Ako pomôcť od bolesti mliečného zuba?

klarompat
14. nov 2011

nas 4rocny syn ma stolicky uplne cierne, k doktorovi uz ho nedostanem a ked sa mu tam dostane jedlo tak zacne potom plakat ze ho boli..moze mliecny zub bolit ked to nema korene ako dospelacke bzuby?co mam robit?dakujem Vam vsetkym za pomoc

dzudka
14. nov 2011

Podla mna bezpodmienecne k lekarovi a osetrit zuby profesionalne....ziadne lieky, treba lekara tak nech ho vezme ocko, babka alebo niekto iny....

gemini2
14. nov 2011

aj moj 9 rocny syn ma par zubkov pokazenych ale zubar ich nechce vytiahnut, vraj trvale zuby mu to vytlacia, aj korienky mliecnych zubkov. od bolesti mu davam paralen alebo panadol, tie zubky vecsinou dlho nebolia.... ale pre tak maleho chlapceka - ak sa boji lekara, skus sa ist sama poradit s lekarom, co ti poradi, mozno tiez tie zubky nebude chciet tahat.

wilagrande
14. nov 2011

ahoj tak tento problem som riesila zo synom ja dolne stolicky uplne cierne a nechcel ist k zubarovi az min.tyzden uz sa od bolesti tam sam pytal mal take bolesti ze do rana opuchol tak ako keby som mu do ust strcila velke jablko a hned rano pekne siel k zubarovi samozrejme ze som mu slubila ze ak bude statocny ze mu kupim rytierov 🙂 suhlasil....no hned ho zubarka zobrala ked ho videla a vyvrtala mu dva zubky dve stolicky mal zapal okostnice :( otvorila mu zuby nech mu vynde hnis a hned sme leteli aj k jeho dr.po antibiotika ...takze radsej to neodkladaj kym ho to riadne nechyti a skus ho niecim motivovat aj ked ako vychova to nie je moc dobre ale radsej mu za statocnost nieco kup..ved aj zubarka dala malemu hracky za to ze tam sedel...drzim palce je to strasne ked deti bolia zubky :(

jaduska
14. nov 2011

Neviem prečo niektorí zubári nechcú ošetrovať mliečne zúbky a nechávajú tie kazy tak....Podľa mňa to treba určite riešiť, lebo keď je pokazený mliečny zub a pod ním rastie trvalý, tak je dosť veľká pravdepodobnosť, že sa ten trvalý od mliečneho tiež pokazí....
Tiež si myslím, že ti neostáva nič iné, len ho nejako k tomu zubárovi dostať. Presne ako radí @dzudka, nech ho tam vezme niekto iný z rodiny. Moje deti, keď s nimi idem k lekárovi ja, tiež vystrájajú. Ak idú s babkou, alebo manželom, tak je to v pohode...
Nás to tiež čaká so 4-ročnou dcérkou, má zatiaľ maličké kazy na stoličkách, ale náš zubár to chce odstrániť teraz, kým je to mrňavé a zákrok vôbec nebolí. Čím je kaz hlbší, tým je to horšie....

eeffka
14. nov 2011

Uz davno mal mat tie zuby opravene, moja mala chodi od 2r a tiez mala tie zuby vselijake kedze do 2r jej umyt zuby bol nadludsky vykon. PROFESIONALNE OPRAVIT !!! co je 20min revu oproti este takym 4r bolesti?

pingu1
14. nov 2011

mliecny zubok neboli, to boli dasno. mliecne zuby nemaju korene a ani nervy.

jendralka
14. nov 2011

@pingu ... mliecne zuby maju korene, synovi trhali mliecny zub - stolicku 😖 a ked som videla ten koren, skoro som odpadla 😨 2x taky ako zub

lenka_da
14. nov 2011

Neosetreny zubny kaz moze narobit obrovske neprijemnosti... nejde iba o to, ze ma dieta bolesti ale ak sa nahodou pod zubom ukryva zapal alebo dokonca hnis... baby, nechcem strasit ale ak sa tam hromadi dlho, moze to mat dopad az na srdiecko 😒 A iba zubar vie posudit, ci ide o kaz na zubku alebo zapal pod zubom

aduskatt
14. nov 2011

nasa zubarka zaplombovala aj mliecne, este kym boli kazy male. Urcite je to lepsie ako davat pri bolesti do tela paralen.....

ala76
16. aug 2013

ja ma m problem z dcerkou ma 4 roky a tiez mala jedne zub cierny a problem ako vas syn.tak jej ho vyvrtal dal vlozku.chvilu bol pokoj kym jej nevypadla.potom sa jej dostalo jedlo a boli sme na zaciatku.tak tak jej to urobil na novo stym ze ak ju bude bolet pod vlozkou mame prist.na druhy den sme tam boli znova tak skontroloval ci nema hnis v dasne ale nema.a teraz ju boli len pocas spania v noci sa mi budi.tiez som sa pytala ze ci mliecne bolia a povedal ze ano ze tiez maju nervy ako trvale.a nieco na tom bude ked ich to boli.ako moze bolet dasno?keby bolelo dasno tak to aj vidno bolo by cervene okolo ak daky zapal kedze dasno mame okolo zuba.jej zubar povedal ze trhat zubok nie ale prinajhorsom sa vytaihne nerv.uz tyzden tam chodime a aj on sa cuduje ze ju nema velmi co boliet kez zubky okolo ma dobre.

barbika16
21. jan 2014

Mliečne zúbky majú aj korienky aj nervy ako trvalé.Rozdiel je v tom, že mliečnym zúbkom sa korienky potom vstrebávajú a preto keď vypadne mliečny zub, je bez korienka, ale keď sa ťahá predčasne má korienok. Keď sa dostane potrava do zúbka a zúbok začne bolieť, to je už pokazený celý zúbok a tam už veľmi pomoci niet, akurát to stále prečistiť, "vyšprtať". Alebo ozaj už len zúbok dať umŕtviť. Ale on pri opakovaných bolestiach a veľkýýýých kazoch časom odumrie aj sám. Ale keď je ešte malý kaz, súhlasím že to treba opraviť, zablombovať alebo zavložkovať. Máme tiež problémy s dolnými stoličkami a je to ozaj nepríjemné, keď detičky bolia zúbky.