Aké sú príznaky, že idú zúbky?

livika
9. jún 2008

Ahojte!
Asi nam idu zubky a neviem,co vsetko tomu mozem pripisovat.
Prosim napiste svoje skusenosti,dakujem.

timca9
19. máj 2012

Náš malý tiež slinká už o 3. mesiaca a to teda riadne. všetko dáva do úst,hryzie celou silou,je nespokojný asi druhý týždeŇ,tento týždeň dokonca odmieta už aj príkrmy,tak uvidíme. Zatiaľ nevidieť nič. Ale myslím si,že slinenie nie je tým pravým ukazovateľom. Určite nie 🙂

matina25
6. jún 2012

Ahojte kočky, naša malá nikdy nejako extra dobre nespala, ale posledne dva tyzdne je to katastrofa. Neviem, ci to mozem pripisovat zubom, ale zvykne sa zobudit na kojenie okolo pol dvanastej a potom o pol stvrtej (ak mame lepsiu noc). Predtym sa napila a ako tak spala, teraz sa po 20 minutach od krmenia zacne mrvit, pretoci sa na brusko, sadne si, pripadne sa aj postavi a place so zatvorenymi ocami. Ked sa ju pokusam opät ulozit, spusti hrozny rev, takze ju musim vybrat z postielky, ideme do obyvacky, zapnem telku alebo notebook, aby mala iny podnet, pretoze nosenie ani spievanie nezabera, na to sa upokoji, zacne tlieskat, blabotat, uplne sa preberie a chce sa hrat, lozit, behat po dome, skratka uz ma rano. Je hore dve hodiny, ak sa ju pokusim uspat skor, opät len rev, no mimo postielky je dobra. Po dvoch hodinach sa unavi, vyhladne, zaspi na prsniku a spi bez prerusenia este 2-2,5 hodiny. Mame to stale dokolecka, jednu noc aj ako tak prespi, dalsiu mame toto rodeo od polnoci do druhej, dalsiu od stvrtej do siestej a stale dokolecka. Neviem co robit. Mozu ju zo spanku budit zubky? Ale ako hovorim, ked sa uplne preberie a necham ju hrat sa, je dobra. No musi byt mimo postielky. Mate niektora takuto skusenost? Nechat ju vyplakat, na to sa necitim, raz som ju nechala revat v postielke 15 minut, ale viac som nevydrzala, nie je to nic pre mna, hlavne, ked mam pocit, ze ju naozaj mozu boliet tie dasienka. Dakujem za kazdu radu

matina25
6. jún 2012

Ešte som zabudla napísať, že malá ma 8,5 mesiaca a zatiaľ žiadny zúbok.

andelok
19. jún 2012

Ahojte maminy, moze rast zubkov sposobovat velmi zly spanok? Dcerka doteraz v noci spavala celkom v pohode (2 razy hore na kojenie) a teraz je hore prakticky stale...spi len na rukach alebo na prsniku, je nekludna a vsetko ju zobudi. Nedavno sa jej prerezali spodne jednotky (len kusocky) a neviem, ci sa prerezavaju aj dalsie...neviem, comu mam tie strasne noci prisudit. Pomozete?

miselka469
13. aug 2012

ahojte.misa trapime zo zubkami uz od 3 mesiacov.uz budemem mat 9 a stale.nic.uz sme stoho na nervy.3 tyzdne sme uz nespali.nechceme poriadne papat,slinime a to veeeeeela,mrncime cez den placeme v noci.nechceme vobec spat.mame zvysenu teplotu,riedku stolicu.uz som vyskusala asi vsetko.poradte co este funguje.prosiiim.

miselka469
13. aug 2012

ahojte.mi sa trapime zo zubkami uz od 3 mesiacov.uz budemem mat 9 a stale.nic.uz sme stoho na nervy.3 tyzdne sme uz nespali.nechceme poriadne papat,slinime a to veeeeeela,mrncime cez den placeme v noci.nechceme vobec spat.mame zvysenu teplotu,riedku stolicu.uz som vyskusala asi vsetko.poradte co este funguje.prosiiim.

petko8888
14. aug 2012

mamicky mi mame dvojicky chalani 6 mesiacov a uz sa im tlacia zubky,to je cista psychiatra,keby tak som mal vase problemi s jednym 😀 ale viem ze dakedy da jeden certik viac zabrat ako dvojky 😵

kokorunecka
14. aug 2012

Ahojky. U nás bolo tak, že mi odmietala papať príkrm, len na mlieku závislačila.. Potom sa do toho pridalo nočné nespanie, tri noci sa mi budila pravidelne o pol druhej a do štvrtej jak na baterky čučala a kecala 😀
Ráno bol zúbok vonku 🙂
A o týždeň sa zopakovalo presne to isté, dokonca aj ten čas bol totožný s tým nespaním v noci 😀 😀 A druhý zúbok do rána " na svete ".
Nejaké extra slinenie som vôbec nepostrehla.
U nás bolo indikátorom jedlo a spánok.

ducci
26. aug 2012

no teraz idu trojky, zatial uplne najhorsie :(..uz to rastie vyse 2 mesiacov a zatial mame horne 2 este v dasnach a dole iba spuchnute. Mala je niektore dni nervozna jak tiger, a okrem toho sa nam to prejavuje aj odmitanim jedla a budenim v noci, predtym spala uz celu noc.

