Idú synovi zúbky?

4. máj 2023

Ahojte mamičky, mám pol ročného synčeka, od včera má zvyšené teploty, je strašne nervózny, vobec mi nespí ani cez den ani v noci každých 30 minut je hore s plačom. Može to byť zubkami? Akurát že keď skúšam tak necítim vobec ani náznak zubkov a ani sa nezdá že by ho boleli ďasná no slintá a kuše o sto šesto.

anjelicek26
4. máj 2023

Pravdepodobne nie... minimum deti ma pri dolnych jednotkach teplotu, ano mrzute, horsie spiace, teplota pri stolickach ci ocakoch moze tiez byt mierna, ale nie takto narazovo. Kazdych 30 minut budenie, plac, teplota, to je na pediatra zajtra rano - pozriet hrdlo, uska, ci neboli...take male ti to nepovie... pre istotu...

autor
4. máj 2023

@anjelicek26 no veď práve lekár nás poslal domov s tým že sa jedná pravdepodobne o zuby. Doslova nám povedal že ak niesu silné pretrvavajúce horúčky ktoré nejde zraziť tak ani nemáme chodiť. Malý mal najvyššiu teplotu 38,1 okrem toho sa mu pohybuje od 37,4 po 37,7. Keď ho kontroloval tak hrdlo bolo čisté ani sople nemá nič. Len tiež mi to je také zvláštne že z ničoho nič mi začal horúčkovať a je velmi nekludný. Čo sme doteraz nemali

anjelicek26
4. máj 2023

crp mu spravila? Ja toto "to budu zubky" tak nemam rada... sleduj si ho, ide vikend... keby ma este zajtra 38, tak to otoc zasa k pediatrovi...

autor
4. máj 2023

Nerobil mu nič také pozrel hrdlo popočúval a to bolo všetko povedal že máme zrážať teploty ak vystúpia nad 38 a to bolo celé. Ja som mu pred spaním pre istotu dala gel na zubky zatial mi spí tak ak to bude iba zubami tak budem asi spokojnejšia ale predsa sa bojim či tam nieje niečo iné. V každom prípade ak by to bolo zubkami ako dlho trvá ich prerezávanie?

anjelicek26
4. máj 2023

Dolne jednotky mali moji do tyzdna od zaciatku slintania vonku.. ale kazde dieta je ine.

andreatytler
5. máj 2023

Aj u nas isli zuby asi tyzden, ale teplotu mal len prvy den.
Dasna nema cervena, napuchnute, hrbolate? Nasmu isli horne jednoty prve.