Celková anestéza v stomatológii. Podstúpili ste ju?

hanuky
1. feb 2010

Ahojte,
odhodlávam sa uz dlhsie ze podtupim osetrenie zubov v narkoze, len som nikde na nete nenasla, ani nepocula referencie na taketo nieco, kedze sa to (napr.v BA) nerobi dlho...
Nepopznate niekoho, kto to podstupil, resp. nedali ste si vy takto ošetrovat zuby?
Mám z toho velke obavy 😢 a stoji to nemale peniaze, preto by som vas prosila o radu...
Dakujem vam velmi pekne za kazdy prispevok 🙂

mywiel
1. feb 2010

Mam kamarata co to podstupil v celkovej narkoze v BB. Roosveltova nemocnica urobili mu komplet vsetky zuby, lebo ich mal znicené, cize plomby, vytrhnut co bolo treba atd. dokopy asi 10 zubov. Stalo ho to dost, ale ma pokoj teraz.

hanuky
autor
1. feb 2010

mywiel a co hovoril na to uspavanie, alebo ten "sok" po prebudeni - bol spokojny, ako mu to spravili?
dakujem ti...

mywiel
1. feb 2010

No sok to nebol, proste dostal lieky proti bolesti ked sa prebudil.

nguyen
1. feb 2010

v ZV to robi Abelovsky, inak skvely zubar (teda on uz je asi o par tried vyssie - nieco ako zubny a "tvarovo-celustny" chirurg). Mne robil v lokalnej jeden brutalny zakrok, bolo to o drzku, keby som vedela, ze je to bude tak dlho trvat, tak by som si vybrala celkovu anestezu. Neviem si ani predstavit, ze by mi to robil niekto iny, nebodaj menej skuseny. Co sa bolesti tyka, ani pod lokalkou ma to nebolelo, necitila som ziadnu bolest a to potom, ked som videla co mi vlastne bolo treba robit, az sa mi tomu nechcelo verit. Takze z hladiska bolesti je to jedno. Co je ale horsie, to je ten cas. Byt s nadoraz otvorenymi ustami 2 a pol hodiny, to je na nevydrzanie, navyse tie zvuky, praskanie, tlaky ... co vam budem... bola by som bez toho. A bolest po tom ako prestane ucinkovat anesteza, tak to bylo neco!!! Asi dva tyzdne som ani len hovorit nemohla. A co sa soku tyka, podla mna je to akakolvek ina operacia. Po prebudeni si uplne mimo, citis a ako nafajcena a vsetko je ti fuk. A kedze to ludia podstupuju a ako vidiet, tak na to este nikto nezomrel, asi to nebude az take strasne. Ved keby ti to robili v lokalnej anesteze, tak po urciom case to tiez zacnes citit, tiez to velmi boli, ale prezit to musis 😉

lienocka1362
28. jún 2010

@nguyen a co ti robil konkretnejsie?..ja som rozmyslala ze by som k nemu sla lebo moja zubarka mi trhala zub a zostali mi tam korene, ktore su zrejme prirastene ku kosti....bojiim sa ist vobec k zubarovi lebo ked mi to trhala tak mi nezabrali injekcie cize to slo "zaziva" a o abelovskom som pocula ze to vie fakt spravit takmer bezbolestne...a nevies kolko by ma to vyslo keby som sla k nemu?? dakujem 🙂

nguyen
28. jún 2010

vyberal mi spodny zub mudrosti ale nebol skoro vobec vyrasteny iba par mm a k tomu bol este tak blbo otoceny ze on tam tym smerom jednoducho nemal priestor ho vytiahnut "po smere rastu" takze najskor mi otvoril dasno aby videl cely zub (resp celu korunku) a potom, kedze ho nevedel vytiahnut, tak mi ho takym hroznym strojom rozpilil asi na 8 casti ktore potom este zordrvil a postupne povyberal. A bolo to strasne krvave a bordel a tak a musel davat hrozne bacha aby mi tam daco nezbudol (ulomok a tak) potom mi dal drenaz aby sa mi prasrasna diera (ktorej priemer si netrufam ani hadat) vyplnila tkanivom a normalne mi to zasil neviem kolkymi stehmi (asi 3 alebo 4 - aby bolo jasne co za dierisko to bolo) a nechal mi trcat kus drenaze, ktoru som si nakoniec po dvoch ci troch dnoch musela vybrat sama. A poviem vam ze operacia bola oproti trom tyzdnom co nasledovali uplna malina a sla by som ju na vymenu za tie bolesto "po" absolvovat aj 100krat, nie to este celkovu anestezu ktora je podla mna cistejsia, zakrok urobi lekar uplne inak lebo nie je otravovany vecami ako ze ti trpne sanka alebo ze treba dalsiu lokalku lebo po polhodke ti tamta uz neposobi, nemusi sa divat do tych prestrasenych oci pacienta ktory pocuje to hrozne pukanie a praskanie a pre pacienta je celkova anesteza podla mna tiez menej traumatizujuca, co sa mna tyka ja ju priam zbuznujem, keby som sa mala ako dostat k tym ich barbituratom tak si ich sama picham 😀
o cenach ti fakt neviem povedat nic, lebo ten moj zub bol operovany v 2007 a nie len ze sa ceny odvtedy zmenili ale ani tu moju si uz nepamatam, viem ze je trosku drahsi ako zvysok ale on za tie prachy stoji a podla mna na zdravi a zuboch zvalst nenasetris.

