Aké sú príznaky, že idú zúbky?

22. novembra 2015 
Ahojte!
Asi nam idu zubky a neviem,co vsetko tomu mozem pripisovat.
Prosim napiste svoje skusenosti,dakujem.
9. jún 2008 o 21:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
livika, mojej Lei vyšiel prvý dolný zúbok tiež skoro, v 5.mesiaci, ďasienka sú zdurené, všetko hrýzla a hlavne veľa, veľa slinila!!! A môže mať aj zvýšenú teplotu. Najviac nám pomáhajú pri zúbkoch a nepokoji homeopatické čípky Viburcol. Tie lokálne maste a vodičky sú o ničom!
9. jún 2008 o 21:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
livika, klikni si do vyhladavaca Zubky a tam sa vsetko dozvies
9. jún 2008 o 21:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
livika, u nas to zacalo slintanim, ale to trvalo 3 mesiace, kym vysli zubky (dva naraz), nervozita asi tak 3 tyzdne, zle spaval, budil sa a zhorsil sa mu ekzemik na tvari...vysli zubky a bol pokoj, bohuzial asi len tyzden, asi nam idu dalsie zuby, lebo vzetko odznova
9. jún 2008 o 21:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
livika moja mala bude mat za 9 dni 4 mesiace. A tiez si myslim ,ze jej idu zubky. Najprv si len zacala kusat rucky. Teraz zacinaju tiect slinky a stale do vsetkeho kuse. Mame mast a ked jej potriem dasienka tak sa uspokoji. Ma zvysenu teplotu a cely den dnes preplakala. Je strasne nervozna az som s toho na nervy !! A to je len zaciatok. Tak drzim palceky ,aby ste to zvladli.
9. jún 2008 o 21:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
autor
Simuska je trosku podrazdena,spava konc dobre,stale si chyta dasienka,slinta uz strasne dlho,dnes mala hnacky a vecer som zistila,ze sa mi vyhadzala-aj to by mohlo byt zo zubov????
9. jún 2008 o 21:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
áno, na riedku stolicu som zabudla. Inak sa trápime so zúbkami už poriadne dlho, tak pevné nervy!!!
9. jún 2008 o 21:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
este som zabudla, asi 3 dni odmietal prikrmy, tak dostaval len mliecko a potom sa to upravilo
9. jún 2008 o 21:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
livika ako vyhadzala ???? aj moja Nicoll je podrazdena a to viac jak trochu.
9. jún 2008 o 21:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
autor
Take male bodky,ale zatial len v oblasti hrudnika.
Malinka je taka divna,chvilku sa smeje a v zapati sa rozpave.
9. jún 2008 o 21:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
To my zatial nemame. Presne tak to je aj u nas. Dnes som ju cely den (a tym myslim naozaj cely !! ) nosila iba rukach ! Nachvilu zaspala ,ale ako som ju ulozila spat bola hore.
9. jún 2008 o 21:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Boze,pisem jak tatar-v zapati sa rozplace.
A este dnes poobede mi odmietla jest.
9. jún 2008 o 21:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak Nicoll dnes vynimocne papala kazde 3 hodiny. Ale simuska moze byt len unavena. Mala pred chvilou zaspala tak dufam,ze zajtra to nezacne odznova lebo ma asi ...
9. jún 2008 o 21:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Mala tiez uz hajka,ale zatial tak nekludne-len jej vypadne dudel,hned plac.
Hmm,tak uvidime,co nas caka zajtra.
V kazdom pripade budem rada,ked si budeme vymienat skusenosti a poznatky.
9. jún 2008 o 21:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak toto co opisujete mame doma uz min. 6.mesiacov, a zub ziadny . Momentalne sme v stave: navrete dolne dasienka, zvysena teplota, riedka stolica, slinenie, stekajuce sopliky, v noci z nicoho nic vreskot a neutisitelny plac. Pod dasnom je vidno prava dvojka, ale prerezane nic. Podla nazoru dokiny - su riadne navrete dolne dasna, navieraju sa uz horne, a pojde ich viacero naraz.

