Zúbky a nespavosť 5 mesačnej dcérky

andelok
17. jún 2012

Ahojte maminy, nasej 5-mesacnej dcerke idu spodne zubky (kusok uz ma aj prerezany) a velmi sa jej zhorsil spanok za posledne tyzdne - az natolko, ze neviem, ci to mozeme pripisovat len zubkom. Mate podobne skusenosti? Vecer ju nevieme uspat - ked uz ju uspim a je uplne "tuha", o par minut po tom, ako ju polozim do nasej postele sa preberie. V noci spi vkuse maximalne 45 minut a aj to velmi nekludne. Ukludni sa az na rukach alebo na prsniku, ktory ma v ustach takmer celu noc. Zaujimave je, ze v noci nejako velmi neplace, proste len nespi. Mozu za taketo spravanie zubky? Prip. je pravidlom, ze v noci zubky trapia viac nez cez den? Dakujem 🙂

vefi89
17. jún 2012

@andelok určite trápia v noci viac, lebo cez deň je rozptylovaná a tým pádom je "bolesť" z rastu zúbkov utláčaná do pozadia.. a myslím nejaký overený recept nenájdeš 😅 treba to pretrpieť

andelok
autor
17. jún 2012

poradi este niekto, ci ju trapia zubky?

lutia
17. jún 2012

@andelok ja to tiez neviem posudit lebo aj ked nas trapili zubky tak sme v noci spavali dobre...(zatial) a mozno ju to viac trapi tak skus pred buvanim dat troska geliku na dasienka a uvidis ci bude spanok lepsi...myslim ze odpoved nenajdes ci su to zubky alebo len zly spanok

anjelicek26
17. jún 2012

@andelok - saske sli zuby jeden za druhym ako huby po dazdi.. okrem stoliciek uplne bezbolestne...napriek tomu si zo mna robila cumel a prisavala a prebrala sa v noci kazdu hodinu, chodila som ako matoha... ona mala velmi plytky spanok, ked zistila, ze je prso mimo jej dosahu, bola hore. Poradit neviem, u nas sa to tahalo 2,5 roka, kym sa to dieta naucilo spavat... Max si vytrpel kazdy jeden zubok, odfnukal, odmrncal, ale v noci spaval ako zabity, 1x hore.. zuby na tom nic nezmenili.

andelok
autor
17. jún 2012

@anjelicek26 A to ti tak spavala cely cas, alebo len ked isli zuby? Lebo nasa mala spavala doteraz v noci celkom dobre, dva razy sa zobudila na kojenie a to bolo vsetko...a teraz sa jej nocny spanok uplne pokaslal.

anjelicek26
17. jún 2012

@andelok - cely cas... do roka kazdu noc aspon 8x hore... potom uz len 4x ten druhy rok 😝 Co sa tyka spania to bolo fakt zabijak 😅

niagara11
19. júl 2012

ahoj, my mame rovnaky problem. ked idu zubky alebo sa iba chystaju, ze este nic nevidis ani necitis ze by tam uz boli tak sa tak tyzden dva budi asi kazdu 1.5-2 hod. v noci a vzdy pije, takze to je dost vycerpavajuce. Ale cez den tak casto nepije, takze podla mna to z hladu nie je. Je ale v tom obdobi nervoznejsia, udiera rucickami dokola, ci potrebuje viac rozptylovania a tiez si viac strka rucky do ust a viac slinta a hryzie. Dolne dva uz ma vonku a to bolo tiez podobne, takze teraz sudim ze jej idu horne 🙂 A pre porovnanie predtym spavala celkom v pohode, zvycajne sa tak 2-3x v noci sa zobudila. Potom pocas dolnych zas nocny maraton 🙂 a potom ked sa jej prerezali zas zacala normalne spavat ako predtym no a teraz je maraton zas ;)

machavka
6. jan 2013

@andelok dobrý deň, môžem sa opýtať ako Vám to dopadlo stým spánkom? mám ten istý problém, malý spával do 5 mesiacov úžasne a teraz sme každú hodinku hore ..som z toho nešťastná včera zaspal o 1dnej v noci aj to som ho hojdala v kresielku ☹ tiež sa mi nezdá že by ho hrozne niečo bolelo len jednoducho nespí a keď tak krátko a slabo ako ste písali vy 😒