88zuzanka88
28. aug 2012

Ahojte chcem sa opytat ked idu zubky tak musia byt zdurene dasienka ci sa môze stat ze vyjdu aj bez toho lebo je to moje prve babo a neviem

chtoura_ba
31. aug 2012

Cafte, moj maly ma 4 mesiace a predvcerom sme zistili ze mu uz ide druhy zub! Vobec som necakala, ze tak skoro mu pojdu zuby preto ani presne neviem ake boli priznaky, jedine, co som si vsimla,bolo nadmerne slintanie. Tak som to s kamaratkami-mamickami riesila, ze to moze byt priznak ze coskoro pojdu zuby, ale myslela som,ze coskoro znamena o 2-3 mesiace 😀 A pred dvoma tyzdnami podstupil obriezku, tak podrazdenost sme s muzom pripisovali tomu, ale asi to boli skor tie zuby...

sya
1. sep 2012

@livika mne maly hned ako mu vypadne dudel place v noci, prejde to ked vidu zubky?takto knemu vstavam aj 10krat za noc

jankajurkova
23. sep 2012

Ahojte. Tak som si počítala, čo ste popísali... A som sa ukludnila, lebo malá mi dostala horúčky, má dosť vysoké-vždy aspon 39. nekašle ani nesoplí, len horúčky nás trápia.. Na zúbky sa mi zdalo ešte zavčasu, ale vidím, že vôbec nie.. Takže som si istá, že idú zúbky a už čoskoro budeme zubaté 😀 😀

siska2027
25. sep 2012

@sya tak my mame presne tento isty problem ☹ ☹ ☹ ☹

sya
26. sep 2012

@siska2027 a ako to riesite, my sme zaviedli viburcol capiky a pomahaju nebudi sa, iba raz na papanie,a vysli uz neake zubky?maly zacal uz aj viac slinit zevraj vtedy idu tak uvidime lebo este neni ziadny vonku len mu tam citim minimalne 3

siska2027
26. sep 2012

@sya ja som to riesila cajikom napil sa dali sme cumlik a chvilku bol pokoj ☹ , ked uz nevladzeme tak sup k nam do postele 🙄 z coho nie som 2x nadsena ale ine vychodisko nie je lebo by som uz nacisto chodila ako matoha.
A zubky mame uz 2 spodne tie nam vysli obidva do 3 tyzdnov ,ale teraz znovu slintame, stale obzuvame a hryzieme proste neustale nieco pcha do pusinky a je aj nervozny takze asi idu dalsie. A bol aj chory tak dr povedala ze vtedy sa deticky trosku pokazia ale toto sa mi zda az moc oproti tomu ako krasne spaval. Asi vyskusame tie cipky ci aj nam zaberu 🙂

emiliahud
8. okt 2012

Ahojte koceny,nas Matko mal nedavno 7mesiacov ,do 6mesiaca bol kludny,prebavil sa co to prespal.Teraz to je katastrofa.Stale slinta,je nervozny nepokojny vsetko by len papal.Sice noc prespi ale cez den je to na nevydrzanie,chvilu v postielke,potom ho dam do ohradky medzi hracky,po chvile ho musim zas dat do pavukoch no tam tiez dlho nevydrzi tak ide na zem na deku a takto dookola cele dni.kazdy den pozeram ci uz mame nejaky te zubok ale stale nic uz som z toho hotova.Rada by som mu pomohla nech sa tak netrapi je mi ho luto ale neviem ako.Poradte.Pa

mga
26. okt 2012

Ahoj, nasa Nataly je podrzdenejsia menej papa, ma hnacku a sopliky. Tak kazdy druhy den sme hore aj v noci, dame cumlik a je dobre ak nepomaha urobim mliecko a spinka dalej. Inac pouzivame gel kanasten (ci ako sa vola) a gal gel. Celkom ucinne. Dak drzim palceky, aby rychlo vysli zubky a bude dobre 🙂

marikazavadka
28. okt 2012

marnost mi mame zachvilu rok presne 11.11 a mame len dva spodne zuby mam pocit ze pojdu naraz 4 vrchne dasienko spuchnute vidno 4 kopce viditelne 4 zubky ale nie a nie sa vyrezat dufam ze do roka ich bude mat ,, 😉

mimuska123_
29. okt 2012

no nas mal nedavno pol roka a tiez mam pocit, ze idu zubky, na dolnom dasienku ma taky hrbolcek, no uvidime, je trosku viacej nervozny, ale zatial aj spinka celkom ok, uvidime teda 🙂 a slinta teda poriadne aj vsetko hryzie 🙂

