Ako dlho sú teploty pri prvých zúbkoch?

jespera
16. apr 2013

Ahojte, syncek ma 8 mes., prvy dolny zub uz ma asi 2 tyzdne vonku - ani som nevedela podstate kedy co...a teraz hroza - ziadny spanok ani neriesim, ale trapia ma teploty - dva dni nad 38, striedam nurofen - paralen...ale neskutocne uboleny, uplakany...ako dlho to potrva, ake mate skusenosti?

lusinda1989
16. apr 2013

My sme mali pri prvom zube asi 5 dni

lubina
16. apr 2013

Teploty pri zubkoch by nemali byt az take vysoke, to mi hovorila Dr ked mala nasa prva take horucky a myslela som si, ze zo zubkov, nakoniec to ale bola choroba...preto by som asi pri pretrvavajucej takto vysokej teplote asi uz radsej isla k lekarke. dcerka nemala ziadne ine priznaky, okrem naruseneho spanku a horucky a nakoniec mala zapal stredneho uska.........ale nechcem strasit, no radsej ist sto razy k Dr ako cosi zanedbat

rora
16. apr 2013

my sme vzdy mali teplotu do tych 38,5- max.38,7 stupnov, cca 2 dni, ak by aj zajtra trvala tak sa porad s dr.

surviver
16. apr 2013

z prerezavania zubkov teploty nie su,hned zajtra by som šla k lekarke

rysavcek
16. apr 2013

mne lekárka vravela že teplota nemá nič spoločne s prerezavanim zubov že to si len ženy tak zaužívali

luisa1197
16. apr 2013

ahoj..moja lekárka je taktiež toho názoru, že teploty by pri zúbkoch nemali byť a už vôbec nie nad 38 stupňov...počas prerezávania zúbkov môže byť detský organizmus oslabený a tým pádom náchylnejší nato, aby chytil nejakú virózu a z toho sú potom tie teploty, takže je dosť možné, že sa to ešte len prejaví..

anjelik2509
16. apr 2013

naša lekárka mi raz povedala, keď som s malou šla k nej, lebo mala teploty okolo 38 a zrovna sa jej aj zuby prerezávali, myslela som si, že je chorá...Ale lekárka jej našla len prekrvené hrdielko, nič nám ani nedala a povedala mi, keď som sa jej pýtala, či to má zo zubov, že môže to byť aj z toho..že malé deti majú normálne pri prerezávaní teploty aj 3 dni...

mami.sk
16. apr 2013

@jespera aj nám lekár vždy tvrdil, že pri zúbkoch nemá čo byť teplota. ale zaujímavé je, že dcérka mala pri každom zube teplotu okolo 38,5 vždy presne 3 dni a potom sa prerezal zub 😉
bolo to tak pri všetkých zuboch, takže ja si myslím , že to má spolu súvis.... a to do 2,5 roka nebola nikdy chorá a ochorela až keď všetky zuby už boli vonku 😉
ale pre vlastnú spokojnosť by som k dr. zašla, aspoň ja som to tak urobila pri prvých dvoch zuboch...potom som už vedela čo znamená horúčka 😉

anjelicek26
16. apr 2013

@jespera - chodte k lekarovi a zistite, co malemu je, liekmi ho len utlmis, ta teplota nie je zo zubkov. Ano suvisi to - ale zo znizenou umunitou,, mrzutostou, horsim spanim - tam dieta lahko podlahne virusu v takom stave... ale stale je to virus ci choroba, co riesis...nie zuby...

usiko
21. apr 2013

Teplota nie je od prerezavania zubkov...takze treba riesit pricinu teploty...nasa dcera ma uplny mliecny chrup a ani pri jednom zube nemala teploty...nevedela som ,ani kedy jej zuby vysli, teda to ani nemam poznamenane v jej denniku, lebo sme si vzdy vsimli, ked uz boli celkom von, a aj to uz pomerne asi dlhu dobu....moje zuby tiez vysli vsetky bez teplot, mama nevedela kedy a ako....