Hnilé zúbky. Čo na ne zaberá?

zuzidr
10. jún 2009

Ahojte,neviem či tu už taká tema je,ale nenašla som... 😅

moja dcérka má 2roky,a má velmi nepekné zúbky,hoci jej prvý zub vyšiel v siedmych mesiacoch a odvtedy sa snažíme zuby umývať, nepomáha to...velké množstvo sladkostí a čokolád nepapá....do roka mala oslabenú imunitu a bola častejšie chorá,dr.mi povedala že to je z tej imunity oslabenej a že volakedy sa na to dával fluorid ale že teraz sa už nepredpisuje,lebo že deťom škodí 😅 😕 a povedala že to sú len mliečne a že druhé zúbky by mala mať pekné 😅 🙂 inak ja som ako dieťa mala presne také isté zuby,teda mala som ich horiše,úplne čierne a vylámané 😠 😠 😠 a teraz mám celkom fajn zuby 😕 😉

od vrchu zúbku sa jej normálne akoby vylupovala sklovina,má ich také vrúbkovaté a velmi nepekné ☹ ☹ ☹ ☹

viete niečo odporučiť aby sa to nedostalo až do černania a následného vylamovania a hnitia zúbkov?

kajkas
16. okt 2013

Ahojte,
na hnilé zúbky zaberá zubný lekár a odstránenie kazu a výplň. Po prerezaní prvého zúbku je potrebné navštíviť svojho stomatológa a poradiť sa ako sa o zúbky dieťatku starať, pokiaľ Vás odmietne, povie že netreba, prídťe keď bude mať rok odporúčam odísť aj s kartou k niekomu, kto Vám ochotne vysvetlí ako sa o zúbky starať, aby "nezhnili".
Zubný kaz sa nededí, zubný kaz spôsobujú baktérie, čo je však dôležité- osídlenie ústočiek baktáriami je ovplyvnené prostredím v kt. dieťatko žije, pokiaľ má matka v ústach neošetrené kazy, tým pádom veľký počet baktérií, kt. spôsobujú kaz- ľahko sa dostanú aj do úst dieťatku. U detí je veľmi rýchly metabolizmus a aj kazy zúbkov prebiehajú veľmi agresívne. Zúbky treba čistiť . Nenechávať deti zaspávať s flaškou. A hlavne pozerať sa deťom do ústočiek - čistiť každú plôšku zuba, máme prehľad - keď sa niečo nezdá zájsť k zubárovi, úvodná lézia je často bielej farby ( sýtejšia biela, menší lesk). Zubky treba udržať zdravé, majú svoju funkciu - držia miesto stálym zubkom - vplyv na rast čeluste, vývoj svalov tváre, taktiež ak začnú prerezávať stále zuby a v ústach je plno mliečnych kazov - teda veľa zlých -kariogénnych baktérií, stále zuby sa tiež rýchlejšie pokazia. Takže trvajte na ošetrení aj mliečnych zúbkov. Držím palce.

mary44
27. nov 2013

@gabulkapapulka ako to s vami dopadlo? moja 4ročná má to isté, prvých 5 zubov zlomených až po ďasno... (keď mala 2 tak si zlomila prvý o pohár a potom to už išlo) Nám zubár povedal, že trvalé ich vytlačia... a poznám u nás v dedine jedno dievčatko čo ich tiež malo také a teraz je druháčka a má pekné nové narastené... jediný problém ktorý s tým mám je, že sa jej občas na ďasienku tvorí hnis a ako ty hovoríš, sám sa praská...

kamaska501
3. feb 2014

@martina1305 možem aj ja poprosit nazov?aj my mame ten problem prave dnes sme boli u zubarky tiež mu spravila zo spodu zubka dierku aby vytiekol hnis no povedala že pravdepodobne pojde von je to predny zubok a tie dalsie vedla uz ma 3 zlomene som zufala aj detičky v skolke sa mu smeju a mam starsiu dcerku ta ma 7 rokov ma pekne zubky stravuju sa rovnako aj piju rovnake vody tak tiež neviem čim to je:(som uplne nestastna hlavne ked bolia ako dnes v noci 😢 ☹

lenka2507
10. mar 2014

@mackos Dobrý večer, chcem sa spýtať, či ste to so zúbkami nejako poriešili? Prednedávnom som si všimla, že malej na stoličkách akoby odpoadávala sklovina, mala ju takú vrúbkovitú. A zľakla som sa. Neviem, čo to je a bojím sa...veď má ešte len 2 rôčky ☹ a už aj na predných sa jej to začína ☹ Čo s tým..neviem, ale dosť som z toho zúfalá...

mackos
10. mar 2014

@lenka2507 Dobrý večer, to je zrejme začínajúci kaz :/ my chodíme k zubarovi , horné zúbky sa uz zachrániť nedalo , uz sme neskoro išli. Dolne stoličky mu zablomboval.

prasiatko30
10. mar 2014

zabera na ne cumel namoceny v praskovom cukre alebo med 😅 😅 😅

nedalo mi to sem napisat po tolkych dobrych otazkach.

ada510
11. mar 2014

@lenka2507 Ahoj som zubná sestra k zubára máte navštevovať od jedného roka dieťaťa každého pol roka inak vám poisťovňa nemusí nič hradiť ale mhk rodičov to zanedbáva lebo o Tom nevie alebo si vravia že dieťa je malé alebo že si to len mliečne zuby no a pritom deťom ubližujú najviac treba ísť aby sa mu nič nerobilo aby dieťa nemalo traumu ked už prídete s bolesťou zuba na prvé vyšetrenie dieťa bude mať strach...:( takže AK máte podozrenie na kazdy rychlo treba ísť k zubárovi kým neboli pokazenymi mliecnymi zubami a zanedbanou floridaciou je predpoklad že na zvysenu kazivost aj u trvalich zubov...

ajka88
25. júl 2016

my sme mali do skoro 3 rokov krásne zúbky, a potom z mesiaca na mesiac ako keby uťalo a začali "odchadzať" predné horné 4 zúbky.. som z toho smutná, doktorka povedala, ze je to z cumla a flasky, ale my nemáme ani jedno ani druhé.. potom som sa rozprávala s kamarátom chemikom a on povedal, že to môže byť reakcia na antibiotiká, ktoré od začatia chodenia do škôlky berieme ako na bežiacom páse.. že môže byť aj alergická na niektorú z látok v atb, a prejavuje sa to v zúbkoch.. nepomáhajú ani géliky ani pravidelné čistenie.. dvojky už skoro nemáme :(
kočky, tie ktorých detičkám to už vyžralo tie zúbky, aj sa potom ešte niečo u zubára robilo alebo už len vytlačilo nové trváce zúbky? bojím sa toho, lebo my máme s mužom pekné zuby..

shandy137
8. máj 2019

Ahojte maminky, chcem vas poprosit o radu - tym ktorym vam kazali dat vytrhnut odnite predne 4 zubky, urobili ste tak? My zapasime s touto myslienkou od vcera na tip zubarky, urobit to vsetko naraz pod narkozou, aby sme ako tak zachranili ostatne mliecne zubky nasmu 2,5rocnemu chlapcekovi a predisli tak bolestiam a zapalom 😱 Neviem ci teda pockat alebo hned trhat, som z toho zufala, ked si predstavim najma posmech deticiek v skolke 😰

babulienka13
4. aug 2020

@zuzidr dobrý deň. Máme totožný problém. Podarilo sa ti to vyriešiť? Akým spôsobom?