8-mesačné bábätko je bez zúbkov

1. apr 2023

Ahojte maminky 👋 Chcela by som sa vás opýtať, či majú vaše 8-mesačné bábätká zúbky. Moju dcérku trápili opuchnuté ďasná od tretieho mesiaca a stále nič. V treťom mesiaci mala ďasná opuchnuté, pediatrička nám povedala, že základy tam už sú, len sa musia prerezať. Potom jej ďasná odpuchli a v šiestom mesiaci za napuchli, mala už aj teplotu, slinila a doteraz nič. Momentálne ďasná napuchnuté nemá a je kľudnejšia. Mám sa báť alebo je to normálne, že ešte nemá zúbky? Ďakujem za odpovede

martina2111
1. apr 2023

Môjmu vyšli prvé dva naraz osem dní po jeho roku a tiež sme očakávali od štvrtého mesiaca a nič.

jaond19
1. apr 2023

Moji dvaja mali prvy zub po 11m. Teraz tretí syn uz ma 10m a tiez stale nic. Osobne mi to vyhovuje, nakolko kojim :D

20erika07
1. apr 2023

My sme si u dcerky pockali este raz tolko a neboli to zrovna prve dolne jednotky ale stolicky ,ktore sa prerezali prve😁 potom jej rad radom vychadzali ale slintala a "hryzla" od 4mesiacov

nikoletka_h
1. apr 2023

Môjmu tiež vysiel prvý zúbok až po 8m 🙂 určite je to ok podľa mňa.

54tinka54
1. apr 2023

Môjmu vyšli prvé dva zuby tesne po prvých narodeninách, teraz má takmer 20 mesiacov a 7 zubov iba 😅 dr vraví že je to ok, že sa mu aspoň neskôr pokazia.
A to tiež mal napuchnuté ďasná hádam už od 5teho mesiaca.

barus26
1. apr 2023

mám skoro 8 🌛 a nemá ešte ani jeden zub. Prvorodenej vyšiel prvý zub presne keď mala 9. mesiacoch. V decembri mala 2 roky a stále jej chyba ešte 6 zubov 😀