Horúčky zo zubov u 21-mesačnej dcérky

beatrice1111
6. dec 2023

Ahojte. Moja mala ma 21 mesiacov, zuby doteraz bez problémov, ani sme nevedeli kedy vysli. Teraz ale jej presvitajú cez ďasno očné zuby (ešte nie sú prerezané) a dole jej idú takisto 3ky. Včera mala teplotu okolo 37, nedala som nič. Dnes už poobede 38.8, dala som nurofen sirup, večer mala 38.7 čo zase stúplo a dala som cipku. Teraz je 1 ráno a mala 39.2, dala som zase sirup. Bola som s ňou aj na pohotovosti, dýchanie ciste, nekasle, nesopli, usi ju nebolia. Vraj teda zuby. Ako dlho pri vašich detickach trvali teploty zo zubov? Viete mi niekto prosím poradit po koľkých hodinach najlepšie striedať lieky? Alebo aký urobiť pri najhoršom zábal? Ďakujem pekne, ráno sa chystám aj tak k detskej…

mimi3008
6. dec 2023

@beatrice1111 mozes striedat paracetamol (Paralen) s ibuprofenom (Nurofen) po 4 hodinach

dadka1997
6. dec 2023

@beatrice1111 no moje deti nemali az také vysoke teploty pri zuboch .. skor by som povedala, že viroza..
Zábal? Ja som robila Zábal tak že suchy uterak som omotala okolo hrude a chrbtice a na pliecka som polozila mokry (vlažná voda) a na čielko som dala nálepku dermaplic

beatrice1111
autor
7. dec 2023

@dadka1997
No veď to je najhoršie že stále mi behá po rozume že to môže byt niečo iné. Dva dni po sebe zvracala, ale iba raz. Je normálne, keď klesne teplota, pije dosť. Už som z toho chorá. Rozmyslam že odoberiem moc a zanesiem detskej lebo aj ta ma odbila že mam 3 dni pockat

biglovemom
7. dec 2023

Pockaj 3-5 dni, pri virozach je teplota normalna/tiez si nemyslim ze je to zo zubov. hlavne klud,teplota neni nic hrozneho😊

beatrice1111
autor
13. dec 2023

@biglovemom mala som dobrý pocit, nebolo to zo zubov ale močové cesty 🥲

biglovemom
13. dec 2023

@beatrice1111 ouu… no ono tam je stale viac moznosti.moje decka mali len virusove teploty,klop klop
Skore uzdravenie prajem🤗