V 3. mesiacoch sa dietatu otvaraju slinne zlazy, preto aj viac slini, takze sa vobec nemusi jednat o zubky.
9. jún 2008 o 21:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Hmm - u nas podobne ako u Saskarisky - az na tie sopliky.
3 mesiace dozadu som vyhlasila, ze nam zubky uz cihaju ..... cihaju dodnes.
Uz mam normalne z toho ritual, ze kazde rano kukam malemu do pusky s napatim ci UZ.
Zatial len nervozita, nocny plac, hryzkanie .... ale zubky nikde.
Ale uz nam tiahne na 9 mesiac ... tak uz by aj bolo na case
9. jún 2008 o 21:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Petrula - Risko ma 10. mesiacov a 3. tyzdne, kam sa ponahlate

Po pravde ja uz by som tie jeho zubky aj prijala, lebo vidim, ze sa dost trapi, a tiez aj kvoli strave
9. jún 2008 o 22:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Este som chcela pre porovnanie - niektore julove babatka maju uz po 8. zubkov, a deru sa im stolicky
9. jún 2008 o 22:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ved to, ze niektore babatka maju 8 zubkov a niektore nic ....
Ale ja uz by som prijala aspon tie dolne - aspon na image , ze nie sme uuuplne bez
10. jún 2008 o 12:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Moja mala bude mat tiez 4 mesiace a znervoznela mi oprotitomu aka bola, dost je zaslinena a vsetko si strka do pusy. Zvysenu teplotu sme zatial nemali, myslite si, ze to tiez mozem pripisovat rastu zubkov?
10. jún 2008 o 13:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no dnes nam dr potvrdila, ze idu horne zubky, tak dufam, vylezu cim skor, lebo je to strasneeeee, ale v noci spal celu noc kupodivu...aj ked az do 11-tej, uz som myslela, ze nevydrzim
10. jún 2008 o 13:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dnes som si uplne nezavazne precitala tuto temu, aby som zistila, co ma mozno caka, kedze misko ma zajtra 5 mesiacov... a cca o pol hodinky som s radostou zistila, ze mame prve zubky na svete pravdu povediac, cakala som ich o par tyzdnov a oni prisli v tichosti, bez bolesti a ostatnych priznakov, ktore tu spominate... som taka rada... uvidime, co bude dalej.

vsetkym detickam zelam take bezproblemove prve zubky....
10. jún 2008 o 15:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
nikušasi ano. ani my sme teploty nemali, ale malý všetko žužlakoval,slintal a bol stale taky umrnčaný.stale som ho musela mať na rukach-už som normalne nevladala.Starší zase teploty mal,ale nebol umrnčaný.
10. jún 2008 o 15:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Caute!
Nola-gratulujeme k prvemu zubku.Dufam,ze aj mi ho len tak najdeme.
Pekny zvysok dna!!!!!
10. jún 2008 o 17:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dakujem, som na neho taka pysna, ako to zvladol. Vobec som si nevsimla, ze by bol nejaky nervozny alebo nepokojny, teda nie viac nez inokedy. A to mame dva spodne naraz!
10. jún 2008 o 20:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som u mojej dcerky objavila prva zubok, ked mala 4 mesiace a tri dni.
Okrem vami spominanych priznakov poznam este dalsi na ktory ma upozornila doktorka. Dietatko casto vyplazuje jazycek, akoby si oblizovalo pusu. Priznak iducich zubkov.
10. jún 2008 o 20:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
jaaaj nola a zade, zaaaavidim )) nam sice vysli dva spodne naraz, ale vedia o tom hadam aj susedia....
10. jún 2008 o 21:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jahodka - vzdy ked vidim prispevok od teba - musim si precitat ako sa vodi Vasemu DANIELKOVI
Tak vy uz mate 2 zubky a vedeli o tom vsetci susedia
Tak sa mam na co tesit
Vas Danko je strasne chutny, taky vlasaty, a uz aj zubkaty ....
Nas - pomenej vlaskov aj zubkov
Ale kontrolujem aktualnu situaciu kazde rano
10. jún 2008 o 22:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jaaaj petrulla dakujem
10. jún 2008 o 22:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Dobre rano!
Zade:Ano,stale ho vyplazuje.Ale vobec som si nemyslela,ze by to mohlo byt tym !
11. jún 2008 o 08:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Krajcoankaaj mojasi vyzaduje byt na rukach a stale mat pozornost, ale myslela som, ze je rozmaznana, a ako spomina zade, tiez neustale vyplazuje jazycek, ale neni to naozaj priskoro na tie zubky?
11. jún 2008 o 08:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok