8-mesačnú dcérku trápia zúbky

6. jún 2023

Dcérka má 8 mesiacov a posledne 4 mesiace ju trápia zúbky. Od vtedy sa jej zhoršil spánok. Prestala som to riešiť keď som sa dozvedela, že manželovi vyšiel prvý zub keď mal 11 mesiacov. Posledné dni ale je to ešte horšie a začala mať aj sopliky, budí sa s plačom. Tak som jej pozrela do pusy a ma tam toto. Už hádam to bude za chvíľu? 🥺

sajmonka_1216
6. jún 2023

vidno, že sa pomaly tlačia, ale ešte ich zhora nevidno, takže to môže trvať ešte kľudne aj 2-3 mesiace..
mojej šli tiež 3 naraz a šli asi 3 mesiace, kým sa neprerezali... vtedy už mala 10m

autor
6. jún 2023

@sajmonka_1216 tak to ma vôbec neukludnilo 😄 už je totižto na dotyk veľmi ostro cítiť. Ďalšie 3 mesiace už neviem ako dáme. Budem spať už aj po stojačky 😄

zooeynka
6. jún 2023

Ten gel, napr.dentinox davas? To jej ulavi(na chvilu). A ked je vela placu tak aj nurofen proti bolesti a aj sa po mom vyspite....utlmuje.

miimss
6. jún 2023

Nám pomáhal gél kamistad a na noc nurofen. Inak tie zúbky sú masaker nám prvý vyšiel v 7 mesiacoh a potom nonstop nejaký... Do roka mala 12 zubov 🤯 takže ťa úplne chápem. Musíš to len prežiť, prajem veľa trpezlivosti a posielam veľa energie.

sajmonka_1216
6. jún 2023

hej inak ten kamistad som aj ja dávala, aj nurofen ak bolo treba.. ten kamistad som niekedy len olízala prst a už som cítila strpnuté, tak to isto pomôže

autor
7. jún 2023

@miimss
@sajmonka_1216
Odfotila som jej to ešte takto. Gél sem tam pošucham keď je veľmi zle ale trvá to len chvíľu čo je kľud. Čipok som dala viburcol minule ale nezdalo sa mi, že by pomohol. Myslíte žienky, že ten nurofen bude lepší?

maryetta
7. jún 2023

Mojej dcerke isli zubky doslova nekonecne. Jej aj 3-4mesiace. ☹

autor
7. jún 2023

@maryetta veď toto, prvý syn to takto neprezival a mal prvý von v 7.nesiacoch len tu slečna je celá po ocinkovi 😄😄

divokykonik
7. jún 2023

Ja som dala len raz nurofen na zúbky, inak sme to skrátka nejako prežili. Boli aj lepšie, aj horšie noci. Ale zbytočne doňho nepchám lieky.

maryetta
7. jún 2023

Ano aj u nas tak. Mam pocit ze prvy syn. Jemu zubok vecer nic a rano tam bol. Jedine co uz isli dlhsie boli stolicky. Ale u dcerky to bolo fakt hrozne. Jej ked isli zubky tak cele dasna boli od krvi.

autor
7. jún 2023

@maryetta dnes to už má takéto ďobula. Kričí na nás všetkých už od rána 😄
Princezné to horšie zvládajú 😄

maryetta
7. jún 2023

Ano. Ten na fotke vlavo uz uz. Ono to tak akoby “napuchne” dasienko. Praskne a uz bude tam zubok. Toto uz by mohlo byt “rychle”.

autor
7. jún 2023

@maryetta držme všetci palce 😄

macusiq
7. jún 2023

Toto uz mozno zajtra bude mat vonku. My sme to takto mali den pred tym.

jankalukasova
7. jún 2023

Viburcol je homeopatikum... Nurofen je liek s obsahom účinnej látky. Takže áno, je medzi nimi diametrálny rozdiel.

autor
8. jún 2023

@macusiq áno už je von 😄 už poobede mala dierku 😊

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz