Oprava mliečnych zubov v celkovej anestézii - UNM Martin

evelin05
8. nov 2022

Dobrý deň,
viem, že tém o zuboch je tu až až, ale hľadám niekoho kto v poslednej dobe absolvoval s dieťaťom ošetrenie zubov v celkovej anestézii v nemocnici v Martine. Zaujímalo by ma či je pravda, že zuby neošetrujú, iba trhajú a či vám zákrok uhradila poisťovňa, alebo ste si museli niečo platiť sami a ako dlho ste čakali na termín. Budem vďačná za každú odpoveď.

deti95060810
8. nov 2022

my sme boli ...na termín sme čakali 1/2 roka. Zubárka povedala že dcéra má plnú pusu kazov. Tak sme sa objednali.
A po zákroku povedali že nenašli jeden jedinkatý kaz, že či si z nich robíme srandu...🙄

ešte pozri faceboook - skupina PAs, autisti, tam zvyknú písať ženy že im robili aj niekde inde ale za e...
V MT sme neplatili nič.

evelin05
autor
8. nov 2022

@deti95060810 a to pred zákrokom nevideli, že dieťa má zuby v poriadku? To ju zbytočne uspavali🤦‍♀️ Ja som do MT volala, povedali mi že máme prísť s výmennym lístkom od obvodného zubára, že dr ho najskôr musí vidieť. Náš má viditeľné kazy na stoličkách tam neni o čom, ale ak mu majú vytrhať všetky stoličky bez opravy tak ďakujem neprosím.. ja práve kvôli finančnej situácii riešim nemocnicu, súkromník momentálne neprichádza do úvahy aj keď som sa anestézii chcela vyhnúť bohužiaľ...

deti95060810
8. nov 2022

@evelin05 nie, vôbec nepozerali. Len potom manželovi vyčistili žalúdok.... 🙄
ale tiež čo tam boli detičky tak im zubky vraj trhali....
ešte napíš na facebook ...

evelin05
autor
8. nov 2022

@deti95060810 no to je prístup 🤦‍♀️ a uz ste boli dávnejšie či teraz niekedy? syn je tiež autista našťastie s ľahšou formou, pozriem ten fb, vďaka

janka2927
8. nov 2022

My chodíme už roky do Martina na ošetrenie zubov do celkovej anestézy...

janka2927
8. nov 2022

Neviem ti presne povedať,ako ošetrujú mliečne zubky,lebo moj má už trvale a tie aj opravujú,iba v krajnom prípade vytrhnú...termín dávajú podľa akutnosti a nikdy sme ešte neplatili nič,všetko išlo cez poisťovňu

evelin05
autor
9. nov 2022

@janka2927 ďakujem za odpoveď, ak sa nič nezmení v piatok tam pôjdeme, akurát jedna pani vo fb skupine písala, že sa mám pripraviť na dlhé rady no s tým som aj rátala. Inak prístup lekárov je v pohode?

janka2927
9. nov 2022

No veď uvidíte,aký vám dajú termín...personál úplne úžasný,podľa mňa

zyzyka
10. nov 2022

@evelin05 keď som tak čakala na objednanie (2 hodiny) prišla tam jedna pani a povedala, že jej dcerka je autistka, tak ich zobrali hneď... nalavo pri dverách je lístok, tam sa treba zapísať, ale keď budete dávať sestričke lístok, spomeňte jej, že synček je autista a zoberú vás isto hneď.. sú tam super ľudia, ale to čakanie je naozaj masaker 🙄

evelin05
autor
11. nov 2022

@zyzyka vďaka za info, akurát dnes sme boli v MT s mladším synom, no rozhodli sme sa že staršieho zoberieme druhý raz na zubne nech zbytočne nečaká jeden alebo druhý, ale keďže sme nič nevybavili tak som aj ľutovala, že sme ho nevzali 😒
A ako je to prosím Vás s predoperačnym vyšetrením? Robia ho v MT či to treba absolvovať u obvodnej dr?

zuzanockamt
11. nov 2022

@deti95060810 Synovi pred zákrokom lekárka v UNM normálne robila prehliadku podľa záznamu od jeho zubárky. Termín sme dostali do cca dvoch mesiacov. Ale nakoniec sme zvolili inú alternatívu.
@evelin05

deti95060810
11. nov 2022

@evelin05 predoperačné sme robili u našej pediatričky...

deti95060810
11. nov 2022

@zuzanockamt asi to znie blbo, ale nám sa to skutočne stalo a to sme z MT - takže zubný lekár je taktiež z MT

zuzanockamt
11. nov 2022

@deti95060810 aj náš zubný lekár je z MT

evelin05
autor
17. nov 2022

Ahojte, nakoniec sme boli v MT len včera a chcem sa podeliť o našu skúsenosť... Čakali sme cca hodinu a pol kým vyjde sestrička po výmenné lístky a potom ešte asi pol hodku kým nás zavolali no aj tak sme nič nevybavili... V MT mliečne zuby neplombuju, dr by ho aj objednal na zákrok, ale sám povedal že kvôli jednému zubu sa neoplatí dieťa uspávať a zaťažovať organizmus a tiež že vytrhať všetky pokazené zuby (ktoré sa dajú opraviť) by nebolo fajn, takže sme tam kde sme boli... Termíny dávajú dokonca až na rok 2025 🙈 extrakcie robia skôr. Tak nám odporučili aspoň zubný gél na spevnenie a ochranu zubov a musím hľadať inú alternatívu pre syna 🤷🏻‍♀️

marta_sykorova
17. nov 2022

My chodime sem https://www.stomatorodinka.sk/blog/ . Odporucame a skuste u nich skonzultovat vasu situaciu.

evelin05
autor
17. nov 2022

@marta_sykorova ďakujem za tip, pozriem sa na to