Čistíte deťom zuby medzizubnou kefkou?

3. máj 2024

Ahojte, čistíte svojim deťom zuby medzizubnou kefkou? Myslím fakt od tých prvých zúbkov. Moja dcéra má čerstvé 3 roky a som rada keď sa mi jej podarí umyť zuby poriadne klasickou. Od mala bojujeme. Ale všade čítam že to je dôležité (ja to nepoužívam, kazy nemám). Keď sa veľmi nebránila tak som používala aj jednozväzkovú kefku a čistila som každý jeden zúbok… teraz sa to už nedá…

babovka2321
3. máj 2024

V mojom blizkom okoli som asi jedina dospela osoba, co medzizubne kefky pouziva, nie to ze deti. Zuby treba umyvat, ale netreba to zas prehanat, hlavne, ked to nejde. Tiez umyvame detom iba obycajnou kefkou, zuby maju pekne.

diewcatqoo
3. máj 2024

Nie, v tomto veku sme necistili medzizubnymi kefkami, pretoze dieta nespolupracovalo. Ked zacalo spolupracovat, zacali sme pouzivat dentalnu nit, tu najhrubsiu. Pouzivame doteraz (je v prvak), pretoze ma zubky strasne blizko pri sebe a ani tu najtensiu medzizibnu kefku tam nestrcime a nechceme ist nasilu cez nejaku bolest. Samozrejme, docistujeme aj jednozvazkovou kefkou.

joesvk
3. máj 2024

Mliečne zuby majú zvyčajne veľké medzery medzi sebou, tak to nie je také potrebné ako u dospelých.

syslik81
3. máj 2024

nie ani hygienicka neodporuca.. pouzivame zubnu nit

deedol
3. máj 2024

Nam zubarka odporucala tzv sablicky, je to zubna nit natiahnuta na plaste, lahsie sa s tym robi. V dm maju detske.

kiki68
3. máj 2024

Nie, to uz moze tigrovi pchat tie kefky medzi zuby, som rada, ze drzi normal kefkou