brooklynka
13. júl 2010

Ahoj,tiež mám obavy z výplne koreňových kanálikov v zube múdrosti ☹ ☹ . Som z BB, môj zubár, Dr.Bíreš ,je fajn,avšak keď ma to bolí/ zrejme nejaký zápal/ aj s lokálkou, tak to nieje dobré. Rozhodla som sa osloviť stomatológa z BA,čo som našla na nete,akísí Dr, GABURA. Dúfam,že sa mi čoskoro ozve. Predbežne cenník je 120€ za hodinu anestézy + výkony podľa cenníka,ktoré sú zhruba rovnaké,ako keď nejdeš na preventívku,hehehe. Cca 75€ trojkoreňový zub...Myslím ale,že oproti tej bolesti je to malina. Uvidím a poinformujem. 😉 Všetkýmdržím palce,držte aj vy mne...

zozo111
13. nov 2012

a kolko asi trva ta celkova anesteza napr. pri extrakcii 2 zubov a 1 zub na vyplnenie so 4 kanalikmi? neviem to odhadnut - 1 hdinku, 3 hod.? to by ma dali na 3 hod do narkozy? neviete nahodou?

hannah78
3. jan 2013

@brooklynka dobry den viem ze je to u davno ale chcem sa opytat na toho zubara Gaburu. boli ste u neho v celkovej anesteze? ak ano ako tak ake to bolo dakujem za odpoved

kacena4
3. jan 2013

@hanuky ak mas strach z osetrenia zubov, neskusala si oblbovak?? ako ked idu vyberat mandle? potom nech si robia s tebou co chcu, mam to odskusane v ba a SUPER naucili mi syna nebat sa zubarov. narcisova dr.drobes - aj ti pustia rozpravku na telke pri vrtani zubov 😉 😉

simona32
4. jan 2013

vidím že sa tu viacerí boja zubárov nie som sama!!!!to ma potešilo ja tiež rozmýšľam nad celkovou anestézou aspoň budem mať pokoj a nebudem mať taký veľký strach.Veľmi až moc sa bojííím!!!preto roymýšľam na celkovou

simona32
4. jan 2013

@kacena4 ako sa volá ten oblbovák???

kacena4
4. jan 2013

@simona32 neviem nam ho dala vzdy len priamo lekarka podla vahy, tam sme ho zapili a za 1/2 hodku zabrala a mohla doktorka vysetrovat a vrtat aj syna autistu a zvladol to a teraz uz chodi priamo obycajnemu zubarovi bez vacsich problemov 😵 😵 😵

iconka
20. feb 2013

Ahojte, ja som bola teraz v pondelok na vyplnani zubnych kanalikov (korenov) a vobec ma to nebolelo a to mi robil dokonca bez umrtvovacky. Takze nebojte sa, nic strasne. Trvalo to 1.5hodinu, robili mi to na klinike v TN, jeden zub, mal 4kanaliky. Zajtra mi ho este zaplombuju a caka ma to iste s dalsim, ale uz sa aspon nebojim a viem, co ma caka. Co sa tyka umrtvovacky, tak tu som aj chcela, ale povedal mi, ze to nebude boliet, ale ze hned akonahle ma nieco zaboli, ze mam povedat a hned mi ju da, ale nebolo treba na moje prekvapenie. Predtym par dni mi ten zub cely vyvrtal a to robil s umrtvovackou.

trasko
3. mar 2014

Baby niekto kto podstupil celkovu anesteziu?.... ozvite sa :'(

mirkanova
4. máj 2014

Robi to niekto aj v kosiciach?

romanettka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pd72536
29. mar 2015

@nguyen Chcel by som len reagovať na príspevky vyššie, ktoré priznám sa, ma na smrť vystrašili. Bol som objednaný k p. Abelovskému na ošetrenie v celkovej anestéze, nakoľko kvoli mojej fóbii z lekárskych zákrokov a stomatológii ako takej to inak nejde. Nebolo sa čoho báť, bol to skôr super zážitok. 😉

Som 24 hod po zákroku, p. doktor mi vyberal 2 zadné polámané stoličky (skôr korene) a 3 zuby múdrosti, k tomu nejaké plomby / rekonštrukcia predných zubov, 2 hodinová operácia. Od zobudenia som necítil nič, a môj stav trval až do teraz, jedol som mixovanú stravu slamkou a trošku ma to začalo bolieť na jednej strane od toho cucania, no vyriešil to jeden novalgin. Dúfam to nezakríknem, ale ak už nenapíšem, všetko je ok 😉

Ak máte problém s bolesťou po zákroku, kontaktujte svojho lekára, alebo toho čo Vám zákrok robil. V prípade nutnosti Vám predpíše aj niečo silnejšie ako voľnopredajné lieky (Tramal, Zaldiar a pod.)

PS: Veľká vďaka pánovi Abelovskému a celému teamu Duomed Zvolen. Neskutočne skvelý prístup, práca, ochota a porozumenie. Odporúčam každému!

vavrenka
30. mar 2015

ludia, a kolko stoji celkova anesteza? s dcerkou ideme na osetrenie zubkov bud cez sedaciu alebo CA, vraj to nie je lacne

asha300
30. mar 2015

@pd72536 ahoj a cena ?

pd72536
4. apr 2015

Cena je cca 250€ za hodku anestezie plus ceny zakroku a material. Kludne tam zavolajte, velmi mila pani vam rada povie vsetko co potrebujete. Len karticku poistenca vam nebude treba, na to sa treba prichystat. No zase v nemocnici nerobia tak ako v Duomede a pod strediskach.

mimi2316
19. sep 2015

@pd72536 ..mozem sa opytat kolko ta to vyslo????

100nozka
4. feb 2016

@mywiel ako sa vola ten doktor ktory mu robil zakrok?diki

plaura
13. feb 2016

@pd72536 tiež by som rada podstupila trhanie zubov + par oprav v ZV u Abelovskeho, zaujimalo by.ma co vsetko treb a pred zakrokom podstupit a tiez ceny dakujem

pd72536
13. feb 2016

Zavolajte na recepciu, vsetko Vam pani porozprava, pripadne ak budete chciet aj rezervuje termin 🙂
http://www.duomed.sk/kontakt/

matka3175
6. mar 2016

Ahojte chcem sa informovat ohladom operacie zubov pod narkozov kde to robia a co k tomu v setko treba aky je postup ma panicky strach zo zubarov a chcela by som si dat porobit zuby lebo mam ich znicene a aka je cena dakujem

lilak
22. sep 2016

Som z vychodneho slovenska a zajtra ma caka osetrenie zubov pod celkovou anestezou..od prvej konzultacie, vysetreni,snimkov a interneho vysetrenia pred operaciou ubehli cca 2 mesiace...cize nie je to len o objednani, ale aj o trpezlivosti..😊 Dufam, ze zajtra o takomto case, budem sice opuchnuta, ale stastna, ze to mam za sebou

mimi2316
23. sep 2016

tak ja uz to mam za sebou..dala som si vytrhat zuby pod celkovou anestezou v martine MEDIMA..vynikajuci doktori aj sestricky...mozem ich len odporucit...anesteza stoji 200 eur na hodinu...jednokorenovy zub vytrhnutie 29 eur a viac korenovy 40 eur

erika246
2. nov 2016

Dobrý večer mimi 2316 neviem prečo ale nedá sa mi napísať vám ip🙂))mohli by ste mi poradiť...tiež by som šla do martina-medica...ako dlho ste čakali kým vás objednali??na koľko x ste tam boli?? robili vás hodinku či vyše?? predoperačné vyšetrenie ste si robili?? ste fakt spokojná? bolelo to potom??ja som chcela ísť do ZA aké teraz čítam recenzie schill a dr.beresikovu a katastrofa:(((poraďte mi prosím ďakujem a sorry za toľko otázok:D

mimi2316
3. nov 2016

@erika246 tam maju vela pacientov ale staci zavolat a oni vas objednaju na konzultaciu...to trvalo asi tri tyzdne...bola som tam v decembri kde mi spravili aj rtg a lekar sa so mnou porozpraval.... a na 9.2. som bola objednana...musela som si vybavit predoperacne vysetrenia vsetky...uspata som bola skoro 4 hodiny a hned som isla domov..musite si vybavit odvoz domov...dostala som antibiotika a mala som 31 stichov...na druhy den som sa zobudila rano a asi 3 dni som mala napuchnutu dolnu sanku ale vobec ma nic nebolelo...pan doktor velmi mili mi na druhy den volal ako sa citim a ci nemam bolesti...za dva tyzdne mi vyberali stichy a potom som dlho cakala kym sa to zahoji...isla som az v maji na kontrolu ...a potom je uz na vas ake zuby si date urobit