Aké máte skúsenosti premedikáciou u zubára. Naozaj si dieťa nebude nič pamätať?

kulumulu123
7. máj 2019

Ahojte chcem sa opytat maminiek co riesili zubara konkretne vrtanie zubku s premedikaciou (taky ten oblbovaci syrup) ako to zvladali vase deticky? Nas to caka buduci tyzden a mam z toho dost obavy nakolko dcera (bude mat 5 o 2mes), si sice necha vysvetlit AJ u zubarky spolupracuje ale doteraz sme nic vazneho neriesili.... Naozaj si to dieta potom nic nepamata? Je nakolko oblbnute as spolupracuje pocas zakroku? Iba potrebujem vediet na co sa mame nachystat... Dakujem za vsetky skusenosti.

ela_79
7. máj 2019

@kulumulu123 je predmedikacia nevyhnutná? Nám to na jednej klinike nútili ale nakoniec sme sa rozhodli pre inú ambulanciu a zubárka malú totálne spracovala a samotný výkon šiel bez predmedikacir a k zubarke sa stále teší.sla na ňu pomaly, najprv sa rozprávali a popritom spravila dent hygienu, ďalší krát spolu pod lampou spravili plombovu guľôčku a potom si nechala opraviť zub ... Úplne hladko a bez problemov to prebehlo a pritom šlo o zdlhavejsi výkon.

meluela
7. máj 2019

@kulumulu123 mojmu trhali zuby s premedikaciou .. super spolupracoval, na bolest si nepamata, akurat potom mal chvilu zlu naladu ked mu to prestavalo ucinkovat

kulumulu123
autor
7. máj 2019

@ela_79 zubarka vravela ze nakolko sa bude musiet dostat az k zubnemu nervu tak urcite ano.... Rada by som sa tomu vyhla no ak nechcem aby o ten zub prisla tak asi ano.... Mozem sa opytat Kam chodite k zubarke? Vyzera ze vasa Dr je fakt super ☺

kulumulu123
autor
7. máj 2019

@meluela mozem sa opytat kolko Mal vtedy rokov? Dakujem

martinka13
7. máj 2019

Našej trochu "fukli" rajskeho plynu. Sama si to držala pred ústami. Potom jej bolo chvíľu veselo, kým jej pichli injekcie na znecitlivenie pri ošetrení. Plyn prestal pomerne rychlo účinkovať, bolest nebola žiadna, ani stres. Boli sme takto už 2x a každý zubok trval cez 1,5 hodiny. Vo štvrtok ideme na tretí. Tento keď je ale oveľa menší, tak verím že sa to zaobide aj bez plynu. Uvidíme..... Som šťastná, že ma opravené zubky.

meluela
7. máj 2019

@kulumulu123 8r .. ale moje deti uz maju za sebou aj par krat narkozu kvoli vaznejsim veciam, takze tato premedikacia mi prisla ako dost pohodova zalezitost .. zvladol by to mozno aj bez toho, ale preco ho trapit zbytocne