nervozna, len som vrcala na cely svet, bola som podrazdena a kazdy do mna len hudol, ze on je zo mna nervozny, ze to citi zo mna a tak je urevany...ale bud v pohode, ked ti cely den len premrnci, srdi sa pri kazdej prilezitosti a reve...tazko je byt psychicky v pohode

babulka82
30. dec 2014

@emili162 nam celkom pomaha dentinox na zubky. A teraz viem ked idu hned je nervozny,umrnčany a nechce jest ,vtedy ale nevidno zubok ten vyjde tak tyžden až dva.Už nam chyba len 6 a bude pokoj zo zubami.Prvy syn bol uplne iny, tomu naozaj neviem kedy zuby vybehli ale on je aj uplne ina povaha.tento druhy je sice viac urevany ale strašne šikovny,zvedavy atd. Všetko ma svoje za aj proti.

babulka82
30. dec 2014

@mischell0110 ja som odstavila tak že som si prsia zviazala na pevno obvazom a pila šalviovy čaj .Každym dnom som davala menej a menej a prestali sa nalievat.

oblecenieavecicky
30. dec 2014

@orchidea71 Aj mňa by zaujímalo, aký to bol čípok...Ďakujem

emili162
30. dec 2014

@babulka82 a mozem vediet,. kolko ma tvoj maly?moj ma 1 rok aj tri mesiace a mame 16 zubov, takze uz len 4 a pokoj so zubami...ale ti poviem, nam tak rychlo nevysli, ked sa mu zacali drat napriklad ocne, to bolo na zaciatku osmeho mesiaca, von vybehli az na konci 12 mesiaca...takze pekne dlho...a presne mame take iste priznaky, ako aj vy...umrncany, nervozny, srdity, nechce jest...dentinox je dobry, ten aj my mame a este kamistad, ten tak strpne dasna...a presne ako pises, vsetko ma svoje za a proti...aj nas je strasne sikovny a zvedavyyyyy...