andelok
autor
6. jan 2013

@machavka Dobry vecer...no u nas to bolo dost zle, v podstate od juna do nejakeho oktobra-novembra sme spavali katastrofalne...ale od juna az do novembra isli zuby, spolu ich vyslo az osem postupne, jeden za druhym. Teraz ma dcerka presne rok a konecne sa jej spanok zacina skludnovat..v noci sa este budi, ale napr. ked ju vecer ulozim, spi cca. 3 hodiny, niekedy aj viac. Potom sa trosku preberie, cucne si mliecka a spi dalej...a takto sa to deje parkrat v noci a kedze spi s nami, niekedy si ani nevsimnem, ze som ju kojila. Takze konecne som vyspana...ale inak presne ako u vas, ten 5 az 7. mesiac bol otras, v noci milionkrat hore, s manzelom sme ju museli uspavat na lopte, prip. spala celu noc na prsniku. Ale fakt ze celu, nemohla som sa od nej vobec odvalit.
Neviem, ci to sposobuju tie zubky, ale asi ciastocne hej, lebo teraz, ked jej ziadne nejdu, spava dost dobre. Ja uz som zopar diskusii a clankov na tuto temu precitala a nemusi to byt len zubami, ale aj tym, ze cca. od toho 6. mesiaca sa vyvin dietatka prudko zrychluje, zacina vnimat veci, motoricky sa vyvija a aj to mu znekludnuje spanok. Kamoskina mala spavala skvele to 7. mesiaca a potom priblizne do roka bola kazdu chvilu hore..aspon som sa mala komu postazovat 🙂

machavka
7. jan 2013

Fuuu tak to ste mali perné 🙄 ja si tiež myslím, že to nie je len zúbkami že to asi jedno na druhé nadvezuje 😒 je to pre mňa šok dcérka mi prvý krát prespala celú noc keď mala 4 roky on bol od narodenia úžasné dieťatko keď mal 3 mesiace stalo sa že 3 noci po sebe prespal celú noc...no a takto ma rozmaznal a teraz sa nejdem dať dokopi 😵 ja verím že to skoro prejde alebo že sa to aspoň zredukuje na polovicu vstávaní 😀 musíme byť optimistky nič iné nam neostáva 😅 ďakujem za vašu odpoveď a želám zdravíčka a veľa prespaných nocí 😀

klemente
16. jan 2013

@andelok
@machavka
Práve som si našla túto vašu diskusiu a svojím spôsobom som „rada“, alebo skôr upokojená, že v tom nie som sama. Dcérka bude mať 6 mesiacov a celý ten šiesty mesiac bol, čo sa týka nočného spánku, dosť zlý. Cez deň býva dobrý, spinká 2-3 krát a potiahne aj hodinu a pol. Ale noc-katastrofa. Keď ju uspím, po pol hodine je hore. Keď vydrží spať do 2 hodín, je to úspech. Pomáha len prsník a pohojdávanie, potom zaľahne a ja len čakám, čo budem nasledovať. Hádže so sebou zo strany na stranu, mrnčí, vykopáva nohy. No čo vám budem písať..poznáte to. Dnes sa zobudila o tretej a bola hore do pol piatej. Už som ju potom aj nechala trochu mrnčať, lebo som nevládala ju neustále hojdať a prikladať na prsník. Ona sa totiž aj rozplače, keď ju nevezmem na ruky.
Ešte sa vás chcem baby spýtať, aké máte prístupy k tomu, či dieťa nechať trošku si poplakať alebo reagujete hneď a tíšite dieťa? Nemám to srdce aby som ju nechala plakať dlho, alebo si „precvičovať pľúca“, ale niekedy už nemám silu mať ju hodiny na rukách alebo prsníku. Čo si myslíte o spôsoboch uspávania, keď sa dieťa necháva zaspávať v postieľke a len sa hladká a prihovára k nemu (bez uspávania na rukách)? Alebo jednoducho, také tie prísnejšie spôsoby uspávania?
A čo vlastne robíte celú tú noc, keď deti nespia a zobúdzajú sa každú chvíľu?