222erika111
27. dec 2012

ahojte 🙂 neviem ako vy,no my máme este len 3 mesiace možu nám isť zubky tak skoro?? maličká strašne sliní,do všetkeho hryzie a menej nám spinká 😒 co by boolo pre nu teraz najlepšie ?? dakujem

bibinka379
2. jan 2013

Ahojte maminy,nas mali mal 6mes. Idu mu spodne 2zubky,je hrozne nervozny papat cez den moc nechce mliecko v noci xle spava stake sa budi a pyta mlieko a tospaval skoro celu noc len raz sa budil , nic nechce ani sediet ani lezat ....len mrnfi teplota nastastie ziadna ani hnacky len mame soplik a sliny

rysavcek
10. jan 2013

@222erika111 ahoj ja mám momentálne ten istý problém malinka bude mať zachviľku 3 mesiace ale strašne sa zmenila celý deň dokáže mať ručičky v pusine slintá ako taký malý bernardín a strášne znervóznela spinka zle sice od malinka ale teraz je to ešte horšie teda cez deň ako ju ukľudňuješ lebo moja je stále na rukách posledne dni a ja už mám pocit že mi odpadnú 🙂

zulina9
10. jan 2013

ahojte my mame 4 mesiace prec a slintame uz dlho, vsetko pcha do pusiny, cez den mame problem spinkat, v noci nie, tu chvalabohu prespi, dnes som mu zmerala teplotu a 37,2. Davame aj gelik na dasienka ale nepomaha ( Dentinox) , furt je mrzuty a mrnci stale. ☹

surviver
10. jan 2013

@zulina9 tie geliky su podla mna zbytočne vyhodene peniaze a dopovanie dietat chemiou,aby to malo ucinok,tak to by ste musela potierat cely den a ani vtedy by to 100% nepomohlo,lebo je to povrchove...žial toto " Zubkove " obdobie musime len vydržat my aj detičky 😉 🙂 ... niekomu pomahaju tie chladive hryzatka,tak skuste ešte to 😉

zulina9
10. jan 2013

@surviver vyskusam to chladive hryzatko. A budeme cakat kedy nam zubky vykuknu.

11katrinakova
11. jan 2013

Dobry podvecer chcem sa opitat a potrebujem poradit moja mala bude mat teras 17.1.2013 tri mesiace niekedi ma bolesti dasien po pomasteni gelu biva pokojnesia strasne slinta a stale si kuse do ruciciek a uz aj do hrizatka ale vecinov su to rucicki a biva strasne uplakana podrazdena a ma zltu taku slizku az natahovacu ako sopel stolicu nie hustu nie riedku az vodnastu preto potrebujem poradit ci su to zubky ze idu vonku a ci je to normalne tak skoro dakujem moze to bit aj tim ze bola skor pred terminom narodena o 3 tizne?

zuzkag2
11. jan 2013

@222erika111
@rysavcek
ahojte maminky, aj my mame taky isty problem, malicky ma dnes 3 mesiace, a posledny tyzden je uplne ako vymeneny, cez den nevie spinkat, rucicky keby mohol tak si vopcha do pusky cele, s hrackami je to ine, tie si este nevie napchat do pusky, to mu hryzatko musim drzat, ale aj dudlik, ide sa za nim zblaznit...uz by to mohli byt prve priznaky zubkov? nechcela som davat ziaden gel, ale vcera uz mi ho bolo moc luto, dala som mu gengigel, uuuuuplne sa skludnil, vydrzal sa dve hodky hrat, bez dudlika. neviem ci to bola nahoda, alebo skutocne zabral ten gel...uvidim, vyskusam aj dnes, ak bude taky mimo...

rysavcek
11. jan 2013

@zuzkag2 ahoj tak to máš dobre že pomohol ja som síce neskúšala lebo všetci dookola ma presviedčajú že na zúbky je ešte malinka ale tak asi to vyskúšam lebo mi je jej ľúto včera spinkala cez deň iba na mne a v noci je to zatiaľ v pohode no uvidíme čo ďalej 🙂

monkalm
11. jan 2013

Naša malá bude mať teraz 15teho 3 mesiace a podobne veľa slintá, pchá si stále ručičky do úst, až má okolo pusinky červené vyrážky, je mrzutá, začal jej ísť tekutý soplík trošku, aj stolicu má občas redšiu ... a pri kojení ma niekedy strašne silno zahryzne, čo predtým nerobila...