Je spojitosť medzi zúbkami a trucovaním?

lentilka29
4. okt 2012

mile mamicky,

mam na vas otazku..moze prerezavanie zubkov byt spojene aj s obrovskym vzdorom dietata,krikom,revom,hadzanim sa zem,nespokojnostou,nerovozitou..a pod.mala ma 22 mesiacov,len 10 zubkov,idu nam dalsie a mam dojem ze to co prezivame je ich sprievodny jav....uz uplne stratila hlas od revu a kriku.....vkuse krici,jeduje sa.mate s tym skusesnoti?som velmi zufala,neviem ako jej pomoct.tie zachvaty su caste.....

mummy01
4. okt 2012

@lentilka29 zeby sa vam zacalo obdobie vzdoru? 😀

xlucia
4. okt 2012

@lentilka29 nuz ked sa prerezava zub, boli to jak fras, ked sa prerezava sucasne niekolko zubov...

bodka13
4. okt 2012

@lentilka29 bolesť môže spôsobovať nepokoj a nervozitu dieťaťa ...proti bolesti pri prerezávaní sú predsa rôzne gély na ďasná,alebo jej môžeš dať sirup Panadol/Nurofen (nie sú len od teploty,ale aj proti bolesti)...a myslím,že sa Vám k tomu pridružilo aj uvedomenie si seba samej=malinká skúša,čo si môže dovoliť 🙂 ...takže veľa trpezlivosti 🙂

drnduliak
4. okt 2012

@lentilka29 sme na tom podobne, prerezavaju sa nam posledne styri stolicky, do toho nadcha, kasel...upla sa na dudel, co ma riadne jeduje, cely den ho zmoli v ustach a ked jej clovek co len v najmensej veci nevyhovie, je podrazdena a mrzuta...ajajaaaj 😠 musime vydrzat, ja dufam, ze to odznie 😉

lentilka29
autor
4. okt 2012

@mummy01 aj to ale aj zubadla. 😠

lentilka29
autor
4. okt 2012

@bodka13 vystihla si to....mame to naraz.zuby + to uvedomenie si samej seba....aj vidim,ze ma skusa,natahuje,provokuje....pred chcilou napr.strasne plakala privinula som si ju k sebe pevne,rpestala po chvili

cikyta
4. okt 2012

@lentilka29 Akoby si písala o nás....boli sme taký istý v tom veku....pripisovala som to zubkom aj obdobiu vzdoru....ale poteším ťa.....už to bude iba lepšie. Do 3.rokov sa tie obdobia prestriedaju a po 3.roku je nám už paráda žiť. Je to moje krásne milé dievčatko, s ktorým sa už dá na všetkom dohodnúť bez plieskačiek o zem a vrieskania do nepríčetna ☹

lentilka29
autor
4. okt 2012

@cikyta to si ma fakt potesila....je to tazke,ale zvladneme...aj ked fakt je to o drzku.

drzubok
4. okt 2012

kto si chce nájst súvislost nájde si ju

korolinia
5. okt 2012

@lentilka29
len vydržať...aj my sme na tom boli podobne...pevné nervy, raz to prejde, aj ked viem, že nateraz je to slabá útecha.

huxy
5. okt 2012

aj my sme mali už niečo podobné.a vtedy to určite bolo spojené so zúbkami,ktoré konečne vyšli von 🙂 malá bola zlá,nervózna,podráždená,náladová.ale najhoršie bolo to,keď som niečo potrebovala spraviť,ona prišla s obrovským revom akoby sa jej niečo strašné prihodilo,prišla ku mne,tlačila sa na mňa,a chcela na ruky,nech ju nosím /a to už nosenie máme dávno za sebou/.vtedy som dala kúsok panadolu,aj to pomohlo.pár dní sa však tento scenár opakoval.našťastie to už prešlo.ale obdobie vzdoru ešte asi len začne 😉

evelin325
5. okt 2012

@lentilka29 nám idú tiež zúbky, posledné 4 stoličky, je to hrozné, viem čo prežívaš, aj u nás je to tak, malý je nervózny, mrnčí, pýta na ruky, je nespokojný, tiež som niekedy zúfalá, nám nepomáhajú žiadne gély, hádam sme ich už vyskúšali skoro všetky. Našťastie mu od bolesti veľmi pomáhajú minerálne soli, lebo nechcem do neho pchať zbytočne chémiu, keď mu to dám po pol hodinke je kľudnejší a spokojnejší.

majjjka24
17. okt 2012

presne aj u nás sa prerezávajú posledné stoličky, dnes som kúštik jednej aj zbadala... a nervozita, podráždenosť obrovská... malý dokonca zaspával sám v posteli a posledné dva dni som ho musela uhojdať na rukách, lebo inak by nezaspal..

mily7
12. nov 2012

@evelin325 ahojky, ako je to s tymi min. solami? vobec nic neviem, nenapisala by si mi? uz neviem ako pomoct malemu cele noci na prsniku, nervny chudak tiez nam idu zubky, lieky nechcem davat. dakujem.

evelin325
13. nov 2012

@mily7 ahoj, ide o homeopatiká, ak chceš prečítaj si o tom na http://zenskyweb.sk/slovenka/nie-je-sol-ako-sol.
Nám to veľmi pomohlo, ak ich budeš kupovať dávaj si pozor, aby sa jednalo o kvalitného nemeckého výrobcu, lebo so slovenským výrobcom nemám dobré skúsenosti, želám všetko dobré 🙂

niagara11
15. okt 2013

@evelin325 Ahoj evelin, prosim Ta ako casto ci ako dlho podavas malemu tie mineralne soli. Ja som uz vyskusala asi vsetko co existuje, mam doma aj mineralne soli ale nezda sa mi ze by to pomahalo. Malej idu posledne stolicky a to je hroza a des, kadzu noc hore od pol noci do rana, neda sa nijak uspat ani v kociku ani na rukach ani kojenim.

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
drzubok
18. okt 2013

nie, a vsetkým prajem aby obrovsk vzdor dietata ,krik,rev hadzanie sa zem,nespokojnost,nerovozita sa po prerezaní posledného mliečneho zuba neopakovali 😉 😉 😉 .

keira
10. sep 2014

@evelin325 ake mineralne soi prosim ta?