machavka
16. jan 2013

@klemente pekný deň prajem ja som ztoho bola veľmi nešťastná bála som sa že to bude trvať tak ako písala @andelok ☹ ale našťastie to asi po 10 dňoch prešlo 😅 zmenili sme spôsom uspávania a podmienky ale neviem či to bolo tým..manžel sa musel osťahovať do detskej izby ja s malým spávam sama na manželskej(v postielke byť nechce potrebuje ma cítiť)..predtým som ho uspávala v hojdacom kresielku teraz keď viem že je jeho čas zaspáva pri kojení pekne na posteli aby som ho už nemusela prekladať..a tretia vec čo robím je že poriadne pred spaním vyvetrám izbu a tak sa mu oveľa lepšie spinká..to zlepšenie už trvá asi 2 týždne túto noc bol hore len raz ( čo si pamätám 😀 )pomaly budem skúšať ho dávať späť do postielky..len sa modlím aby sa to nevrátilo 🙄 držím palce aby to aj u Vás malo taký priebeh ako u nás treba vydržať a hlavne sa snažiť byť pokojná a ak sa dá pospať si keď aj malinké 😕 všetko dobréé..Maja

andelok
autor
16. jan 2013

@klemente Ahoj, ja som dost velky odporca vyplakavania, takze u mna je to skor taky instinkt...cize ked zacne vecer plakat, hned bezim do spalne ju ukludnit. Pretoze viem, ze keby ju necham tak, nic nedosiahnem, akurat bude plakat este viac a rozrusi sa. Ak ju hned nezoberiem na ruky, prip. nedam prsnik (v noci), tak place velmi...a to si nemyslim, ze by bola rozmaznana, jednoducho tak to bolo od narodenia, sama sa nevie ukludnit.
Co sa tyka uspavania tak, ze dieta hladkas po chrbatiku a pod....veeeeelmi rada by som to tak robila, ale napr. v noci ked sa zobudi ju neuspi nic okrem prsnika alebo nosenia na rukach. Skusala som ju aj objat, podat jej ruku nech vie ze som tam...ale nic nezaberalo.
A k poslednej otazke, co robime celu noc, ked sa dietatko velmi budi...no, su lepsie noci, kedy staci sa otocit a dat prsnik a spime obe dalej (niekedy za celu noc ani neviem kolkokrat som ju kojila - tomu hovorim dobra noc 🙂 , pretoze pri tom spim) a potom boli aj noci, kedy sme sa s manzelom striedali na fitlopte, lebo hned ako sme ju polozili, tak zacala plakat. Postupne som si zvykla na menej spanku a ako som uz pisala vyssie, v case, ked nejdu zuby, je to v noci uplne v pohode, proste ju kojim v spanku a niekedy o tom ani neviem...len sa zrazu zobudim, ze mam vyhrnute pyzamo, mala papa a potom zas zaspim 🙂

klemente
16. jan 2013

@andelok mám pocit, akoby si písala o nás🙂)

andelok
autor
16. jan 2013

@klemente Hihi, tak to som rada, ze nie sme sami s takymito problemami...nie ze by som ti to priala samozrejme, ale cloveku sa ulavi, ked vie, ze jeho dieta nie je jedine 🙂

luci137
21. jan 2013

haha aj ja som si myslela že som jediná, presne čo tu píšete máme aj my už niekolko dní a som uplne vyčerpaná,neviem čo robím zle ale mám pocit že to ani nezmením,asi len vydržať, len vám poviem ako mi je lúto, ked počúvam ostatné baby ako uložia maleho večer spať a spí až do rána..že sa zobudi tak raz na jedenie v noci, ja to nepoznám od kedy sa narodil,už ako týždňové bábo nám vobec nechcel spat ani cez den ani v noci.....tak ja dufam že to musí raz skončiť a začne aj spavať

ivetoy
22. jan 2013

@anjelicek26 sialenstvo toto

amorko1
1. sep 2014

dobry den mi mame 9mesiacou a je to nieco hrozne ako nas trapia zubky doteraz nam pekne spinkala aj cez den dvakrat za den po hodinke a v noc prespala celu a teraz je to nieco hrozne nespime ani cez den ani v noci a zubky zatial ani jeden sem tam ma zvisenu teplotu hnackuje a aj doktrorka nam povedala ze kazdu chvilku vindu a nic poradne co este mozme skusit dakujem mamicky za kazdu radu