Horúčky u 9-mesačného

9. mar 2024

Ahojte , od štvrtku večera má synček (9m) teploty strieda sa to od 37-39 až na dnes momentálne teraz ma najvyššiu z celého horúčkovania , 39,5.. striedam čipok so sirupom každé 3h. Včera večer som už dával aj zemiak do ponožky a pomohlo klesla do hodiny , aj teraz som dala. Ale prejde pár hodín a je to tu zas. Teplý je a mrzutý veľmi , pochopiteľne len u mňa chce byt. Chcem sa spýtať , kedy ísť na pohotovosť? Mám vyskúšať ešte zábaly ? Ako často meniť zábal na hrudník ? Každé 2-3min? Zub mu vyšiel rezák horný pred 2 dňami ale nemyslím si že až takéto horúčky by to spôsobovali. Ďakujem za rady

nikpa
9. mar 2024

Vírus ako chrípka, kovid, 5.6.7. choroba, zápal močoveho mechúra... Ja by som najneskôr v pondelok išla k lekárovi keď sa to nezačne zlepšovať.

janka1224
9. mar 2024

Ja by som išla pre istotu na pohotovosť

autor
9. mar 2024

@nikpa už mu klesla nakoľko som dala aj nurofen a ten zemiak do ponožky.. uvidíme v noci. Zajtra to bude 3tí deň , ak bude tak isto tak v pondelok pojdeme doktorke.

anavixy
9. mar 2024

Kazde tri hodiny ma horucku nad 38,5? Davkujes lieky podla vahy? Nezabudni, ze by si nemala prekrocit maximalnu dennu davku, co vychadza na tri plne davky nurofenu a 4 plne davky paralenu (tj podla vahy davkovane 10mg/kg ibuprofenu a 15mg/kg paracetamolu) za 24h.
Na pohotovost ak by horucka bola okolo 40st a neklesla (za cca hodinu) ani po podani adekvatnej davky lieku a fyzikalnom chladeni, ak by dieta uplne odmietalo tekutiny, bolo malatne, dehydratovane. Inak staci a aj bude lepsie ist v pondelok k pediatrovi.

milka1988
9. mar 2024

Môj to isté, vo štvrtok 39 teplota večer, po nurofene klesla, cez deň iba okolo 37,7, večer 38,5 zas nurofen, Paralen. Tiež v pondelok pojdem k dr keď neprestanu teploty

autor
10. mar 2024

@anavixy ano, dnes až doteraz nič teraz má 38 doteraz mal len 37 takže ešte som mu nič nedala , uvidim či mu výstupi ak áno idem mu dať. V noci mal 39,5 dala som opäť čipok a zemiak pekne kleslo..takže ja naozaj neviem čo to môže byt keď to tak skáče je uplakaný.. možno ho aj ofúklo. Papať papá ale málo , kojím a pije trocha vody takže aspoň to 🙂 Každopádne keď to bude také ako včera ideme zajtra doktorke a dozvieme sa viac 🙂

autor
10. mar 2024

@anavixy akože stále má prsty v ústach takže neviem , ale pochybujem žeby to robili zuby takéto horúčky

anavixy
10. mar 2024

Pri virusovych ochoreniach je bezne taketo skakanie teploty, resp. opakovany vystup hlavne na zaciatku, pri bakterialnych to byva az neskor s rozvinutou infekciou.. moze byt nejake exantemove ochorenie ako siesta, siedma choroba, co sa este len ukaze, zo zubkov to skor nebude, ale tym ze mozno idu a citi dyskomfort v ustach a pcha si ruky do ust si mohol zaviest nejaku infekciu. Treba hlavne dbat na to spravne davkovanie (aj capiky sa davkuju podla vahy, to skor do buducna), tiez nedavat lieky ktore boli prilis dlho otvorene, aby bol ucinok maximalny. A tiez pozor na tie denne davky, hlavne ak ide o niekolko dnove prekracovanie. Zaklad je pitny rezim, takze dojcit co najviac 🙂 🍀

nikha2809
10. mar 2024

Nemusíš striedať cipok a sirup, ale dve účinné látky, paracetamol a ibuprofén a lieky dávkovať podľa váhy.

autor
10. mar 2024

@nikha2809 máme panadol čapíky a nurofen sirup jahodový tak to striedam a všetko podľa váhy 🙂