Idú môjmu štvormesačnému synovi zuby?

anchela2929
26. aug 2021

2.9 bude mať 4 mesiace. Pred týždňom ani nechcel papať len ručičky si dával do úst potom som myslela že má v pusinke afty tak vytieram mu to z fialovou vodičkou a z gélom Neocide tak už aj papá len neviem či to predsa mu nejdú zuby keď som videla že mu vidno také biele keď to chytím tak není to ostré.
A keď sú to zuby tak koľko zhruba trvá kým sa prerežu?
Ďakujem.
(Je to moje prvé dieťa a vôbec sa v tom nevyznám ani neviem ako to má vyzerať a ani afty som nikdy neriešila preto neviem)

zuzikak
26. aug 2021

je dobre, ze liecis afty. Ono to zuby byt mozu aj nemusia. Nic nie je vidiet ale dieta moze byt nervozne, uslintane, mat troska problemy s jedlom ci dokonca mat zvysenu teplotu a zubky sa tlacia zatial len v dasne. Nikto ti nepovie za kolko sa prerezu pretoze to je prudko individualne. Mozu o tyzden-dva alebo sa pretlacanie zastavi a zubok vykukne az v 8 mesici......

domka222
26. aug 2021

Skôr by som povedala, že ak mal afty, tak ho boleli a zle aj papal. Zúbky sú tiež niekedy beh na dlhú trať. Malý tiež všetko v takomto mesiaci pchal do úst a prvý zub mu vyšiel až keď mal 8 a pol mesiaca

didush27
26. aug 2021

Môj syn mal ako 4 mesačný vonku už 2 zuby

ivka21
26. aug 2021

Podľa mňa už zúbok. Také mal môj malý keď sa mu prerezaval tiež od 4 mes. A dosť slintal