Nefungujúca premedikácia pri výbere nosnej mandle?

mimik22
1. júl 2018

Ahojte. Chcem sa spýtať, či máte niekto skúsenosť s tým, že by dieťaťu nezabrala premedikácia pri výbere nosnej mandle. Dcére vyberali nosnú mandľu vo štvrtok v premedikácii - v správe má napísané "adenotomia v dormikovej premedikácii". Prebehlo to asi tak, že jej ráno dali nejaké kvapky do nosa, počkali nejaký čas - asi 10, možno 15 minút, potom ju vzali na sál, mandľu vybrali - cca 5 minútový zákrok. Potom povedali, že si ten zákrok nebude pamätať. Lenže je nedeľa a všetko si detailne pamätá a má strach ísť zajtra na kontrolu... Alebo tomu zle rozumiem a ešte na to zabudne? Dcéra má 7 rokov.

janulka2811
1. júl 2018

Tak určite že sa bude báť ísť čo by len na kontrolu,je to dieťa.Moja dcérka sa bojí ísť k lekárke keďže má ist na prevenciu a odber krvy ... Určite bude vyvadzat i keď chorá nebola dva roky,no sú to deti a poznám dospelých čo vidia injekciu a sú na zemi 😁😁😁
Mojej malej brali nosné mandle v 4 rockoch a úplne v pohode na druhý deň,dodnes bez problémov.
Ja si pamätám,že mne keď brali krcne mandle,som si držala bielu misku pod bradou,otvorila som ústa a iba odstrihli vytiahli dve bielosede dlhé mandle a dva týždne som jesť nemohla.Dnešná doba je až moc dobrá v tomto prípade.

sashenocka007
1. júl 2018

@mimik22 aj môj syn si na to pamätá úplne na všetko má 4 a pol roka. Boli sme v Žiline u Dr. Mazura. Prišiel po neho že už mu ocka kríži ale podľa mňa bol upne čulý. Trvalo to par minút... nemá s toho nejakú traumu ani nezaplakal a aj na kontrolu išiel v pohode....

minuskad
1. júl 2018

tak pamatat si moze, ale boliet by nemalo. mna zaraza, ze ste to n edali robit v celkovej anesteze. je to sice velka zataz ale tak mandle mozu dorast ak sa robia naslepo. nam ich vyberali v celkovej, aj krcne rovno a aj uska prepichovali a mal na premedikaciu paradoxnu reakciu. neukludnila, prave naopak. bol po nej velmi agresivny syncek

sashenocka007
1. júl 2018

@minuskad ja mam zas rešpekt pred celkovou anestéziou je to záťaž pre organizmus a po toľkých antibiotika h a iných liekoch co syn pobral ešte aj anestézia k tomi bola pre mňa strasiakom.

minuskad
1. júl 2018

@sashenocka007 ano, aj pre mna. dokonca som chcela vyber mandle celkovo odmietnut kvoli tomu, lebo inak u nas nerobia iba v celkovej. ale ked mi lekar vysvetlil, ze sa to robi laserom, ze to potom nekrvaca a nema ako dorast, tak som bola kludnejsia, lebo co som pocuvala z okolia mandla rezana naslepo po par rokoch zas narastie, ak je dieta i nadalej chore. drzim palce, nech nie ste ten pripad

janinah
1. júl 2018

LIek a jeho pôsobenie nie je matematika,kde 1+1 je vždy presne 2. 7r. si môže pamätať toho viac ako 3r.Netreba z toho robiť stres pre dieťa ani matku,kontrola nie je nič strašné,len jej pozrie do hrdla,či je všetko ok.Dieťa treba na vyšetrenie vždy pripraviť v zmysle,že dr. jej chce pomôcť,konkretne u nej musí predsa skontrolovať,či sa to dobre hojí,keby náhodou nie,tak dostane nejaký vitamín /akože/.

mimik22
autor
1. júl 2018

Dakujem vam všetkým za odpovede, tak dufam, ze uz jej viac nenarastie. Škoda, keby som bola vedela, asi by som volila celkovú narkozu - chcela som ju od nej ušetriť.

janinah
1. júl 2018

@mimik22 netráp sa,ja som z oper. sály a dieťa by som do CA dala len v ozaj nutnom prípade,čo AT nie je.

bocianka123
1. júl 2018

akože nezabrala ? počula si že by plakala od bolesti? Bolelo ju to? Ved jasné, že si to pamätá, ved má už 7 rokov. nie je to nič neobvyklé v tomto veku... je to už veľké dieťa... bolesť necítila ale pamätať si to pamätá...a je na tebe, aby si ju na tú kontrolu normálne pripravila... hlavne nepanikár ...

janulka2811
1. júl 2018

@minuskad mojej dcérke brali v 4rokoch nosné mandlicky,ktoré dorastaju a krcne mandle jej zmenšili popalenim ovsem všetko v celkovej anestezii.Po prebudeni bola akoby po ,,opici,, ale na druhý deň úplne v poriadku a dodnes chorá nebýva,teraz ťaháme druhý rok bez choroby.

scorpionflower1
14. apr 2023

@mimik22 Dormikum nie vzdy funguje. Davaju ho aj u zubara napr. a moja zubarka vravela, ze na niektore deti to nezabera. Ako napr. nezabera lokalka pri šití rany po nástrihu. Ak si to pamäta, uz si to pamätat bude. Preco si jej to dala robit v lokalke? Ma nejake zdravotne problemy?